[POMOC] Przycinanie dźwięku

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

18 lis 2011, 21:59

Witam.
Od pewnego czasu borykam się z problemem przycinającego dźwięku.
Nie jestem w stanie powiedzieć od kiedy się to dzieję ,ale mniej więcej od kiedy kupiłem nową płytę główną (choć to może nie być przyczyna ). Po zainstalowaniu systemu zauważyłem,że dźwięk ( każdyczy z gier czy z muzyki czy z filmu ) podczas jakiejś pracy np. wczytywanie zakładki w Mozilli albo kopiowanie plików z dysku lub skanowanie komputera przycina się , tak jakby chrupie. Czasami nawet jak ruszę myszką ...
Na początku myślałem ,że to przez sterowniki do karty muzycznej zintegrowanej na płycie głównej bo problem zaczął się mniej więcej po formacie ( przedtem nie używałem tych sterowników ) . Próbowałem aktualizować sterowniki do mojej karty muzycznej (SOUND BLASTER AUDIGY) niestety nic nie pomogło. Skanowałem dyski jak i również defragmentowałem je - bez efektu. Z internetu dowiedziałem się ,że przyczyną może być tryb dysku ustawiony na PIO zamiast DMA. Sprawdziłem i wszystko było ok , ale dla pewności usunąłem Kontrolery i po uruchomieniu ponownie komputera zainstalowały się ponownie - niestety znów bez efektu.
W internecie nie mogę nic znaleźć więcej dlatego piszę.
Na początku myślałem również ,że to przez to ,że karta muzyczna jest zbyt blisko karty graficznej (a grafika grzeje się czasami do 90*), ale na zintegrowanej to samo.
Muzyka odtwarzana z Pendrive też przycina więc to nie wina dysku .
Poddaję się i liczę na waszą pomoc.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

18 lis 2011, 22:22

W Safe Mode to samo? 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

18 lis 2011, 22:29

kodeki audio sobie wgraj .


8=======D
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

18 lis 2011, 22:42

Lothar pisze: Safe Mode to samo? 8-)
Byłoby miło gdyby w trybie awaryjnym chodził jakiś program do odtwarzania dźwięków ... niestety nie chce mi nic odpalić i nie mogę sprawdzić .
Rycho3D pisze:kodeki audio sobie wgraj .
Byłbym naprawdę idiotą jeśli bym tego nie przewidział. Zawsze wszystko wgrywam po instalacji systemu .


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

18 lis 2011, 22:51

ciuciu pisze:
Lothar pisze: Safe Mode to samo? 8-)
Byłoby miło gdyby w trybie awaryjnym chodził jakiś program do odtwarzania dźwięków ... niestety nie chce mi nic odpalić i nie mogę sprawdzić .
Włącz z obsługą sieci i sprawdź np.: na YouTube, albo czymś podobnym, gdzie problem się pojawia 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

19 lis 2011, 00:43

W ogóle nie działa dźwięk , a w panelu sterowania nie ma takiej możliwości ustawienia .


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 lis 2011, 10:23

Miałem podobne objawy ,gdy po instalacji systemu głośniki domyślnie były ustawione na stereo.Po ustawieniu na 4+1 było OK.


8=======D
ODPOWIEDZ