SpamSink na Cmentarzu, czyli coś a'la dodatkowy shoutbox

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Czy jesteś za tym aby forum "wzbogacić" o jakąś nową formę szybkich rozmów o wszstkim naraz?

Tak, w jakikolwiek sposób i na jakichkolwiek warunkach.
1
8%
Tak, ale jeśli nie będzie to szkodliwe dla forum i ogółu użytkowników.
5
42%
Nie, pod żadnym pozorem nie chcę nowych form szaleństw na tym forum.
1
8%
Nie, to co jest teraz - wystarczy.
5
42%
 
Liczba głosów: 12
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

14 sie 2017, 23:56

Jest przemożna chęć u niektórych z was pisać dużo na shoutboxie, za dużo, jak sądzi wielu innych. Pojawia się po raz kolejny pomysł aby na Cmentarzu założyć drugi shoutbox. Technicznie byłoby to bardzo trudne, wręcz awykonalne biorąc pod uwagę wyjściowy efekt. Nie opłaca się męczyć.

To może nowe subforum gdzie tematy i rozmowy będą znikały... w 1 dzień. Quick spam, quick shout, shockspot, spamsink, Zlew po prostu nawet. No ale jak by się uporał z tym zalewem nieczytanych postów? My, Admini dostalibyśmy szału, widząc tyle postów. Atakować bazę danych takim spamem też nie warto, a nawet szkoda.

Macie inne pomysły? Piszcie. I głosujcie w ankiecie. Czy to w ogóle warte rozważenia... ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

15 sie 2017, 00:09

zagłosowałem w ankiecie na tak ale w sumie jak przeczytałem jakby to miało wyglądać to raczej jestem na nie,
mamy od tego bagno a i tak shoutboxa to nie zastąpi więc dziwnych eksperymentów nie ma raczej co robić.


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Szynkacz
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1018
Rejestracja: 23 maja 2017, 00:41
Postawił piwo: 1 raz

15 sie 2017, 00:12

Hmmm... To z tym oddzielnym forum to zły pomysł :/ a wady wymieniłeś sam xD
Szczerze chciałbym, tylko nie wiadomo jak i gdzie. No chyba, że dałbyś tak z 2 osobom admina (a te osoby są częstymi widzami naszego forum) i one by to wszystko sprawdzały (to forum do rozmów), choć i tak mija się to z celem. :/ niestety nie wiem :|


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

15 sie 2017, 00:21

Pan Szatan pisze:jak przeczytałem jakby to miało wyglądać
Przedstawiłem tylko jeden pomysł. Jak macie lepsze - dawajcie.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

15 sie 2017, 00:28

Jestem na nie :)


Awatar użytkownika
Szynkacz
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1018
Rejestracja: 23 maja 2017, 00:41
Postawił piwo: 1 raz

15 sie 2017, 00:35

ShaQ pisze:Jestem na nie :)
Żeś się rozpisał!


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

15 sie 2017, 09:35

Jeśli dałoby się wyłączyć awatary, podpisy i inne pierdoły to mogłoby być, jeśli nie to jestem na nie.


8=======D
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

15 sie 2017, 12:02

Jestem na nie. Hyde Parki + Cmentarz całkowicie wystarczy
A i w SB, jeśli user ruszy choć trochę głową, może się dostatecznie wyżyć


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

15 sie 2017, 16:50

Wydaje mi się, że to co jest teraz (Cmentarz, SB, HydeParki, Bagno) w zupełności wystarcza i nie potrzeba tworzyć dodatkowego miejsca do luźnych rozmów, wyrażania refleksji etc.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

15 sie 2017, 17:07

Tiquill, to co jest wystarczy.
Problem z ShoutBoksem polega na tym, że userzy (zwłaszcza ci młodsi i niewyżyci) traktują go trochę jak śmietnik, ponieważ:
a) pisanie na nim jest bardzo wygodne, wystarczy wpisać cokolwiek i wcisnąć enter
b) edycja jest równie prosta
c) jest widoczny dla wszystkich, nawet niezalogowanych
d) nie ma w nim naliczanych postów
e) przez to wszystko powyższe dyskusje często i bardzo łatwo są płynne, bez tego rwanego tempa jak przy pisaniu postów

Problem polega na "jakości" tych dyskusji.

Jeśli cmentarny ShoutBox jest bardzo trudny lub niemożliwy, to lepiej po prostu nic nie robić i tradycyjnie strofować userów warnami i blokadą pisania na SB.
I tyle.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

16 sie 2017, 15:44

A coś poza forum? Coś odrębnego, jak kiedyś Próg? I tam sb, poza naszym forum? Był IRC, ale to forma zbyt archaiczna.
Dzienis pisze:userzy (zwłaszcza ci młodsi i niewyżyci) traktują go trochę jak śmietnik
Głosów jest pół na pół. Warto w ogóle dla tych młodych i niewyżytych robić jakąś alternatywę? A może jest jakiś popularny i łatwy czat? Dopięło by się link pod sb i niech idą w cholerę ze swym słowotokiem.

Drążę temat, choć domyślam się jaka będzie odpowiedź: Nie ma sensu tego robić. Tak? ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

16 sie 2017, 16:01

Tiquill pisze:Był IRC, ale to forma zbyt archaiczna.
Dlaczego? Dość długo korzystałem z IRC innego forum i nie powiem, podobało mi się.
Tiquill pisze:A może jest jakiś popularny i łatwy czat? Dopięło by się link pod sb i niech idą w cholerę ze swym słowotokiem.
Tak, jest - Steam. Gdybyś widział, co niektórzy tam czasem wypisują... :):
Tiquill pisze:Drążę temat, choć domyślam się jaka będzie odpowiedź: Nie ma sensu tego robić. Tak?
Wątpię. Niby zaznaczyłem opcję "Tak, ale jeśli nie będzie to szkodliwe dla forum i ogółu użytkowników.", ale po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że wystarczy po prostu nauczyć się żyć w społeczności.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

16 sie 2017, 16:31

Yossarian pisze:Dlaczego? Dość długo korzystałem z IRC innego forum i nie powiem, podobało mi się.
To dać link pod shoutboxem do IRCa? Dotąd jest w menu głównym strony i Powitaniu. Kto je tam znalazł ostatnio, co? A pod sb: Spameriada, tam się wyszalejesz.

Yossarian pisze:ale po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że wystarczy po prostu nauczyć się żyć w społeczności.
Dostosowując się do niej czy ją dostosowując do siebie? ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

16 sie 2017, 16:38

Tiquill pisze:To dać link pod shoutboxem do IRCa? Dotąd jest w menu głównym strony i Powitaniu. Kto je tam znalazł ostatnio, co? A pod sb: Spameriada, tam się wyszalejesz.
To forumowe IRC jeszcze istnieje? Wiem, że kiedyś było, ale nawet wtedy chyba nie było zbyt popularne. W sumie, to poza Shoutboxem userzy są całkiem na Teamspeaku, ale nie każdemu musi odpowiadać taka forma komunikacji.
Tiquill pisze:Dostosowując się do niej czy ją dostosowując do siebie?
No najlepiej byłoby znaleźć złoty środek - odnaleźć się w społeczności, ale też w jakimś stopniu ją formować ;)


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

16 sie 2017, 16:44

Tiquill pisze:To dać link pod shoutboxem do IRCa? Dotąd jest w menu głównym strony i Powitaniu. Kto je tam znalazł ostatnio, co? A pod sb: Spameriada, tam się wyszalejesz.
Jestem ciekaw kto z tego będzie korzystał?
Towarzystwo i tak przyjdzie tam, gdzie znajdzie większy poklask. Na SB jest zdecydowanie większa widownia to i poklask będzie zdecydowanie większy

Wewnętrzne SB na cmentarzu dostępne dla wszystkich zarejestrowanych zaocznie - Takie coś ewentualnie mogłoby się udać. W innym wypadku raczej nic się nie sprawdzi


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
ODPOWIEDZ