Steam i GOG

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

29 kwie 2017, 13:17

*Posty wydzielone z innego tematu - za duży off top się zrobił*
Silver Dragon pisze:Jestem za (Albo mogliby przynajmniej wrzucić ten dodatek na GOG'a i już problemu by nie było)
A na gog nie jest tak że masz wersję 1409? czy są obie - Nowa i klasyczna?
Jeśli tak no to mogliby dać, poza tym to nie widzę sensu bo i tak P2 i PL na Steamie jest wolny od DRM ;)
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2017, 09:53 przez Pan Szatan, łącznie zmieniany 1 raz.


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

29 kwie 2017, 15:16

Silver Dragon pisze:Jestem za (Albo mogliby przynajmniej wrzucić ten dodatek na GOG'a i już problemu by nie było)
Co to ten GOG?
Wszyscy o tym piszą, a ja nie ogarniam. :bolek:


I regret nothing
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

29 kwie 2017, 15:21

Dzienis pisze:
Silver Dragon pisze:Jestem za (Albo mogliby przynajmniej wrzucić ten dodatek na GOG'a i już problemu by nie było)
Co to ten GOG?
Wszyscy o tym piszą, a ja nie ogarniam. :bolek:
Taki Steam, tylko uboższy i wszystkie gry które stamtąd się kupuje są Free DRM, czyli pobierasz i możesz sobie zgrać na płytkę i grać w grę na drugim kompie h3h3


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

29 kwie 2017, 15:22

ShaQ pisze:Taki Steam, tylko uboższy i wszystkie gry które stamtąd się kupuje są Free DRM, czyli pobierasz i możesz sobie zgrać na płytkę i grać w grę na drugim kompie h3h3
Przecież z grami ze Steama też da się tak zrobić, tzn. zgrać na coś i grać na drugim kompie.


I regret nothing
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

29 kwie 2017, 15:26

Dzienis pisze:
ShaQ pisze:Taki Steam, tylko uboższy i wszystkie gry które stamtąd się kupuje są Free DRM, czyli pobierasz i możesz sobie zgrać na płytkę i grać w grę na drugim kompie h3h3
Przecież z grami ze Steama też da się tak zrobić, tzn. zgrać na coś i grać na drugim kompie.
Nie koniecznie.


Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

29 kwie 2017, 16:23

Dzienis pisze:
Silver Dragon pisze:Jestem za (Albo mogliby przynajmniej wrzucić ten dodatek na GOG'a i już problemu by nie było)
Co to ten GOG?
Wszyscy o tym piszą, a ja nie ogarniam. :bolek:
No to ta strona co ci dałem login do konta z Saints Row 2 bo ci na steam nie działało, no to jak możesz nie wiedzieć co to? LoL

To taki steam tylko polski i tam nie trzeba pobierać żadnych programów można przez przeglądarkę internetową sobie pobrać instalator i jeszcze są bonusy tapety itd.
Dzienis pisze:
ShaQ pisze:Taki Steam, tylko uboższy i wszystkie gry które stamtąd się kupuje są Free DRM, czyli pobierasz i możesz sobie zgrać na płytkę i grać w grę na drugim kompie h3h3
Przecież z grami ze Steama też da się tak zrobić, tzn. zgrać na coś i grać na drugim kompie.
tylko z 20% gier tak ma (w tym P2 i PL) ale takie gry sieciowe/coop mają najczęściej zabezpieczenia, ale i często te singleplayer też mają, ale zawsze na necie można znaleść crack i mieć te drm głęboko w d***e ;)
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2017, 16:29 przez Pan Szatan, łącznie zmieniany 3 razy.


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

29 kwie 2017, 23:56

Pan Szatan pisze:A na gog nie jest tak że masz wersję 1409? czy są obie - Nowa i klasyczna?
Jeśli tak no to mogliby dać, poza tym to nie widzę sensu bo i tak P2 i PL na Steamie jest wolny od DRM ;)
Spodziewałbym się raczej wykastrowanej wersji PX. O ile się nie mylę to obecnie jedynie "łatanym" ewentualnie "rozwijanym" jest wydanie Steam, pozostałe zostały całkowicie olane od momentu wydania na wspomnianej platformie. Co tu dużo mówić nie jesteśmy jedynymi o, których zapomniano.
Szczerze mówiąc szkoda, bo gdyby wersję Steam wykastrować z takich elementów jak chociażby Workshop to można byłoby wydać ją na GOG-u.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2017, 00:00 przez Radzik, łącznie zmieniany 1 raz.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

30 kwie 2017, 00:27

Jakby wykastrować Steama z tego wielogigowego programu pośrednika, który wymaga permanentnego dostępu do neta, nie byłoby w ogóle problemu. Same rejestracja - pikuś, zakup gier przez neta- również pikuś, ale ten przeklęty pamięciożerca powoduje, że wciąż i wciąż nie potrafię się do tego gówna przekonać.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2017, 00:29 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 2 razy.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

30 kwie 2017, 09:44

Silver Dragon pisze:Jakby wykastrować Steama z tego wielogigowego programu pośrednika, który wymaga permanentnego dostępu do neta, nie byłoby w ogóle problemu. Same rejestracja - pikuś, zakup gier przez neta- również pikuś, ale ten przeklęty pamięciożerca powoduje, że wciąż i wciąż nie potrafię się do tego gówna przekonać.
A jaki problem pobrać P2, wrzucić do folderu z grami i usunąć klienta Steam? Poza tym mi steam nie licząc gier mi waży 1,5 GB troche dużo ale to chyba przez mody bo on je pobiera do jakiś folderów i potem przenosi do gry, tak było w jakimś temacie.

Dobraza duży offtop zrobiliście, przenoszę posty do teamatu o steamie xd
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2017, 09:45 przez Pan Szatan, łącznie zmieniany 1 raz.


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

30 kwie 2017, 10:15

No to jeszcze się zapytam. Czy, żeby zrobić upgrade zakupionej gry potrzebny jest klient Steam?


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

30 kwie 2017, 10:19

Silver Dragon pisze:No to jeszcze się zapytam. Czy, żeby zrobić upgrade zakupionej gry potrzebny jest klient Steam?
Tak żeby ją zaktualizować/pobrać musisz mieć zainstalowany steam, ale mówię ci on nie jest taki zły, bardzo przydatny i wygodny, można rozmawiać ze znajomymi, przeglądać workshop, dzielić się screenami itd.

Choć nie wydaje mi się żeby szykowały się jakieś updatey do P2C :P
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2017, 10:19 przez Pan Szatan, łącznie zmieniany 1 raz.


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

30 kwie 2017, 10:41

Właśnie. Nie rozumiem skąd taka nienawiść u niektórych do Steama? :/


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

30 kwie 2017, 11:36

Regulamin do mnie nie przemawia. Ale już jest bliżej, niż dalej do przekonania mnie do tego ;)


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Devi90
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1409
Rejestracja: 22 cze 2014, 16:56
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix

30 kwie 2017, 13:20

Steam ma jedną poważną wadę, zrobiły go głupie lemingi z valve, które wszystko robiły na szybko, przez co łatwo stracić gry, a nawet całe konto, np. kiedyś steam co jakiś czas prosił o zmiane hasło, u mnie kod przychodził na email taty, a raz spory czasy nie prosili o zmiane hasła, więc nie wchodziliśmy na email i go nam usunęli, po czym jak ponownie prosili o zmiane hasła, to już się tego zrobić nie dało, na szczęście na plus jest steam support, który w przeciwieństwie do np. takiego googla, czyta to co się mu wysłało i pomaga, a nie odpisuje jakieś głupy, przez co udało mi się odzyskać to konto właściwie po jednym mailu. Drugą rzeczą jest V(sr)ac Ban, którego możesz dostać w każdej chwili, możesz go właściwie dostać mając puste konto nie posiadając nawet żadnej gry, "bo ten system jest tak świetny i nigdy nigdy się nie myli nie nigdy", ehhh... te teksty "znających się". Vaca możesz też dostać jak chesz sobie nagrać jakiś film z gry i wykryje ci program do nagrywania jako "cheaty", albo jak jakaś gra ma "specjalną rzecz" po, której można dostać Vacka, np. W Call of Duty jest to consola, a chyba nie muszę mówić jak łatwo ją włączyć podczas szybkiej rozgrywki, a w dodatku nikt cie nie informuje o tym co można, a co nie (oprócz podstawowego cheatowania, ale to chyba każdy wie). Jak już dostaniesz tego Vaca, a jest PERMANĘTNY! To nie możesz grać w gry multi...


왜 이걸 읽나요?
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

30 kwie 2017, 14:03

Z "Kał of Druty" to już wina Activision i Infinity Ward, a nie Valve'a. Skoro łatwo można w grze włączyć konsolę, za którą grozi VAC, to czemu go jakoś sensownie nie wyłączą? Nie rozumiem toku myslenia tych twórców.

A z samym VAC-iem to moze być różnie. Moje konto trzyma się już jakieś 5-6 lat i nie dostałem jeszcze statusu niezaufaneo konta. Trzeba myśleć co się instaluje i na jakie strony w chodzi, to bana się nie dostanie. VAC jest przyznawany z wszelkiego rodzaju programy które ingerują w plikach gry.

Steam Support akurat sobie chwalę. Przyszedłem do nich z opisanym problemem po angielsku (przetłumaczonym przez Google Translator h3h3). Trafił mi się po 2 dniach od wysłania miły pan, który przyjął zgłoszenie i wspólnie rozwiązałem problem. A chodziło o nr. te. przypisany do mojego konta, który już straciłem.


ODPOWIEDZ