Problemy z pobieraniem z naszej strony

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

22 lis 2010, 00:11

Widzę ostatnio na forum posty takie jak te:
KnurrMan pisze:Jak ktoś jeszcze udostępni EDweapons na Rapida albo coś w tym stylu, będe wniebowzięty, bo tylko tego brakuje mi do uruchomienia Tiberium Zone a z waszego downloadu zawsze kończy się "nieoczekiwanym końcem archwum". Z resztą tak samo jest z modem TNinventory, EAinventory, mapami itp.
MaxiS pisze:Rada dla ciebie KnurrMan. Jak chcesz żeby z downloadu postalsite pobierały ci się całe mody to w pewnym momencie pobierania zatrzymaj i wznów pobieranie (tak gdzieś po 20MB) a po jakimś czasie znowu. Mi to pomaga i pobieram mody całe ze słabym internetem.
Proszę o zgłaszanie w tym temacie waszych problemów i rad, jakie na to znaleźliście. Trzeba się przejrzeć dokładniej. Od czego to zależy. W jakich godzinach, jaki typ i prędkość łącza posiadacie.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

22 lis 2010, 14:47

Rada usera MaxiS, co zrobić, gdy plik pobiera się z błędem.
MaxiS pisze:Jak chcesz żeby z downloadu postalsite pobierały ci się całe mody to w pewnym momencie pobierania zatrzymaj i wznów pobieranie (tak gdzieś po 20MB) a po jakimś czasie znowu. Mi to pomaga i pobieram mody całe ze słabym internetem.

EDIT: Dopiero teraz zobaczyłem, że napisałem dokładnie to samo, co Tiq w poście. :bolek:

U mnie wszystko działa i pobiera się dobrze(testowałem tylko na 2 modach). Neta mam Dialog 2 mb/s.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2010, 17:07 przez Mr Minio, łącznie zmieniany 1 raz.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

22 lis 2010, 18:13

Hmmm... Ja ostatnio pobierałem chyba EAInventory i pobrało bez problemu. Net - Multimedia 1 MB/s.


Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

22 lis 2010, 18:47

Mi plik multi Postal 2: Multiplayer zawsze kończy się ściągać po 75 MB. I z tego co widzę nie tylko ja mam ten problem. Netia 1MB/s


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Knurr

22 lis 2010, 19:33

Mi póki co bez problemu pobrał się tylko FnE Soundpack, ale kiedyś wszystko pobierało się bez "nieoczekiwanego końca archiwum". Netia 512kb/s (Choć w dzień pliki pobierają się z prędkością 40-50 kb/s, natomiast wieczorem - 7kb/s).


Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

22 lis 2010, 20:03

głupie pytanie może każdy by też powiedział czego używa do pobierania plików?? to znaczy jakim programem je pobieracie


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

22 lis 2010, 20:08

prawdziwy 666 pisze:głupie pytanie może każdy by też powiedział czego używa do pobierania plików?? to znaczy jakim programem je pobieracie
Nie sabotuj poczynań admina :571:

Pytanie dosyć ważne, bo nie wiem czy wiesz, ale szybkość neta może mieć pośredni lub bezpośredni wpływ na ściągnie plików, czy są w całości czy w partach (uszkodzone), warto sprawdzić czy to indywidualny problem, czy coś jest nie tak na serwie.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

22 lis 2010, 22:00

Ja pobieram normalnie, przez przeglądarkę. Kiedyś, dawno temu używałem bodaj Download Managera, ale jakoś mnie nie przekonał.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

22 lis 2010, 23:00

Pablo Abruzzi pisze:Pytanie dosyć ważne, bo nie wiem czy wiesz, ale szybkość neta może mieć pośredni lub bezpośredni wpływ na ściągnie plików, czy są w całości czy w partach (uszkodzone), warto sprawdzić czy to indywidualny problem, czy coś jest nie tak na serwie.
Bardziej pośredni :D Tutaj chodzi bardziej o stabilność łącza (w sporym uproszczeniu - jak bardzo szybkość pobierania szaleje) niż samą szybkość 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

23 lis 2010, 00:22

Jaki program używacie, też możecie pisać.

Ale od czego ja wychodzę w tym temacie, tego nie napisałem. Nasz download jest mocno obciążony pobieraniem, jesteśmy tylko fanowską stroną, ilość pobieranych danych przekracza często możliwości wykupionego serwera. Najgorzej jest pod koniec miesiąca, wtedy transfer wyraźnie spada. Zapewne pamiętacie problemy z funkcjonowaniem samego forum, jakieś dwa lata temu. Iquid wszystko wtedy zoptymalizował i sytuacja się poprawiła. Być może teraz sytuacja się powtarza, nie wiem. Nie mogę dorwać Iquida, aby z nim porozmawiać o szczegółach. Ale gdy już będziemy rozmawiać, Wasze odpowiedzi na zadane tu pytanie pomogą nam zniwelować problemy. ;)

A póki co, zastosujcie się do rady Maxisa oraz mojej sugestii: Właściciele stron i serwerów specjalną miłością nie darzą wszelkich download managerów, takich jak FlashGet, bo one w bezwzględny sposób wykorzystują wszelkie możliwości ściągania ze strony, nawiązując po kilka połączeń i ściągając po kilka części naraz dla tego samego pliku. I często są blokowane przez serwisy. :P I mimo że dla naszego serwera nie jest to sugestia zbyt korzystna, ale dla Was z pewnością tak: używajcie download managery. :ci: Jeśli zerwie Wam transfer w jednym segmencie, to są kolejne i plik ściągniecie w całości, aż sam download manager uzna, że jest cały. ;)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

23 lis 2010, 17:49

Ja również miałem problemy z pobieraniem plików na stronie głównej, gdy chciałem pobrać Darmową wersje Multiplayer Postala 2 to pobieranie kończyło się po 120MB, i po kilku próbach doszedłem do wniosku, że po pierwszej nie udanej próbie będę szukał alternatywy. Pamiętam, że kiedyś nie miałem żadnych problemów z pobieranie ze strony głównej, a teraz niestety mam. Korzystam z Firefoxa i nie używam akceleratorów pobierania, posiadam Neostrade 2MB/s.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2010, 17:50 przez Radzik, łącznie zmieniany 1 raz.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

23 lis 2010, 19:08

Szybkość transferu jeszcze przeboleje, byle by tylko w ogóle dało się ściągnąć plik. Ważne, aby nie urywało pobierania w 20%, chociażby na małej prędkości, ale aby było całe.

Iquid jest prawie codziennie na xfire, można z nim porozmawiać :D

[ Komentarz dodany przez: Tiquill: 2010-11-26, 23:28 ]
Ale mnie tam nie ma. xd
Ostatnio zmieniony 23 lis 2010, 19:08 przez Pablo Abruzzi, łącznie zmieniany 1 raz.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Iquid
Założyciel PostalSite
Założyciel PostalSite
Posty: 667
Rejestracja: 14 paź 2006, 12:06
Lokalizacja: GRS
Kontakt:

14 gru 2010, 22:34

Póki co powiem wam, że nie wiem w czym jest problem jednak postram sie za wyjaśnienie tej sprawy zabrać w możliwe jak najszybciej. Nie wiem czy dobrze doczytałem, ale problemy są praktycznie tylko przy większych plikach i u osób które nie używają "wspomagaczy" do pobierania?


Knurr

15 gru 2010, 14:00

Chyba tak. Ja nie mam żadnych Downloaderów i ten problem wystepuje przy większych plikach (EAinv itd.). Na ten czas mogę jedynie doradzić trik MaxiS'a
Rada dla ciebie KnurrMan. Jak chcesz żeby z downloadu postalsite pobierały ci się całe mody to w pewnym momencie pobierania zatrzymaj i wznów pobieranie (tak gdzieś po 20MB) a po jakimś czasie znowu. Mi to pomaga i pobieram mody całe ze słabym internetem.


Awatar użytkownika
MaxiS
Seryjny zabójca
Posty: 399
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:56
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

02 lut 2011, 20:06

Ja internet mam potwornie wolny (kablowy 100Mb/s... tak przynajmniej piszę) a trik który stosuję użyłem dopiero przy EDWeapons. Po 25-40MB dalszy download się zawiesza więc robię tak zanim wartość dojdzie do 20MB dla bezpieczeństwa. Trochę dziwi mnie takie zachowanie downloadu lecz są na to sposoby więc siedzę cicho :)


Obrazek
ODPOWIEDZ