Saints Row: The Third - Brak uprawnień plików.

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Szynkacz
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1018
Rejestracja: 23 maja 2017, 00:41
Postawił piwo: 1 raz

02 wrz 2017, 17:30

Cześć, mam problem z Saints Row The Third. Grę zakupiłem na Steamie jakieś 2 tygodnie temu. Grę dałem skończyć na save na 100%, no ale trochę pobawiłem się w plikach i usunęło mi cenzurę z gry (najlepsze jest to, że nie wgrywałem moda na jej brak). Jej brak uniemożliwił mi bieganie na golasa, tym samym nie mogłem uzyskać wszystkich osiągnięć. Sprawdzałem wielokrotnie na Steamie spójność plików, i niby ściągał jakieś 13 megabajtów, to problem pozostawał. W końcu zdecydowałem się na reinstall gry. Po instalacji ponownie, gra (ogólnie gra nie save) przy próbie włączenia wykazuje, że nie mam uprawnień plików, a reinstallkę robiłem 2 razy i ciągle ten sam komunikat. Bardzo proszę o pomoc:
Załączniki
Steam - Błąd 01.09.2017 15_07_36.png
Steam - Błąd 01.09.2017 15_07_36.png (8.97 KiB) Przejrzano 2536 razy


Awatar użytkownika
Devi90
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1409
Rejestracja: 22 cze 2014, 16:56
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix

02 wrz 2017, 17:54

spróbuj wyczyścić rejest i inne foldery z resztek SR: TT, najlepiej to zrobić CCleanerem i reinstal gry.

Jak to nie zadziała, to bardzo możliwe, że masz coś jak ja miałem, że coś zrobiłeś z kompem i zaczął
całkowicie świrować, u mnie kompa wyłączyła pewna osoba guzikiem, bo nie nie widziała, że tak nie wolno, bo zostawiłem na noc, bo coś pobierałem, potem zaczęło coś się walić z kompem, też nie chciały
mi się tak samo włączać gry i inne rzeczy, pomógł reinstal Windowsa, którego i tak już musiałem
przeinstalować dawno :D


왜 이걸 읽나요?
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

02 wrz 2017, 18:16

Jak rozumiem komunikat, są złe uprawnienia dla plików w folderze DirectX. Wyłącz Steama. Usuń ten folder lub schowaj. Włącz Steama, grę. Może pobierze pliki i nada im właściwe uprawnienia. Choć taki komunikat może być i dlatego, bo innego nie było.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Szynkacz
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1018
Rejestracja: 23 maja 2017, 00:41
Postawił piwo: 1 raz

02 wrz 2017, 19:52

Nadal nic :/
Direct przy próbie usunięcia folderu pokazuje, że nie mam uprawnień do tego folderu, to samo jak chcę do niego wejść. A przed chwilą zrobiłem reinstall :(
Hard Reset kompa? No, nie chciałbym, no ale z tego co widzę...
Spróbuję jeszcze z CCleanerem. Jak to nic nie da to bye bye...
Wogóle Steam nie wykazuje że mam ściągniętą grę. Mam wykazane: Pobrane 7,4 GB / 7,4 GB Pokazuje, że jeszcze nie ściągnęło i jest zastopowane. Chcę pobrać, to mi wyskakuje na sekundę że pobiera i znowu stopuje. :571:


Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

02 wrz 2017, 20:06

Aż wbiłem żeby o tym powiedzieć...
Pokombinuj z Visual C++. Nie wiem, reinstall. Chyba powinno pomóc


Awatar użytkownika
Devi90
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1409
Rejestracja: 22 cze 2014, 16:56
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix

02 wrz 2017, 20:28

SzynkaczPL pisze:Direct przy próbie usunięcia folderu pokazuje, że nie mam uprawnień do tego folderu
No to już na stówę masz taki sam problem jak ja co wyżej napisałem, bez reinstala całego Windka, wątpię, by dało się coś wymyślić.

A komunikat jaki dokładnie się pokazuje? Coś w stylu: "Nie masz usprawnień Administratorskich", czy coś takiego?


왜 이걸 읽나요?
Awatar użytkownika
Szynkacz
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1018
Rejestracja: 23 maja 2017, 00:41
Postawił piwo: 1 raz

02 wrz 2017, 20:43

"Potrzebujesz uprawnień do wykonania tej akcji"
"Uzyskaj uprawnienia od administratora komputera w celu wprowadzenia zmian w tym folderze"

:facepalm: Ehhhh...
ShaQ, na C++ się nie znam, prędzej HTML :/
Wiesz Devi, akurat inne gry na przykład z Uplaya, Origina lub po prostu co mam na kompie (np.AWP) chodzą bez problemu.
A ten CCleaner usuwa nawet takie foldery :?:


Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

02 wrz 2017, 20:51

Szynkacz, ale mi nie chodzi o programowanie, tylko taki sterownik od Microsoftu do systemów Windows.
Wejdź do głównego katalogu SR3, poszukaj folderu _CommonRedist i tam potem vcredist i tymi instalkami odinstaluj all i zainstaluj jeszcze raz. Może to coś da.


Awatar użytkownika
Devi90
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1409
Rejestracja: 22 cze 2014, 16:56
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix

02 wrz 2017, 21:24

SzynkaczPL pisze:"Potrzebujesz uprawnień do wykonania tej akcji"
"Uzyskaj uprawnienia od administratora komputera w celu wprowadzenia zmian w tym folderze"

:facepalm: Ehhhh...
Miałem tak samo.
Taki komunikat jest jak coś zrobisz z kompem, może ci zabrać uprawnienia Administratora przez jakiś błąd,
mi np. jak ta pewna osoba kompa wyłączyła przyciskiem, to potem przy uruchamianiu były jakieś resety,
jakieś przywracanie systemu Windows, jakieś inne wyrwy czasoprzestrzenne, czy inne szity,
potem się właśnie zaczęło walić coś z kompem, można uaktywnić specjalne drugie konto na komputerze
o nazwie Administrator, tylko nie pamiętam jak, tylko że działa jak gó*no, bo raz ci usunie folder, którego nie da
się usunąć, przez ten komunikat, a przez kolejne 30 razy nic ci nie usunie i dalej będzie ten sam komunikat.
ShaQ, na C++ się nie znam, prędzej HTML :/
:facepalm: Chodzi o Visual C++, jest to biblioteka jak by sterowników, pobierasz sobie z oficjalnej strony Microsoftu: https://www.microsoft.com/pl-pl/downloa ... x?id=48145
są do tego różne wersje i każdą musisz mieć, najlepiej jakie masz wersje sprawdzić w programie Visual Checker, czy coś takiego.
SzynkaczPL pisze:Wiesz Devi, akurat inne gry na przykład z Uplaya, Origina lub po prostu co mam na kompie (np.AWP) chodzą bez problemu.
Bo to nie oznacza, że od razu nic ci na kompie nie będzie działać, ja sam jak miałem te błąd, to np.
nie mogłem zainstalować Ivony i połowy innych programów i tak samo 1/4 gier nie mogłem uruchomić (choć z grami to trudniej by któraś
nie działała, to bardziej do programów), a reszta śmigała.
SzynkaczPL pisze:A ten CCleaner usuwa nawet takie foldery :?:
W CCleanerze ma po lewo pokazane co ci czyści i możesz sobie zaznaczyć i odznaczyć, co chcesz, a na górze masz 2 zakładki: Programy i coś tam jeszcze, chyba tylko z rejestrem związane i
w tych obydwóch wybierasz sobie, co chcesz wyczyścić, po za tym najpierw daje się przycisk po wybraniu co chcesz wyczyścić, na dole po lewo taki niebieski
"skanuj", czy coś takiego i po chwilowym jakimś 5 sekundowym skanie pokazuje ci co wyczyści.
CCleaner jest głównie do tego by czyściło ci kompa z resztek nie potrzebnych, lub usunięty gier i programów, z folderów i rejestrów, ale
czasem również może ci wybrać do usunięcia np. pliki których długo nie używałeś, a tym samym, np. jakieś stare zdjęcia, czy coś,
dlatego właśnie jest ta opcja, zebyś sobie wybrał co chcesz wyczyścić.
SzynkaczPL pisze:Wogóle Steam nie wykazuje że mam ściągniętą grę. Mam wykazane: Pobrane 7,4 GB / 7,4 GB Pokazuje, że jeszcze nie ściągnęło i jest zastopowane. Chcę pobrać, to mi wyskakuje na sekundę że pobiera i znowu stopuje. :571:
Bo pamiętaj, że gry mają też aktualizacje i konieczność instalacji, jeśli po zakończeniu pobierania z tej sekcji "Pobierane", czy jakoś tak
pobieranie się już skończyło, ale nadal nie ma tego po prawo tego przycisku do wyczyszczenia "historii pobierania", czyli tej listy, by nie potrzebnie
tam sterczał, to najprawdopodobniej właśnie pobiera ci się aktualizacja, instaluję, lub po prostu coś konfiguruje, łatwo to sprawdzić, w praktycznie
każdym przypadku w tej "sekcji pobierania" koło loga masz taki pasek, jeżeli będzie on czarny, lub będzie niebieski w drodze do końca, to tak właśnie jest.


왜 이걸 읽나요?
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 wrz 2017, 07:54

Właściwości folderu >Tylko do odczytu [V] ?


8=======D
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

03 wrz 2017, 17:25

Możesz spróbować nadać uprawnienia całemu folderowi common:
steamapps\common

PPM-> Właściwości -> Zabezpieczenia

Nie wiem czy pomoże, ale z tego co Ci wyskakuje to Twój PC ma problem z nadawaniem uprawnień


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 wrz 2017, 17:41

Do usuwania folderów/plików użyj programu Unlocker. Choć możesz uszkodzić system. Albo po prostu spróbuj w menu Dodaj/Usuń Programy odinstalować i zainstalować DirectX. A Steam. Pasek pobierania nie idzie bo może masz za mało miejsca na dysku. Ja tak miałem.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Szynkacz
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1018
Rejestracja: 23 maja 2017, 00:41
Postawił piwo: 1 raz

03 wrz 2017, 20:01

Właściwości folderu >Tylko do odczytu [V] ?
Ciągle odmowa dostępu :/
Możesz spróbować nadać uprawnienia całemu folderowi common:
steamapps\common

PPM-> Właściwości -> Zabezpieczenia

Nie wiem czy pomoże, ale z tego co Ci wyskakuje to Twój PC ma problem z nadawaniem uprawnień
Nie, przy DirectXie przy Saints Row wyświetla odmowę dostępu :(
Do usuwania folderów/plików użyj programu Unlocker. Choć możesz uszkodzić system. Albo po prostu spróbuj w menu Dodaj/Usuń Programy odinstalować i zainstalować DirectX. A Steam. Pasek pobierania nie idzie bo może masz za mało miejsca na dysku. Ja tak miałem.
Dzięki za Unlockera ;) Pasek pobierania...
Stoi bo tak ;> A mam z jakieś 400 GB wolnych :facepalm:
Co DirectXa, ta gra się nawet nie rozpakowała. Mam DirectX, videos, packfiles i jakieś pliki. :homerpalm:
Spróbuję z Unlockerem. Jak nie zadziała, to wale to, ewentualnie kiedyś Hard Reset kompa.
Dzięki za rady, te przydatne i nieprzydatne, bo liczą się chęci. No cóż...
To ja i moje cholerne szczęście...
Szczerze mnie to wku##ia. Ja im daję moje 50 zł (które nie dostałem za ładne oczka, a za faktyczną robotę) a oni mi pokazują fakasa. Nosz k**wa, no nie. Mam nadzieję że przy Saints Row: Gat Out Of Hell będzie inaczej ;>
Załączniki
Steam 03.09.2017 19_48_51.png
Steam 03.09.2017 19_48_51.png (221.76 KiB) Przejrzano 2431 razy


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

03 wrz 2017, 20:10

W ostateczności możesz zadzwonić do supportu Steam, gry, czy tam wydawcy polskiego. O ile udostępniają gdzieś numery telefonów. Skoro masz legitną wersję, to muszą pomóc


Awatar użytkownika
Szynkacz
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1018
Rejestracja: 23 maja 2017, 00:41
Postawił piwo: 1 raz

03 wrz 2017, 20:23

Nie muszą, a powinni. No chyba, że muszą :D
A jakby nie pomogli, ohoho...
Ja bym lekko podkoloryzował sprawę i gdzieś bym napisał o niekompetencji Valve :faja: (SzynkaczPL - dwunastoletni hytrus xD)
Edit: No to dwunastoletni hytrus ma jeden problem mniej ;)
Ale doszedł jeden dużyyyy - szkoła xD
Steam mi pobrał SR3, wyskoczyło, że można grać, odpalam i działa! :faja:
Widać, że z tym Steam'em dziwne rzeczy się dziejo xD
Temat do zamknięcia ;)
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2017, 20:18 przez Szynkacz, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ