Risen

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

18 lis 2009, 17:03

Risen to gra RPG twórców jednego z największych hitów w swoim gatunku - serii Gothic. Podobieństwa do Gothic-a widać na każdym kroku, dzięki czemu fani powinni poczuć się jak w domu.
Akcja gry toczy się na malowniczej wyspie, przy której rozbija się statek głównego bohatera. Wszystko wydawałoby się w miarę normalne, gdyby nie wielki wulkan na jej środku. Gra cechuje się bardzo dopracowaną i klimatyczną grafiką.
Od czasu pierwszej zapowiedzi, Risen był jednym z najbardziej wyczekiwanych RPG-ów ostatnich lat. Jednak nie ze względu na przedpremierowe obietnice, a na fakt, iż za grę odpowiedzialne jest studio Piranha Bytes – twórcy serii Gothic! Co za tym idzie – Risen był pewnego rodzaju nadzieją dla fanów Gothic-a na kolejny, naprawdę dobry i wciągający RPG.
Tak też się stało. Risen potrafi zagwarantować wiele godzin wspaniałej rozrywki, przepełnionej intrygami, tajemnicami, oraz wszelkiej maści skarbami. Dodatkowo na każdym kroku natrafiamy na coś, co przywodzi na myśl serię Gothic – począwszy od stylu graficznego, przez lokacje, system walki, umiejętności bohatera, czy rozwój postaci. Tutaj również możemy zostać kowalem i wykuwać broń w niemal identyczny sposób jak we wspomnianej trylogii, w ten sam sposób gotujemy, oprawiamy zwierzęta, czy walczymy. Oczywiście Risen nie jest tylko klonem Gothic-a, wprowadza także kilka mniejszych lub większych udogodnień i nowości, w porównaniu do poprzedniej gry Piranha Bytes. Producent wziął sobie również do serca wszystkie błędy i problemy, jakie gracze wytykali Gothic 3 – tutaj takowych nie ujrzymy, Piranha Bytes postarało się dopieścić Risen w najmniejszych szczegółach. Risen zapewni mnóstwo zabawy, niezależnie od tego czy graliście w poprzednie dzieła Piranha Bytes czy nie – aczkolwiek jeśli Gothic nie jest wam obcy, o wiele łatwiej odnajdziecie się w grze.
Pełny tekst: https://gamesvault.info/index.php?option ... &Itemid=94

[youtube][/youtube] [youtube][/youtube]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 lis 2009, 17:03 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

18 lis 2009, 17:55

Dorzucę [youtube][/youtube] dla odrobiny hecy :D

Co do gry, to nie grałem, teraz nie mam na to czasu. Kiedyś pewnie spróbuję, bo serię Gothic zawsze lubiłem (chociaż do trójki 2 razy podchodziłem zanim się przekonałem).


Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

18 lis 2009, 18:54

Ciskam w to na xboxie 360 :D
Lubie takie klimaty, gra w sam raz dla mnie :PP


Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

22 lis 2009, 12:05

Gra zacna, to jest prawdziwy klimat Gothicowy. Ale jak dla mnie gra za krótka, wątki poboczne za mało rozbudowane. No i szkoda, że bez dubbingu, klimat Gothica byłoby o wiele bardziej czuć. 8-) Ale poza tymi małymi minusami, gra bardzo na plus.


Awatar użytkownika
VikinQ
Wnerwiony urzędas
Posty: 19
Rejestracja: 22 lis 2009, 08:01
Lokalizacja: Będzin

22 lis 2009, 12:40

A moim zdaniem to taki remake Gothic'a.Wszystko identyczne itp.. :mgun2:


Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

22 lis 2009, 12:49

Bo to przecież miała być następna część gothica ale ta firma nie miała praw autorskich.


Obrazek
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

22 lis 2009, 14:16

Pograłbym w to, tylko nie wiem kiedy dostanę nowego kompa :/


Awatar użytkownika
Gazer
Miłośnik broni
Posty: 171
Rejestracja: 16 lip 2008, 16:18
Lokalizacja: Sępólno Kraj.

19 mar 2010, 15:42

Gra zaczapista polecam.Godny następca Gothica :D


Awatar użytkownika
korter
Seryjny zabójca
Posty: 393
Rejestracja: 02 lut 2010, 18:46

30 mar 2010, 14:08

Osobiście nie grałem , ale to jest niemal identyczna grafa jak w gothic 3 .Bezimienny też jest .Podsumowując Risen to taki jakby samodzielny mod do Gothica .


Świat idzie ku przepaści popatrzmy na młodzież co robi jak się zachowuję.Starsi ludzie głupieją , młodzi też z każdym rokiem coraz gorzej.Czas na zmiany są one nieuniknione lecz w tym przypadku nie mają sensu.....
ODPOWIEDZ