Prawa autorskie youtube a debilizm

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
ALCRD
Agressive Vampire
Agressive Vampire
Posty: 1324
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:24
Lokalizacja: Coldharbour

01 sty 2009, 23:02

dostałem nastepującą wiadomość na skrzynke mail

"Film wideo został wyłączony

Właściciel praw autorskich zgłosił roszczenie dotyczące części lub całości treści dźwiękowych w filmie wideo Postal 2 AWP : SAW III Library Rampage. Treść dźwiękowa zidentyfikowana we wskazanym filmie wideo to utwór Pisschrist, którego autorem/autorką jest Fear Factory. Z przykrością informujemy, że możliwość odtwarzania filmu wideo została zablokowana w związku z problemem dotyczącym praw do materiału muzycznego."

i film został rzeczywiscie blokniety O.o
bardzo ciekawy powód tymbardziej że 99% tribute video ma obcą piosenke w tle
i druga sprawa podkresliłem czyja to piosenka i tytuł dałem w opisie

wiec nie mieli prawa go skasowac
co o tym dziwactwie myslicie? :kijek:


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

01 sty 2009, 23:05

Myślę że RIAA i MPAA próbują dopiąć swego zastraszając kogo się da. Bardzo łatwo jest złamać prawo autorskie - nawet nieświadomie, a oni są jak sępy - nie ma dla nich świętości. Niepełnosprawni, starcy, dzieci - takie osoby też są przez nich pozywane. To nie wina Youtube że się boją - są zastraszeni przez tego typu organizacje. Ja nie obwiniałbym YT.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
ALCRD
Agressive Vampire
Agressive Vampire
Posty: 1324
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:24
Lokalizacja: Coldharbour

01 sty 2009, 23:07

ale to już przesada oh uważaj jakie mp3 dodajesz do fan video bo mogą cie pozwać... to jest już totalne kretyństwo moim zdaniem


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

01 sty 2009, 23:13

ALCRD, Zgadzam się. Kretyństwem jest też że 40 milionów ludzi zapierdala na utrzymanie kilku polityków którzy gówno robią. Kretyństwem jest że jakieś bajki sprzed 2 tysięcy lat rządzą światem pod nazwą "Chrześcijaństwo". Kretyństwem jest organizować wielkie bale, podczas których rozmawia się o problemach głodu w państwach trzeciego świata.

I kretyństwem jest, że YT MUSI takie filmy usuwać dla bezpieczeństwa własnego tyłka. Powtarzam, jeśli taki filmik zawiera treści nieodpowiednie, to ONI pierwsi za to bekną, chyba że znajdą prawdziwego winnego, czyli np. ciebie. Wiesz, że za piractwo - bo to JEST piractwo - się idzie siedzieć? Nie twierdzę że ci to groziło - ale oni wolą dmuchać na zimne, RIAA to potężna firma. Po prostu to ZROZUM i ZAAKCEPTUJ. Nie masz wyjścia.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
ALCRD
Agressive Vampire
Agressive Vampire
Posty: 1324
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:24
Lokalizacja: Coldharbour

01 sty 2009, 23:21

gdzie ty tu k** piractwo widzisz?
wytłumacz mi bo tego nie rozumiem


Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

01 sty 2009, 23:25

DObra wy se gadajcie a ja sie wypowiem :D
To jest idiotyczne, jeżeli umieściłeś w descrypcij lub filmiku, komentarzu itp. to prawa autorskie nie są broken!
Ja w moich filmikach nie umieszczam nazwy, dość dawno umieściłem sławny przebój metallici master of puppets i nie podpisałem kogo to piosenka i mi jeszcze filmiku nie usuneli, ale dla mnie o głupota!


Obrazek
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

02 sty 2009, 01:26

tak sobie myśle że niedługo na YT nie będzie można wstawić nawet filmu z sobą w swoim mieszkaniu

wyobraźcie to sobie wstawiasz film gdzie nałgałeś sam siebie we własnym mieszkaniu

a następnego dnia dostajesz informacje że film został zablokowany bo firma której ubranie masz na sobie zgłosiła roszczenia

a firma której masz meble też je zgłosiła xD


no ludzie to paranoja


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

02 sty 2009, 01:45

ALCRD pisze:dostałem nastepującą wiadomość na skrzynke mail

"Film wideo został wyłączony

Właściciel praw autorskich zgłosił roszczenie dotyczące części lub całości treści dźwiękowych w filmie wideo Postal 2 AWP : SAW III Library Rampage. Treść dźwiękowa zidentyfikowana we wskazanym filmie wideo to utwór Pisschrist, którego autorem/autorką jest Fear Factory. Z przykrością informujemy, że możliwość odtwarzania filmu wideo została zablokowana w związku z problemem dotyczącym praw do materiału muzycznego."

i film został rzeczywiscie blokniety O.o
bardzo ciekawy powód tymbardziej że 99% tribute video ma obcą piosenke w tle
i druga sprawa podkresliłem czyja to piosenka i tytuł dałem w opisie

wiec nie mieli prawa go skasowac
co o tym dziwactwie myslicie? :kijek:
Dałeś info kto jest wykonawcą itd., ale... no właśnie ALE (taaa, każdy kocha ten wyraz :-P) wrzucenie filmiku na YT z muzyką w świetle prawa (przynajmniej polskiego :P) jest równoznaczne z publicznym odtwarzaniem nagrania, a praw do tego pewnie nie posiadasz (bo samo posiadanie płyty do tego nie upoważnia, jest takim małym druczkiem z tyłu pudełka). Z tego co piszą/mówią same kapele - dla nich to doskonała reklama, jednak wydawcy już się rzucają, bo patrzą tylko na kasę. Teoretycznie te 99% filmików (w tym kilka moich) mają prawo zablokować lub usunąć, jeśli posiadacz praw do utworu sobie tego zażyczy. 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

02 sty 2009, 01:52

Dla mnie jest to totalną głupotą . 98% Społeczności YT w swoich filmikach posiada muzykę jakiegoś wykonawcy a może 20 % piszę nazwę wykonawcy itp . Tym bardziej ,że twój filmik ALCRD ma już trochę na karku. Mi też usunęli Soundtrack z GTA IV z radia Vladivostok ,że niby prawa Take 2 . OK tyle ,że ja od roku mam 4 (!) Soundtracki z San Andreas i jeszcze się nie przyczepili . Zresztą śmieszna sprawa. Jeżeli dałeś filmik an forum ([youtube][/youtube]) To nadal możesz go obejrzeć . Paranoja


Awatar użytkownika
ALCRD
Agressive Vampire
Agressive Vampire
Posty: 1324
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:24
Lokalizacja: Coldharbour

02 sty 2009, 02:50

Lothar pisze:wrzucenie filmiku na YT z muzyką w świetle prawa (przynajmniej polskiego ) jest równoznaczne z publicznym odtwarzaniem nagrania, a praw do tego pewnie nie posiadasz
no tak nie musisz mi mówić jakie prawo polskie (nie tylko polskie w sumie) jest głupie pełne dziur i debilizmu o tym to doskonale wiem
prawdziwy 666 pisze:no ludzie to paranoja
no taką obsesje na punkcie praw autorskich
inaczej nazwać nie można tylko paranoją

ja rozumiem np pozwanie kogoś o plagiat zerżniecie piosenki , ksiazki filmu czy czegos tam i podanie to jako własne dzieło w celach zysku

ale to? tego to nie rozumiem i nie zrozumiem
Ostatnio zmieniony 02 sty 2009, 02:55 przez ALCRD, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

02 sty 2009, 10:55

Mi wczoraj usuneli bardzo stary filmik z utworem ,,American Idiot".
Wkurzające to jest, bo 60% youtuba to filmy z jakąś muzą w ścieżce dźwiękowej.
Reszta to oczywiście blogi, filmy bez muzy i inne takie bzdety :D


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

02 sty 2009, 13:35

Lothar pisze:Z tego co piszą/mówią same kapele - dla nich to doskonała reklama, jednak wydawcy już się rzucają, bo patrzą tylko na kasę.
Skoro to jest reklama kapeli, do wydawca również na tym korzysta, ponieważ potencjalny klient ma możliwość zapoznania się z utworami.

Prawa autorskie są chore


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

02 sty 2009, 14:12

właśnie z powodu głupoty praw autorskich powstała https://partiapiratow.org.pl/

oni widzą właśnie całą tą niedorzeczność i chcieli by ją zmienić


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

02 sty 2009, 15:29

prawdziwy 666, trzeba się pozbyć RIAA, MPAA, ZAIKS i podobnych, bo oni zarabiają na wykrywaniu tego typu spraw, więc logiczne że pozywają kogo się da. Zaczynali od największych, schodzą na coraz słabszych. Jak tego nie zatrzymamy to będzie koniec, wiecie o tym.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

02 sty 2009, 15:35

o tak żebyś wiedział

proponuje też poczytać to https://pp.calms.pl/index.php/Artykuly:felietony (bardzo ciekawe artykuły)


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
ODPOWIEDZ