Prawa autorskie youtube a debilizm

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

07 kwie 2009, 15:57

Koleś znęcał się nad nim psychicznie.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Dragonmatix
Seryjny zabójca
Posty: 383
Rejestracja: 31 lip 2008, 10:52

07 kwie 2009, 21:35

zielAK pisze:[youtube][/youtube]

Zgłosiłem. W powodzie wybrałem "znęcanie się nad zwierzętami" :faja:
Nah!
Też to zgłosiłem!


"Złap wiatr który przecina motyle"
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

07 kwie 2009, 21:51

śmieszni

jesteście nie wiem gdzie wy tu widzicie znęcanie się nad kotem (fizyczne lub psychiczne)

kot ma go gdzieś a ten gada sam do siebie :D
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2009, 21:52 przez prawdziwy 666, łącznie zmieniany 1 raz.


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

07 kwie 2009, 21:55

Koleś na niego krzyczy, każe mu lizać powierzchnię i jeść papier. Czyż nie jest to znęcanie się psychicznie nad zwierzęciem?
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2009, 21:55 przez The Iceman, łącznie zmieniany 1 raz.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

07 kwie 2009, 21:57

Ja nie widzę sensu w tej waszej 'akcji' :|


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

07 kwie 2009, 22:05

Elvis Scatter pisze:Koleś na niego krzyczy, każe mu lizać powierzchnię i jeść papier. Czyż nie jest to znęcanie się psychicznie nad zwierzęciem?
jak już pisałem kot ma go gdzieś wiec on krzyczał sam do siebie

co do lizania może nalał lub posmarował to czymś co ten kot lubi

a co do jedzenia papieru mój też kiedyś pogryzł parę kartek i nikt go do tego nie zmuszał


a co do akcji to może bojkot artystów???

na tej zasadzie piosenki jakiegos artysty są kasowane z YT bo wytwórni się to nie podoba?? przestań kupować jego piosenki w legalny sposób, niech tracą


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 kwie 2009, 22:25

Silver Dragon pisze:A tu wyjaśnienie dlaczego niektóre filmiki mogą być niedostępna w naszym kraju
https://www.chip.pl/news/wydarzenia/umow ... d-youtubea
:lol2: Nasi tu byli! :hick:

Nie wiem, czy jest sens szukania alternatyw dla YouTube. Każdy taki serwis musi liczyć się z pozwami sądowymi i jeśli taka rzecz go dopadnie - to albo upada, albo wprowadza podobne do YT ograniczenia. Upaść może tak, który to zaplanował w swoim "krótkim życiu". Ale czy taki krótki serwis ma szanse na powodzenie i oglądalność? Nie.

Może więc YT powinno iść w ślady 4chan i dawać filmy o ograniczonym czasie dostępu? Czyli wrzucamy, chwila radochy, ktoś komentnie i... tyle naszego, bo już nie ma filma.

I paranoja jak się patrzy! :|
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
kryhoo
Miłośnik broni
Posty: 206
Rejestracja: 18 lip 2008, 22:01
Lokalizacja: Paradise 16b\8

13 kwie 2009, 14:22

Tiquill pisze:
Silver Dragon pisze:A tu wyjaśnienie dlaczego niektóre filmiki mogą być niedostępna w naszym kraju
https://www.chip.pl/news/wydarzenia/umow ... d-youtubea
:lol2: Nasi tu byli! :hick:

Nie wiem, czy jest sens szukania alternatyw dla YouTube. Każdy taki serwis musi liczyć się z pozwami sądowymi i jeśli taka rzecz go dopadnie - to albo upada, albo wprowadza podobne do YT ograniczenia. Upaść może tak, który to zaplanował w swoim "krótkim życiu". Ale czy taki krótki serwis ma szanse na powodzenie i oglądalność? Nie.

Może więc YT powinno iść w ślady 4chan i dawać filmy o ograniczonym czasie dostępu? Czyli wrzucamy, chwila radochy, ktoś komentnie i... tyle naszego, bo już nie ma filma.

I paranoja jak się patrzy! :|
Strasznie tym ludzią sie nudzi, pewnie dojdzie do tego że nie będzie można wogóle oglądać, a raczej słuchać muzyki na YT ani oglądać klipów z jakąś tam treścią... czy do cholery, nie może być YT zwykłą stronką do oglądania jakichkolwiek klipów czy słuchania muzyki bez żadnych po..nych "ustaw" ?? Zawsze sie coś musi dopieprzać...


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Smuggler
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 670
Rejestracja: 05 lip 2008, 17:39
Lokalizacja: Poznań

14 kwie 2009, 02:56

Akustyczna

[youtube][/youtube]


Nie wiedziałem że ktoś pisze piosenki o naszym kochanym ZAIKS'ie...xD

A tu link do normalnej wersji :P

https://phlegathon.wrzuta.pl/audio/4LDY6 ... nos_-_za_x
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2009, 02:58 przez Smuggler, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
ToiletMan
Początkujący morderca
Posty: 59
Rejestracja: 31 mar 2009, 16:48

14 kwie 2009, 10:22

Ja już jestem pewien, że to koniec, przynajmniej dla nas, Youtube'a. Teraz nie odtworzysz żadnego filmiku w HD czy HQ (przynajmniej ja nie dałem rady ;/). Teledyski są usuwane, podobnie jak muzyka z filmów. ;/
Pora przerzucić się na vimeo.com! Znacznie lepszy serwis, wysoka jakość filmików i wcale nie ma jakoś dużo userów, co zmniejsza ewentualne problemy. ;)


[center]Obrazek
[/center]
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

14 kwie 2009, 16:03

Pytanie tylko, czy vimeo.com jest serio dobry i czy im nie odbije niedługo jak YouTube'owi :-P Bo przerzucenie 7GB filmików trochę zajmie, a nie chcę stracić czasu na marne. Ktoś może się bardziej na temat serwisu wypowiedzieć? 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

14 kwie 2009, 16:52

na razie widzę że ci od vimeo.com mają w przeciwieństwie do YT konta free i premium (coś jak rapidshare) https://vimeo.com/help/basics

https://vimeo.com/plus

i nie wiem czy mi się to podoba :/
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2009, 16:55 przez prawdziwy 666, łącznie zmieniany 1 raz.


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

04 maja 2009, 15:32

Właśnie odrzucili mi trailer filmu Hitman, mimo że jest on dostępny na stronie oficjalnej i na jego wstępie widnieje odpowiednia wiadomość.

EDIT:

Skonwertowałem film na nieco mniejszy rozmiar i film jest dostępny, ale wyświetla się:
Film jest nadal dostępny na całym świecie.
Co należy zrobić?

Nie jest wymagane żadne działanie. W niektórych sytuacjach obok filmu mogą być wyświetlane reklamy.

W pewnych okolicznościach możesz zakwestionować roszczenie w zakresie praw autorskich złożone przez Europa Corp. Do takich okoliczności należą:

* treść została nieprawidłowo zidentyfikowana i w rzeczywistości stanowi oryginalny utwór;
* uważasz, że sposób użycia nie narusza praw autorskich (np. jest to dozwolone użycie w rozumieniu polskiego prawa);
* masz licencję właściciela na użycie tej treści.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2009, 15:55 przez The Iceman, łącznie zmieniany 1 raz.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

23 maja 2009, 23:14

Ich habe ein experiment gemaht (milion błędów w 1 zdaniu, wiem) xD
Ten oto filmik: zuploadowałem najpierw pod widocznym tytułem - pojawiło się info, że prawa autorskie ma jakaś tam kablówka xD Następnie zrobiłem upload z tytułem "bumszakalaka" i... nie było już infa o prawach 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

25 maja 2009, 18:21

Czyli wychodzi na to, że wystarczy dać roboczy tytuł przy uploadzie na kilka dni, a później go zmienić na właściwy, by ominąć filtry YT.


Obrazek
ODPOWIEDZ