[STP] Problem wydajnoscia sprzetowa.

Tu pomagamy początkującym i całkiem zaawansowanym w ich kłopotach i błędach z P2, StP i AW.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
zildjian66
Wstydliwy morderca
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2008, 17:38

19 lut 2008, 17:47

Witam. Moj problem jest banalny, polega na tym ze gra nie chodzi zbyt plynnie, co nie ukrywam irytuje mnie nieco. Sprawdzalem wymagania i sa one bardzo niskie co mi sie nie bardzo uklada w logiczna calosc. Moj komp:2.8GHz Celeron, 1,50GB RAM, no i grafika slaba, ale mimo wszystko Postala powinna spokojnie pociagnac Geforce FX5200 256MB. Moze ktos wie w czym tkwi problem, czy da sie cos z tym zrobic, bo nie ukrywam ze nie potrafie tego wyjasnic czemu gra nie chodzi plynnie, pewnie za sprawa grafiki chociaz...
Co do systemu byl nie dawno przeinstalowywany, takze bajzlu tez nie mam (WIN XP).
Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

19 lut 2008, 17:50

Spróbuj uruchomić STP w trybie zgodności z Windowsem 98. Wydaje mi się, że podobny temat już był, jak znajdę to zapodam link.


Obrazek
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

19 lut 2008, 18:58

zildjian66 pisze:grafika slaba, ale mimo wszystko Postala powinna spokojnie pociagnac Geforce FX5200 256MB.
o ile mi wiadomo minimalna to 64mb , a rekompensowana to 128 mb więc karte masz całkiem niezłą :p

Wydaje mi się że to nie wina karty.

I w jaki sposób ci się zacina? wytłumacz to bo było już wiele takich tematów (w tym mój)


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

19 lut 2008, 20:54

https://forum.postalsite.info/e ... vsync#3967 - tutaj było coś podobnego, ale z ED.
Możliwe, że Postal 2 nie lubi Celeron'ów - u mnie gra tnie jak dzika 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
zildjian66
Wstydliwy morderca
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2008, 17:38

19 lut 2008, 23:57

Co do tego zacinania, hm... poprostu klasyczny objaw za slabego kompa, wszystko spowolnione, przy wiekszych skupiskach ludzi jeszcze bardziej wszystko osiada, co oczywiscie nie powinno miec miejsca przy takim kompie. Rozwodze sie tak nad ta karta bo wiesz niby ma 256MB, ale w przypadku takiej taniej karty to za przeprzeproszeniem to gow** daje, bo wszystkie nowsze gry nie pracuja jak nalezy wlasnie z powodu mojej grafiki. Zmienianie ustawien grafy bezposrednio w grze praktycznie nic nie daje czyli przyczyna lezy gdzies indziej. Ustawilem zgodnosc z WIN98, troche pomoglo jeszcze zaraz po zmieniam pare bzdetow w postal2.ini i zobacze co z tego wyjdzie. Jezeli ktos ma jeszcze jakies pomysly niech pisze.
Pozdrawiam.

edit. Lothar, tak mozesz miec racje co do tych prockow, jezeli GothicIII ci chodzi to Postal teoretycznie nie ma prawa sie ciac, a kolega majacy slabszego kompa z tym ze athlona stwierdza ze gra chodzi plynnie. Cos w tym jest... :/
Ostatnio zmieniony 20 lut 2008, 00:01 przez zildjian66, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

20 lut 2008, 00:02

Pobaw się w Opcjach. A nuż tam jest ustawione za dużo przechodniów itp?


Obrazek
Awatar użytkownika
zildjian66
Wstydliwy morderca
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2008, 17:38

20 lut 2008, 00:35

Dobra napisze jakies wnioski. Pozmienialem pare rzeczy w postal2.ini tak jak opisal to Lothar, w grze mam pare ustawien wedle wlasnych potrzeb(w moim przypadku nieznacznie spowalniaja/przyspieszaja gre), na rozdzielczosci jade standartowej tj. tej ktorej uzywam 1280x1024, no i tryb zgodnosci z WIN98(dzialam pod XP). Na ogol juz chodzi plynnie, chociaz przy wiekszym natloku odczuwalne jest lekkie spowolnienie, no i polecam zmieniejszenie efektu ognia i dymu, bo kiedy ten sie pojawi gra sie poprostu tnie. W zasadzie tyle, jezeli ktos wymysli cos co pozwoli grze na "idealne" funkcjonowanie na powyzszym kompie prosze o wskazowki. Pozdrawiam.

[ Dodano: 2008-02-20, 00:36 ]
Kmieciu pisze:Pobaw się w Opcjach. A nuż tam jest ustawione za dużo przechodniów itp?
stary bez przechodniow ta gra straci urok :D


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

20 lut 2008, 00:45

Ogień, zakres i szczegółowość widzialności, liczba ciał no i rozdzielczość - to najważniejsze. A z tego co widzę, to... zmniejsz rozdzielczość, do standardowej, czyli 800x600. No i może uruchom w oknie (640x480) - tak okrojona gra powinna przyspieszyć. Co prawda, grania w takim oknie nikomu nie polecam ;) , ale możesz przyjrzeć się, co sie dzieje poza grą w systemie. Program Process Explorer (za free) i sprawdzasz obciążenie kompa podczas gry. Czy tylko gra zżera zasoby?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
zildjian66
Wstydliwy morderca
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2008, 17:38

20 lut 2008, 01:32

Wlasnie w tym rzecz ze zmniejszenie rozdzielczosci za wiele mi nie daje, albo praktycznie nic. Dziwna sytuacja, ale duzo wskazuje na karte graficzna, np. po zmianie jakiegos tam oswietlenia w postal2.ini gra chodzi duzo plynniej i jak do tego pozmienia sie inne rzeczy, z tym ze nie ma co przesadzac gra musi tez jakos wygladac, to mozna juz bezstresowo pograc. Dodam ze wlasnie moja karta graficzna jest slaba np. w takich efektach z swiatlem, bo kiedy cos takiego wlacze gra chodzi zupelnie inaczej, w negatywnym sensie. Wyzej juz napisalem co pozmienialem i naprawde da sie grac.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

20 lut 2008, 03:43

A więc nie tyle Postala musisz dostosować do komputera, ale kartę graficzną do P2. A cena sensownej karty nie jest wygórowana. Zwłaszcza, gdy też i inne gry się tną. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

20 lut 2008, 16:48

Ja nie wiem, jak to jest, że na FX5200 (czy u mnie na Radeon x1950) się tnie, na moim starym GF2 MX 400 chodziło perfekcyjnie 8-)
Tiquill pisze:[...] może uruchom w oknie (640x480) - tak okrojona gra powinna przyspieszyć...?
Hehehe, u mnie zamiast grać w oknie lepiej jest pooglądać screen'y... płynniej się przewijają xD
Ostatnio zmieniony 20 lut 2008, 16:49 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

22 lut 2008, 01:21

Lothar pisze:Ja nie wiem, jak to jest, że na FX5200 (czy u mnie na Radeon x1950) się tnie, na moim starym GF2 MX 400 chodziło perfekcyjnie 8-)
FX 5200 to także moja karta i nie mam z nią problemów. Lecz duży wpływ ma także producent karty - mój się spisał (MSI). ;)
Lothar pisze:
Tiquill pisze:[...] może uruchom w oknie (640x480) - tak okrojona gra powinna przyspieszyć...?
Hehehe, u mnie zamiast grać w oknie lepiej jest pooglądać screen'y... płynniej się przewijają xD
Oh, to masz strasznie! Mnie to bardzo hula! :D Raz uruchomiłem nawet 3x STP. Ale już nie hulało... :):


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ