[Easier Modding] Shell Modifier

Tutaj rozmawiamy i prezentujemy mody dla gry Postal 2 w wersji na Steam, u nas dla rozróżnienia zwanej skrótem P2C.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

24 wrz 2017, 19:25

Nie do końca wiem jak to nazwać. Mod? Dodatek?

Co to jest Shell Modifier? Otóż jeszcze nie wiem, ale mnie to osobiście zaciekawiło.
Dzięki temu małemu cudeńku, możemy tworzyć różne, nowe mody, nie rezygnując z achivementów, gdyż działa on poza standardowym Steam Workshopem.

Głównie pomaga podmieniać content. Ja go widzę bardziej w roli replacera.
Wszystkie domyślnie zdefiniowane wartości w grze możemy zmienić, oczywiście nie tykając rdzennych plików gry (postać, HUD'a, widok kamery, itp.).

Ciężko powiedzieć, co ten "mod" dokładnie potrafi, ale pewnie przekonamy się z biegiem czasu. ;)

Jeśli można tym dodawać customowe bronie, nie tracąc możliwości robienia aczików, to jedyną wadą jest kompatybilność - by dodać moda do listy pluginów Shell Modifier, trzeba je chyba ponownie skompilować pod używanie z Shell Modifier.

Pobierz ze Steam Workshop

Obrazek


Awatar użytkownika
EvilT-ModZ
Modder
Modder
Posty: 159
Rejestracja: 16 sie 2010, 17:30

24 wrz 2017, 22:02

seebeek17 pisze: Jeśli można tym dodawać customowe bronie, nie tracąc możliwości robienia aczików, to jedyną wadą jest kompatybilność - by dodać moda do listy pluginów Shell Modifier, trzeba je chyba ponownie skompilować pod używanie z Shell Modifier.
That's not really necessary.
It's possible to make a plugin with it's own config list to replace/add guns/items. Probably it will be added in the next update, if it's really worth.


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

27 wrz 2017, 03:53

Jeśli chodzi o mnie, to jestem na TAK. :D


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 wrz 2017, 12:18

Of course it's worth.


Shell Modifier to nazwa, która sugeruje wiele. I: może rozwinąć się znacznie, pociągnąć za sobą liczne zmiany, całą ideę przemiany P2C. Cała nowa filozofia zmian. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

27 wrz 2017, 23:46

Ogólnie to polecam sobie zrobić plugina na 999999 HP i cisnąć achivement na przejście gry na uber poziomie trudności :)

Niedługo dodam parę pierdół do paczki i wydam swoje pluginy. Oczywiście będzie to wymagać Shell Modifier'a, więc statystyki pójdą w góóórrręęęęę, heh.

EvilT-ModZ, a wiesz, że tym co stworzyłeś, można bardzo namieszać w rdzeniu gry? Ehh... pewnie wiesz. No i bardzo ją popsuć. :P
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2017, 23:49 przez seebeek17, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 wrz 2017, 01:03

seebeek17 pisze:No i bardzo ją popsuć. :P
No to psujmy! Rozjebmy Steama! xD Jak choćby tym:
seebeek17 pisze:sobie zrobić plugina na 999999 HP i cisnąć achivement na przejście gry na uber poziomie trudności :)
Nie, no, żart. ;)

seebeek17 pisze:Dzięki temu małemu cudeńku, możemy tworzyć różne, nowe mody, nie rezygnując z achivementów
To jest bardzo dobre remedium na dużą wadę P2C/Steama. Lek na bardzo dużą wadę. :peace:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

21 gru 2017, 23:00

Trochę czasu już minęło, a do tej pory jestem jedyną osobą, która zrobiła jakiś dodatkowy plugin do ShellModifiera. Szkoda, że ten nie miał wzięcia, bo oferuje na prawdę bardzo dużą możliwość ingerencji w grę. :/

A jeśli już jesteśmy w temacie to koniecznie sprawdźcie jedyny nowy plugin, który wyszedł ever. :lolface:
https://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... 1226187989


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

22 gru 2017, 02:56

Wymaga on ręcznej instalacji, a użytkownicy steam są głównie przyzwyczajeni do zautomatyzowanej instalacji. Cóż... ciężko ich za to winić, że z powodu wygody czują "strach" przed ręcznym instalowaniem moda, choć też należy brać pod uwagę to, że on ma większą moc dla tych, którzy chcą tworzyć coś w oparciu o niego, od mocy którą niesie on ze sobą dla gracza.


Niepoważny admin
ODPOWIEDZ