[SPRZĘT] Problem z kompem. Wina kurzu, czy sprzętu?

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

20 lip 2010, 11:42

Dwa dni temu, komputer nie chciał się włączyć. Nic nie pomagało(dociskanie kabli), więc rozkręciłem go i wyczyściłem. Potem grałem w różne gry(Postal, Władca Pierścieni- Odwet więc to raczej wyklucza problemy z karta, chociaż cholera wie). Dzisiaj znowu nie chciał się włączyć. Komputer zdaje się działać poprawnie. Monitor jednak uparcie twierdzi "No signal". Wymieniałem ten kabel z niebieskimi wtyczkami na inny, ale nic nie dało. Rozkręciłem więc go znowu i ponownie go oczyściłem(wiatrak oraz docisnąłem złącze SLI do obu kart). Po tym zabiegu komputer się włączył. Boję się, że np. jutro znowu się nie włączy. Ktoś wie w czym może być problem?


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

20 lip 2010, 14:48

Spytaj np. na forum Instalek, Dobrych Programów itp. - zawsze lepiej zapytać gdzieś, gdzie na pewno dostaniesz odpowiedź. Ja, myśląc logicznie, stawiałbym na problemy z prądem (raz się włącza, raz nie). A jeśli chodzi o monitor, to może niechcący wpiąłeś go do złej wtyczki? Ja tak miałem, jak kupiłem kompa, bo 2 wtyczki były zbyt podobne do siebie i nie chciało działać (ta zła miała kolor bliższy do wtyczki od monitora).


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

20 lip 2010, 14:58

Wszystko jest dobrze podłączone. Problemów z prądem nie ma.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
adas22
Wstydliwy morderca
Posty: 1
Rejestracja: 04 sie 2010, 11:48

19 wrz 2010, 08:48

Miałem podobnie , komputer włączał się po dociśnięciu karty graficznej .Wyjmij kartę i włóż ponownie , dokładnie dociśnij i zobacz czy kabel łączący ją z monitorem nie jest zbyt napięty .


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

19 wrz 2010, 09:32

Problem przestał się pojawiać, gdy docisnąłem kartę graficzną i wyczyściłem wszystko dokładnie w środku.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
ODPOWIEDZ