Przekleństwa

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Co sądzisz o używaniu przekleństw poza Cmentarzem?

Nie mam nic przeciwko, o ile nie robi się zbytni chlew
10
91%
Mogą być, ale niech gwiazdkują
1
9%
Jestem przeciw w każdej postaci
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 11
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

13 gru 2016, 18:51

To jak to w końcu jest?

Raz się przeklina, raz nie, raz jest to akceptowalne, a potem nie bardzo...
Niby można, ale jednocześnie nie jest to mile widziane.
Czasem jednak wręcz prosi się w jakiejś sytuacji użycie soczystego słowa, wiadomo w końcu co to za forum.
Z drugiej strony niby tematyka kontrowersyjna, ale jednak dużo małolatów jest.
Robienie chlewa to nie jest dobry pomysł, ale udawanie świętej cizi również zalatuje hipokryzją.

Jedni gwiazdkują bluzgi, inni się z tym nie pierniczą, jeszcze inni szukają zamienników...

Może by to w końcu uregulować, bo gdy dzisiaj zauważyłem że odruchowo gwiazdkuję bluzgi poza Cmentarzem choć dawniej tego nie robiłem, to stwierdziłem że coś jest nie tak. Tylko nie wiem czy ze mną czy z forum?

Jakie jest wasze zdanie?


I regret nothing
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

13 gru 2016, 19:34

Przeklinać trzeba umieć. Każdemu się zdarza. Na tym forum chyba nie ma żadnego świętoszka, który nie używa przekleństw
jeżeli jest zachowany umiar to to nie przeszkadza praktycznie w ogóle. W przypadku gdy np z SB robi się chlew językowy (a były takie przypadki w przeszłości) to nawet gwiazdkowanie nie pomoże

<<EDIT>>

:czytaj:
Regulamin pisze:Nie można nadużywać słów wulgarnych. Zezwala się na nie tylko w sytuacjach, kiedy użytkownik nie ma innego sposobu na wyrażenie swojego stanu emocjonalnego i określenie swojego poglądu na dany temat. Pamiętaj, kultura wypowiedzi obowiązuje wszędzie, gdzie tylko piszą ludzie myślący. Kontrowersyjność serii Postal od niej nie zwalnia.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2016, 19:45 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 2 razy.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
BakenS
Miłośnik broni
Posty: 249
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Koszalin

13 gru 2016, 20:06

Ja nigdy nie miałem nic przeciwko, czasem ciężko jest wyrazić pisemnie, jak bardzo jest się zdenerwowanym, wtedy z pomocą przychodzą cięższe słowa.
Jeśli używa się ich, jako podkreślenie sytuacji/emocji, to w oczy nie kuje.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

13 gru 2016, 20:41

Ja również uważam, że trzeba po prostu zachować umiar. Można czasem przeklnąć, ale nie w co drugim zdaniu i nie wtedy gdy sytuacja naprawdę tego nie wymaga, jesli już ktoś musi to ma Cmentarz od tego.

Natomiast nie znoszę maskowania bluzgów, albo się przeklina albo nie, a nie jakieś półśrodki w rodzaju gwiazdek, serduszek czy wielokropków. Jak się boisz użyć brzydkiego słowa, to lepiej sobie darować takie zabiegi według mnie. ;)


I regret nothing
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

13 gru 2016, 22:11

Ja tam od czasu przeklnę i tego nie gwiazdkuję. Byleby tylko znać umiar.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

14 gru 2016, 00:45

1. Temat odgrzewany przez następne pokolenie użytkowników. Kiedy tą sprawę uregulowano już wcześniej. Nie widzę powodu, by do tego wracać. W zakresie kultury i naszych emocji nic się nie zmieniło.
2. Wystarczy zerknąć do regulaminu, by wiedzieć jak ta sprawa została uregulowana: skala przekleństw zależna od skali emocji. Jeśli ktoś przeklina bo "tak se" to spotka go konsekwencja w postaci warna.
3. Ankieta jest niepełna, bo nie ma w niej punktu w stylu: "Tak, jak to reguluje Regulamin". Odświeżyło się jego znajomość? ;)
4. Cmentarna nie-kultura i tamte wulgaryzmy nie mogą pojawiać się na shoutboxie. Przykład: to co dziś było na sb. Na razie stawiam na waszą powściągliwość. Jak to nie wyjdzie, będą kary milczenia na sb.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

14 gru 2016, 12:08

Tiquill pisze:1. Temat odgrzewany przez następne pokolenie użytkowników. Kiedy tą sprawę uregulowano już wcześniej. Nie widzę powodu, by do tego wracać. W zakresie kultury i naszych emocji nic się nie zmieniło.
Czasem warto odświeżyć sobie pewne rzeczy, zwłaszcza że przez parę ostatnich lat doszło paru nowych userów.
Tiquill pisze:2. Wystarczy zerknąć do regulaminu, by wiedzieć jak ta sprawa została uregulowana: skala przekleństw zależna od skali emocji. Jeśli ktoś przeklina bo "tak se" to spotka go konsekwencja w postaci warna.
Różne są skale emocji u różnych osób, to bardzo subiektywne odczucia.
Tiquill pisze:3. Ankieta jest niepełna, bo nie ma w niej punktu w stylu: "Tak, jak to reguluje Regulamin". Odświeżyło się jego znajomość?
Regulamin jest mało konkretny, znałem ten punkt, ale zawsze warto zapytać innych o zdanie. Zresztą dużo rzeczy w regulaminie jest łatwych do nagięcia, nie jest to wina samego regulaminu tylko po prostu różnych okoliczności, bo nie można wszystkiego idealnie ustawić twardymi zasadami.
Tiquill pisze:4. Cmentarna nie-kultura i tamte wulgaryzmy nie mogą pojawiać się na shoutboxie. Przykład: to co dziś było na sb. Na razie stawiam na waszą powściągliwość. Jak to nie wyjdzie, będą kary milczenia na sb.
Ty mało co jeszcze widziałeś na SB. :P :D


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

14 gru 2016, 14:35

Dzienis pisze:Różne są skale emocji u różnych osób, to bardzo subiektywne odczucia.
Każda społeczność wyrabia w sobie zakres tychże. My też. Stale i stopniowo.
Dzienis pisze:Ty mało co jeszcze widziałeś na SB. :P :D
Widziałem, widziałem. ;> I będę zmierzał, by to zakończyć. A podaję łagodną formę przykładu, bo nawet tak "lekkie" wycieki z Cmentarza nie będą tolerowane na sb. Ja naprawdę nie mam ochoty widzieć poza Cmentarzem cmentarnego sposobu... komunikacji, że tak to nazwę.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

14 gru 2016, 15:00

Tiquill pisze:I będę zmierzał, by to zakończyć. A podaję łagodną formę przykładu, bo nawet tak "lekkie" wycieki z Cmentarza nie będą tolerowane na sb. Ja naprawdę nie mam ochoty widzieć poza Cmentarzem cmentarnego sposobu... komunikacji, że tak to nazwę.
Z tego co pamiętam, to już taki temat był w pewnym dziale ;>


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

15 gru 2016, 01:42

Yossarian, nie ma powodu ani okoliczności na jakiekolwiek gwałtowne działania. Zwykła pielęgnacja kultury na shoutboxie. Moderacja sb z podmianą usuwania wpisów na czasowe blokowanie sb. Niewygodne i irytujące? Hehe, właśnie. ]:->


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ