Star Wars: Empire At War

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
PostalowyManiak
Początkujący morderca
Posty: 84
Rejestracja: 31 mar 2010, 15:09
Lokalizacja: Z przyczepy

06 maja 2010, 18:03

Star Wars: Empire At War-jest grą strategiczną czasu rzeczywistego, powstałą w firmie developerskiej, zrzeszającej twórców m.in. Dune 2: The Building of a Dynasty i Emperor: Battle for Dune oraz trzeciej odsłony Civilization i pamiętnej serii Command & Conquer.

Star Wars: Empire At War jest grą strategiczną czasu rzeczywistego, powstałą w firmie developerskiej, zrzeszającej twórców m.in. Dune 2: The Building of a Dynasty i Emperor: Battle for Dune oraz trzeciej odsłony Civilization i pamiętnej serii Command & Conquer. Niniejszy produkt stanowi zarazem kolejną, po Star Wars: Force Commander i Star Wars: Galactic Battlegrounds, próbę przystosowania kultowego uniwersum „Gwiezdnych Wojen” do konwencji gatunku RTS.

Początek wirtualnego scenariusza umieszczono dwa lata przed wydarzeniami z czwartego epizodu (A New Hope – Nowa Nadzieja) filmowej sagi George'a Lucasa, chociaż warstwa fabularna zahacza również o część trzecią (Revenge of the Sith – Zemsta Sithów). Zatem osią akcji jest konflikt pomiędzy Imperium Galaktycznym i Rebeliom. W trakcie zabawy oglądamy więc mnóstwo charakterystycznych jednostek bojowych, czyli m.in. maszyny kroczące AT-AT i AT-ST, szturmowe statki klasy Acclamator, potężne Gwiezdne Niszczyciele, zwinne Snowspeedery oraz oczywiście regimenty piechoty. Autorzy zaimplementowali także nie pokazywane wcześniej w świecie elektronicznej rozrywki oddziały w postaci np. gąsienicowych pojazdów TIE Crawler (myśliwce TIE Fighter przerobione na czołgi).

Dostępne teatry działań militarnych obejmują zarówno powierzchnie rozmaitych ciał niebieskich (lodowa pustynia na Hoth, bezkresne stepy na Dantooine etc.), jak i rozległe przestrzenie międzyplanetarne (okolice księżyca Yavin 4 itp.). Rozgrywka składa się natomiast z dwóch sekcji: najpierw planujemy, a potem atakujemy. Naturalnie wszystko prezentowane jest w dopracowanym trójwymiarowym środowisku. Twórcy przygotowali rozbudowany tryb multiplayer, zawierający pojedynki i potyczki wieloosobowe. Ponadto, wzorem Warcraft III: Reign of Chaos, wprowadzono globalny internetowy ranking najlepszych dowódców.

Galeria Zdjęć: https://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=61655

Demo:
https://www.idg.pl/ftp/gry_2705/Star.War ... Demo..html

Oficialna Strona: https://www.lucasarts.com/games/swempire ... Flash.html
Ostatnio zmieniony 06 maja 2010, 20:36 przez PostalowyManiak, łącznie zmieniany 4 razy.


"89% graczy uważa że grafika jest najważniejsza, jeśli uważasz że należysz do tych 11% wklej to do podpisu"
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

06 maja 2010, 19:11

To jest dobra gra, ale niestety ma poważną wadę - szybko mi się znudziła. Tak po prostu, może dlatego, że nie jestem wielkim anem gier ze "Star" w nazwie. Z tego, co kojarzę, to wyszedł dodatek do SW:EAW. Nazywa się Forces of Corruption: https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=7201 . Podobno jest beznadziejny, ale nie grałem w niego, więc nie wiem.


Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

06 maja 2010, 19:31

Mam na płycie z CDA i nie spodobało mi się bo nie lubię takich klimatów, ogólnie to wszystko ze Star w nazwie co nie jest z widoku TPP mnie odrzuca.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

06 maja 2010, 20:17

PostalowyManiak pisze:Zatem osią akcji jest konflikt pomiędzy Imperium Galaktycznym i Sojuszem.
Sojuszem? X_x Republiką do [cenzura xD]! :-P Żeby Gry-Online taką gafę walnęły...
Grałem, grałem, grałem...
i po 4 godzinach ziewałem.
Gra bowiem z początku ciekawa,
później jednak dość nudnawa.
Misje wtórne, jednostki te same,
Nawet moc Jedi nie zwycięży nad... chłamem xD

No ok, gra jest niezła, ale po kilku(nastu?) misjach staje się mega nudna. Nawet misje w Warcraft I (mimo, że ciągle polegały praktycznie na tym samym), były ciekawiej zmontowane. No ale jako fan (chyba?) SW nie wypadało w gierkę nie pograć. Nie ukrywam, że brakuje jej nieco rozmachu, którego w uniwersum Star Wars brakować nie powinno. Mamy jednostki znane z filmów, oraz pamiętne mapy, jednak mimo wszystko brak tej grze jakiegoś polotu. Innymi słowy - moc opuściła Empire at War, robiąc z niej grę (w mojej opinii) średnią. 8-)
Ostatnio zmieniony 06 maja 2010, 20:18 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
PostalowyManiak
Początkujący morderca
Posty: 84
Rejestracja: 31 mar 2010, 15:09
Lokalizacja: Z przyczepy

06 maja 2010, 20:23

Zależy co kto lubi np.Ja jestem fanatykiem SW(w EAW i dodatek FOC gram 3 laty i się nie nudzi tak samo Postal 2).Do tej gry trzeba być fanatykiem SW.
Lothar pisze:PostalowyManiak napisał/a:
Zatem osią akcji jest konflikt pomiędzy Imperium Galaktycznym i Sojuszem.

Sojuszem? X_x Republiką do [cenzura xD ]! :-P Żeby Gry-Online taką gafę walnęły...
Poprawiłem błąd serwisu gry online z sojuszu na rebelie.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2010, 20:30 przez PostalowyManiak, łącznie zmieniany 1 raz.


"89% graczy uważa że grafika jest najważniejsza, jeśli uważasz że należysz do tych 11% wklej to do podpisu"
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

06 maja 2010, 20:31

PostalowyManiak pisze:Zależy co kto lubi np.Ja jestem fanatykiem SW(w EAW i dodatek FOC gram 3 laty i się nie nudzi tak samo Postal 2).Do tej gry trzeba być fanatykiem SW.
No właśnie - fanatykiem, a nie "tylko" fanem :D
Nie odwróciłem się od żadnej gry o SW, poza tym chłamem na podstawie EP 1 - 3 i właśnie EaW. Nawet w tego uber starego, okienkowego niby-RPG grało mi się przyjemnie. W Jedi Academy do dzisiaj czasami ownię w multi, z kolei Force Unleashed - może i z historią nieco niezgodne, ale gra się wspaniale :D
Lubię gry strategiczne, w serię RA i C&C wymiatam do dzisiaj (z C&C zatrzymałem się na Tiberian Sun, bo nowe części... cóż, szkoda słów), jednak SW: EaW po prostu nie dało rady mnie przyciągnąć na dłużej. Jak dla mnie, to po prostu próba żerowania na dobrej marce. 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
PostalowyManiak
Początkujący morderca
Posty: 84
Rejestracja: 31 mar 2010, 15:09
Lokalizacja: Z przyczepy

06 maja 2010, 20:36

Gameplay wykonane prze zemnie:

[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 06 maja 2010, 20:43 przez PostalowyManiak, łącznie zmieniany 1 raz.


"89% graczy uważa że grafika jest najważniejsza, jeśli uważasz że należysz do tych 11% wklej to do podpisu"
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

06 maja 2010, 20:46

Lubię Gwiezdne Wojny(filmy, Jedi Academy). Co do gry, to pierwsze moje skojarzenie- Homeworld. Jestem raczej laikiem jeżeli chodzi o ten gatunek gier, ale jak dla mnie obie gry są bardzo do siebie podobne.

little_psycho pisze:Mam na płycie z CDA
To prawda. Było w CDA, ale ja takich gier nie lubię. Może jednak zrobię wyjątek i zainstaluję, a nuż mi się spodoba. :)

BTW: PostalowyManiak, wysłałem zaproszenie do znajomych na YT.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2010, 20:46 przez Mr Minio, łącznie zmieniany 1 raz.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
PostalowyManiak
Początkujący morderca
Posty: 84
Rejestracja: 31 mar 2010, 15:09
Lokalizacja: Z przyczepy

06 maja 2010, 20:51

Mr Minio już odbieram zaproszenie.Też lubię SW filmy(wiadomo że tak),SW EAW i Battlefront 2.

OFFTOP:Bitwa o endor(film)
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 07 maja 2010, 13:20 przez PostalowyManiak, łącznie zmieniany 1 raz.


"89% graczy uważa że grafika jest najważniejsza, jeśli uważasz że należysz do tych 11% wklej to do podpisu"
ODPOWIEDZ