Pytanie techniczne?

Dział w pełni poświęcony grze w necie. Miejsce na ustawki, propozycje i pomoc.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, ServerAdmin

Awatar użytkownika
ARMANI
Wnerwiony urzędas
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2013, 05:51

18 lip 2013, 06:07

Witam was miło jestem wielkim miłośnikiem Postala2! I chciałbym odpalić dla was i siebie stabilny serwer 24/7. Tylko mam pytanie techniczne czy mój komputer który chodzi cały czas będzie się na taki serwer nadawał procesor to AMD Geode NX 1750 (1,4Ghz) 512 Mb ramu mogę je rozbudować do 1Gb. Obecnie na tym komputerze mam system który działa stabilnie to DSL Linux oraz serwer FTP i HTTP domowego użytku w sieci lokalnej którego i tak rzadko kiedy używam. A moje łącze to Neo 20Mb/s szybciej niestety mieć nie mogę w mojej okolicy. To jak myślicie uda się taki projekt na tych parametrach?
Ostatnio zmieniony 18 lip 2013, 06:08 przez ARMANI, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

19 lip 2013, 13:42

Witam :)

Fajna propozycja i jestem prawie, że pewien, że Twój komp będzie się na spokojnie do tego nadawał(choć dorzucenie ramu na pewno nie zaszkodzi :) ), gdyż u siebie odpalałem serwer Postala na o wiele słabszym kompie i nie było z nim problemów.

Projekt ten powinien na spokojnie wypalić, z tym, że miałbym kilka wstępnych pytań:

1. Czy posiadasz jakieś pojęcie odnośnie stawiania serwera Postala 2 na Linuksie?

2. Czy ewentualnie Mógłbyś zmienić distro z DSL-a na Debiana w wersji stabilnej?

Ogólnie jeśli nie Masz pojęcia odnośnie stawiania serwera Postala 2 na Linuksie to z chęcią pomogę gdyż ładny kawałek czasu temu sam się tym zajmowałem, i wiem jakie warunki muszą być spełnione, oraz jak to wszystko wygląda, także gdy projekt wystartuje możesz spokojnie na mnie liczyć.

Dlaczego pytam o Debiana? Gdyż do odpalenia serwera będzie potrzebne Wine w wersji 1.4 z którego instalacją z tego co mi google wypluły mogą być problemy na DSL-u. Sam Debian na tym sprzęcie z innym środowiskiem niż Gnome 3 i KDE powinien śmigać jak talala więc zaszłaby potrzeba przeniesienia danych z DSL-a na Debiana, lecz sądzę, że to nie problem.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
ARMANI
Wnerwiony urzędas
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2013, 05:51

20 lip 2013, 02:08

Witam ponownie ;) Jasne przejście na Debiana nie było by żadnym problemem o ile ruszy bo przekonałem się już ze z Linuxami bywa różnie więc każda pomoc się przyda. A powiedz mi jeżeli się orientujesz ile bym miejsca na dysku musiał zagospodarować na Postala2 MultiPlayer (fajnie by było gdybyś orientował się z systemem).
I czy nie bezie mi zbyt rosła wielkość na karcie P2M, wiesz jak to wygląda z wielkością?
Ponieważ obecnie mam 2Gb kartę CF jako dysk która mi już nie starcza na domowy magazyn plików w FTP. I tak mam zamiar rozszerzyć pamięć o druga kartą 8GB albo 16GB. Dlaczego CF bo karta CF znacznie przyspiesza (+cicha jest) ten sprzęt niż tradycyjne dysk HDD.

PS. Przepraszam za kolejna edycję tekstu ale jestem już śpiący
Ostatnio zmieniony 20 lip 2013, 02:13 przez ARMANI, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

21 lip 2013, 13:57

Debian powinien spokojnie śmigać na tym sprzęcie, w przypadku środowiska xfce/lxde nie mówiąc już o samym trybie tekstowym xD Spoko jak coś to z chęcią pomogę, w kwestii linuksa, jakąś podstawową wiedzę posiadam, także może do czegoś się nadam :D.

Na Postal-a 2 MP myślę, że 8GB powinno na wstępie spokojnie wystarczyć, ale nie wykluczone, że i to będzie mogło okazać się za mało, także albo sam na swoim zwykłym kompie po dodaniu modów sprawdź rozmiar, albo poczekaj chwilkę aż ja to uczynię, gdyż mam w planach ponowne ogarnięcie sobie MP i po owym ogarnięciu będę wiedział co i jak.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
ARMANI
Wnerwiony urzędas
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2013, 05:51

23 lip 2013, 19:01

Ok wstrzymam się bo i tak muszę wiedzieć jaką wielką zakupić dodatkową kartę by odpowiednio rozszerzyć pamięć ;) Czekam z niecierpliwością na informację potrzebnego wolnego miejsca na dysku


Nigdy nie kieruj się złośliwością Złośliwego człowieka sama złość pobije!
Hejterom, trollom, stalkerom i każdemu sieciowemu chamstwu mowie stanowcze NIE!
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

24 lip 2013, 18:10

Oto i informację dotyczące wymaganego dodatkowego miejsca, wraz z Debianem.

Debian 7.1 (Instalacja przeprowadzona wraz z dostępem do internetu = doinstalowane zbędne aplikacje jak Libre Office, która można usunąć) + Środowisko graficzne LXDE(Dla wygody pracy, i potrzebnego do instalacji Postala 2 MP przez Wine + Samba v3.6.6-6 (Miało mi się przydać do kopiowania plików po sieci, lecz zamiast niego mogłem użyć ProFTPd) = 3,8GB

Postal 2 Share The Pain Free Multiplayer Edition + Patch 1409X (Standard w przypadku multi P2) + PSI Server Addons(Gotowa paczka, przygotowana jeszcze za czasów działania serwera MP, tak aby zapewnić z nim 100% kompatybilność, link do opisu poniżej) = 3,6GB

Całość dotychczasowa = 7,4GB

Pozostało dodanie modów do serwera z poza PSI Server Addons rozmiar końcowy podam później, nie mniej 16GB karta będzie przydatna, jeżeli chcemy, aby serwer był w miarę rozbudowany, choć to i tak już bardzo dużo.

https://www.postalsite.info/infusions/pr ... hp?did=238


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
ARMANI
Wnerwiony urzędas
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2013, 05:51

24 lip 2013, 23:32

To będzie trzeba troszkę zaoszczędzić karty Lexara 16Gb a minimum x400 kupuje troszkę kosztują A możne orientujesz się jak sprawa wygląda w przypadku widowsa?

Ps. pytanie z innej beczki swoją drogą zastanawiam się czy "nowy" P2 UDK będzie multiplayer?


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

25 lip 2013, 00:21

Patrzyłem na Allegro, to nie da się ukryć, że karty tego typu nieco kosztują, także tania to sprawa nie jest. Jeśli chodzi o Windows-a no to potrzebny byłby Win XP, który spokojnie radziłby sobie na tym sprzęcie, oraz który świeżo po instalacji zajmowałby około 1,5GB z tym, że można by go co nie co odchudzić, a przynajmniej spróbować to zrobić usuwając zbędne dodatki jak gry itp.

Z tego co się orientuję owy tryb powinien posiadać, ale to przyszłość...

Zorientuje się ile zajmuje goły i wesoły Debian tylko z trybem tekstowym, ssh i sambą, tak aby mniej więcej wiedzieć ile na braku graficznego można uzyskać.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
ARMANI
Wnerwiony urzędas
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2013, 05:51

25 lip 2013, 01:26

OK i dzięki wielkie za zaangażowanie oraz pomoc ;)

Co do windowsa to szybciej zainstalował bym windows xp embedded lub windows FLP (okrojony orginał). Działa na nim wszystko tak jak na normalnym xp i mieści się na 250Mb jest to jedyny windows dostosowany do CF (pliki stronnictwa, tmp, itd... są na RAMie co zapewnia długą żywotność CF tylko odczyt a nie ciągle zapisy). Jest konkretnie zabezpieczony przed zapisem co utrudnia też zawirusowanie takiego windowsa. Taki system tylko do odczytu :D

Pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony 25 lip 2013, 01:29 przez ARMANI, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
ARMANI
Wnerwiony urzędas
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2013, 05:51

27 lip 2013, 13:00

Ram 1Gb zakupiony, sprawdzony mem testem działa dobrze. Teraz czekam na koniec aukcji może wygram licytacje karty 8Gb i na tym koniec wydatków za rozsądne pieniądze, nie zamierzam też już więcej dokładać do starego kompa. Czy będzie to system linux czy windows to wszystko zależy od wagi bo karta 8Gb musi mi realnie wystarczyć i zmieścić się teraz z tym wszystkim. Domowy FTP jak i program do pobierania zapis i odczyt zrobie na dysku usb bo do tego nie są potrzebne jakieś wielkie szybkości zapisu czy odczytu. Gdy skompletuje całość dam wam znać jak sprawa wygląda na Debianie, DSL Linux i Windows FLP.

Pozdrawiam i do miłego ;)


Nigdy nie kieruj się złośliwością Złośliwego człowieka sama złość pobije!
Hejterom, trollom, stalkerom i każdemu sieciowemu chamstwu mowie stanowcze NIE!
Awatar użytkownika
ARMANI
Wnerwiony urzędas
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2013, 05:51

17 sie 2013, 12:22

OK ;) W szystko już mam zrobione i zakupione prosił bym teraz o pomoc na PW najpierw jak zainstalowac i ustawić serwer na winowsie potem na linuxie - sprawdzimy ;)))


Nigdy nie kieruj się złośliwością Złośliwego człowieka sama złość pobije!
Hejterom, trollom, stalkerom i każdemu sieciowemu chamstwu mowie stanowcze NIE!
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

17 sie 2013, 16:05

No to czekam(y) na efekty! Będzie drugi DOBRY polski serwer. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
ARMANI
Wnerwiony urzędas
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2013, 05:51

21 sie 2013, 07:13

Szkoda ze nikt nie daje żadnej pomocy czy namiaru jak to zainstalować i ustawić. Nigdy nie stawiałem żadnego serwer do gry to skąd mam to wiedzieć? A na forum nie widzę żadnego jasnego opisu No szkoda


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

22 sie 2013, 15:53

Chm, żeby coś działało, to trzeba też i samemu się pomęczyć. Sugeruję takie kroki:

1. Przygotować środowisko Windows na instalację gry. (lub Linux, ale dla Linuxa nie pomogę, bo wiedzę mam za małą).
2. Pobrać Postal 2 STP Free MP i pograć najpierw sam, stawiając hosta poprzez UI. Obeznać się z grą. Bez dodatków na razie.
3. Uruchomić RunServer.bat, czyli uruchomić już sam serwer. Też bez dodatków, aby lepiej poznać jego domyślne możliwości i cechy. Co prawda jest specjalna wersja serwerowa tej gry, ale nie jest niezbędna. (Co innego platforma Linuxa, tu trzeba pobrać wersję linuxową serwera - albo dodać niezbędne pliki). Sprawdzić wydajność serwera (pingi, ilość slotów) i tak dobrać jego parametry, by były optymalne do gry. I do dalszej rozbudowy serwka.

Te trzy punkty już są do ogarnięcia, jak sądzę, dla Ciebie. Potem dopiero sugeruję:

4. Pobrać dodatki i konfigurować serwer na maxa. W tym punkcie mogę pomóc najbardziej. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
ARMANI
Wnerwiony urzędas
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2013, 05:51

23 sie 2013, 15:50

Ok więc zrobiłem tak:
Zainstalowałem Postal 2 STP Free MP i dodałem plik RunServer.bat z paczki "AdminToolPack" chyba o to chodziło skopiowanie tej paczki do wcześniejszej instalacji? Szukałem pliku RunServer.bat i tak trafiłem na tą paczkę, wybaczcie mi moją nie wiedzę ale nigdzie nie ma tutoriala krok po kroku co i jak instalowac ustawić itd.
Niestety nie wiem z czym może być problem bo obraz się ścina co 4 kroki gdy odpalę gre przez RunServer.bat, a gdy postawie serwer z okna gry tzn. serwer jest również graczem to nic się nie zacina. Może orientujecie się bardziej z czym może być problem? Sprawdzałem na innym komputerze i ten problem nie występuje ;/ Proszę was pomóżcie

Sprawdzam po lanie z innego komputera ping skacze od 4 do 57 ;)
Ostatnio zmieniony 23 sie 2013, 18:28 przez ARMANI, łącznie zmieniany 3 razy.


ODPOWIEDZ