Smog

Więcej niż dotychczas. Bez kompromisów. Działa na emocje. Ale musisz myśleć, bardziej.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

24 sty 2017, 20:13

Państwo nic konkretnego z tym nie robi.
Jak to powstrzymać?

Moim zdaniem nie ma wyjścia, tylko trzeba zamknąć nierentowne kopalnie i ograniczać stopniowo opalanie węglem. Następnie szukać alternatywnych żródeł energii dla fabryk i elektrownii oraz dotować piece gazowe. Na Zachodzie nikt nie pali węglem. To przeżytek państw socrealistycznych.
Na pewno górnicy się wkurwią i pójdą na ulice. Jedyne opcje wtedy to:
a) przetrzymać protest, niech trochę pogłodują czy poblokują, w końcu odpuszczą
b) metody ZOMO w ostateczności, armatki wodne, gumowe kule (tyle, że tego nikt się nie podejmie, bo prawa człowieka, itp.)

Górników mi nie żal, to obecnie najbardziej pasożytnicza grupa zawodowa, mnóstwo dodatków, wysokie i wczesne emerytury, różne przywileje. Ten zawód to przeżytek, nie można wiecznie dotować kopalni.

A wy jak myślicie?

EDIT: Oczywiście surowe egzekwowane kary za palenie śmieciami również powinny być.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2017, 20:14 przez Dzienis, łącznie zmieniany 1 raz.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

24 sty 2017, 20:44

Żeby to był problem tylko węgla to mimo wszystko nie byłoby może aż tak żle
Moje okna wychodzą na rząd kamienic. Z ich kominów praktycznie ciągle leci dym. Nawet w lecie, gdy temperatura oscyluje ok 15°, towarzystwo się 'dogrzewa'. Dymy są różne: Czarne, białe, w różnych odcieniach szarości, a nawet zielonkawe i brązowe z domieszką pomarańczowego. Raz się zdarzył nawet żółty (siarka?)

Ludzie palą czym popadnie i to jest najgorszy problem
Dzienis pisze:Na Zachodzie nikt nie pali węglem. To przeżytek państw socrealistycznych.
Na zachodzie również mają o wiele więcej 'zielonych', to też gospodarka jest bardziej eko
Z pustego i Salomon nie naleje, a Polska pod tym względem jest 100 lat za murzynami...
Górników mi nie żal, to obecnie najbardziej pasożytnicza grupa zawodowa, mnóstwo dodatków, wysokie i wczesne emerytury, różne przywileje. Ten zawód to przeżytek, nie można wiecznie dotować kopalni.
Nie życzę nikomu pracować w górnictwie. Mimo tych ichnich przywilejów
Ostatnio zmieniony 24 sty 2017, 20:54 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 2 razy.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

24 sty 2017, 20:51

Ale oczywiście najłatwiej dojebać kierowcom ;> Jeszcze rozumiem, gdyby samochody były klasyfikowane wg zanieczyszczeń, ale żeby kurwa wg rocznika? Co jak co, ale dobrze zainstalowane LPG potrafi być mniej trujące od nowoczesnych benzyniaków, i to nawet w tych starszych autach.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

24 sty 2017, 21:07

Silver Dragon pisze:Moje okna wychodzą na rząd kamienic. Z ich kominów praktycznie ciągle leci dym. Nawet w lecie, gdy temperatura oscyluje ok 15°, towarzystwo się 'dogrzewa'
LOL. Ja w swoim mam teraz w zimę zakręcone grzejniki (grzeje się wystarczająco od samych rur, bo mieszkanie jest w środku pomiędzy innymi lokalami). Jak było minus 20 to w panice jechałem tam by odkręcić grzejniki, bo myślałem że wszystko porozsadza, a tymczasem temperatura spadła raptem o jeden stopień (z 19 na 18). xD
Dobrze ocieplony blok to ważna sprawa.
Silver Dragon pisze:Nie życzę nikomu pracować w górnictwie. Mimo tych ichnich przywilejów
A ja nie życzę nikomu pracować w rolnictwie.
Silver Dragon pisze:Ludzie palą czym popadnie i to jest najgorszy problem
Jeszcze jak drzewem to pół biedy. No ale nie każdego stać.
Yossarian pisze:Ale oczywiście najłatwiej dojebać kierowcom Jeszcze rozumiem, gdyby samochody były klasyfikowane wg zanieczyszczeń, ale żeby kurwa wg rocznika? Co jak co, ale dobrze zainstalowane LPG potrafi być mniej trujące od nowoczesnych benzyniaków, i to nawet w tych starszych autach.
Pewnie, że najłatwiej kierowcom.
Oni będą jeździć nawet mimo tych wszystkich haraczy (wysokie OC, płatne autostrady, drogie paliwo, wysokie mandaty, punkty itp.). Co nie znaczy, że to czepianie się ich jest zawsze słuszne.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

24 sty 2017, 22:02

Najbardziej ekologiczne jest ogrzewanie prądem, ale jest najmniej opłacalne.
Do puki nie powstaną w polsce elektrownie atomowe, to będziemy palić węgiel i śmiecie, bo to jest najtańsze.
Najbardziej zanieczyszczają ciepłownie które palą dosłownie wszystko.
Nie myślcie że śmiecie z waszych pojemników znikają bez śladu. Tak wdychacie to teraz :P


8=======D
Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

26 sty 2017, 20:59

Ja najczęściej opalam w piecu drewnem i powiem szczerze że ktoś kto wie jak palić takim drzewem to napali prawie tak dobrze jak węglem. Co do węgla to można go przerobić na koks który jest bardzo dobrym paliwem. Jest jednak ponad 2x droższy niż węgiel ale za to emituje o wieeele mniej szkodliwych związków. Wystarczy wrzucić jedną szuflę do pieca i trzyma ciepło przez kilka ładnych godzin. Ponadto przy koksowaniu otrzymuje się ogromną ilość cennych produktów dla przemysłu chemicznego. Powinni zakazać węgla a wprowadzić koks po prostu.

https://sklep.taniopal.pl/koks
Wysoka kaloryczność w porównaniu ze zwykłym węglem kopalnym, wyższa temperatura w czasie spalania oraz wolniejsze zużycie – właśnie te atuty koksu dadzą Ci prawdziwy komfort jego użytkowania! Dzięki znikomemu gromadzeniu się popiołu w komorze spalania i rzadszemu uzupełnianiu opału kontakt z nim ograniczysz do minimum. Koks nie powoduje też powstawania sadzy, dlatego Twoja instalacja grzewcza będzie bezpieczna i sprawna. W połączeniu z zerową zawartością siarki zyskujesz gwarancję czystości pieca oraz bezproblemowego użytkowania przewodów kominowych przez długie lata!
Co do górnictwa to trzeba by ruszyć głową i połączyć wydobycie z odpowiednim rynkiem zbytu i przemysłem chemicznym, wtedy to zadziała. Nie ma sensu pompować kasę w coś co nie ma powiązania z niczym konkretnym.

A co do śmieci to ludzie po prostu są bezmyślni i głupi. Mieliśmy przedmiot "trwałe zanieczyszczenia organiczne" i tam było o różnych związkach chemicznych toksycznych dla ludzi. Toksyczność związków polichlorowanych i dioksyn jest bardzo duża- to są rzędu mikrogramów a nawet mniej. Dlatego głupotę trzeba karać za wszelką cenę.


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

26 sty 2017, 21:43

Ja najczęściej opalam w piecu drewnem i powiem szczerze że ktoś kto wie jak palić takim drzewem to napali prawie tak dobrze jak węglem. Co do węgla to można go przerobić na koks który jest bardzo dobrym paliwem. Jest jednak ponad 2x droższy niż węgiel ale za to emituje o wieeele mniej szkodliwych związków. Wystarczy wrzucić jedną szuflę do pieca i trzyma ciepło przez kilka ładnych godzin. Ponadto przy koksowaniu otrzymuje się ogromną ilość cennych produktów dla przemysłu chemicznego. Powinni zakazać węgla a wprowadzić koks po prostu.
To prawda, ale koks nie nadaje się do małych pieców.
Przy małej ilości tlenu będzie gasł, a przy dużej zagotuje wodę w piecu, ponieważ pali się w bardzo wysokiej temp.
Piece koksowe to przeważnie duże piece przemysłowe.

Najbardziej ekonomiczne są piece na pelet


8=======D
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

26 sty 2017, 22:03

Piroziom pisze:Ja najczęściej opalam w piecu drewnem i powiem szczerze że ktoś kto wie jak palić takim drzewem to napali prawie tak dobrze jak węglem.
Z tym się zgodzę, odpowiednie proporcje suchego i mokrego drewna dobrze i długo się palą.
Tylko, że mokre drewno paląc się zapycha z czasem komin i dymi się jak skurczybyk. :/

W Niemczech np. najbardziej popularne są piece olejowe.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 sty 2017, 01:32

Dla mnie problem smogu to problem drani, którzy palą wszystkimi śmieciami. :/ Jako dziecko mieszkałem na osiedlu, gdzie nie było centralnego i każdy dom opalany był piecem. A jednak źle tych czasów nie wspominam. Bo to był WĘGIEL. Za komuny węgiel każdy mógł kupić i każdy nim palił. Dym z węgla nie przeszkadza w codziennym życiu. I nie śmierdzi. Drażni, ale nie śmierdzi.

Za to teraz są te przeklęte piece, w których palić można wszystkim. Chwali mi się taki, o, jaki mam piec - a ja mam chęć go zadusić, kurna. Odpadki kuchenne, różne obierki, odpadki chemiczne, różne butelki - to śmierdzi najbardziej. Okna nie otworzysz. Blok stoi między domami jednorodzinnymi. Biedapalacze-wszystkopalacze. A ty się męcz.

Rycho3D pisze:Do puki nie powstaną w polsce elektrownie atomowe, to będziemy palić węgiel i śmiecie, bo to jest najtańsze.
Dziś znowu widziałem w tv protesty, że nie chcą na Pomorzu elektrowni jądrowej. Noż kur! :ściana: Gdzie są bardziej tępi ludzie, co? Kiedy tak duży kraj jak Polska doczeka się elektrowni jądrowej. Niebywałe.
Piroziom pisze:Ja najczęściej opalam w piecu drewnem i powiem szczerze że ktoś kto wie jak palić takim drzewem to napali prawie tak dobrze jak węglem.
Dziś też w tv radzili, jak palić w piecu, by nie dymić. Paląc od góry a nie od dołu. W tym samym piecu. I stały na dworzu dwa takie same piecyki. Tylko jeden nie kopcił właśnie. Nawyki, zmienić nawyki. Edukować.
Dzienis pisze:Górników mi nie żal, to obecnie najbardziej pasożytnicza grupa zawodowa, mnóstwo dodatków, wysokie i wczesne emerytury, różne przywileje. Ten zawód to przeżytek, nie można wiecznie dotować kopalni.
Wcale nie przeżytek. Nie patrz z punktu Zachodu, ale z punktu Polski. Polska będzie jeszcze długo węglem stała.
Dzienis pisze:Moim zdaniem nie ma wyjścia, tylko trzeba zamknąć nierentowne kopalnie
Ale pod warunkiem, że ich alternatywą będą nowe, wydajne i nowoczesne kopalnie.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ