[POMOC] Problemy z dźwiękiem

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dzastin
Seryjny zabójca
Posty: 336
Rejestracja: 20 lip 2009, 21:03
Lokalizacja: Zgierz

20 lis 2009, 17:16

Witam,
Mam duży problem z dźwiękiem, mianowicie jeszcze godzinę temu obejrzałam bez problemu trailer z Postala 3. Mówiąc krótko dźwięk był. A teraz... żaden film, piosenka, teledysk, itp. nie mają dźwięku :zdziw: głucha cisza i tyle. Co najgorsze kiedy testowałam słuchawki i głośniki poprzez menedżera Realtek HD Audio to dźwięk był, a jak włączam Winapma, media player'a już nie mówiąc o Postalu to nadal tylko cisza, nawet uruchomiłam ponownie komputer, też nic nie dało :mgun2: Słuchawki i głośniki są dobrze podłączone do komputera, system Windows wykrywa poprawnie te urządzenia, sama nie wiem co mogło się zdarzyć, jedynym dla mnie logicznym wyjaśnieniem są jakieś głupie ustawienia, które automatycznie się przestawiły, o ile jest to możliwe :bolek: Wcześniej nie miałam takich problemów.
Proszę o pomoc, z góry dziękuję za odpowiedzi.


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

20 lis 2009, 20:42

Sprawdź pasku start, czy suwak głośności jest na odpowiednim poziomie :)

Spróbuj może zaktualizować/zainstalować na nowo sterowniki


Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

20 lis 2009, 22:22

Nie wiem jak bardzo znasz się na komputerze więc napisze Step-By-Step :)

Klikasz na Twój Komputer>Panel Sterowania>Dźwięk,Mowa i inne urządzenia>Dźwięk i urządzenia audio

Wchodzisz w zakładkę Audio.

Masz tam Odtwarzanie dźwięku.
Sprawdź czy mam poprawnie ustawioną kartę muzyczną ( o ile ją masz ) .
W moim przypadku jest to Sound Blaster Audigy , a mam do wyboru jeszcze kilka opcji ( Ze względu na to, że posiadam 2 karty. )
Jeżeli jest dobrze wchodzisz w Głośność i sprawdzasz czy nie masz niektórych opcji wyciszonych.

Jeżeli nadal nic to nie dało sprawdź w sterownikach Realtek , czy nie masz ustawionych jakichś niepotrzebnych opcji . (na przykład efekt Karaoke itp.)
Testuj i sprawdź czy działa.

W ostateczności reinstal sterowników .


Awatar użytkownika
Dzastin
Seryjny zabójca
Posty: 336
Rejestracja: 20 lip 2009, 21:03
Lokalizacja: Zgierz

21 lis 2009, 12:52

Pomógł reinstal sterowników, :D dźwięk powrócił. Trochę się naszukałam, ale warto było. Dzięki chłopaki za wskazówki. Pomógł dla was. Temat do zamknięcia.


Zablokowany