Psychozy i obsesje na temat Rosji i Sowietów

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

08 sty 2009, 16:21

w wielu tematach ciągle się rozbijamy o Rosjan, ich stosunek do Polski i Polaków. Dyskusje będziemy kontynuować w jednym miejscu. Proponuje tu wklejać kwiatki o naszych sąsiedzkich stosunkach teraz i przed latami. Na dzień dobry kolejna zapomniana zbrodnia. https://wiadomosci.onet.pl/1893301,11,item.html


Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

31 sty 2009, 17:55

I ja mam uwierzyć w to co powiedział Dorn! Ha! Ten człowiek uchyla się od płacenia alimentów na własne dziecko. Mam wierzyć w bzdury które są napisane TAM!?

Dla przypomnienia to Armia Czerwona wyzwalała Auschwitz i tereny Generalnej Gubernii oraz wiele innych. Ruskie wynosili więźniów Oświęcimia na rękach.

Fakt ja też nie lubie wielu Rosjan. Mam na myśli rosyjskich kapitalistów.


Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

31 sty 2009, 18:40

A ja do rusków czuję żal (jeśli teraz myślicie że ich wyzywam oznacza to że nie rozumiecie w ogóle co oznacza "żal".) bo ich kraj taki jakiś smutny jest, nie wiem czemu tak sądzę.


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

31 sty 2009, 19:01

Otóż to nie wymysł Dorna. 8-)
Tak Arkadij Postel, oficer Oddziału NKWD Obwodu Moskiewskiego, wspominał dzień 11 sierpnia 1937 r., kiedy to zgodnie z rozkazem nr 00485 ludowego komisarza NKWD Nikołaja Jeżowa rozpoczęła się kolejna faza trwającej już od miesiąca Wielkiej Czystki - "polska operacja" NKWD. W ciągu niecałych dwóch lat do aresztów trafiło prawie 144 tys. Polaków mieszkających w ZSRR i innych obywateli radzieckich, którzy mieli coś wspólnego z Polską. Większość rozstrzelano.
Tajna instrukcja Jeżowa kazała natychmiast aresztować ludzi związanych z Polską Organizacją Wojskową, której tajna siatka miała rzekomo działać w NKWD i armii. Kolejne kategorie przeznaczone do likwidacji to wszyscy polscy jeńcy, którzy dostali się do niewoli radzieckiej w czasie wojny 1919-20, a potem zostali w Rosji, oraz osoby, które wyemigrowały lub uciekły z Polski do ZSRR - czyli cała czołówka podporządkowanej Moskwie Komunistycznej Partii Polski. W tajnym dokumencie był też paragraf, zgodnie z którym "gromić" należało Polaków stanowiących "najbardziej aktywną część miejscowych elementów antyradzieckich i antysocjalistycznych". To oznaczało, że jako zwierzynę łowną enkawudzistom wskazano po prostu ludzi pochodzenia polskiego.

Wszyscy aresztowani Polacy musieli przyznać się do szpiegostwa, zdrady, sabotażu czy spiskowania. - Przełożeni powiedzieli nam wyraźnie: "Wydano dyspozycję. Wymuszać przyznanie się wszelkimi środkami" - zeznawał Postel.
https://niniwa2.cba.pl/rok_1937_operacja_polska_nkwd.html


Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

01 lut 2009, 00:02

NKWD, zasrane żydki, tfu, paszli wy do ciorta :(
Kolejna rzecz za którą jeszcze bardziej nie lubię żydów.
Rosja kraj dobrych ludzi rządzonych przez złych ludzi.
Zwykli Rosjanie w czasach komunistycznych i nawet teraz nie czują nienawiści do naszego narodu, sami krytykują władzę.
Po licznych tekstach które przeczytałem widzę że Rosjanie wstydzą się tego co zrobili ich rodacy.


Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

04 lut 2009, 18:28

SovietPolska pisze:NKWD, zasrane żydki, tfu, paszli wy do ciorta :(
Kolejna rzecz za którą jeszcze bardziej nie lubię żydów.
Rosja kraj dobrych ludzi rządzonych przez złych ludzi.
Zwykli Rosjanie w czasach komunistycznych i nawet teraz nie czują nienawiści do naszego narodu, sami krytykują władzę.
Po licznych tekstach które przeczytałem widzę że Rosjanie wstydzą się tego co zrobili ich rodacy.
Po prostu bez komentarza! Weź sobie lepiej zmień nick na SSPolska . Tfu, antysemita i nacjonalista.


Manifest Komunistyczny
http://pl.wikisource.org/wiki/Manifest_Komunistyczny
7 listopada 2009 roku. 92 rocznica Rewolucji Październikowej
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

04 lut 2009, 18:33

Lewus za późno https://forum.postalsite.info/profiles/1349.html

ale "nacjonalista" jest chyba jeszcze wolne?
Ostatnio zmieniony 04 lut 2009, 18:34 przez prawdziwy 666, łącznie zmieniany 1 raz.


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

04 lut 2009, 20:17

Po prostu bez komentarza! Weź sobie lepiej zmień nick na SSPolska . Tfu, antysemita i nacjonalista.
antysemita jak najbardziej...
nacjonalista? Skąd Ci to do łba przyszło, czy ja rosjanin jestem?
Poczytaj sobie o NKWD, Czekistach, to się dowiesz że w większości byli to żydzi...
Kiedyś o żydach miałem inne zdanie o żydach, że to naród pokrzywdzony, biedny itd... ale to się zmieniło... ich chamstwo, cwaniactwo i wieczne pretensje o holokaust doprowadziły mnie do antysemityzmu...
Mój nick sovietpolska nie wziął się z tego że lubię czerwonych, wziął się z tego że podobały mi się ich niektóre rozwiązania polityczne, przemysłowe itd.
Znam wielu rosjan i uważam że to zaje.... ludzie tyle że ich władza nie uważa tak samo.


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

04 lut 2009, 20:59

Dlaczego uważacie nacjonalizm za coś złego? Postawa pracy dla ojczyzny i stawianie interesu swojego narodu jest zdrową postawą. Dla mnie drabina ważności interesów wygląda tak: rodzina i przyjaciele -> wspólnota lokalna -> naród -> rasa* -> gatunek ludzki -> planeta Ziemia.
To normalne, że najpierw dba się o swoje.

* Rasy nie uważam za pojęcie biologiczne (kolor skóry), tylko jako rasę "kulturową", czyli krąg kultury chrześcijańskiej, zachodniej.


Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

04 lut 2009, 21:21

Nacjonalizm jest zły, gdyż przez niego powstały faszystowskie Włochy i nazistowskie Niemcy. Ten drugi kraj doprowadził do największych zbrodni jakie zna ludzkość, ale od takiego myślenia jakie tu przedstawiłeś Hitler zaczynał i chciał wprowadzać w życie!


Manifest Komunistyczny
http://pl.wikisource.org/wiki/Manifest_Komunistyczny
7 listopada 2009 roku. 92 rocznica Rewolucji Październikowej
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

05 lut 2009, 01:20

Do największych zbrodni na ludzkości doprowadzili komuniści. Wielki głód na Ukrainie, w Chinach. Miliony ludzi ginących w obozach na Syberii. Przy Komunistycznych kilkuset milionach Hitler ze swoimi kilkoma milionami wypada blado.


Awatar użytkownika
Strajker
Początkujący morderca
Posty: 76
Rejestracja: 28 sty 2007, 22:53
Lokalizacja: San Antonio

10 lut 2009, 16:06

"Śmierć jednostki to tragedia , śmierć milionów to już tylko statystyka" Józio Stalin .
Za czasów wuja Stalina w mateczce Rosji zginęło tylu ludzi że ciężko sobie nawet to wyobrazić .


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

10 lut 2009, 17:14

Nie mam nic do Rosjan jako takich. To są ludzie całkiem do rzeczy. Miałem kontakt z przyjeżdżającymi do Polski i ci są ludźmi spokojnymi, życzliwymi i po prostu dającymi się lubić. Owszem, są na obczyźnie, więc nie będą podskakiwać. Ale nie tylko ja ich znam, znają ludzie z mojego otoczenia, którzy byli w Rosji. Może oceniają ich jako prymitywnych w swych obyczajach, ale - jakie warunki w kraju, takie życie. Nigdy nie mieli lekko. To naród, który niemal nigdy nie zaznał prawdziwej wolności. Carowie, bojarzy, Stalin, NKWD... Siermiężnie, ale godnie.

No, o godności trudno mówić, gdy ma się na myśli radziecką armię. Poznał ją, że się zbliża, po wyprzedzającym ją jej smrodzie... Ale patrzmy przez pryzmat historii i warunków życia. Było źle, było dobrze. Ale - było, nie mam nic złego do Rosjan jako takich.

Mam za to dużo do radzieckiej władzy. Piszę "radzieckiej" celowo, bo dzisiejsza nie różni się wiele od tej sprzed dziesięcioleci. Mentalność pozostała ta sama. Chorej na ambicje wielkomocarstwowe swołoczy z Kremla, na którą tylko splunąć. Nienawidzę i gardzę. Czasem probuję zrozumieć, próbuję wytłumaczyć, nawet potrafię zgodzić się, że to co dziś robią, robią w swoim celu, dla swego kraju, robią najlepiej. Ale szybko mija mi to dobre oko, gdy dowiaduję się kolejnych faktów.

Ale cóż. Każde mocarstwo ma swoje grzechy. Ma je USA, mają Chiny, ma i Rosja. Nie ma się co dziwić. I nie ma też za co lubić i szanować. Ale czy jest przez to, że "władza nie dogadza", zaraz tak, że wszyscy Rosjanie są źli? Nie.

Psychozy i obsesje? Nie posiadam. Mam tylko uprzedzenia i głęboką niechęć do Rosji i Sowietów. Ale nic do samych Rosjan jako takich.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

30 mar 2009, 20:02

Moim zdaniem Czeka działająca podczas Rewolucji Październikowej nie była złą organizacją. Tłumiła wszelką kontrrewolucję ze strony burżuazji i zwolenników caratu.

Co się zaś tyczy NKWD to sprawa jest inna. To już była prywatna armia nacjonalisty Stalina. Stalin nie był już właściwie socjalistą. Wielka czystka z początków jego rządów była wstępem do wprowadzenia rządów autorytarnych. Tak za Stalina ZSRR przestał być Krajem Rad a stał się autorytarną własnością jednostki (która nie stroniła od szkodliwego dla marksistowskiego społeczeństwa nacjonalizmu).


Manifest Komunistyczny
http://pl.wikisource.org/wiki/Manifest_Komunistyczny
7 listopada 2009 roku. 92 rocznica Rewolucji Październikowej
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

30 mar 2009, 20:35

Lewus pisze:Moim zdaniem Czeka działająca podczas Rewolucji Październikowej nie była złą organizacją. Tłumiła wszelką kontrrewolucję ze strony burżuazji i zwolenników caratu.

Co się zaś tyczy NKWD to sprawa jest inna. To już była prywatna armia nacjonalisty Stalina. Stalin nie był już właściwie socjalistą. Wielka czystka z początków jego rządów była wstępem do wprowadzenia rządów autorytarnych. Tak za Stalina ZSRR przestał być Krajem Rad a stał się autorytarną własnością jednostki (która nie stroniła od szkodliwego dla marksistowskiego społeczeństwa nacjonalizmu).
Powiedz, kto Cię uczył historii, pomszczę Cię... :|


ODPOWIEDZ