(Preview) Virus B [Mappack]

Pojedyńcze mapy tylko naszych użytkowników i rodzące się zestawy map.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

13 lip 2018, 20:10

seebeek17 pisze:fakt, choć mappack będzie polegał na tym, żeby przejść wszystkie mapy i zniszczyć wirusa, to nie uważasz, że taki element niszczących się broni i eksploracja nie będzie zbyt dużą ambicją jak na tak krótką rozgrywkę? (chodzi mi o to, że to nie będzie ogromny RPG open-world jak np. Dying Light). Powiedz mi jak Ty widzisz ten element z niszczącymi się broniami i eksplorację po nowe bronie, gdy tu nadciąga kolejna fala przeciwników.
Jeżeli mappack nie będzie zbyt długi, to w sumie faktycznie nie ma co dbać o takie szczegóły, bo szkoda czasu na zabawę przy skryptach, gdzie mozna go poświęcić na bardziej dopracowanych mapach. Pisałem to też tak bardziej ogólnikowo, że fajnie jakby w samym P2 coś takiego było, bowiem raz znaleziona łopata jest z nami praktycznie do końca i nie ma sensu eksplorować za nową. Podobnie jest z maczetą czy innymi broniami białymi, których pickupów jest na tyle dużo w P2, że spokojnie RWS mógł by taką mechanikę psucia się broni zastosować.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2018, 20:11 przez Dev4ever, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

13 lip 2018, 22:56

Sam uwielbiam zwiedzać całą infrastrukturę, budynki i w szczególności opuszczone centra handlowe. :)


Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

14 lip 2018, 01:41

seebeek17 pisze:
Pan Szatan pisze:O nie, niszczące się bronie to najgłupszy pomysł,
A masz jakiś niegłupi? :D
postaw kamizelkę za półką z książkami xD


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

14 lip 2018, 14:56

Pan Szatan pisze:Widzieliście kiedyś żeby się kurwa siekiera czy metalowa rura rozjebała od bicia nią w ludzką czaszkę?
sprawdzam....
Nie uszkodzona :D
Dev4ever pisze:Jedyna uwaga. Proponuję dać horyzont koloru mgły w skyboxie taki, jaki jest w podstawowych mapach P2, dla lepszego efektu.
Nie lubię tego, wyjrzyj przez okno i powiedz czy widzisz coś takiego ;>
Jeśli mappack pójdzie na STP to zagram


8=======D
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

14 lip 2018, 15:15

Rycho3D pisze:Nie lubię tego, wyjrzyj przez okno i powiedz czy widzisz coś takiego
Poza lasem znajdującym się jakieś 20 metrów od okna i małym podwórkiem nie widzę niczego specjalnego xD

Tak na poważnie, to jeżeli ma być mgła na mapie, to coś takiego powinno być, bo w przeciwnym wypadku będzie widać zanikający i odkrywający się teren mapy i szczególnie to widać przy wysoko położonych obiektach lub wzgórzach ;)


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

14 lip 2018, 15:21

Tak na poważnie, to jeżeli ma być mgła na mapie, to coś takiego powinno być, bo w przeciwnym wypadku będzie widać zanikający i odkrywający się teren mapy i szczególnie to widać przy wysoko położonych obiektach lub wzgórzach ;)
Tak, ale napisałeś że to dla lepszego efektu, a to nie polepsza efektu tylko ma mydlić oczy.


8=======D
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

14 lip 2018, 16:00

Rycho3D pisze:Tak, ale napisałeś że to dla lepszego efektu, a to nie polepsza efektu tylko ma mydlić oczy.
Dla mnie jest to równoznaczne z lepszym efektem, a lepszym dlatego, bo lepiej widzieć taki horyzont aniżeli nieustannie odświeżający się teren w oddali. Czego oczy nie widzą, temu sercu nie żal ;)


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

14 lip 2018, 17:23

Rycho3D pisze:Jeśli mappack pójdzie na STP to zagram
Port na STP jest na razie tylko w planach. Zależy, czy będzie dużo roboty z przeniesieniem tego, i czy ściażki do paczek z teksturami i modelami będą się zgadzać z wersją STP.
Dev4ever pisze:bo w przeciwnym wypadku będzie widać zanikający i odkrywający się teren mapy i szczególnie to widać przy wysoko położonych obiektach lub wzgórzach
:ok:

Progres pierwszej mapy oceniam 2,4 na 4 (podzieliłem sobie mape na 4 czesci i tak wyliczylem progres, tsa), czyli jakieś ponad 50%. ;) Nie liczę oczywiście skryptowania zdarzeń na mapie i optymalizacji (teraz ~20fps i ponad 400tys. renderowanych wierzchołków samych modeli. xD )

Generalnie machnąłbym budynki ze StaticMeshy ale raczej lepiej będzie jak bardziej się przyłożę i będzie się dało do nich wchodzić. :P Strzelać będziemy z kilku pukawek, które już wcześniej widzieliście i może z paru nowych. Może też i jacyś nowi przeciwnicy się znajdą, kto wie. ;)


Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

14 lip 2018, 17:26

Dev4ever pisze:
Rycho3D pisze:Tak, ale napisałeś że to dla lepszego efektu, a to nie polepsza efektu tylko ma mydlić oczy.
Dla mnie jest to równoznaczne z lepszym efektem, a lepszym dlatego, bo lepiej widzieć taki horyzont aniżeli nieustannie odświeżający się teren w oddali. Czego oczy nie widzą, temu sercu nie żal ;)
Sam mgła imituje efekt "smogu" pod miastem tak, jak to było w GTA V ale same emitter'y dadzą jedynie efekt widoczny z bliska. Właśnie dlatego horyzont powinien być jakoś oznaczony, ale za żadne skarby w skybox'ie. :D


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

15 lip 2018, 15:53

Zaver pisze:Sam mgła imituje efekt "smogu" pod miastem tak, jak to było w GTA V ale same emitter'y dadzą jedynie efekt widoczny z bliska. Właśnie dlatego horyzont powinien być jakoś oznaczony, ale za żadne skarby w skybox'ie.
Generalnie dlatego oświetlenie mapy i mgłę zostawiam na koniec, bo klimat dosyć mocno od nich właśnie zależy.

Niżej strzępki nowych informacji i screeny.

Na mapach nie będzie w ogóle apteczek, ale skoro część z was poparła eksplorację otoczenia, to może porozmieszczam po kilka itemów leczących i trochę ammo w różnych zakamarkach mapy. ;) Zależy jak to wpłynie na balans rozgrywki.

Zamiast apteczek itp. głównie będziemy się "regenerować" na stacjach leczenia i stacji z kupnem broni. Zakupy będziemy robić za hajs który otrzymamy za zabijanie przeciwników. Oczywiście lepsze pukawki będą co raz droższe, tak jak stacje leczenia na wyższych poziomach.

Docelowo całą mapę będziemy mogli rozwalić, a jak nie całą to chociaż jej większą część. :D

Jak już wspominałem, nie jestem mapperem więc nie spodziewajcie się quality contentu, raczej luźnej mapki do relaksującej rozpierduchy. ;)
Załączniki
VirusBAlahakbar1.jpg
VirusBAlahakbar1.jpg (460.1 KiB) Przejrzano 741 razy
VirusBFabr1.jpg
VirusBFabr1.jpg (313.66 KiB) Przejrzano 741 razy
VirusBGranica1.jpg
VirusBGranica1.jpg (450.96 KiB) Przejrzano 741 razy
VirusBMedStation1.jpg
VirusBMedStation1.jpg (255.73 KiB) Przejrzano 741 razy
VirusBRuiny1.jpg
VirusBRuiny1.jpg (480.64 KiB) Przejrzano 741 razy


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

15 lip 2018, 16:01

seebeek17 pisze:Docelowo całą mapę będziemy mogli rozwalić, a jak nie całą to chociaż jej większą część. :D
przy około 50 KActor lub szmacianych lalkach, wywali GPF


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

15 lip 2018, 16:25

seebeek17 pisze:Naszym głównym zadaniem będzie odpieranie kolejnych fal zombie
Nawet bez podpowiedzi widać po skrinach, że za chwilę zza czegoś wypełzną jakieś maszkary. Ten niepokój apokaliptyczny już teraz dostrzegam. I byłby fajny. Gdyby - nie taki w Postalu zgrany.

Ale fanów takiej zabawy nigdy nie zabraknie. Rób więc dla nich, rób dla swej własnej frajdy. Świat zaś fajny, jasny, miły dla oka. Uruchomię replacera i zamiast tych zgniłków zombie będę miał wrażych żołnierzy. I też będę się bawił zajefajnie.

Jebać zombie. :faja:

]:->
Dev4ever pisze:co wy macie do tych zombie? :P Jeżeli ich ilość nie będzie przesadzona albo będzie możliwość zabicia ich bez konieczności rozwalenia łba, to ja raczej nie widzę problemu
Zombie jest problemem. Sam w sobie. To jest istota ZŁA które trapi Postala. :P

Dev4ever pisze:Jedyna uwaga. Proponuję dać horyzont koloru mgły w skyboxie taki, jaki jest w podstawowych mapach P2, dla lepszego efektu.
A ja nie. Lepiej bez, czuć od razu tą odświeżającą świeżość. ;)
Dev4ever pisze:No właśnie tak trochę nierealne jest to, że rżniesz se taką maczetą setki ludzi, a ona nadal jest ostra jak brzytwa i nie powyginana :P
Przecież to Postal, nierealny Postal.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2018, 18:09 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

15 lip 2018, 16:33

Rycho3D pisze:przy około 50 KActor lub szmacianych lalkach, wywali GPF
Nie pogięło mnie jeszcze na tyle, żeby budować całą mapę z KActorów. XD Tylko kilka płotków ma karme.
Tiquill pisze:Zombie jest problemem. Sam w sobie. To jest istota ZŁA które trapi Postala.
Może setki zombie do zabicia nie będzie jednak dobrym pomysłem dla mappacku. :P Postaram się to urozmaicić jakoś.


Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

15 lip 2018, 16:36

A daj może nazistowskich zombie, coś jak z filmu "Eksperyment SS" :D


Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

15 lip 2018, 16:40

seebeek17 pisze:Port na STP jest na razie tylko w planach. Zależy, czy będzie dużo roboty z przeniesieniem tego, i czy ściażki do paczek z teksturami i modelami będą się zgadzać z wersją STP.
Port na STP jest ciężej zrobić niż z STP. Będziesz musiał na nowo robić okna, drzwi, beczki i inne obiekty podlegające interakcji. Wiem, bo kiedyś portując kilka map z Halloweenowego eventu, wiele obiektów na mapie zamieniły się w "orzełki" (chodzi o te ikonki spawnerów w edytorze) zupełnie bez powodu, kiedy odpalałem je z PostEDka w STP. Jak robisz to na P2C to miałbym małą prośbę, żeby nie dodawać tych broni z ED, żeby zachować klimat pierwotnej wersji gry :)

EDIT:
Tiquill pisze:A ja nie. Lepiej bez, czuć od razu tą odświeżającą świeżość.
I widać w oddali ten perfidnie renderujacy się teren mapy :D
Tiquill pisze:Przecież to Postal, nierealny Postal.
Dla mnie to wprowadzenie czegoś odświeżonego, tym bardziej, że mappack będący w klimacie fallouta, czy Dying Light aż się o coś takiego by prosił :)
Ostatnio zmieniony 15 lip 2018, 16:51 przez Dev4ever, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ