Sugestie dla naszego serwera

Dział w pełni poświęcony grze w necie. Miejsce na ustawki, propozycje i pomoc.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, ServerAdmin

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 sty 2013, 20:20

Czemu się nie dogadają? Zakładam, że to nie randomy, tylko ludzie którzy się znają i jakoś siebie respektują. A jeśli wyrobią sobie nawyk używania Vote, to może i na innych trybach z nami pozostaną. Same korzyści. ;) I po co zakładać tylko kilka dni na to. Nic pod presją, czasu jest. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
abdul11
Miłośnik broni
Posty: 116
Rejestracja: 21 wrz 2008, 10:56

03 sty 2013, 20:33

oj mało grasz poznałem osoby którym w sposób dziecinny tłumaczyłem jak pisać na czcie w postalu w miesiąc nie pojęły, znam osoby które nie potrafią dosłownie jednego zdania złożyć po angielsku ( a taki język na postalu najczęściej występuje) znam osoby które wchodzą na serwer tylko po to żeby go zkraszować , rozwalić całą rozgrywkę na ok 10 godzin bo tyle zajmuje odświeżenie dedyka w TDM, znalazło by sie jeszcze kilka przypadków a noob który zobaczy taki wachlarz vote to wybiera jak opętany po czym następuje rozgrywka, a po 2 minutach zmiana mapy na jednym z serwerów tryb vote był zlikwidowany dopiero po rozgrywce się włączał także reasumując MAMY WESOLO


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 sty 2013, 22:05

Z randomami budować jakąś stabilną platformę zabawy? A co powiesz na rozgrywkę na hasło. Tylko pewni gracze. Dużo by ich było?
abdul11 pisze:na jednym z serwerów tryb vote był zlikwidowany dopiero po rozgrywce się włączał
Od początku istnienia tego serwera jest on gotowy na rozgrywki klanowe.

Ideałem byłoby, gdyby webadmin mógł w panelu admina włączyć/wyłączyć Vote. Bez grzebania w INI. Ale niestety, trzeba bazować na tym co się ma.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
abdul11
Miłośnik broni
Posty: 116
Rejestracja: 21 wrz 2008, 10:56

04 sty 2013, 16:26

rozgrywka na hasło?? wg mnie raczej odpada to by trzeba było gadać z przywódcami klanów a teraz naprawdę mało się ich widzi, po prostu ludzie wbijają już nie dla samej gry tylko po to żeby porostu się pośmiać po wydurniać. Mnie raczej tylko to teraz ciągnie do postala żeby pograć pokaleczyć języki świata pośmiać się z Ronina :?: powiedzieć "hi noob babi" i tak to wygląda


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

05 sty 2013, 12:52

Przyznam, że mnie trochę to rozwaliło. Z jednej strony nie lubię standardowej multi, nudzi mnie i lubię mody - z drugiej trudno nie uszanować chęci do zwykłej prostej zabawy. Czy da się to pogodzić?

Pozostaje obecna konfiguracja, z tą różnicą, że domyślny tryb to TeamDM i mapy wybrane przez was/Ciebie. Random/noob nie ma problemu z Vote, nie dostrzega tego i po prostu gra stale na TDM. A lubiący zmodowaną rozgrywkę (a takimi są głównie webadmini serwera) wybiera sobie za każdym razem w Vote wybrany tryb i mutatory - albo zrobi to w inny sposób. Czyli nie będzie wbitego na stałe serwera TDM, który nie pozwala na zmiany, jak było wcześnie. Ideą główną będzie nadal MaxVote, ale dla zwykłych graczy - to co proponujesz. Czy to odpowiada? Obu stronom?


Sytuacja na rynku multi jednak się zmienia, bo startuje Liga Postala. A co się zmieni, to się okaże. Ja jestem dobrej myśli dla sceny multi. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
abdul11
Miłośnik broni
Posty: 116
Rejestracja: 21 wrz 2008, 10:56

05 sty 2013, 18:34

to ja xDD więc tak system szwankuje postalsite jest nadal w trybie DM wczoraj sobie pykaliśmy i kolejny wniosek ludzie z europy zachodniej zniechęca mod Dark PS też kiedyś uwielbiałem mody grałem tylko na EuroCustom ale potem jak znikł to musiałem się nauczyć grać bez modów na euro szło mi super gdy przyszły czasy zwykłej rozgrywki bylem maxi noooobem mimo ze grałem ponad rok, dużo kucaj i Cię ludzie znienawidzą i nie skacz bo to wymarzona pozycja do urwania Ci głowy i doskonal shotguna najlepsza pukawa której kiedyś nigdy nie używałem teraz tylko z nią zapierdzielam


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

05 sty 2013, 20:16

abdul11 pisze:system szwankuje postalsite jest nadal w trybie DM
No właśnie przeglądałem loga. 17 razy DM i tylko 7 razy TeamDM. Serwer miał być nadal w DM a wy w Vote głosować na TDM. Dziś zaś pytałem dopiero czy włączyć na TDM domyślnie. I wchodzę teraz - ciupiecie na DM.

Przełączę na domyślny TDM, gdy tylko serwer będzie bez graczy. I zobaczymy.
abdul11 pisze:ludzie z europy zachodniej zniechęca mod Dark PS
Mapy z tym modem są tylko w DM. W TeamDM są standardowe mapy. Mogę usunąć z kolejki DM takie mapy i wrócić standardowe.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

05 sty 2013, 21:47

Graczy nie było, przełączyłem na:

Default TeamDM

No i jednak się myliłem, na TDM były mapy Dark. Już nie ma. Darki pozostały na DM, zaś na TDM są takie mapy:

MPDGHT-Asylum[X]
MPDGHT-BankBrawl[X]
mpDGT-Boneyard
MPDGHT-Cemetery[X]
mpDGT-CrazyGeometry2
mpDGT-Fing_Xmas
MPDGHT-IceHole[X]
MPDT-JM-AChina
mpDGT-MayBerry
MPDGHT-MeatWorld[X]
MPDT-Mental!![SWS]
MPDGHT-Monsoon[X]
MPDGHT-Napalm[X]
mpDT-NK-Library
mpDT-NK-Warehouse
MPDT-Penthouse-RVS[SWS]
MPDGHT-Shantytown[X]
MPDT-Sickbay[SWE]
mpDGT-SportingWood
MPDGT-THEDEADPARK2
MPDGHT-TheRWSOffice[X]
mpDGT-The_Construction_Site
MPDT-Toys_Story
mpDGT-Trainyard
MPDGHT-VincesHouse[X]
mpDGT-X-Video-Palace
mpDGT-yk_ShowdownAobatei

Która jeszcze nie pasuje?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
abdul11
Miłośnik broni
Posty: 116
Rejestracja: 21 wrz 2008, 10:56

05 sty 2013, 22:09

to ty jesteś ten papież co z grantami na dead parku zapierdzielał??? z upływem czasu dam znać co wywalić co dodać do TDM, a graliśmy na DM bo nikt w vote nie dał TDM patrzą tylko na mapy


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

05 sty 2013, 22:20

Nie, to nie ja zapierdzielałem. :D

A teraz podglądając w webadmin widziałem TeamDM z mapą IceHole Dark. Czemu? - ubiegnę Twoje pytanie. Darków nie ma, ale gdy wcześniej wybrawszy w Vote DM i jakąś mapę, grasz na tym i z tego wybierzesz potem tylko mapę, to:

mapa będzie wybrana z kolejki DM, ale tryb będzie włączony domyślny, czyli wraca TDM. I tak masz mapę niedostępną w kolejce TDM. To teraz to tylko ciekawostka. Gorzej, gdy w trybie Snatch wybierzesz mapę snatch ale nie wybierzesz żadnego trybu = > włączy się razem z nią domyślny TDM. I masz snatchową mapę na DM. :D

Tak działa Vote.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 2 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
abdul11
Miłośnik broni
Posty: 116
Rejestracja: 21 wrz 2008, 10:56

05 sty 2013, 22:56

ty to masz łeb iq jakieś 140 chciałem pisać na temat tego IceHole. Kurde mamy serwer full wypas (mi to tam obojętne) stoją sobie 2 serwery w TDM jeden z pingami 70 drugi 250 i te nooby dalej grają na tym dupiatym może jutro coś zrozumieją, a jak ktoś wchodzi na postalsite to ktoś mocny i się z nim męczyć muszę

więc tak po sprawdzeniu map TDM
usunąłbym:
Sporting Wood
Cmentary
Toys Story
VideoPalace
dodałbym:
BankBraw Small
Brothel (taka w starym hotelu)
Theater
Zyklon
CS Aztec
CS Dust
Sniper
Atomic City
lol-killerken

tak ja to widzę o o tym sadzisz??
Ostatnio zmieniony 06 sty 2013, 16:31 przez abdul11, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

20 lip 2016, 14:00

Dałoby sie podmienić domyślne bronie, na stałe na jakieś inne? Wiem że w AWP albo i do zwyklego STP był jakiś mod dodajacy M16 z normalnym ladowaniem i deagla, oba z innymi dzwiekami i w ogole. Niezwykle wieje nie powiem czym z domyslnymi brońmi, nie wiem czy ktokolwiek lubi się już nimi po takim czasie strzelać. A czasami nie da się wybrać mutatora, bo albo wybieramy zombie, albo MEDIEWAR!!!, albo Massace albo TnInventory. Może by tak znaleźć jakąś najbardziej "vanilla" paczkę zastępczą i ustawić ją - na zawsze i np dorobić mutator vanilla który ją anuluje tylko? Myślę że sporo osób by sie zgodziło na coś takiego, bo poważnie domyślne bronie palne ssą, jedynie strzelba daje jakąkolwiek przyjemność ze strzelania :D

A jeśli to jest z jakiegoś powodu nie w duchu serwera, to można by było wyłączyć ten głupi podrzut broni przy strzale? Jak serwer złapie laga na chwile to potrafi zliczyć np 4 strzały i kiedy ja już wybiegam z pokoju to on mi dopiero podrzuca kamere tak wysoko że prawie sie wywracam. Ogólnie mnie to aż tak nie denerwowało bo mnie sie to sporadycznie zdarzało ale np Heroinka to nie raz urwami na tsie z tego powodu rzuca.

edit: albo jakby dalo sie odpalic np 2 mutatory...ale to chyba nie wykonalne prawda?
Ostatnio zmieniony 20 lip 2016, 14:06 przez Ryuq, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

20 lip 2016, 14:33

Gracz nie może wybrać w Vote dwóch mutatorów naraz. Tak te Vote jest zrobione. Tylko w konfigu serwera można składać po kilka naraz w jedno polecenie. I potem takie zestawy gracz może jako jedną pozycję wybrać.


Przecież parę dni temu na stałe ustawiłem mutator Super Weapons. I gdy nic nie wybierzesz z mutków w Vote, to ten zestaw się właśnie ładuje. Nie ma domyślnych broni (no bo przecież też ich nie lubię!) ale te najlepsze IMO. Z różnych modów. I tylko gdy wybierzesz w Vote jakieś mutator, np DarkFire Replacer, to zamiast zastawu Super Weapons będą te z moda DarkFire.


Pojawia się więc pytanie, czy można zagrać w zwykłe bronie teraz na serwerze? Tak, w dwóch przypadkach. Jak wybierzesz w menu Vote "No Mutators" albo jak się... serwer wywali i zrestartuje. :D


Więc to już działa, o czym piszesz. Na nowo wkleiłeś stary post, co? :P
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

20 lip 2016, 20:35

Szczerze to to nie działało, dopóki wczoraj serwer sie nie bobsuł i Radzik go nie zrestartował a zmianę zobaczyliśmy dopiero dzisiaj wszyscy, dziwiąc się na teamspeaku, serio.

To żeby nie było że narobiłem syfu, jest jakaś opcja do zwiększenia prędkości postaci po stronie serwera? ponoć w 1409x coś było takiego, bo przydałoby się lekko przyśpieszyć rozgrywkę momentami, a raczej nikt z modderów nie pokwapi się żeby zrobić mod na sprintowanie, specjalnie dla MaxVote... :D


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

20 lip 2016, 22:58

Ryuq pisze:Szczerze to to nie działało
Na cały czas testów u mnie to działało. Bezawaryjnie. Chcesz powiedzieć że gdy nic nie wybrałeliście, to biegaliście ze zwykłymi brońmi? W takim razie to w samym Vote jakaś niekonsekwencja być musi. Będziemy to mieli na oku. ;)

Ryuq pisze:można by było wyłączyć ten głupi podrzut broni przy strzale?
Dla singla jest to w opcjach w pliku User.ini. Ale w multi tego nie widzę...

Ryuq pisze:jest jakaś opcja do zwiększenia prędkości postaci po stronie serwera? ponoć w 1409x coś było takiego, bo przydałoby się lekko przyśpieszyć rozgrywkę momentami
Musiałbym się w niego wczytać.


EDIT: Sorry, Winnetou. Dowody wskazują, że się działo. Jest log, jest skrin i zgadza się godzina. Latałeś ze SMEGiem na Trainyard a tylko w mutku SuperWeapons się on ładuje. A wtedy nikt tego mutka nie wybierał. Ty "votes for DeadParkHD[TK], with modifier(s) 'TKMutator Replacer'", "Higre votes for Jihad map Trainyard, with modifier(s) 'Air Mail and Massacre'", nikt inny nie głosował, a załadowało się to co na skrinie. Nie masz szans na takie dowody. :faja:

TO działało! :diabeł:
Załączniki
Srywinetu.jpg
Srywinetu.jpg (133.41 KiB) Przejrzano 2528 razy
Ostatnio zmieniony 21 lip 2016, 00:07 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ