Rejestrowanie kart SIM (prepaid)

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

30 cze 2016, 17:52

Już bodajże w lipcu, ma wejść ustawa wprowadzająca wymóg rejestracji kart prepaid, potocznie zwanymi "SIM". Ma to na celu zmniejszenie ryzyka powodowanego możliwością zamachów terrorystycznych, lecz ja osobiście sądzę, że to podlega bardziej pod inwigilację.

Terroryści jeśli mieliby robić zamach, korzystając z "simek"
, to kupili by ze 300 starych prepaidów i rząd by gów** zrobił.

A tak to teraz, urzędasy wklepią w komputer imię i nazwisko, i wyskoczy im wszystko.
Przede wszystkim numer telefonu...

Uprzedzając pytanie - nie, nie mam nic do ukrycia. Jedynie jestem przeciw takiemu inwigilowaniu obywatela.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię odrobiny tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich. " ~Benjamin Franklin

A Wy co myślicie o tej sprawie? Może dopiero się o tym dowiedzieliście? Jakie są wasze odczucia na ten temat?

Dodam na koniec, że operatorzy oferują róże oferty, np. za rejestrację karty SIM, możemy dostać 10GB Internetu, 500zł na koncie na rozmowy itp.

Możliwe, że to tylko po to, żeby ludzi zachęcić do rejestrowania tego, choć kto wie, czy to tylko nie fake. Korzystał ktoś?

I pytanie przy okazji - można zarejestrować kilka simek na jedno nazwisko, i mieć np. 5x 10GB neta, można ale nie kumuluje się oferta, czy nie można, czy jak z tym jest?


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 cze 2016, 18:36

Kupię kartę w zagranicznej sieci i mnie kutwy nie będą namierzać.
A co jeśli się z kimś zamienię na karty ?
A co jeśli nr. należy do dziecka, które nie może zarejestrować karty. ?
A co jeśli powiem że chcę kartę dla zmyślonego dziecka ?
Ten kto to wymyślił jest kretynem. Można to oszukać na milion sposobów i ludzie będą to robić, chociażby dla zasady.


8=======D
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

30 cze 2016, 18:52

Dopiero jak o tym napisałeś, to się dowiedziałem, że coś takiego planują.

Idiotyczny pomysł. Tak jak Rycho napisał, można to oszukać na różne sposoby.
Chcą inwigilować społeczeństwo na przeróżne sposoby.
Jeszcze niech zlikwidują gotówkę, to będzie koniec wolnego świata.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

30 cze 2016, 20:34

Rycho3D pisze:A co jeśli się z kimś zamienię na karty ?
Masz problem.
Rycho3D pisze:A co jeśli nr. należy do dziecka, które nie może zarejestrować karty. ?
Tak samo jak nie ma dolnego progu wiekowego dla posiadania dowodu osobistego, tak nie ma dolnego progu wiekowego w tej ustawie.
Rycho3D pisze:A co jeśli powiem że chcę kartę dla zmyślonego dziecka ?
Powodzenia w wymyślaniu numeru PESEL.


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

01 lip 2016, 01:48

Pangia pisze:Powodzenia w wymyślaniu numeru PESEL.
74657484938 :D
Dzienis pisze:Dopiero jak o tym napisałeś, to się dowiedziałem, że coś takiego planują.
W reklamach mogłeś usłyszeć "zarejestruj u nas kartę, a dostaniesz to i to! Plush".
Rycho3D pisze:Kupię kartę w zagranicznej sieci i mnie kutwy nie będą namierzać.
Takie coś jest od dawna w wielu innych krajach, w tym chyba nawet we Francji (niepewne info).
Polska poszła za ciosem (którego nie było... )
Rycho3D pisze:A co jeśli się z kimś zamienię na karty ?
Tyle, że karta nadal będzie na twoje nazwisko. :D
Rycho3D pisze:A co jeśli nr. należy do dziecka, które nie może zarejestrować karty. ?
Gdzieś czytałem, że można rejestrować od 13 roku zycia... ale... ale trzeba posiadać dowód osobisty. :D
Wtf?? Który 13-latek ma dowód??
Rycho3D pisze:A co jeśli powiem że chcę kartę dla zmyślonego dziecka ?
To dostaniesz zmyśloną kartę. XD


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

01 lip 2016, 14:15

A co za problem z załatwieniem numeru PESEL? Polecam instagrama, tam łosie same wrzucają takie rzeczy potwierdzone info.
Co do rejestracji kart to i tak pewnie sie znajdą ludzie skupujący je na tony albo inni przekręciarze którzy i tak będą nimi handlować, tylko w sieci.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

01 lip 2016, 17:35

seebeek17 pisze:W reklamach mogłeś usłyszeć "zarejestruj u nas kartę, a dostaniesz to i to! Plush".
Nie mogłem, bo siedzę w Niemczech i nie mam polskiej telewizji. :D
seebeek17 pisze:Takie coś jest od dawna w wielu innych krajach, w tym chyba nawet we Francji (niepewne info).
Fakt, w Germanii trzeba rejestrować karty (zapomniałem wcześniej wspomnieć). Można to zrobić internetowo lub telefonicznie. W obydwu wypadkach można podać zmyślone dane których nikt nie sprawdzi, także ten teges... Nie jest to trudne do obejścia. xD

Przynajmniej tutaj, bo w Polszy pewnie zrobią to ultrarestrykcyjnie. :roll:
Ostatnio zmieniony 01 lip 2016, 17:41 przez Dzienis, łącznie zmieniany 1 raz.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

02 lip 2016, 00:18

Nie widzę w tym nic głupiego. Ci, co mają abonament jakoś muszą podać przy podpisywaniu umowy numer pesel i nikt o to nie płacze.


Awatar użytkownika
TheSider
Seryjny zabójca
Posty: 473
Rejestracja: 31 sty 2014, 19:44
Lokalizacja: z Podwórka
Kontakt:

02 lip 2016, 00:21

Zapewne prócz nr pesel będą chcieć inne dane, które z instagrama nie wywąchasz. A jak TEN ŁOSOŚ będzie chciał zarejestrować swoją kartę to mu powiedzą, że jedną ma. A on się w chuj zdziwi bo nic nie robił. I dojdą takim oto sposobem do Ciebie, Ryuq.
Jak wszyscy mają rejestrować to nie będzie takie łatwe. ;)


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

02 lip 2016, 06:52

To ja kupię 100 startówek, zarejestruje je na siebie i będę sprzedawał je drożej xD
Biznes is biznes.


8=======D
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

02 lip 2016, 16:20

Dzienis pisze:Nie mogłem, bo siedzę w Niemczech i nie mam polskiej telewizji. :D
A, no to już wiesz. :D
Rycho3D pisze:To ja kupię 100 startówek, zarejestruje je na siebie i będę sprzedawał je drożej xD
Biznes is biznes.
Niby wtedy będą ligitne, ale co jak któryś łoś coś odjebie i wtedy ty dostaniesz?


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

02 lip 2016, 16:42

Niby wtedy będą ligitne, ale co jak któryś łoś coś odjebie i wtedy ty dostaniesz?
będę miał alibi, bo byłem w tym czasie w 99 innych miejscach :D


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 lip 2016, 15:56

Przymus rejestracji kart SIM to dla mnie działanie na granicy państwowego skur***ństwa. To narusza moje poczucie wolności obywatela tego kraju, jakiegokolwiek kraju zresztą też. Postalowej wolności: olej to i rób co chcesz. Urodziłem się w pewnej rzeczywistości, do której się zaadaptowałem. Świat zmienia się wokół mnie i też człowiek akceptuje w większości to, co zastaje na bieżąco. Lecz czasem coś cię wkur...czaczy, ktoś przegnie pałę. W większości popieram zmiany jakie wprowadza obecna władza, ale tu odzywa się czyjaś zakompleksiona natura pana, co wszystkich by... Że za granicą też tak jest? To głupie są te kraje!

Akurat ochroni to nas przed terrorystami. :roll: Utrudni im działanie, tylko tyle względem im. A ilu z nas utrudnia życie? Warto upierd*** wszystkich Polaków w kraju, byleby tylko jakiś brudny szmaciarz z ISIS miał trudniej w podłożeniu bomby? Są na takie gnidy inne sposoby.

A przecież rejestracja kart pre-paid zawsze była możliwa. Szedłeś do operatora, dostawałeś papierek, wypełniałeś go i miałeś. Jeśli taki rejestrowany numer ci zginął, to mogłeś go zablokować itp itd. Ten, jak mu tam, pan Górski z KMN, za tą reklamę rejestracji w Orange, mocno spadł u mnie w oczach, tak gdzieś w połowie drogi do bankowych dziwek-aktorów, że nazwisk ich nie wymienię. Wiesz, gdzie ci mogę wsadzić te espresso? :faja:

Reality Master pisze:Nie widzę w tym nic głupiego. Ci, co mają abonament jakoś muszą podać przy podpisywaniu umowy numer pesel i nikt o to nie płacze.
A ja widzę niekonsekwencję twojego myślenia. Skoro wiążesz się abonamentem z operatorem, że będziesz mu co miesiąc odpalał sumę za korzystanie z usługi, to chyba każdy chce znać twoje dane. Umowy mają ten charakter, że podpisuje się je z żywymi i realnymi ludźmi. A karta pre-paid jest tego przeciwieństwem. Z nikim nie związany, wyrzucisz ją kiedy chcesz. Esencja wolności obywatelskiej! I nie ma żadnego powodu, by wiązać taką kartę z pełną paletą danych osobowych, które charakteryzują danego przechodnia na ulicy.

Teraz jednak powód znaleźli, psia ich mać. Bezpieczeństwo państwa, łoł. Granicę pilnujcie, łachy jedne brukselskie, europejską granicę.

Rycho3D pisze:
Niby wtedy będą ligitne, ale co jak któryś łoś coś odjebie i wtedy ty dostaniesz?
będę miał alibi, bo byłem w tym czasie w 99 innych miejscach :D
Ty też możesz ich spisywać, rozprowadzając ten towar. Wtedy: O, nie, to nie ja, to tamten! Brać go! <dawno nie grałem w Postala, darujcie mi>



No i na koniec. Mam u swego operatora jeden numer abonamentowy i parę SIM pre-paid. Dla wygodnej kontroli nad nimi, powiązałem wszystkie z kontem użytkownika na stronie operatora. Pyk! i już inny numer widzę i jego historię, pyk! i jeszcze inny. I co? Jakbym chciał zmówić się z jakimś szmaciarzem na bombkę, to już po tym by mnie namierzyli. Czy to nie wystarczy? Dla mnie nie jest wielkie halo, że operator zna moje dane. Jednak między jednym a drugim jest pewna zasadnicza różnica: ja to zrobiłem DOBROWOLNIE. 8-)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 lip 2016, 16:52

Tiquill pisze:No i na koniec. Mam u swego operatora jeden numer abonamentowy i parę SIM pre-paid. Dla wygodnej kontroli nad nimi, powiązałem wszystkie z kontem użytkownika na stronie operatora. Pyk! i już inny numer widzę i jego historię, pyk! i jeszcze inny. I co? Jakbym chciał zmówić się z jakimś szmaciarzem na bombkę, to już po tym by mnie namierzyli. Czy to nie wystarczy? Dla mnie nie jest wielkie halo, że operator zna moje dane. Jednak między jednym a drugim jest pewna zasadnicza różnica: ja to zrobiłem DOBROWOLNIE. 8-)
Sama rejestracja karty nie zapobiegnie zamachom, trzeba podsłuchiwać rozmowy by taki zamach wyłapać, a to mnie najbardziej wkurwia. Państwo policyjne. :<


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 lip 2016, 11:19

Rycho3D pisze:trzeba podsłuchiwać rozmowy by taki zamach wyłapać
Mogą podsłuchiwać, mogą też lokalizować, w którym pokoju siedzisz, SMSując do kogoś. Gdyby nie mieli danych personalnych powiązanych z kartą, musieliby iść po tropie. Jeśli podejrzany pisze z hotelu, to na jakie nazwisko się zarejestrował. Jeśli z ulicy, to idą w ruch zapisy monitoringu miejskiego. Itd. Z danymi obywatela, które mają już na samym, ba, jeszcze przed momentem samego dochodzenia, jest im - dużo łatwiej.

Współpraca obywatela z organami ścigania zaczyna się już przed jakąkolwiek niepożądaną akcją. Współpraca wymuszona i bezwiedna. Prewencja doskonała. Jeszcze zanim pomyślisz cokolwiek. Jest taki film...
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ