Rejestrowanie kart SIM (prepaid)

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 wrz 2016, 16:24

Jak zobaczyłem tą kolejkę w salonie... Niech wyłączają


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 wrz 2016, 16:26

Rycho3D pisze:Jak zobaczyłem tą kolejkę w salonie... Niech wyłączają
Idę o zakład, że najpierw do ciebie zadzwonią, pan przyjdzie, pan dostanie gratisy, dostanie bonusy. Zobaczysz, nie dadzą ci spokoju. Jak nie twoi, to konkurencja. :diabeł:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

19 wrz 2016, 16:28

Tiquill pisze:Zrób to, im szybciej tym lepiej. Będziesz miał debilów w spokoju. Tak jak ja.
"Pomyślę".
Rycho3D pisze:Jak zobaczyłem tą kolejkę w salonie... Niech wyłączają
Może akurat trafiłeś na godziny szczytu. ;)
Tiquill pisze:Idę o zakład, że najpierw do ciebie zadzwonią, pan przyjdzie, pan dostanie gratisy, dostanie bonusy. Zobaczysz, nie dadzą ci spokoju. Jak nie twoi, to konkurencja.
Pewnie tak.
Jak teraz przedłużałem umowę o internet, to zwiększyłem sobie limit x4 (40 GB + nielimitowane nocki) i do tego płacę o 5 zł mniej niż wcześniej. :):
Bycie stałym klientem się opłaca. ;)


I regret nothing
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

01 mar 2018, 19:28

Od 01.07.2017 w Niemczech by zarejestrować kartę SIM należy:

1. Mieć dostęp do internetu.
2. Wypełnić formularz danych osobowych.
3. Zrobić zdjęcie dowodu osobistego kamerką smartfona. Czasem trzeba z 10 razy próbować by program zaakceptował zdjęcie dowodu...
4. I teraz najlepsze - po zaakceptowaniu formularza i dowodu system przekazuje ci numer który masz wpisać do aplikacji WebIdent (czy jakoś tak, jak jej nie masz to musisz pobrać), po czym po wpisaniu numeru aplikacja łączy cię z jakimś call center gdzie widzisz pracownika który porównuje twoją mordę widoczną przez kamerę na ekranie do zdjęcia w dowodzie, następnie musisz mu bardzo dokładnie przedstawić dowód osobisty z obu stron żeby mógł tam wszystko przeczytać (polskie dane dla niemieckiego pracownika tak bardzo czytelne) i w końcu jak z łaski swojej zawyrokuje że jesteś godzien by dostąpić zaszczytu rejestracji gównianej karty SIM to otrzymujesz kod TAN który potem wpisujesz w końcowym procesie rejestracji i voila! Masz zarejestrowaną kartę SIM!!!

Gratulacje! Bardziej skomplikować się tego nie dało, pierdolone bezmózgi...
Do tego musisz choć trochę gadać po niemiecku, bo inaczej się nie dogadasz z Murzynem czy innym ciapakiem z call centera.

Po tym wszystkim stwierdzam, że rejestracja w Polsce jest dziecinnie łatwa.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 mar 2018, 19:31

lol
A nie mogłeś śmigać na roamingu?


8=======D
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

01 mar 2018, 19:43

Rycho3D pisze:A nie mogłeś śmigać na roamingu?
Płaciłbym krocie. Roaming nie uwzględnia internetu.
Teraz w sumie i tak dostałem hasło do Wi-Fi sąsiada, bo jest szybsze. :D


I regret nothing
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

01 mar 2018, 19:48

Cytując Kolesia - Co za pojeb to projektował?!
Mam wrażenie, że im bardziej technika i technologia wkrada się w życie człowieka, tym człowiek staje się coraz bardziej bezwolnym idiotą tańczącym tak jak zagrają ci na górze


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

01 mar 2018, 20:02

Ponoć to przez terrorystów. Wcześniej kartę było łatwo zarejestrować telefonicznie podając fejkowe dane.
Niemniej taki system jak teraz jest jeszcze gorszy.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

02 mar 2018, 11:21

Dzienis pisze:Ponoć to przez terrorystów. Wcześniej kartę było łatwo zarejestrować telefonicznie podając fejkowe dane.
Niemniej taki system jak teraz jest jeszcze gorszy.
Terrorysta buchnie dziecku telefon i dzwoni bez tej całej rejestracji :D
Śmiechu warte


8=======D
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

03 mar 2018, 13:02

porażka
Ostatnio zmieniony 03 mar 2018, 13:02 przez seebeek17, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

06 mar 2018, 20:14

Dzienis pisze:Od 01.07.2017 w Niemczech by zarejestrować kartę SIM należy:

1. Mieć dostęp do internetu.
2. Wypełnić formularz danych osobowych.
3. Zrobić zdjęcie dowodu osobistego kamerką smartfona. Czasem trzeba z 10 razy próbować by program zaakceptował zdjęcie dowodu...
4. I teraz najlepsze - po zaakceptowaniu formularza i dowodu system przekazuje ci numer który masz wpisać do aplikacji WebIdent (czy jakoś tak, jak jej nie masz to musisz pobrać), po czym po wpisaniu numeru aplikacja łączy cię z jakimś call center gdzie widzisz pracownika który porównuje twoją mordę widoczną przez kamerę na ekranie do zdjęcia w dowodzie, następnie musisz mu bardzo dokładnie przedstawić dowód osobisty z obu stron żeby mógł tam wszystko przeczytać (polskie dane dla niemieckiego pracownika tak bardzo czytelne) i w końcu jak z łaski swojej zawyrokuje że jesteś godzien by dostąpić zaszczytu rejestracji gównianej karty SIM to otrzymujesz kod TAN który potem wpisujesz w końcowym procesie rejestracji i voila! Masz zarejestrowaną kartę SIM!!!
To jest chore! :zdziw: Ten kraj o wielkiej przeszłości się kończy. Co za syf, co za niski upadek. Tfu! Tego samego polscy zdrajcy chcą u nas, takiego kraju. Niemcom to, kurna, pasuje! Polak na to nigdy nie pójdzie. 8-)

Przecież to jawna koteria! Czy nie można zrobić tego tak, jak w Polsce? Są fizyczne placówki operatorów, idziesz tam, widzą cię, słyszą, są pytania, są odpowiedzi. Niczego nowego nie tworzysz, poza nowym prostym formularzem. Łatwo, jedną fizyczną wizytą wszystko załatwisz. Nie, tam musi ktoś inny na tym zarobić. Odrębna firma, odrębny call-center. Piszą, kto to wszystko obsługuje? A że ujebiesz obywatelowi życie? Co to takiego w tym padłym kraju, jeszcze wciąż Niemcy zwanym. :/


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

06 mar 2018, 20:23

Tiquill pisze:Co to takiego w tym padłym kraju, jeszcze wciąż Niemcy zwanym.
Dodam jeszcze, że zadziwia mnie że w tak cywilizowanym kraju mają drogi i naprawdę niezbyt szybki internet. W swojej wiosce na zadupiu odbieram sobie mobilnego neta z prędkością do 6 Mbps i płacę za to w przeliczeniu 7 euro miesięcznie (co prawda 40GB limit, ale wystarcza), a tutaj za wolniejszego neta trzeba bulić 35 euro miesięcznie. :zdziw:
Myślałem, że problemy z netem mają w Australii i Nowej Zelandii, a nie w bogatym kraju w centrum Europy...


I regret nothing
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

06 mar 2018, 20:47

W starych kamienicach w centrum Warszawy mają wolniejszy internet niż ja na jej obrzeżach. To wydaje się być dziwne, ale ma też logiczne wytłumaczenie, otóż mieszkają w nich starsi ludzie, którzy szybkiego internetu nie potrzebują, dlatego nie ma sensu nic modernizować.
Sądzę, że w Niemczech działa to podobnie jak w Polsce czyli w centrum dużych miast są światłowody o prędkości do 300Mbps, lub wszelakie rozwinięcia DSL o prędkości do 80Mbps, oraz internet LTE o prędkości większej niż 150Mbps(nasi operatorzy jeszcze nie są wstanie tego zaoferować) a im dalej od dużego miasta, tym prędkość bardziej spada. Przygotowanie infrastruktury pod LTE jest za pewne tańsze niż ciągnięcie wielu kilometrów kabla, nawet dla ADSL2+ do 20Mbps ale po drodze stoi tak zwana przeszkoda jaką jest papierologia. Sądzę, że bylibyśmy bardziej rozwinięci, gdyby nie papierologia i koszta z nią związane, a tak to cóż może za 20 lat coś się zmieni.

Odnośnie tematu, to rejestracja kart sim nie byłaby zła, gdyby nie to że denerwuje ona głównie nie tych, którzy dokonując wszelakiej maści przestępstwa, a zwykłych obywateli których jest więcej. Niestety tych złych z oczywistych powodów nie zmusisz do rejestracji kart, ale cała obłuda moim zdaniem polega na tym, że mogą korzystać z innych środków komunikacji, które np. są szyfrowane więc cały pomysł z rejestracją jest niewiele wart.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 mar 2018, 14:45

Dzienis pisze:Dodam jeszcze, że zadziwia mnie że w tak cywilizowanym kraju mają drogi i naprawdę niezbyt szybki internet. W swojej wiosce na zadupiu odbieram sobie mobilnego neta z prędkością do 6 Mbps i płacę za to w przeliczeniu 7 euro miesięcznie (co prawda 40GB limit, ale wystarcza), a tutaj za wolniejszego neta trzeba bulić 35 euro miesięcznie.
Polskie państwo zobowiązało się "uszerokopasmowić" polską wieś, i słowa dotrzymuje, zwłaszcza co do ściany wschodniej. A co Niemcom wychodzi najlepiej, jeśli idzie o kwestie wschodnie? Drang nach Osten. xD

Radzik pisze:W starych kamienicach w centrum Warszawy mają wolniejszy internet niż ja na jej obrzeżach. To wydaje się być dziwne, ale ma też logiczne wytłumaczenie, otóż mieszkają w nich starsi ludzie, którzy szybkiego internetu nie potrzebują, dlatego nie ma sensu nic modernizować.
Starsi ludzie? Teraz, kiedy seniorzy są premiowani i aktywizowani? Raczej mało racjonalne. Czy to nie jest tak, jak z sygnałem radiowo-telewizyjnym? Pod latarnią najciemniej. Pod nadajnikiem najsłabiej.

Radzik pisze:Odnośnie tematu, to rejestracja kart sim nie byłaby zła, gdyby nie to że denerwuje ona głównie nie tych, którzy dokonując wszelakiej maści przestępstwa, a zwykłych obywateli których jest więcej.
To jest takie, bezsilne w swym podłożu, pokazanie wszystkim: Widzicie, my MOŻEMY. Ale akurat docelowej grupie to oni mogą, ale - nadmuchać.


Chyba że docelowa grupa to jednak ci zwykli obywatele. Przygotowanie gruntu pod wszechobecną inwigilację. Tendencje powszechne na świecie, chipowanie, monitorowanie, kontrola. Jak nie dziś, to jutro - ktoś z tego skorzysta. Ale czy mam się z tego powodu bać? Wystarczy że mam smartfona z androidem, konto w Google i umowę podpisaną z operatorem telefonii. I moja osobista wolność już poszła się jebać. Cała reszta naszego sporu i awantury o karty SIM to tylko większy dym z płonącego już i tak ogniska.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

07 mar 2018, 17:42

Tiquill pisze:Wystarczy że mam smartfona z androidem, konto w Google i umowę podpisaną z operatorem telefonii. I moja osobista wolność już poszła się jebać. Cała reszta naszego sporu i awantury o karty SIM to tylko większy dym z płonącego już i tak ogniska.
Jeszcze ta fejsbukowa sraczka wylewa się wszędzie. Teraz w wielu portalach czy blogach można komentować wyłącznie przez swoje konto na Facebooku. Jeśli go nie masz to nie skomentujesz już na onecie czy salonie24. Koniec anonimowości.
Tiquill pisze:Chyba że docelowa grupa to jednak ci zwykli obywatele. Przygotowanie gruntu pod wszechobecną inwigilację.
Tak. Google wie wszystko co robisz, znają twoją historię wyszukiwania, wiedzą na jakie strony zaglądasz, jakie filmy na YT oglądasz, wszystko.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2018, 17:42 przez Dzienis, łącznie zmieniany 1 raz.


I regret nothing
ODPOWIEDZ