Problemy z wczytywaniem forum

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 maja 2014, 12:29

Jednym forum wczytuje się bezproblemowo a innym wolno albo i masakrycznie wolno. Każdy wie, o co chodzi. Ja sam zazwyczaj nie mam problemów (dziś jest perfecto) ale bywa, że forum nawet staje się niedostępne na jakiś czas. Piszcie, raportujcie, wklejajcie treść błędu albo choć dwa słowa. Zależy mi na waszych IP w momencie błędu - stąd prośba o post. Między innymi. Z góry dzięki!

Usiłuję dociec winy. I zbieram dowody w sprawie o kryptonimie GoShit. 8-)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

07 maja 2014, 13:54

U mnie bez problemów od dłuższego czasu: z jakiś miesiąc temu, może półtora wywalało błędy, ale teraz to czasem tylko zaliczy jakąś zamułkę przy wysylaniu posta, ale samo forum chodzi bez zarzutu.


Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

07 maja 2014, 14:49

Na razie jest spokój (od jakiegoś tygodnia), ale wcześniej forum chodziło tak jakby nie mogło, zanim odpowiadało mijało prawie pół minuty, w końcu ładowało tylko połowę zawartości i znów stawało w bezruchu na jakiś czas. Dodatkowo pojawiał się problem z kontaktem z serwerem MySQL screen i czasami pozostawał tak nawet przez pół dnia. Shoutbox tak samo mógł się ładować godzinę i w końcu się nie załadować. Dzieje się tak od czasu przenosin, na poprzednim hostingu sporadycznie (raz na miesiąc) występowały problemy w postaci np. braku grafik, jednak po chwili po ponownym załadowaniu strony wszystko działało ok
Dodatkowo po każdej zmianie adresu IP muszę się od nowa logować. Pojawia się niby ciasteczko dot. sessionID, ale nie podtrzymuje tej aktywnej sesji. Wykluczam przeglądarkę bo na innym świeżym Firefoxie jak i na Operze Mini też występuje ten problem. To dzieje się akurat od czasu dołączenia do grupy "Grabarz", więc może gdzieś po stronie ustawień leży wina


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 maja 2014, 15:07

melchior12 pisze:Dodatkowo po każdej zmianie adresu IP muszę się od nowa logować (...) To dzieje się akurat od czasu dołączenia do grupy "Grabarz", więc może gdzieś po stronie ustawień leży wina
Admini i Moderatorzy mają włączone sprawdzanie ostatniego IP, od kiedy więc zarządzasz jednym subforum - spadła i na ciebie ta niewygoda.

Błędy zaś z serii "server has gone away" to wina hostingu, w naszym przypadku firmy GoDaddy. Największej skądinąd...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

07 maja 2014, 16:59

Tiquill pisze:Admini i Moderatorzy mają włączone sprawdzanie ostatniego IP
Dobrze wiedzieć, bo już się denerwowałem że to jednak u mnie coś jest nie tak :D

Ok, kolejny problem który przed chwilą ujrzałem, jeżeli w linku jest ?sid="sessionID" i pozostanie się przez jakiś czas na otwartym temacie to przy próbie zapostowania wyskakuje że sesja wygasła (ale nie wylogowuje), wywalenie znów tego sid z linka powoduje że wszystko działa normalnie :)


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

07 maja 2014, 17:35

Ja musiałem zrezygnować z przeglądania forum przez telefon bo jedyne co mogę zrobić to sobie SB poczytać. na Cmentarz nie wejdę bo co chwile mnie pyta o hasło od nowa, co każdą próbę dodania posta, nawet wysłanie PW to 3 razy wpisanie hasła. A nie zmieniam IP ani nic, Cookies enabled...


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 maja 2014, 17:53

melchior12 pisze:pozostanie się przez jakiś czas na otwartym temacie to przy próbie zapostowania wyskakuje że sesja wygasła (ale nie wylogowuje)
Kretyński dodatek do nowej wersji skryptu, na jakim forum stoi, że niby służy ochronie. Dupę tylko zawraca. Dawaj podczas pisania w 'Podgląd' to tego nie będziesz miał.
Ryuq666 pisze:Ja musiałem zrezygnować z przeglądania forum przez telefon bo jedyne co mogę zrobić to sobie SB poczytać. na Cmentarz nie wejdę bo co chwile mnie pyta o hasło od nowa, co każdą próbę dodania posta, nawet wysłanie PW to 3 razy wpisanie hasła. A nie zmieniam IP ani nic, Cookies enabled...
Z każdej przeglądarki tak? :zdziw: Jaka sieć?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

07 maja 2014, 18:08

Ja tylko czasami nie mogę wchodzić na forum, ale to tylko czasami mi ten błąd wyskakuje.


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

07 maja 2014, 18:38

Z każdej przeglądarki tak? :zdziw: Jaka sieć?
Orange. Mam tak przy pełnym transferze jak i teraz przy "przyciętym".
w "domyślnej" przeglądarce z Androida, w Operze Mobile, Operze Mini to samo.


Awatar użytkownika
Mike
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1805
Rejestracja: 14 wrz 2013, 12:33

07 maja 2014, 19:18

Do tego forum Opera niezbyt sie nadaje (dziwne rzeczy się dzieją :/ ).
Wypróbuj Dolphin Browser ;) .


Awatar użytkownika
Tardis
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1183
Rejestracja: 11 lis 2013, 16:36

08 maja 2014, 20:16

Wszyskitkie rzeczy, ktore mi sie przytrafily opisali juz moi poprzednicy, ale czesto w nocy okolo 12 z tabletu nie da sie wejsc na forum. Wczytuje sie i... nie moze sie wczytac.
Trzeba odczekac pare minut i odswiezyc i wtedy wszystko jest dobrze


Niebawem Mapka Niespodzianka 2!
Czekajcie panowie spokojnie!
Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

09 maja 2014, 03:42

Cóż, poza wolnieszym wczytywaniem forum wcześniej wystąpił dziwny błąd a mianowicie kiedy przesyłałem mapkę DiscoStarClub za każdym razem wyskakiwał błąd " nie określono rodzaju postu" etc. Dlatego wrzuciłem na zippyshare i dałem link. Może to z powodu wielkości pliku ?


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
rigstudio
Modder
Modder
Posty: 584
Rejestracja: 03 maja 2011, 20:37
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

09 maja 2014, 06:57

U mnie się wczytuje forum raz szybko raz wolno ale najbardziej mnie rozwala to że skin forum ,a raczej jego nakładki są w formacie .GIF co mi strasznie spowalnia wczytanie na telefonie .


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

12 maja 2014, 12:26

Ryuq666 pisze:Orange. Mam tak przy pełnym transferze jak i teraz przy "przyciętym".
w "domyślnej" przeglądarce z Androida, w Operze Mobile, Operze Mini to samo.
Poza błędnym formatowaniem forum (jak i każdej strony chyba) moja Opera Mini nie prosi stale o hasło i da się korzystać. No, może jakieś spowolnienia są. Albo więc coś z OS telefonu, albo Orange plus Opera, albo - opcji sporo, w tym nasz transfer.
Piroziom pisze:kiedy przesyłałem mapkę DiscoStarClub za każdym razem wyskakiwał błąd " nie określono rodzaju postu"
Znam to i ja. Pisałem wyżej, że zaktualizowany przemo skraca sesję i trzeba dać w Podgląd. W przypadku wysyłania pliku być może resetuje całkiem treść posta, stąd gdy upload się kończy, to skrypt widzi to jako pusty post i taki właśnie daje komunikat.
rigstudio pisze:skin forum ,a raczej jego nakładki są w formacie .GIF co mi strasznie spowalnia wczytanie na telefonie
Nawet takie gify spowalniają wczytanie? Wiele ich nie jest (nie licząc emotek)... Aha: to na pewno nie rada, jaką oczekujesz, ale ja przeglądam na fonie bez obrazków, oszczędzam transfer. xD
Ostatnio zmieniony 12 maja 2014, 12:42 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
rigstudio
Modder
Modder
Posty: 584
Rejestracja: 03 maja 2011, 20:37
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

13 maja 2014, 06:43

Tiquill pisze:ja przeglądam na fonie bez obrazków, oszczędzam transfer. xD
Tylko że w ten sposób nie można włączyć np. Opcji (pokarz ostatni post ) . Ten link jest wyświetlany jako rysunek i niema tekstu alternatywnego tak by było go widać bez rysunku.


ODPOWIEDZ