Sniper Elite V2

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

22 kwie 2012, 10:39

W skrócie: druga cześć gry snajperskiej, osadzonej w czasie wojny.

Demo dostępne jest na Steamie: i naprawdę warto je sprawdzić.

Premiera gry jest przewidziana na początek maja 2012, co niezbyt bardzo mi się podoba, ale o tym za chwilę. Przeanalizowałem całe demo i muszę powiedzieć, że grało się całkiem fajnie, choć czuć pewien, całkiem spory niedosyt. Moje wrażenia:

- gra jest zbyt prosta nawet na najtrudniejszym poziomie trudności
- bardzo ładna grafika bez zbędnych dupereli, choć niektóre tekstury mogłyby w większej rozdziałce
- dobre efekty specjalne i naturalnie wyglądające animacje
- stabilny silnik
- mizerna muzyka, która wg. mnie nie nadaje klimatu
- niezbyt dobrze wyważony poziom głośności efektów dźwiękowych
- efekt z lecącą kulą przeszywającą daną część ciała to istne mistrzostwo
- zbyt liniowa rozgrywka (w misji demonstracyjnej tylko w dwóch miejscach mamy aż jedną możliwość wybrania innej ścieżki, co i tak nie daje nam możliwości ominięcia wrogów)
- nie można przeskakiwać przez niektóre obiekty
- gra zachowuje pozory skradanki - w moim odczuciu to bardziej strzelanka, bo nie ma nawet wskaźnika widoczności naszego bohatera
- pomniejsze błędy tj. zaklinowanie się wroga

Jeśli zostanie to poprawione (w co niestety wątpię, patrz: premiera w maju), to gra na pewno będzie warta zakupu. W przeciwnym wypadku nie warto. Na razie to tylko fajna gra niewymagająca zbyt dużo myślenia, o której szybko się zapomni. Czekam na następne materiały i mam nadzieję, że gra nie zostanie wydana w takim stanie, jak obecnie, bo choć już jest grywalna, to nie jest to coś dla hardcorowych graczy.

Mój gameplay z dema:

Dyskusja na forum GRY-OnLine.pl: https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=11510610
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2012, 15:07 przez The Iceman, łącznie zmieniany 2 razy.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

18 lip 2012, 18:52

Przeszedłem demko z trzy razy. Wspomniane powyżej animacje przeszywania kulą na wylot i rentgen dają dużo frajdy. Fajnie jest też zabić wrogiego snajpera i patrzeć na kulę, która przeszywa jego czaszkę. Na hardzie jest nawet wskaźnik wiatru, ale wolałem grać bez niego(poziom trudności: normal). Czasami AI przeciwników zawodzi, ale ogólnie nie jest źle. Jak zwykle demko kończy się w najciekawszym momencie, a twórcy zachęcają gracza do kupienia pełnej wersji. Mimo licznych plusów podziękuję, ale gdy gra trafi do promocji rozważę jej zakup.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
sfinks43
Wnerwiony urzędas
Posty: 10
Rejestracja: 04 kwie 2016, 19:39
Lokalizacja: z sieci

04 kwie 2016, 21:09

Bardzo przyjemny tytuł, fajnie mi się w nią grało, najlepsze co mi się podobało w grze to ten efekt "spowolnionego pocisku". Fajnie jest tam pokazane jak kula przebija ciało, łamie kości itp.
W dodatkowej misji udało mi się nawet zabić Hitlera, ale to dopiero gdzieś za 3-4 razem.
Pamiętam, że wtedy bardzo się cieszyłem, że zabiłem drania.


Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

04 kwie 2016, 21:12

sfinks43 pisze:W dodatkowej misji udało mi się nawet zabić Hitlera, ale to dopiero gdzieś za 3-4 razem.
Spróbuj strzelić mu w jaja, to zobaczysz coś bardzo ciekawego ;)


ODPOWIEDZ