Regnum On-Line

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

23 lut 2008, 10:15

Regnum On-Line to gra MMORPG, w której wybieramy jeden z trzech światów i jedną z trzech ras i jedną z trzech klas(nie zadużo tych trójek :) ?). No, ale to rzeczy!

Grafika stoi na wysokim poziomie. Każdy element jest niezwykle dopracowany. Świat tętni życiem, dzięki niezwykłemu zabiegowi autorów. Otóż, oprocz graczy On-Line w grze występują także kowale, strażnicy którzy są NPC'ami i od których można wziąć zadanie.

Dźwięk też jest niezły, ale nie rewelacyjny.
Każda klasa jest inna: Czarodziej, Wojownik, Łucznik.
Czarodziej uczy się czarów, wojowniik walczy mieczem, toporem, lub wlócznią, a łucznik- zgadnijcie?- strzela z łuku xD!

Istnieje wiele potworów z którymi można walczyć, każdego można "przejżeć". Tzn. zobaczyć jaki on jest dla naszej postaci.
-Unchanneling- tak latwy ze az nie liczony.
-Very Easy- okropnie latwy
-Easy- łatwy. kilka ciosów i dead
-Mormal- normalny
-Channeling- wyzwanie, jakie tam wyzwanie? o taki tam średniaczek
-Hard- trudny, mogą być kłopoty
-Very Hard- Bardzo trudny, będzie ciężko
-Impssible- Niemozliwy, lepiej nie atakować!

Ja i mój kolega już gramy! Ja mam 14 level, a mój kolega 12!

Świat gry jest bardzo obszerny. Mimo iż na serwerze grają w większości Hiszpanie, znajdziemy też Anglików, lub nawet naszych rodaków.

Naprawde polecam!

Niedługo powstanie polska gildia! Zapraszam:
www.clanregnum.fora.pl

Screeny:
Obrazek
Obrazek


Moje screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

DOWNLOAD (Należy się zarejestrować):
https://www.regnumonline.com.ar/

recenzja gry online:
Regnum Online to bezpłatna (free download + free-to-play) gra typu MMORPG produkcji argentyńskiej, osadzona w klasycznym świecie fantasy i w dużej mierze inspirowana grą Dark Age of Camelot. Poza standardowym rozwijaniem swych wirtualnych odpowiedników poprzez wykonywanie zadań i eksterminację potworków, gracze biorą udział w licznych, walnych bitwach o panowanie nad terenami przygranicznymi – trzy narody walczą o supremację, przeprowadzając inwazje i oblegając twierdze należące do wrogiej nacji.

Zaraz po stworzeniu konta opowiadamy się po jednej ze stron konfliktu i tworzymy swego fantastycznego pupila. Do wyboru mamy frakcję dobrych, leśnych stworzeń (Syrtis), wytrwałych i opanowanych ras górskich (Alsius) oraz przebiegłych, zdradzieckich istot chaosu (Ignis). Każde państwo włada pewnym obszarem wewnętrznym (w którym odnajdujemy stolicę oraz najważniejsze miasta, przy czym jest to miejsce bezpieczne, nie może zostać przejęte przez przedstawicieli wrogiej nam nacji) oraz niewielkim regionem rekrutacyjnym, pełniącym rolę obiektu treningowego dla świeżych postaci (schowanym głęboko za linią frontu i również zapewniający względne bezpieczeństwo przed atakami ze strony innych graczy). Wszystkie pozostałe tereny (głównie umieszczone w centrum kontynentu) są już potencjalnym polem bitwy – podzielono je na trzy strefy wojenne, każda zawierająca trzy obiekty o charakterze obronno-administracyjnym (jeden zamek i dwa forty). O tym, która frakcja jest aktualnie najsilniejsza, decyduje ilość podbitych warowni. W każdym momencie może nastąpić zmiana na pozycji lidera, gdyż przejęcie obiektu następuje po wyeliminowaniu lokalnej straży i ew. graczy, którzy w danej chwili zobowiązali się bronić newralgicznego punktu. Nie muszę chyba przypominać, że starcia te są esencją rozgrywki i stanowią jednocześnie świetne pole do popisu dla wielbicieli trybu PvP.

Zanim jednak w ogóle dotrzemy do stref wojennych i będziemy w stanie stawić realny opór najeźdźcom, czeka nas długa droga rozwoju prowadzonej przez nas postaci. Każda frakcja charakteryzuje się zupełnie innym środowiskiem naturalnym terenu startowego oraz oferuje trzy unikalne rasy. Lądy Syrtis są domem dla leśnych elfów, pół-elfów oraz ludzi, mroźny Alsius zrzesza przedstawicieli krasnoludów, nordów i utgharów, zaś opuszczone przez światło terytoria Ignis zapewniają dach nad głową mrocznym elfom, złym ludziom oraz molokom. Profesje są identyczne dla wszystkich narodowości – możemy odgrywać rolę Wojownika (z możliwością awansu na twardego Knighta lub potężnego Barbariana), Łucznika (a potem śmiertelnie niebezpiecznego Marksmana lub sprytnego i mądrego Huntera) i Czarodzieja (przyjmującego ostatecznie kształt ofensywnego Warlocka oraz defensywnego Conjurera). Każda klasa odznacza się indywidualnym zestawem umiejętności oraz w różny sposób opiera się na głównych współczynnikach postaci (tychże mamy w grze pięć: siłę, inteligencję, zręczność, koncentrację oraz budowę fizyczną), które powiększamy wraz z osiąganiem kolejnych poziomów doświadczenia. Wybieramy także płeć oraz wygląd zewnętrzny naszego wychowanka, co nie ma jednak bezpośredniego wpływu jego potencjalne możliwości. W początkowej fazie gry nie mamy większych problemów ze zdobywaniem kolejnych poziomów doświadczenia – świat jest tak skonstruowany, że praktycznie na każdym etapie możemy przyjąć zlecenia, które w mniejszym lub większym stopniu są adekwatne do obecnych możliwości kierowanego przez nas herosa. W efekcie nie jesteśmy zbyt często zmuszani do długich i monotonnych sesji grindowania, polegających na masowym siekaniu na oślep stworków bez głębszego sensu.

Program wykorzystuje autorski silnik graficzny programistów z NGD Studios. Jest on zdolny do generowania palety całkiem ciekawych efektów i nie szokuje przy tym wielkimi wymaganiami sprzętowymi, jednak pod względem efektowności nie może raczej konkurować ze współczesnymi grami z segmentu (jest za to znacząco konfigurowalny i multiplatformowy). Jak to zwykle bywa w przypadku darmowych tytułów typu MMORPG, także i w tym razem możemy za prawdziwe pieniądze wyposażyć naszą postać w przydatne i ułatwiające życie przedmioty (wierzchowce, manuskrypty podnoszące liczbę zdobywanych punktów doświadczenia, napoje regenerujące HP i manę etc.). Twórcy postarali się jednak, aby zdobyty w ten sposób ekwipunek nie wpływał drastycznie na wynik konfrontacji z graczami nie korzystającymi z komercyjnych dopalaczy.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2008, 14:10 przez Mr Minio, łącznie zmieniany 3 razy.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

29 lut 2008, 08:32

Bardzo ładna recenzja z RPG4U.info, ewentualnie z GryMMORPG.pl :-P Nie czepiam się, ale mogłeś o tym wspomnieć (takie okazanie szacunku autorowi) 8-)

Ale i tak nie bardzo z niej wynika, co ową grę wyróżnia wśród setek innych MMO. Tak więc czekam na kilka argumentów, żebym wiedział, czy w ogóle warto 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

29 lut 2008, 15:58

Tak jak powiedział już Lothar - Twój (zależy od punktu widzenia ;) ) opis mnie nie przekonał do tej gry. Ot, jeden z miliona i jeszcze jednego MMORPGów dostępnych w Sieci. Tym samym tytuł mojego króla pozostaje nadal w rękach niedoścignionego WOWa :8-):. Z oficjalnej strony Blizzardu (dev.) można ściągnąć darmowego 10-dniowego triala, więc każdy może spróbować swoich sił w magicznym świecie Azeroth, do czego zresztą zachęcam :P.


Obrazek
Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

29 lut 2008, 17:49

Kolejna gra typu: "Wbijasz lvl, skille i sie cieszysz"
Nie zabardzo mnie przekonała ta gra, do grania, ale to tylko moja opinia ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

29 lut 2008, 19:44

A mi gra bardzo przypadła do gustu. Ja sam pisałem tą recenzję! Tylko ta druga to napisana przez Gry On-Line ale napisałem w końcu!

Cóż każdy ma swój gust, ale według mnie gra lepsza od WoW, który z kolei nie przypadł mi do gustu. Plus że ładna grafa. I powstanie jutro o 16.00 klan polaków!


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

29 lut 2008, 19:59

WoW... gdybym tylko mógł co miesiąc wywalić trochę kasy na abonament, to już dawno bym w to grał. :/


Obrazek
Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

29 lut 2008, 20:19

Kmieciu pisze:WoW... gdybym tylko mógł co miesiąc wywalić trochę kasy na abonament, to już dawno bym w to grał. :/
Ja bejbi! Bo to co można robić bez kasy to jedynie półśrodki :/.


Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

29 lut 2008, 20:22

Kmieciu pisze:WoW... gdybym tylko mógł co miesiąc wywalić trochę kasy na abonament, to już dawno bym w to grał. :/
A ja nie, gra z czasem staje się ekstremalnie nudna :-/
Mr Minio pisze:[...] Plus że ładna grafa. I powstanie jutro o 16.00 klan polaków!
To, że o 16:00 klan polaków powstaje też do mnie nie przemawia xD Opisz, na czym polega rozwój postaci, jaka jest różnorodność questów, w jakich gra jest klimatach, jaki jest wzajemny stosunek społeczności graczy i takie ta m8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

29 lut 2008, 22:07

Mr Minio pisze:I powstanie jutro o 16.00 klan polaków!
łał, to ja myślałem że w tej grze jest pełno polskich klanów :P


Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

29 lut 2008, 23:19

Lothar pisze:
Kmieciu pisze:WoW... gdybym tylko mógł co miesiąc wywalić trochę kasy na abonament, to już dawno bym w to grał. :/
A ja nie, gra z czasem staje się ekstremalnie nudna :-/
Mr Minio pisze:[...] Plus że ładna grafa. I powstanie jutro o 16.00 klan polaków!
To, że o 16:00 klan polaków powstaje też do mnie nie przemawia xD Opisz, na czym polega rozwój postaci, jaka jest różnorodność questów, w jakich gra jest klimatach, jaki jest wzajemny stosunek społeczności graczy i takie ta m8-)

Wybierasz sobie klimat. Jest on inny w zależności wybranego świata. Gdy wybierzerz mrożne krainy krasnoludów, poczujesz chłód gór. Gdy lasy i łąki ludzi, elfów i pół-elfów będziesz mógł przechadzać się po malowniczyć lasach. Zaś gdy wybierzerz kraine którą ja wybrałem- Ignis- kraina pokryta pustyniami w której ciężko o szklankę wody.
Oczywiście w każdym świecie występują inne rodzaje potworów.
Tam gdzie zimno zauważyć można Wilkołaki
Tam gdzie żyją elfy i ludzie istnieje wiele prawdziwych zwierząt np. lwy
Tam gdzie pustynie pokrywają 95% terenu znaleść można(ponieważ to świat w którym jestem znam bardzo dokładnie potwory):

-Mumie
-Hieny
-Igneo(żółte potowrki
-Szkielety
-Tol-Tar(ogromne czerwone "ogry")
To tylko niektóre rodzaje potworów.

Gdy osiągnie się 15 lvl można załóżyć własny klan, jednak aby tego dokonać należy zebrać 100 000 złota, oraz znaleść 9 ludzi gotowych być w klanie.
Jeżeli mówię już o poziomach na 10 lvl każda z klas może wybrać specjalizacje. Oto one:

Wojownik może wybrać niezwykle obronnego i zwinnego Knighta, lub szybkiego i zwinnego Barbariana.
Łucznik może wybrać Marksmana, który strzela tak precyzyjnie jak snajper, oraz Huntera.
Mag może zaś wybrać ofensywnego Warlocka, lub leczącego i przyzywającego potwory Conjuera.

Questy są różne. Oto kilka podstawowych typów:
-Zabij X potworów o nazwie X
-Idź do danegych miejsc
-Pogadaj z daną osobą

Są oczywiście też inne rodzaje questów.

Nagrodą w questach jest złoto i doświadczenie.

Ponieważ to Argentyńska gra pełno tam jest Argentyńczyków, Hiszpanów, Amerykanów, zaś polaków jest bardzo mało.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

01 mar 2008, 00:07

No i o to mi chodziło :-) Dzięki za opis. Teraz w sumie mnie zaintrygowałeś, może niedługo oblookam owy MMO 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

01 mar 2008, 16:41

Chociaż isz nie chcę, muszę o tym wspomnieć. Gra ma kilka lagów. Od nic nie robiących: np. przenikające tekstury po bardzo wkurzające np. wywalanie z gry. Jednak twórcy robią wszystko aby temu zaradzić ,więc niemal co tydzień są aktualizacje. Podczas aktualizacji które trwają od kilku minut do kilku godzin nie można wejść do gry :(
Jest to jednak konieczne, aby w grze było coraz mniej błedów.

Pokażę wam grafę tej gry na maks. detalach(może i nie dorównuje Crysisowi, ale jak na darmową grę... Zresztą sami zobaczcie):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PS: Mam już 21 lvl w tej grze :P


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

01 mar 2008, 17:53

Mr Minio pisze:Chociaż isz nie chcę, muszę o tym wspomnieć. Gra ma kilka lagów. Od nic nie robiących: np. przenikające tekstury po bardzo wkurzające np. wywalanie z gry [...]
Nie lagów, a bug'ów :-) Lag to opóźnienie połączenia między serwerem a klientem, w ostateczności można tak nazwać "zwalnianie" gry, ale nie przenikające tekstury i inne takie 8-)

Co do samej grafiki... no cóż, mam na dzieję, że nie będę zbyt agresywny, jeśli powiem, że jest bardzo uboga nawet jak na darmową produkcję. Ale nie samą grafą człowiek żyje (dlatego ciągle gram w Wolfenstein'a pierwszego xD ), liczy się coś jeszcze 8-)
Ostatnio zmieniony 01 mar 2008, 17:54 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

02 mar 2008, 11:40

Niestety przez ciągłe crashe servera klan polski nie mógł powstać :(
Powstanie przełożyliśmy na sobotę za tydzień.

Jeżeli ktoś chce dołączyć do klanu polskiego albo w ogóle chce zagrać w tą grę podaję 3 bezpośrednie linki:

Rejestracja:
https://www.regnumonline.com.ar/index.ph ... =1&ref=rgn

Download gry:
https://download04.powerchallenge.com/re ... nstall.exe

Polskie forum klanu Regnum:
https://www.clanregnum.fora.pl/

A oto kilka informacji o Ignis jednej z 3 krain w grze Regnum On-Line

Mroczni elfi zostali potępieni i wygnani za uprawianie czarnej maggi z Syrtis, nekromanci rozpoczęli pielgrzymkę która zmieniła ich na zawsze. Mroczne rytuał zaciemniały ich skórę i otwierał ich oczy do widzenia nowego domu. Osiedlili się na ziemi Ignis, która była spalona przez ogień. Ludzie zamieszkujący Ignis nazywali się Eskeligs. Mroczne Elfy w ostateczności znaleźli swoją ziemie obiecaną i założyli miasto Korr-Tabhar. Siły zbrojne bractwa mrocznych elfów były szczególnie uzdolnione w zakresie magii i nekromancji.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

02 mar 2008, 14:03

Mr Minio pisze:(może i nie dorównuje Crysisowi, ale jak na darmową grę... Zresztą sami zobaczcie):
Hahaha i ty myślałeś że gry MMORPG ściągnięte z neta, będą miały lepszą grafe od CRYSIS ?! xD


Obrazek
ODPOWIEDZ