[POMOC] Renderowanie filmów.

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

25 cze 2011, 02:28

Witajcie!
Dziś kolejny problem Alixo D:

Zacznijmy od tego.
Kiedyś miałem program source filmmaker do robienia filmów, czy też machinim z team fortress 2, po zrobieniu owego dzieła, nastał czas na export do AVI, kiedyś wybierałem tylko opcję 720p, klikałem render i filmik gotowy, dziś klikam render, i wyskakuje w dodatku takie o to okienko:
Obrazek
(to w lewym górnym rogu)
I teraz:
Jeśli wybiore pełne klatki, niekompresowane, filmik się renderuje, ale zacina, filmik ma 15 sekund, a renderuje sie 6 minut, z czego po 15 sekundach jest ciemność, inne opcje - crashe,16 bitowe kolory, błedy w obrazie czy też zanikanie dźwięku.
To samo mam przy zabawie source recorderem w CS:S, kiedyś zapisywałem do avi i było git, teraz wyskakuje to samo, co w skrinie wyżej.

Nie wiem jak sobie z tym poradzić, najlepiej aby nie było tego okienka, klikam render jak dawniej i po kłopocie, albo daje niekompresowane klatki i wszystko ok?
Myśle, że to jakiś wpudowany do XPeka kompresor wideo, który niszczy inne programy.

I teraz moje pytanie.
Czy to może być wina kodeków?!
Mam k-lite kodec pack.
Wiem, że uzyskanie odpowiedzi od was równe jest prawie zeru, bo to co tu napisałem, ktoś sobie pomyśli że to czarna magie, ale myślę że Lothar sobie jak zwykle poradzi z moim problemem hehehe, czekam również na pomoc od innych.

Mój system: Windows XP Service Pack 2
Ostatnio zmieniony 25 cze 2011, 02:30 przez Alixo, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 cze 2011, 06:34

Chyba masz za mało pamięci wirtualnej ,bo taki filmik to ci będzie zajmował z 6 GB.


8=======D
Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

25 cze 2011, 10:56

No nie wydaje mi się, przed formatem było okej, wciskałem tylko export (prawe okienko na skrinie) i filmik się renderował odrazu, a teraz to okienko wsyskakuje, co bym nie wybrał to zawsze - albo utrata dźwięku czy też jakości, albo w ogóle się nie renderuje, ja jednek nadal myślę, że to wina kodeków, możliwe też, że tą kompresje da się jakoś wyłączyć aby filmmaker renderował filmy "na swój sposób"


Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

25 cze 2011, 11:23

A stan komputera jest dokładnie taki jak przed formatem? Chociaż i to nie musi pomóc, bo mi np. po reinstalu Soldata spieprzyła się czcionka i sam nie wiem dlaczego, chociaż wszystko jest dokładnie tak samo, jak przed reinstallem. Skoro myślisz, że to wina kodeków, to dlaczego nie próbowałeś ich reinstalować/zainstalować innych?


Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

25 cze 2011, 11:50

Już instalowałem te ACE packi, klite kodec pack, wszystko odinstalowalem i zostawiłem tylko Klite, tak samo przed formatem, miałem tylko Klite, myślę, że to trzeba jakoś manualnie wyłączyć, ew. to może przez to, że wszystkie aktualizacje do windy się nie ściągnęły... przed formatem miałem ich tony ściągniętych, i wszystko było ok, teraz jestem... no nie świeżo, lecz troche po formacie i wszystkie update się nie ściągły...


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 cze 2011, 03:22

Kolejność dodawania softu taka sama? Czyli na przykład:

Przed formatem najpierw aktualki Windows, jego kodeki, potem zestaw kodeków K-Lite. Potem instal gry i jego softwaru do tworzenia filmów.

Po formacie: instal kodeków, potem gra i soft na końcu aktualka Widnows. I Windows przejęło na siebie to, za co miał odpowiadać twój soft, nadpisując to, co miała gra.

Jeśli tak było, to zajmij się deistalacją/reinstalacją twojego softu od robienia filmów. Poustawia to po swojemu. Może. Może, bo wieki temu bawiłem się tworzeniem filmów. I nie takim oprogramowaniem.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

27 cze 2011, 09:05

Ok, poradziłem sobie!
Odinstalowałem wszystkie kodeki, zupdatowałem windowsa, i dopiero zainstalowałem kodeki, wszystko działa jak należy!!
Dziękuje wam za pomoc!
Temat do zamknięcia!


Obrazek
Zablokowany