Slender

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Yama
Miłośnik broni
Posty: 144
Rejestracja: 29 lip 2008, 16:11

18 lip 2012, 21:45

Wracam po krótkiej przerwie i znowu dzielę się kolejną grą :P

Gry typu horror. Mamy w czym wybierać: od poczciwej serii Silent Hill i Resident Evil, przez produkcje raczej mniej wyszukane, pokroju The Suffering (czy nawet dobrze znana nam modyfikacja, ED), na Penumbrach oraz Amnesti(i) kończąc. Te tytuły spokojnie dostarczą nam odpowiednich emocji. W ostatnim jednak czasie światło dzienne ujrzało coś jeszcze, coś niekoniecznie dużego, bo tworzone tylko przez jedną osobę. Coś, przez co większość ludzi odkryje nowe częstotliwości swojego głosu.

Kim jest Slender? Istnieje wiele opisów na jego temat. Ogólnie rzecz biorąc, jest to internetowa creepypasta. Mówi ona o dziwnej postaci, którą można było zauważyć na zdjęciach z grupami ludźmi. Ot, ktoś stojący w tle, jakaś anomalia, wina aparatu. Jedno ale - niedługo po zrobieniu zdjęcia, sfotografowanym osobom przytrafiały się niezbyt miłe rzeczy: zniknięcia, pożary, zabójstwa itd. Więcej o tym można poczytać tutaj - https://creepypasta.wikia.com/wiki/The_Slender_Man - całkiem ciekawie wymyślona historyjka, prawda?

A teraz wyobraźcie sobie, że lądujecie w ciemnym lesie i macie przy sobie tylko latarkę oraz kamerę, którą wszystko rejestrujecie. Za zadanie macie znaleźć osiem kartek. Nic prostszego, prawda? Jedynym problemem jest fakt, że nie jesteście całkiem sami. Gdzieś w pobliżu kręci się dziwna postać, która stale Was obserwuje. Cały czas czeka aż ją zauważycie, aż będzie mogła się zbliżyć, aż w końcu będziecie na wyciągnięcie jej ręki...

Gra jest darmowa. Znaleźć ją można pod tym linkiem - https://forum.unity3d.com/threads/141488 ... r-Beta-0.9 (albo tym) https://forums.unfiction.com/forums/view ... hp?t=35488

Grając w nocy ze słuchawkami na uszach, nie byłem w stanie wytrzymać dziesięciu minut. Ba! Grając w dzień na głośnikach, z jedną osobą obok, ledwo dawałem radę. Produkcja oznaczona jest jeszcze jako beta, więc mogą zdarzać się błędy, ale prawie co chwilę wychodzą coraz to nowsze i poprawione wersje.

Któż się skusi?


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

18 lip 2012, 22:04

Widziałem gameplay na YouTube. Typowy straszak, a że darmowy to nie wiedziałem. Jutro zassam i sprawdzę. ;)


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Slayer
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 656
Rejestracja: 01 lip 2009, 19:02

18 lip 2012, 23:17

Gra jest straszniejsza niż cała seria SCP, może tylko ja mam takie odczucie. Szkoda że tytułowy Slender jest dość mało zaskakujący, porusza się jak ten Euclid z SCP:CB, czyli tylko się teleportuje za nas jak nie patrzymy, nie lubię takich rozwiązań, zbyt bananalne.

Niezły wysyp darmowych horrorów w tym roku. Spisek jakiś. :rofl:

Aha i gry prawdopodobnie jeszcze nie da się ukończyć.


Teachin bitches how to swim
Awatar użytkownika
Yama
Miłośnik broni
Posty: 144
Rejestracja: 29 lip 2008, 16:11

19 lip 2012, 20:44

Myślę, że seria SCP zasługuje wręcz na oddzielny wątek. Najpospolitsza prostota, a jak niesamowicie działa na gracza (do tej pory pamiętam półsekundowe błyśnięcie jakiejś czarnej sylwetki - od razu zaniechałem dalszego schodzenia, mimo że nawet nie byłem do końca pewien, czy naprawdę to widziałem). Mnie jak najbardziej odpowiada taki wysyp :P

Odnośnie możliwości ukończenia... no właśnie. Myślę, że bardzo ostrożnie grając, jest to możliwe. Niestety, póki co jeszcze sam nie mam dość odwagi, żeby wrócić do tego lasu :)


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

20 lip 2012, 00:34



Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

01 wrz 2012, 13:35

Yama pisze:Myślę, że seria SCP zasługuje wręcz na oddzielny wątek. Najpospolitsza prostota, a jak niesamowicie działa na gracza (do tej pory pamiętam półsekundowe błyśnięcie jakiejś czarnej sylwetki - od razu zaniechałem dalszego schodzenia, mimo że nawet nie byłem do końca pewien, czy naprawdę to widziałem).
Są 3 możliwe straszaki: duże białe oczy, te same oczy + zęby psa ze smile.dog.jpg i czarna postać z taką właśnie twarzą + jakby zepsuty obraz. No i odgłos cegieł.

Grałam w SCP wersję 087-B. Przy czym "skończyłam" ją 2 razy. Raz doszłam do piętra 22 i między półpiętrami wyskoczyła mi jakaś czarna postać, ekran czerwony i nie żyję. Drugi raz to samo tylko po piętrze 25. Innym razem wpadłam do dziury. Uznaję więc, że ta wersja jako-takiego zakończenia nie ma.

W Slendera grałam 3 razy, bo trudne. Raz znalazłam koło zbiorników kartkę, zgubiłam się. Slender Mana nawet nie widziałam, tylko mi się ekran zaczął psuć, widoczność jest kijowa. Innym razem szwendaliśmy się [też z bratem] i już go widzieliśmy, strasznie słabo zrobiony. Za 3-cim znalazłam kartkę i brat wyłączył :<


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

01 wrz 2012, 15:23

Grając z kolegą doszliśmy do 98 poziomu...Tak. To nie ma zakończenia.


Awatar użytkownika
Mike
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1805
Rejestracja: 14 wrz 2013, 12:33

01 gru 2013, 19:27

Wrzucajcie tutaj swoje śmieszne, zwariowane lub nietypowe zdjęcia i filmiki ze Slenderem.
BO SLENDER NIE MUSI BYĆ STRASZNY

To ja zaczynam :P

Slender vs Crysis
https://imagizer.imageshack.us/v2/800x80 ... 7/2vl3.jpg
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 20:17 przez Mike, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 gru 2013, 19:51

Slender jedzie do pracy .
Obrazek


8=======D
Awatar użytkownika
Mike
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1805
Rejestracja: 14 wrz 2013, 12:33

01 gru 2013, 20:18

UP
A gdzie Slender? :zdziw:
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 21:55 przez Mike, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

03 lut 2015, 22:13

Oglądałem gameplaye ze Slendera na YT, naprawdę gierka może przestraszyć, zwlaszcza jak się pierwszy raz Slendera widzi...
Sam raczej nie zagram, takie gry jednak niespecjalnie mnie interesują.


I regret nothing
Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

03 lut 2015, 22:34

Slender niesamowicie mnie wkurzał nie dało się tego przejść
Jest duża seria na unit, a najciekawszy może okazać się Film...tylko co było pierwsze ??


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

04 lut 2015, 17:11

Z tego co się orientuję, to jest tego kilka części na PC. Pierwsza (zarazem najstraszniejsza) jest w lesie, druga w jakiejś wiosce, trzecia w mieście. Jest wiele portów, na androida, WP itp.
Jak grałem pierwszy raz to nieźle mi pikawa waliła, ale po x próbie przejścia tego zaczęła mnie irytować. Największy rekord - chyba 7 kartek.


ODPOWIEDZ