R.I.P Windows XP 2001-2014

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

22 lut 2017, 18:00

To jest takie smutne :( :(
[youtube][/youtube]
Postawmy świece dla tego genialnego systemu :( [*]
Rest In Peace, Windows XP. Lost, but not forgotten.
Piszcie tutaj wasze najlepsze wspomnienia z tym systemem.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

22 lut 2017, 18:08

Najlepszy system w historii, przystępny dla lamusów, prosty w obsłudze, mało miejsca zajmował, wszystko na nim chodziło, to na nim grałem w gierki w dzieciństwie/młodości.
Nie zawieszał się niemal nigdy, oferował wystarczający wachlarz możliwości (doznałem szoku w 2002 roku gdy zobaczyłem np. Przywracanie systemu).
Nie sądzę by wymyślono coś lepszego w przyszłości dla prostego ludu. Lepiej to już było, teraz będą robić gówno żeby za dwa lata zrobić następne gówno które masz kupić, a na XPeku można funkcjonować latami, np. ja korzystam z niego do dziś.

WinXP - 10/10
Win98 - 7/10
Win8 - 6/10
WinVista - 5/10
Win7 - nigdy nie korzystałem, ale ponoć dobry


I regret nothing
Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

22 lut 2017, 18:30

Dzienis pisze:WinXP - 10/10
Win98 - 7/10
Win8 - 6/10
WinVista - 5/10
Win7 - nigdy nie korzystałem, ale ponoć dobry
Vista był gówniany ale czemu 8 tylko 6/10? ja bym dał 8/10 lub chcoć 7/10 bo to w sumie ten sam system co 7 tylko z gównianymi kafelkami i sklepem łindofz ale jak komuś to przeszkadza to jest program na zmiane paska lel. Co do W7 dodam że to prawda jest dobra ale z czasem zaczyna zamulać i trzeba robić reinstal systemu. Ja osobiście nie miałem W7 ale mój kuzyn ma a dość często go odwiedzam i sobie w coś gramy xd

Dodam jeszcze W10 - Są czasem problemy z statszymi grami np. P2 (2003), Davastation ale system ogólnie wygodny, nie ma zjebanego paska z W8 i szybko się włącza.


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

22 lut 2017, 18:41

Pan Szatan pisze: gównianymi kafelkami i sklepem łindofz
Pan Szatan pisze:zjebanego paska
Właśnie dlatego + brak normalnego menu Start jak w XP
Pan Szatan pisze:Vista był gówniany
tak gówniany, że po kilku miesiącach nie wytrzymałem i reinstalowałem XPka z płyty kumpla bo mnie szlag trafiał (Vista była domyślnie na laptopie który kupiłem na alledrogo w 2007 za własne pieniądze, laptop padł dwa lata temu, ale mam do niego ogromny sentyment, to był świetny złom dopóki nie padł XDDDDD)


I regret nothing
Awatar użytkownika
Devi90
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1409
Rejestracja: 22 cze 2014, 16:56
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix

22 lut 2017, 18:46

Windowsa XP miałem może rok w całym swoim życiu, potem się przeniosłem na siódemkę,
bo nowe rzeczy nie chodziły, poza tym miałem tam jakiegoś innego service packa
zainstalowanego, czy cuś i przez to mi co chwilą wywalało do pulpitu w grach xD
Dużo plusów jest w XPeku, mn.i. się nie zacinał nawet przy bardzo zwalonych i zawalonych
kompach, co dawało przyjemną obsługę, ale i tak siódemka najlepsza,
mimo iż się często muli xD Co do Visty to to była chyba pomyłka,
taki system nawet nie powinien powstać xD

Tak btw. czemu na cmentarzu? powinien według mnie być w Oprogramowanie i sprzęt, czy coś takiego
Ostatnio zmieniony 22 lut 2017, 18:48 przez Devi90, łącznie zmieniany 1 raz.


왜 이걸 읽나요?
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

22 lut 2017, 19:24

Też dobrze wspominam XP, takich systemów już nie robią (choć z dzieciństwa pamiętam jak błagałem ojca, żeby zainstalował znowu 98 bo mi nie chciał Colin McRae Rally działać xD ). 7 też jest spoko, ale jak mówili przedmówcy - po jakimś czasie zaczyna zamulać :/
Ostatnio zmieniony 22 lut 2017, 19:25 przez Yossarian, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

22 lut 2017, 20:25

Mój win7 działa już chyba 6 rok, a to dlatego że CD-ROM mi nie działa.
Ogónie nie narzekam. A win XP był za dobry, więc mikrozit miał spore problemy z wciskaniem ludziom visty.


8=======D
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

22 lut 2017, 20:54

Rycho3D pisze:A win XP był za dobry, więc mikrozit miał spore problemy z wciskaniem ludziom visty.
to prawda

aha, i vista 3/10, nie 5/10, nie wiem czemu zawyżyłem xDDDD


I regret nothing
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

22 lut 2017, 21:26

Tako to już jest z Microsoftem, że raz zrobią zajebisty system, a następny kompletnie spierdolą.
Win XP - był moim zdaniem bardzo dobry, bez zbędnych bajerów z prostym i przyjemnym dla oka interfejsem.
Vista - była kompletnym ścierwem
7-mka była równie dobra jak XP ilość dostępnych bajerów mi nie przeszkadzała
8/8.1 ponownie była ścierwem
a 10-tka też jest dobra i całkiem nieźle dopracowana. Sporą wadą jest fakt, że ma problemy z obsługą starszego oprogramowania, ale już Win XP je miało, tylko innego oprogramowania to dotyczyło.

Windowsy miały i mieć będą skłonności autodestrukcyjne to dla nich "naturalne" i nawet jeśli masz system zainstalowany na SSD to i tak po pewnym czasie, zauważysz problemy. Poprzednia instalacja Win 10 przetrwała u mnie półtora roku, później niestety występujące błędy zaczęły mnie na tyle irytować, że musiałem ją reinstalować. Zresztą żaden Windows nie ma ze mną lekkiego życia, bo z racji tego, że staram się rozwijać w informatyce, instaluję różne programy, które w mniejszym i większym stopniu ingerują w system. Gdybyście zobaczyli moje Win 10 przed reinstalacją, powiedzielibyście "co tu się odpierdala, jak można to tak zaniedbać xD" i mówię Wam, że można bo w inny sposób nie mogę się rozwijać :)


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

22 lut 2017, 21:34

I tak kijowe jest to że skończyli z wsparciem dla tego systemu :(
Nie wiem po jaką cholerę to zrobili. Gdyby XP nadal byłby wspierany, to zapewne do dzisiaj używałbym tego systemu. Nawet bym cholernej 7-ki nie zainstalował.

Może na VirtualBoxie sobie zainstaluję XP-ka, tak żeby powspominać sobie stare czasy i zagrać w Pinball 3D którego nie było już w nowszych systemach ;>
Mam jeszcze zadbaną płytkę z kluczem aktywacyjnym i instrukcję do systemu :D

A pamiętacie takiego żółtego pieska? On był zawsze widoczny w tej aplikacji gdzie szukalo się jakiś plików, folderów, itp. xD

EDIT. Komputery w pracowni informatycznej mają Visty zainstalowane. Nie będę oceniał tego systemu, bo nigdy go nie miałem, a na komputerach szkolnych chodzi bardzo dobrze i płynnie. Pewnie w końcu mają zadbane kompy i dyski SSD wszędzie.

EDIT 2. Pani nam nie pozwala zmienić tapety. Mówi że przez to zapychamy serwery i komputery lagują i długo się włączają xD
Ostatnio zmieniony 22 lut 2017, 21:37 przez ShaQ, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

22 lut 2017, 21:39

$haq pisze:A pamiętacie takiego żółtego pieska? On był zawsze widoczny w tej aplikacji gdzie szukalo się jakiś plików, folderów, itp. xD
Ten pieseł był zajebisty xDDD Szkoda że już go nie ma w nowszych systemach :(


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

22 lut 2017, 21:41

On się chyba Bob nazywał. W starszych systemach Windows był taki samouczek po którym odprowadza nas ten pieseł :)


Awatar użytkownika
Devi90
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1409
Rejestracja: 22 cze 2014, 16:56
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix

22 lut 2017, 21:41

$haq pisze:I tak kijowe jest to że skończyli z wsparciem dla tego systemu :(
Nie wiem po jaką cholerę to zrobili
No nie wiem, może po to, by nie zbankrutowali...


왜 이걸 읽나요?
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

22 lut 2017, 21:46

To przynajmniej mogliby wydawać te nowsze systemy, a tego XP-ka dalej wspierać.
Bo nawet kilka miesięcy przed zakończeniem wsparcia Windows XP był (jest) nadal popularnym systemem. Wszyscy wszędzie go mieli. Kurde, serio, smutno mi :( Nawet tej muzyki nie mogę słuchać z pierwszego postu, bo się jeszcze popłacze ;(


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

22 lut 2017, 22:38

$haq pisze:A pamiętacie takiego żółtego pieska? On był zawsze widoczny w tej aplikacji gdzie szukalo się jakiś plików, folderów, itp. xD
Pamiętam go xD

Pamiętam w ogóle jak w 2012r. miałem praktyki zawodowe w urzędzie dzielnicy, w której mieszkam. 300 kompów, a na wszystkich Win XP xD

Strasznie przerąbane tak w ogóle mają firmy, urzędy itp. w momencie zakończenia wsparcia dla danego systemu operacyjnego. Proces migracji na nowy system, w teorii jest prosty, a w praktyce oznacza często wiele problemów. Do tej pory słyszę o firmach, w których na komputerach zainstalowany jest Win XP Pro SP3 ponieważ na nowszych systemach dedykowane oprogramowanie nie działa.


Niepoważny admin
ODPOWIEDZ