Propozycja zmiany w regulaminie

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

13 wrz 2009, 13:44

Witam,

Rozmawiałem o tym z Robem na GG, powiedział że na to nie ma szans, bo wszyscy admini są przeciwko, jednak mimo wszystko spróbuję.

Cenzura na tym forum jest pomysłem deczko... absurdalnym. Tutaj opisałem co myślę, a niżej rozmowa z Lotharem: https://forum.postalsite.info/sm ... .html#45834

Przypomina mi to trochę bój o legalizację marihuany, gdyż jedynym argumentem "przeciw" są wyimaginowane "lenki" adminów, że z forum zrobi się burdel, śmietnik i tak dalej. Ale zobaczcie np forum www.sadistic.pl - nikt tam przeklinać nie zabrania, a burdel się nie robi. Tak więc moja propozycja to zmiana poprzez rozbicie punktu:
7. Absolutnie zakazuje się używania słów wulgarnych a także obrażania innych użytkowników i ich poglądów na forum, na shoutboxie i poprzez prywatne wiadomości. Kultura wypowiedzi obowiązuje wszędzie, gdzie tylko piszą ludzie myślący. Kontrowersyjność serii Postal od niej nie zwalnia.
Na:
7. Absolutnie zabrania się celowego obrażania innych użytkowników, zarówno poprzez tematy na forum, jak i ShoutBox a także PM.
8. Zabrania się nadmiernego używania słów wulgarnych.
Kto idzie ze mną? Dalej, wszyscy za mną! <wyciąga pistolet>


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Dragonmatix
Seryjny zabójca
Posty: 383
Rejestracja: 31 lip 2008, 10:52

13 wrz 2009, 13:59

Wg. Mnie lekko "poroniony" pomysł. Sadistic i PostalSite to 2 odmienne strony internetowe. To forum jest o grze i o ogólnych sprawach....A sadistic? Kto był ten wie jak tam jest. Jestem przeciw temu pomysłowi cenzura musi być!




EDIT: Dzieki prawdziwy :D
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2009, 15:21 przez Dragonmatix, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

13 wrz 2009, 14:43

propozycja bardzo mi się podoba

sam nawet o czymś takim myślałem ale stwierdziłem że tam se siana

jednak co do punktu ósmego moim zdaniem wyglądałby on lepiej w tej formie (ale to tylko moje zdanie i pewnie nikogo nie obchodzi)
MastaDJMax pisze:"Używanie wulgaryzmów nie jest zabronione acz użytkownicy nadużywający takich słów będą karani warnami".


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

13 wrz 2009, 15:15

Jeśli ktoś nie umie się powstrzymać, to niech gwiazdkuje wulgarne słowa. Jednak nadmierna ilość w ten sposób ocenzurowanych słów to także wykroczenie. Ludzie, co innego język mówiony, a co innego - pisany.

Tyle na ten temat.


Obrazek
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

13 wrz 2009, 15:20

Podpisuję się pod tym. Masz moje pełne poparcie. :)

To do Maksa xD
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2009, 19:12 przez Loc, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

13 wrz 2009, 16:23

Robsessed pisze:Jeśli ktoś nie umie się powstrzymać, to niech gwiazdkuje wulgarne słowa. Jednak nadmierna ilość w ten sposób ocenzurowanych słów to także wykroczenie. Ludzie, co innego język mówiony, a co innego - pisany.
Po co gwiazdkować? Jaka jest konkretna różnica między "kurwa" a ku**a"? Wszyscy wiedzą że pod gwiazdkami jest "rw", wszyscy zdają sobie sprawę żę użytkownik powiedział "kurwa" i chyba tylko adminowi pała staje jak widzi że wszyscy słuchają jego idiotycznych pomysłów.

prawdziwy 666, też tak myślałem, jednak punkt jest w kategorii "zakazy" i z tego względu tak go ułożyłem.

Loc, ja czy Rob? ;>

Dragonmatix, nie musi. Każdy umie cenzurować samego siebie. Po to bozia dała nam rozum, żebyśmy wiedzieli co dobre a co nie. A jeśli ktoś nie potrafi używać wulgaryzmów z umiarem to niech opuści forum. Tu mówimy językiem polskim, "kurwa" to polskie słowo i nie wiem dlaczego ktoś miałby ZABRANIAĆ mi go używać.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

13 wrz 2009, 16:25

Mi się pomysł podoba. Jak się nie umiesz ograniczyć w przeklinaniu, to lepiej w ogóle nie pisz.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

13 wrz 2009, 16:54

Pangia pisze:Mi się pomysł podoba. Jak się nie umiesz ograniczyć w przeklinaniu, to lepiej w ogóle nie pisz.
Masta daje w tym temacie pomysł. Moje rozwiązanie jest już stosowane. ;)
MastaDJMax pisze:chyba tylko adminowi pała staje jak widzi że wszyscy słuchają jego idiotycznych pomysłów.
Zachowaj te teksty dla siebie, ok?


Obrazek
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

13 wrz 2009, 16:59

Robsessed pisze:MastaDJMax napisał/a:
chyba tylko adminowi pała staje jak widzi że wszyscy słuchają jego idiotycznych pomysłów.

Zachowaj te teksty dla siebie, ok?
Przepraszam, poniosło mnie...


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

13 wrz 2009, 19:22

Cenzura jest tak naprawdę tylko w telewizji, i tylko po to żeby dzieci tego nie słyszały. Ale to forum to nie TV. Jestem za


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

13 wrz 2009, 20:32

Widzę, że gros osób na wielu forach internetowych zapomina, że istnieje coś takiego jak kultura słowa. Takie mamy porąbane czasy, że nawet ośmiolatki klną jak szewce. Słów brak po prostu.

Co do gwiazdkowania. Wprawdzie sensu to nie ma, bo każdy i tak wie o co chodzi, ale, może to tylko moje odczucie, jakoś inaczej się to czyta.

Powiem tak. Jak komuś się czasami wymsknie, nic się nie stanie. Jednakże za nadużywanie wulgaryzmów będą konsekwencje


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

13 wrz 2009, 20:33

Jestem kulturalny i kultury wymagam. To forum to nie rynsztok. I poza tym - Max jesteś naiwny... W polskiej wersji P2 nie ma wulgaryzmów. Tak wiem, napiszesz zaraz, że w angielskiej są. Tak, ale to Polskie forum. Jak chcesz sobie poprzeklinać to załóż własne forum o P2 i rób co chcesz.

To podobnie jak z tymi pseudo dziennikarzami robiącymi listy "Najbardziej brutalnych gier w historii" itp. Na pierwszym miejscu zawsze P2. No tak, ale nikt gracza nie zmusza by zabijał. Grę można przejść nikomu nie robiąc krzywdy. Gdzie tu powiązanie? Nit tu nikogo nie zmusza by przeklinał, ale żeby nikt tu nikogo nie zmuszał by te przekleństwa czytał już się nie da.
prawdziwy 666 pisze:jednak co do punktu ósmego moim zdaniem wyglądałby on lepiej w tej formie (ale to tylko moje zdanie i pewnie nikogo nie obchodzi)
MastaDJMax pisze:"Używanie wulgaryzmów nie jest zabronione acz użytkownicy nadużywający takich słów będą karani warnami".
Pytanie gdzie jest granica nadużycia? Trzeba będzie wprowadzić limity na wulgaryzm? Do 10, 15, 20 przekleństw dziennie?
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2009, 20:40 przez Dr. Dundersztyc, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

13 wrz 2009, 20:57

Dr. Dundersztyc pisze:Pytanie gdzie jest granica nadużycia? Trzeba będzie wprowadzić limity na wulgaryzm? Do 10, 15, 20 przekleństw dziennie?
posłużę się cytatem
Lothar pisze:Pisanie k*** ch** i p******* jako co 2 - 3 wyraz
Dr. Dundersztyc pisze:W polskiej wersji P2 nie ma wulgaryzmów. Tak wiem, napiszesz zaraz, że w angielskiej są. Tak, ale to Polskie forum
rozumiem że polska wersja ED jest tu zakazana??
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2009, 01:39 przez prawdziwy 666, łącznie zmieniany 1 raz.


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

13 wrz 2009, 20:58

prawdziwy 666 pisze:
MastaDJMax pisze:Pytanie gdzie jest granica nadużycia? Trzeba będzie wprowadzić limity na wulgaryzm? Do 10, 15, 20 przekleństw dziennie?
To pisał zielAK a nie MDJM. :P


Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

13 wrz 2009, 21:00

cytowanie selektywnie nawala :/

btw mam wrażenie że osobą będącym za zostawienie tego jak jest wydaje się że jak to zmienimy to wszyscy zaraz zaczną nie robić nic innego jak tylko przeklinać
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2009, 21:19 przez prawdziwy 666, łącznie zmieniany 3 razy.


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
ODPOWIEDZ