[INTERNET]Program Przyspieszający Internet

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Unormaliti
Miłośnik broni
Posty: 107
Rejestracja: 30 gru 2010, 17:27
Lokalizacja: jest ten prąd ?

25 maja 2011, 15:07

Znacie może jakiś program do przyspieszania internetu? ponieważ mam denerwujący internet że akurat gdy coś ściągne NP: plik o rozmiarze - ''40MB'' albo '60MB'' to już mi się filmiki na YT nie ładują albo NK mi się łąduje półgodziny.Wiec proszę o pomoc bo już nie moge wytrzymać z tym internetem... :pullhair:


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

25 maja 2011, 15:32

Do pobierania można przyspieszyć jakimś Download Managerem. Możesz też spróbować przeinstalowania przeglądarki, może za dużo Ci żre.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
MaxiS
Seryjny zabójca
Posty: 399
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:56
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

25 maja 2011, 15:46

A pamiętacie może słowa Tiq'a z pewnego tematu?
Właściciele stron i serwerów specjalną miłością nie darzą wszelkich download managerów, takich jak FlashGet, bo one w bezwzględny sposób wykorzystują wszelkie możliwości ściągania ze strony, nawiązując po kilka połączeń i ściągając po kilka części naraz dla tego samego pliku. I często są blokowane przez serwisy. :P I mimo że dla naszego serwera nie jest to sugestia zbyt korzystna, ale dla Was z pewnością tak: używajcie download managery. :ci: Jeśli zerwie Wam transfer w jednym segmencie, to są kolejne i plik ściągniecie w całości, aż sam download manager uzna, że jest cały. ;)
Download Manager'y są dla mnie nie do użytku. Zawsze gdy takiego używałem było gorzej niż zwykle.


Obrazek
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

25 maja 2011, 17:09

Dobra przeglądarka rozwiązuje problemy, przynajmniej większą ich część. Problem w czasie ściągania to automatyczne przydzielanie najwyższego priorytetu przez przeglądarkę, w opcjach trzeba ustawiać limity transferu


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 maja 2011, 18:41

Najlepszy program do przyśpieszania internetu i kierowania ruchem to C-Fos speed
https://www.dobreprogramy.pl/cFos-Profes ... 12206.html


8=======D
Awatar użytkownika
MaxiS
Seryjny zabójca
Posty: 399
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:56
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

25 maja 2011, 19:12

Oto komentarz jednej z osób w linku od Rycha:

DiamondBack1 (niezalogowany) | 25.03.2011 9:15 #37

Ten program nie służy do przyspieszania szybkości neta tylko do sprawniejszego sterowania pakietami! Szybszy net będziecie mieć tylko u swoich dostawców - żaden program go nie przyspieszy i wbijcie to sobie do łbów!


Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 maja 2011, 19:28

MaxiS pisze:Oto komentarz jednej z osób w linku od Rycha:

DiamondBack1 (niezalogowany) | 25.03.2011 9:15 #37

Ten program nie służy do przyspieszania szybkości neta tylko do sprawniejszego sterowania pakietami! Szybszy net będziecie mieć tylko u swoich dostawców - żaden program go nie przyspieszy i wbijcie to sobie do łbów!
W d...pie byłe g...wno widziałeś.
Jeśli wyłączę to co spowalnia internet, to go przyśpieszę :P


8=======D
Awatar użytkownika
MaxiS
Seryjny zabójca
Posty: 399
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:56
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

25 maja 2011, 20:32

Lub po prostu go odciążysz by mógł używać całej swojej prędkości ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
Unormaliti
Miłośnik broni
Posty: 107
Rejestracja: 30 gru 2010, 17:27
Lokalizacja: jest ten prąd ?

25 maja 2011, 20:57

eddie pisze:Dobra przeglądarka rozwiązuje problemy, przynajmniej większą ich część. Problem w czasie ściągania to automatyczne przydzielanie najwyższego priorytetu przez przeglądarkę, w opcjach trzeba ustawiać limity transferu
Tak tylko nie moge tego znaleźć


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 maja 2011, 22:49

Jedynym programem, który przyspieszy internet jest program domowego budżetu, którego większa niż dotąd część złociszy idzie na lepsze połączenie/operatora/taryfę. ;)

Też chciałbym znaleźć w opcjach swojego FF ustawianie priorytetów dla działań przeglądarki. Ale w tym "przyjaznym" dla użytkownika programie wszystko co zaawansowane musisz robić w about:config (wpisujesz to w pasku adresu i przechodzisz, potem szukasz, szukasz...) lub użyć specjalizowanego dodatku. No, chyba że mnie ktoś łaskawie oświeci.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

25 maja 2011, 22:56

W Firefoxie to raczej dodatki. W Chrome jeszcze niczego się nie dopatrzyłem. W ogóle jak skanowałem system z zewnętrznego systemu, to okazało się że Google szpieguje użytkowników, w pliku od Google update jest trojan. Wyjaśnia się czemu ta przeglądarka tak zamula


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 maja 2011, 23:45

Możesz użyć NoScript, aby zablokować witryny, z którymi przeglądarka się nie łączy. W tym wścibskie narzędzia Google. Są na każdej stronie, służą statystykom przeglądania, rankingom, raczej nie szkodliwe. Za to przez pierwsze dni-tygodnie używania NoScript, nim go skonfigurujesz, może być irytujący. Ale w nim zablokowałem choćby autostart filmów na YT.

Owszem, są inne, bardziej zaawansowane dodatki do FF. Możesz też ustawić, by szpiegujące cookies były usuwane z dysku. Ustawić reguły w firewallu, by zablokować strony niepożądane, w tym szpiegowskie serwisy. Włączyć na stałe tryb prywatny w Firefoxie. Ale najprościej chyba właśnie ten NoScript. Tylu chyba go lubi co i nie lubi. Ale ja polubiłem. Bo nawet zapomniałem, że mam go uruchomionego - znaczy, już nie denerwuje, a swoje cicho robi.

Lecz czy to robaczki wójka Google tak zamulają? Nie. Słabe łącze (stale lub o określonym czasie), karta z otwartą stroną z Flashem, mnóstwo kart naraz, nieczyszczona historia, setki ulubionych linków (w FF to zakładki), czy nawet strona Tlenu.

Jak ja sobie radzę? Kiedy coś ściągam, to słucham muzyki, robię sobie jeść itd, byle - byle się nie denerwować. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 maja 2011, 23:52

W programie który wymieniłem post wyżej można ustawić priorytety dla każdej usługi ,ponadto jest możliwość przyśpieszenia download-u kosztem upload-u .
Można też zmniejszyć ping i wyłączyć pingowanie karty sieciowej(sprawdzanie połączenia z siecią)
Ważne:
Wasz Windows rezerwuje 10% transferu dla aktualizacji .
Nie można tego wyłączyć ,ale można ustawić na 0.
Poczytaj o gpedit


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

26 maja 2011, 00:16

Szkoda, że to trial. Priorytety i limity można sobie też ustawić w NetLimiter - ale to nie w darmowej wersji. I nie wiem, czy ma to sens na połączeniach, gdzie transfer uploadu jest i tak znacznie niższy niż dowloadu (Neostrada (chyba nadal) , sieci komórkowe, tańsze kablówki). Naprawdę, nie znajdziesz bata na złe połączenie. Możesz tylko wyeliminować to, co spowalnia, ale wolnego nie przyspieszysz.
Rycho3D pisze:Wasz Windows rezerwuje 10% transferu dla aktualizacji .
Nie można tego wyłączyć ,ale można ustawić na 0
Mój Windows widział na oczy aktualizację tylko raz jeden, przy pobieraniu SP2. Wszystko z tym związane wyłączyłem, nie mam nic zbędnego uruchomionego. Więc mimo to sam System ogranicza mi pasmo? Nie mając z tego nic? Nie chcę grzebać w gpedit, by to sprawdzić. Ale byłoby to dość głupie.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

26 maja 2011, 06:33

Aby wyłączyć ową rezerwę należy uruchomić narzędzie "ZASADY GRUPY".
Uruchamiamy je następująco: Menu Start -> Uruchom, tam wpisujemy "gpedit.msc" następnie wciskamy "OK". Na naszym ekranie ukaże się pożądane narzędzie.

Z menu po lewej stronie wybieramy "Szablony Administracyjne" następnie w głównym oknie wybieramy opcję "Sieci" potem "Harmonogram Pakietów QoS" i "Ogranicz Rezerwowalną Przepustowość". Do naszej dyspozycji mamy teraz 3 pozycje: Nie Skonfigurowano, Włączone, Wyłączone. Wybieramy opcje "włączone" i w okienku "Limit Przepustowości" (%) ustawiamy na 0 ( zero ). Następnie klikamy "Zastosuj" i OK. Teraz już możemy zamknąć okno "Zasady Grupy".

Zostaje nam teraz zrestartować komputer. Po zrestartowaniu cieszymy się mniejszymi pingami ;)


8=======D
ODPOWIEDZ