Seria Europa Universalis

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

19 sty 2015, 14:27

Czyli skomplikowane strategie zarządzania państwem. Gry te praktycznie są pozbawione grafiki i dźwięku. Grałem kiedyś w drugą część tej serii. Niesamowicie trudna gra, w której trzeba naprawdę nieźle główkować by rozwinąć swe państwo i doprowadzić je do potęgi, albo przynajmniej nie dać się podbić innym państwom. Wieczne problemy z kasą, mało wojska, częste bunty i ataki sąsiednich mocarstw. Ale też możliwość zakładania kolonii, nawracanie prowincji na słuszną wiarę, rozwijanie manufaktur i zawiązywanie sojuszów. Naprawdę świetny i rozbudowany tytuł, ale raczej tylko dla hardkorowych strategów.
Grał z was ktoś w jakiś tytuł z tej serii??


I regret nothing
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

19 sty 2015, 18:13

Ja kiedyś zainstalowałem którąś część.
Wywaliłem po 10 minutach. xD
Gram w strategie ale to nie mój typ.


Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

03 lut 2015, 23:32

Grałem w obie Victorie, dwie pierwsze części Hearts of Iron (trzecia mi wyjątkowo nie podeszła), Darkest Hour oraz EU III i IV. Każda seria stawia na coś innego, HoI na wojsko i wojny, Vicky na ekonomię, a EU jest chyba najbardziej wszechstronna i do tego trwa najdłużej. Gry Paradoxu mają to do siebie, że stają się grywalne po X patchach. No i w niektórych częściach mapy zabijają oczy...


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

04 lut 2015, 13:24

Yossarian pisze:Grałem w obie Victorie, dwie pierwsze części Hearts of Iron (trzecia mi wyjątkowo nie podeszła), Darkest Hour oraz EU III i IV. Każda seria stawia na coś innego, HoI na wojsko i wojny, Vicky na ekonomię, a EU jest chyba najbardziej wszechstronna i do tego trwa najdłużej. Gry Paradoxu mają to do siebie, że stają się grywalne po X patchach. No i w niektórych częściach mapy zabijają oczy...
Widać, że jesteś fanem Paradoxu.
Jak grałem w EU II, to jak nie chciałem się męczyć wpisywałem kod na kasę i od razu gra stawała się prostsza, mogłem budować duże oddziały, nawracać i kolonizować prowincje, budować manufaktury itp. Jak widać, nie tylko w TESach kasa jest ważna. ;)


I regret nothing
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

04 lut 2015, 14:59

Dzięki tym grom trochę się poduczyłem historii i geografii :) Teraz wiem np. gdzie leży Timbuktu :D


ODPOWIEDZ