[PROGRAM] Przechwytywanie gier

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 gru 2013, 02:30

Jest temat o edytorach filmów, ale nie ma tematu o zgrywaniu okna gry. Właściwie wszystkiego, ale do screencasta nie potrzeba nic zaawansowanego. Gry to licha obciążające zasoby i znaleźć program, który umiejętnie znajdzie się w takim środowisku i poprawnie przechwyci obraz z dźwiękiem - nie jest tak łatwo. Wszystkim znany Fraps (jest u nas i wyczerpujący tutorial i problem z dźwiękiem) jak mi nigdy nie podchodził, tak chyba nie podejdzie. Mam wieloletnie zaległości w tej dziedzinie i - właściwie to muszę zaczynać od nowa.

Zacząłem od HyperCam. Free, znany od dawna, zmienia się powoli, ale zmienia. Najpierw miałem zonk taki, że im więcej klatek ustawiłem, tym filmik szybszy. Chciałem na 25, tak jak kiedyś, zwyczajowo - ale za szybko. Co jest? Na 80 zapierdyla wszystko, że... :D A na domyślnych 10 klatkach wszystko ok. Dobra, default. Ale dźwięku film nie ma.

Toteż poszukuję programu, który bez problemów i jak po sznurku poprowadzi mnie przez proces poprawnego przechwytywania Postala 2. Zebrało się co nieco zrobić, a i ludzi obeznanych z tematem tu jest sporo. Toteż liczę na dobre kompendium wiedzy. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

28 gru 2013, 02:45

CamtasiaRecorder? Mirillis, ale pod warunkiem ze ustawisz nagrywanie w danym zakresie tzn ustawiasz sobie okienko i nagrywasz. Jaki masz Win? Jest jeszcze Bandicam tu też można nagrać lecz chyba najlepszym programem jest Mirillis Action.


:rozpacz:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 gru 2013, 02:48

Win7. I tak, wolę przechwytywać grę w okienku, bo mam dostęp do innych okien i samego programu przechwytującego. Chyba że ten sam minimalizuje się do traya. Acha, dodam, że ponad wszystkie triale wolę wersję free. Ale jeśli już tylko trial, to też niech będzie. I przydałaby się informacja o tym, czy dany program jest płatny/free/trial.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

28 gru 2013, 02:52

Mirillis Action działa tylko na Win7 i 8. Możesz w nim przechwytywać obraz w okienku lecz niestety nie jest darmowy. Trochę kosztuje ale jeżeli chodzi o jakość i opcję jest najlepszy. Trial trwa 30 dni.


:rozpacz:
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 gru 2013, 08:35

Tiquill pisze:Wszystkim znany Fraps (jest u nas i wyczerpujący tutorial i problem z dźwiękiem) jak mi nigdy nie podchodził, tak chyba nie podejdzie. Mam wieloletnie zaległości w tej dziedzinie i - właściwie to muszę zaczynać od nowa.
U mnie Fraps działa poprawnie i nie miałem żadnych problemów nawet przy rozdzielczości 1920x1080 30fps Win7

Chyba że ktoś coś namieszał sobie w programie, lub zainstalował chińskie kodeki, to potem wychodzą mu jajca. :brl:


8=======D
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

28 gru 2013, 12:40

A ten video recorder w XFire? Swego czasu nim nagrywałem i nie powiem, jest całkiem spoko. :)


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 gru 2013, 14:36

Mozal pisze:Mirillis Action
Przejrzałem opinie o nim i jego wygląd. Wszystko wygląda i działa jak trzeba. Zainstaluję, gdy będę chciał filmiki kręcić, bo inaczej minie mi te 30 dni a ja nic nie zrobię. Albo mało. xD Wolę triale na 30 uruchomień a nie na 30 dni. Skala czasu ta sama, ale komfort wygody wyboru dnia - różnica ogromna.
Rycho3D pisze:U mnie Fraps działa poprawnie
Kiedyś był to benchmark z opcją filmowania pulpitu, teraz opisy programu widzę że się zmieniły i są bliższe prawdy: służy do przechwytywania pulpitu z opcją benchmarka. Zawsze to plus. ;)
Mr Minio pisze:A ten video recorder w XFire
Całkiem o nim zapomniałem, kurczę! W dodatku już zainstalowany. No, może być obiecująco. :)


A takie pytanie dodatkowe. Usiłowałem zgrywać materiał filmowy bezpośrednio na dysk zewnętrzny, czyli przez złącze USB. Ale to było zbyt wąskie gardło i zmrażało mi cały komputer. Komuś to wychodziło?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

28 gru 2013, 15:56

Ja tam nie mam problemów z Frapsem odkąd mam nowego kompa, bo na starym i tak nawet Soldata bym nie nagrał, a tam też nie chciał łapać dźwięku, ale na aktualnym blaszaku chodzi ładnie. Wykorzystuję go głównie do robienia screenów, bo to akurat nie zawodzi, a przy okazji podpisuje sensownie.
Tiquill pisze:Kiedyś był to benchmark z opcją filmowania pulpitu, teraz opisy programu widzę że się zmieniły i są bliższe prawdy: służy do przechwytywania pulpitu z opcją benchmarka
Zabij mnie – nie wiem, jak zgrać pulpit we Frapsie. Zauważyłem, że można nawet zgrać video z YouTube'a czy innych tego typu serwisów, otwierając video w pełnym oknie, ale pulpitu nigdy :P


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 gru 2013, 16:01

Cóż... jestem nieco zaskoczony. Frapsem nie da się zgrać z pulpitu? Wciąż tylko dla gier? Trochu słabo. :)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

28 gru 2013, 16:11

No chyba się nie da, przynajmniej nie przypominam sobie żadnego filmiku z pulpitem nagranym Frapsem. Ale jak dla mnie to Fraps jest OK, jeśli nie jesteś jakimś letsplayerem i nie nagrywasz hurtowych ilości video, do okazyjnego nagrania jakiegoś pięcio-dziesięcio minutowego gameplaya powinien wystarczyć. Tylko koniecznie zaznaczyć, żeby zablokowało klatki na sekundę przy nagrywaniu, bo inaczej przy każdym lagu będzie ci dźwięk opóźniało. Jak tego unikniesz, to tylko skompresować video i można wrzucać do neta.


Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

28 gru 2013, 16:20

Da się, da się nagrywać pulpit :D


Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

28 gru 2013, 16:53

Da się nagrywać pulpit, ale mimo wszystko polecam Mirillis :)


:rozpacz:
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

29 gru 2013, 00:56

Dla mnie najlepszy jest Bandicam.
Nie uwala tak dużo FPS'ów.


Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

29 gru 2013, 01:04

Co do triali - pamiètam kiedyś oszukiwałem czas wersji trialowej Camtasii zmieniając date na PC :D


:rozpacz:
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

29 gru 2013, 03:44

Co do triali - pamiètam kiedyś oszukiwałem czas wersji trialowej Camtasii zmieniając date na PC :D
Google Chrome sra certyfikatami, jak różnica czasu jest większa niż tydzień od tej prawidłowej daty. :/
Ale sposób ogólnie dobry.

Niektóre programy wystarczy przeinstalować, by licencja się odnowiła. ;)


ODPOWIEDZ