Rosja vs Gruzja

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

25 wrz 2008, 00:37

Tiquill pisze:Ja nie widzę bezpośredniego bezpieczeństwa Polski w UE i NATO, ja widzę bezpośrednie bezpieczeństwo w samej Rosji. Choć może to paradoksalnie brzmi.
Nigdy nie patrzyłem na to z tej perspektywy, ale to mnie nie przekonuje. Problem NATO polega na tym, że jest to struktura zimnowojennego rykoszetu, który po wystrzale zabłąkał się i nie wiadomo już do jakich celów ma teraz służyć. NATO powstało gdy świat był 2 biegunowy i jego zakres interesów oraz cele były jasne i oczywiste - ZSRR. Siłą napędową NATO było USA. Tymczasem po upadku ZSRR świat stał sie wielobiegunowy. A dawne strefy wpływów zostały podzielone między nowe mocarstwa (Chiny, Indie, świat Islamski). Poletka dawnych potęg się pomniejszyły.

UE to co innego. Jakby był jeszcze jeden prezydent i jeden rząd Europejski, wtedy można by mówić o Stanach Zjednoczonych Europy jako o jednym państwie z jedną armią. Lecz do tego jeszcze daleka droga...


Obrazek
Awatar użytkownika
Cimeries
Niedorobiony bandzior
Posty: 37
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:51

25 wrz 2008, 20:27

Po 1 Rosja jest krajem samowystarczalnym !
Po 2 Zajmuje ogromną częśc kontynentu
Po 3 Nie zakręcą gazu ponieważ to jest ich główny środek dochodowy który stanowi prawdopodobnie 60% ich dochodu
Po 4 Pośiadają technologie atomową
Po 5 Historia nauczyła Polaków zeby im nie ufać
Po 6 Pokazali śiłe wojska
Po 7 Do czegoś to prowadzi ... ?


!!! 3 Wojna Światowa jest nie unikniona innaczej być nie może a jeśli zostanie użyta technologia chemiczna,atomowa.jadrowa itd. to będzie prawdopodobnie kres ludzi. Z resztą ciągle toczą ( sie operacje ) wojskowe

Moim zdaniem przezydent powinien zostać zdemisjowany ponieważ naraża kraj na wojne a do wojny środków nie mamy i o ile wiadomo to ponoć wina Gruzji.


zjebane forum! !!
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

25 wrz 2008, 21:06

Bzdury piszesz kolego. Już pierwszy punkt to bzdura do kwadratu. Gdyby nie Europa Rosja zdechłaby z głodu. Chińczycy nie chcą rosyjskich surowców, tylko Europa je kupuje. Technologię atomową i wiele surowców posiada bardzo wiele mocarstw, ale jakoś nie żadne nie wychyla się poza szereg. A na co komu spora część kontynentu, jak tam ni nie ma? No może poza idealnym miejscem na obozy dla zesłanych... Pokazali siłę wojska, jak ruskie Gruzinom z domów nawet widelce i klamki kradli. Siła armii jak ja pier*****

A prezydent Kaczyński powinien dostać medal, bo znów pokazał, że My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.


Awatar użytkownika
Cimeries
Niedorobiony bandzior
Posty: 37
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:51

25 wrz 2008, 22:54

No nie wiem czy to bzdury jedno drugie wyklucza, jeśli Rosja nie sprzedawala by do europy gazu to europa oczywiscie poniosla by spore straty, tym samym Rosja ktorya nie miała by gdzie wyzbyc sie nadmiaru.

I co do tego medalu to chyba żartujesz kolejny raz opre sie o Historie Polska zawsze pierwsza wszędzie i zawsze za to obrywa najbardziej i pozniej pomocy nie ma ... myslisz ze jak by nas teraz Rosja zatakowała to co stany by sie rzucily na pomoc ?? wątpie zeby ktoś sie wystawił . Po co pchać sie w nie swoje sprawy skoro nawet w wlasym kraju nienajlepiej ... i jescze psuć kontakty z Rosją. Medal za odwage chyba tzn za głupotę ! :565:


zjebane forum! !!
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

25 wrz 2008, 23:20

Cimeries pisze:Moim zdaniem przezydent powinien zostać zdemisjowany ponieważ naraża kraj na wojne a do wojny środków nie mamy i o ile wiadomo to ponoć wina Gruzji.
O ja sobie wypraszam. To co zrobił nasz prezydent to było MISTRZOSTWO ŚWIATA. Poleciał wraz innymi głowami państw do rejonu ogarniętego wojną i wsparł jawnie oraz stanowczo stronę gruzińską, gdy tymczasem reszta świata albo chowała głowę w piasek, albo obmyślała co z tym fantem zrobić gdy będzie już po wszystkim.

Kolego, gdyby w naszym kraju mniejszość niemiecka zorganizowała terror - partyzantkę i zaczęli by ginąć niewinni ludzie, a nasz rząd zajął by się tym problemem tak jak rząd Gruzji problemem Osetii Pn. raczej nie miał byś nic przeciwko. A w tym czasie rząd Niemiec wysłał by przez granicę z 2 dywizje czołgów i 4 piechoty - powód - życie ich obywateli zostało zagrożone.

Tak to działa.

Najprościej jest schować głowę w piasek i cicho siedzieć, gdy wolność, życie niewinnych ludzi jest przelewane na szale imperialistycznych interesów ex mocarstwa. Te kraje co nie zaznały ucisku, terroru, wyzysku przez 40 lat rządów komunistów nie wiedzą jak to jest. Nam okupanci dali w kość, my wiemy (przynajmniej niektórzy w tym nasz prezydent) przez co przeszła Rzeczpospolita przez te wszystkie stulecia. I nie możemy dopuścić by to się powtórzyło.

Będzie się ch*jnia działa zawsze - zawsze gdy będzie na to przyzwolenie społeczne.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2008, 23:24 przez Dr. Dundersztyc, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
Cimeries
Niedorobiony bandzior
Posty: 37
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:51

26 wrz 2008, 14:10

A jak by ?
Wydawało mi sie że mówimy jak jest a nie "a jak by to było" gdybać nie będe każdy bohater a co do czego to wszyscy pouciekali za granice a rząd by wysłał wojsko ,cywilów na wojne a oni sami by sie pochowali w bunkrach !! i to jest twojim zdaniem odwaga ?

Patryjotyzm jest chory odasz wszystko za swój kraj a twój kraj chce tylko na tobie zyskac zyjemy jak mrówki w mrowisku i jak ktoś rozdept jedną mrówke moze będzie głośno przez chwile ale zaraz reszta wróci do pracy i bedzie tak dalej i dalej ...


zjebane forum! !!
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

26 wrz 2008, 15:47

Cimeries pisze:Patryjotyzm
Jak nie umiesz pisać, to wypier**** z tego Forum. Bez odbioru.


Obrazek
Awatar użytkownika
Cimeries
Niedorobiony bandzior
Posty: 37
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:51

26 wrz 2008, 16:21

dobra pierdol sie zjebie szkoda slow na takich debili ...

Zostawię to tutaj, takie rzeczy są potrzebne.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2008, 16:28 przez Cimeries, łącznie zmieniany 1 raz.


zjebane forum! !!
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

26 wrz 2008, 16:23

]Napisz do do mnie na PW, to będę mógł z czystym sumieniem dać ci warna. Pierdolony warszawiaku, powinno się was odizolować od Polski.



Przywróciłem pierwotną treść posta. Tak było i nie ukrywajmy emocji.
Tiquill

Spoko, ale fajnie to wyszło. :D
Łodzianin, o!
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2008, 23:34 przez Robseßed, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

26 wrz 2008, 20:15

Cimeries pisze:A jak by ?
Wydawało mi sie że mówimy jak jest a nie "a jak by to było" gdybać nie będe każdy bohater a co do czego to wszyscy pouciekali za granice a rząd by wysłał wojsko ,cywilów na wojne a oni sami by sie pochowali w bunkrach !! i to jest twojim zdaniem odwaga ?

Patryjotyzm jest chory odasz wszystko za swój kraj a twój kraj chce tylko na tobie zyskac zyjemy jak mrówki w mrowisku i jak ktoś rozdept jedną mrówke moze będzie głośno przez chwile ale zaraz reszta wróci do pracy i bedzie tak dalej i dalej ...
Jak dla mnie osobiście polemika na temat patriotyzmu z 9 latkiem to czysta abstrakcja, ale się wypowiem, by było zapisane w poście dla potomnych.

Po 1.

Piszesz, że debatujemy tu o tym "jak jest, a nie jak by było" - a sam zaraz zakładasz z góry, że wszyscy w razie zagrożenia pouciekali by z Polski, a wojsko z cywilami pochowało by się w bunkrach. I o jakiej odwadze tu piszesz? Piszesz to w ogóle do mnie czy do kogo?
OMFG!! Takich niedorzeczności to jeszcze nie czytałem na tym forum jak jestem tu od grudnia.

Po 2.

Powiem Ci coś o patriotyzmie kolego. Patriotyzm to miłość do ojczyzny, to poświęcenie siebie bez reszty dla dobra kraju. Nie dla 322 577 km² tylko dla ludzi, a przede wszystkim dla najbliższych, by w razie jakiegoś zagrożenia, jak jest możliwość rodzinę ukryć, a samemu iść walczyć przeciwko najeźdźcy. I prawdziwy patriota nie liczy na żadne oklaski, czy nagrody za swą postawę. Prawdziwy patriota potrafi wybić się ponad te całe otaczające nas g*wno i pozostać przy tym niezauważonym. A to że da się zdeptać przy tym jak mrówka i nikt nie będzie robił z tego jakiegoś halo (!) to wynika tylko i wyłącznie z jego niezaradności życiowej.

P.S.

Pisz posty bardziej z sensem i logiką. Ułatwia to komunikację i nie wk*rwia Robsesseda.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2008, 20:18 przez Dr. Dundersztyc, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

26 wrz 2008, 22:24

zielAK pisze:
Tiquill pisze:Ja nie widzę bezpośredniego bezpieczeństwa Polski w UE i NATO, ja widzę bezpośrednie bezpieczeństwo w samej Rosji. Choć może to paradoksalnie brzmi.
Nigdy nie patrzyłem na to z tej perspektywy, ale to mnie nie przekonuje. Problem NATO polega na tym, że jest to struktura zimnowojennego rykoszetu, który po wystrzale zabłąkał się i nie wiadomo już do jakich celów ma teraz służyć.
NATO jakie jest, to widać. Chodziło mi ogólnie o zachodnie organizmy polityczne, które integrują i organizują świat Zachodu. Czyli krótko:

Zachód mówi: Po co bronić Polski, niewiele możemy zyskać, możemy wiele stracić.
Rosja mówi: Po co atakować Polskę, niewiele możemy zyskać, możemy wiele stracić.

I ja biorę za atut słowa Rosji. Rosja atakując Polskę nie zyska tyle, co z inwazji na Gruzję. Nie odzyska już wpływów w Europie, za to utrzymanie wpływów i zwiększenie ich na Kaukazie jest jej jednym z głównych priorytetów.


Cimeries pisze:Patryjotyzm jest chory odasz wszystko za swój kraj a twój kraj chce tylko na tobie zyskac zyjemy jak mrówki w mrowisku i jak ktoś rozdept jedną mrówke moze będzie głośno przez chwile ale zaraz reszta wróci do pracy i bedzie tak dalej i dalej ...
Ojczyzna jest tylko jedna. Polityków jest jak psów. Trzeba umieć oddzielić ziarno od plew.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

26 wrz 2008, 22:30

Przeczytałem temat od początku , dopiero teraz zrozumiałem.I nie wkurza mnie to że Rosja zaatakowała Gruzję , trzeba przyjąć konsekwencję.Wkurzyło mnie to że rosja zabija mnóstwo niewinnych ! Panowie , to nie są żołnierze , to terroryści :klnie:


ODPOWIEDZ