Poszukuję dynamicznej gry wyścigowej

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

03 paź 2011, 20:40

Ostatnio mnie wzięło na ściganki, lecz nie mogę znaleźć nic dla siebie. Dlatego zwracam sie z prośbą do Was, może wy dla mnie coś ciekawego znajdziecie. Niestety co do ściganek jestem niezwykle wybredny, więc może być to dla Was nieco trudne, ale postarajcie się proszę.

Musi być koniecznie:
a) Naprawdę duża prędkość i dynamika wyścigu. Najmilej widziane by były gry, w których wartość na liczniku to ~130-150mph (czyli coś jak w Burnoutach), ale nie jest to koniecznością. Po prostu chcę, by samochody nie wlokły się jak ślimaki, tylko porządnie jechały. Nie chcę też, aby były w magiczny sposób "przymagnesowane" do drogi, jak to bywało w starych Test Drive'ach.
b)Crash n' Burn, czyli po naszemu "ostra rozpierducha", w której możemy wgnieść przeciwnika w najbliższy nam słup.
c) Jakiś porządniejszy model zniszczeń, by autko jakoś reagowało na to zderzenie czołowe z ciężarówką :)
d) Coś, co mój rzęch uciągnie i będzie płynnie chodzić. Nie chcę mieć w czasie wyścigu pokazu slajdów.

Niekonieczne, ale mile widziane:
a) Wyścigi w mieście - kocham wymijać z niebotyczną prędkością wlokących się ślimaczym tempem cywili.
b) Ładna grafika - mówiąc ładna mam na myśli poziom gier wyścigowych z 2003-2004, ale w tym przypadku akurat wybredny nie jestem. Mogę zagrać nawet w grę z '95.
c) Muscle cary - uwielbiam ten typ wozu :)

Absolutnie nie:
a) Klimat ala "Szybcy i Wściekli" - nie lubię hiphopowych klimatów i wozów świecących podwoziem na zielono.
b) Tuning optyczny - może komuś się to podoba. Mi bynajmniej nie.
c) NFS od Underground 2 wzwyż - patrz punkty wyżej.

Mój sprzęt:
Procesor: AMD Athlon X2 5000+ 2.6Ghz (2 rdzenie)
RAM: 3GB
Grafika: GeForce 8600GT 256MB
Sterownik grafiki: Microsoft DirectX 10
System: Windows Vista Business 32-bit

Czekam na Wasze propozycje i z góry dziękuję.


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

03 paź 2011, 21:21

Polcam grę CRASHDAY!
Model uszkodzeń w tej grze jest boski, a auta jadą naprawdę z olbrzymią prędkością :D
W grze jest kilka trybów...gry
1. Stunt - Po prostu, skaczemy, robimy salta, rozwalamy auto, dachujemy
Tu masz filmik:

2. Demolka - Musimy "zezłomować" ustaloną ilość aut, za pomocą...Minigunów, rakiet i zderzeń czołowych :D


3. Bomba - jedna osoba ma bombe na dachu, i nim ona wybuchnie musi przekazać ją dalej, jeżeli bomba dostanie się w ostatniej sekundzie komuś innemu, ja dostaję 2 punkty za zabicie drugiej osoby, a inni tylko jeden za przeżycie.
4. Klasyczny Wyścig
5. Flaga - mamy na głowie wielki "uśmieszek" i musimy go utrzymać jak najdłużej :D
6. Wyścig z bombą, ostatnia osoba w okrążeniu ma bombe, jeżeli znowu będzie się wlec, WYBUCHNIE :D


Gra jest po prostu boska!!! Ale nie wiem gdzie można ją teraz kupić...


Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

03 paź 2011, 21:26

Przypomniałem sobie, że mam gdzieś oryginalną kopię tej gry (z jakąś gazetką była). Grałem w nią dużo i jeszcze więcej sie nią jarałem. Nistety system padł, format był konieczny i tym samym gierka poszła w zapomnienie. Jak znajdę, to na pewno zagram.

Jakieś jeszcze propozycje?


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

03 paź 2011, 21:29

Trackmania United Forever. Jeśli zależy ci na prędkości to raczej szybszej gry nie znajdziesz. Realizmu jazdy raczej tu nie ma, modelu zniszczeń raczej też nie, ale przyjemność z jazdy jest nieziemska, jeśli oczywiście opanujesz wszystko ;)

[youtube][/youtube]


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

03 paź 2011, 21:38

O_o
Co twórcy brali, jak wymyślali te tory? Też to chcę.

A tak na poważnie: Gierka dosyć nietypowa. W jedną trackmanie już kiedyś grałem (bodaj Nations), ale średnio mi się podobała. Może to będzie lepsze.


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 paź 2011, 21:45

Trackmania United Forever jest super
Robisz mapki stawiasz serwer i jazda ;)
Za Punkty można ściągać nowe fury i je malować .


8=======D
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

03 paź 2011, 22:05

ninja666 pisze:A tak na poważnie: Gierka dosyć nietypowa. W jedną trackmanie już kiedyś grałem (bodaj Nations), ale średnio mi się podobała. Może to będzie lepsze.
TM Nations jest darmowa. Można się ścigać tylko jednym autem na stadionie. Różnorodność tras na multiplayerowych serwerach jest jednak tak ogromna, że można wsiąknąć na wiele godzin ;)


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

04 paź 2011, 00:43

Trackmania > all

Bardzo fajna gierka, teraz wyszla nowa część, chyba płatna...
ale jest jeszcze nations, która jest darmowa :D


Obrazek
Awatar użytkownika
MaxiS
Seryjny zabójca
Posty: 399
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:56
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

04 paź 2011, 13:56

Trackmania United Forever i wychodząca dwójeczka to na pewno.
Dorzuciłbym od sb Burnout (Ty PC to Paradise Ultimate Box) i FlatOut 2 i 3 (poleciłbym Ultimate Carnage [3] bo to jakby bardziej odpicowana wersja dwójki).


Obrazek
Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

04 paź 2011, 13:59

@Maxis
Burnout Paradise średnio mi się podobał. Może dlatego, że takiej szybkości nie było jak w Revenge czy Takedown, a we FlatOuty to grałem 1 i 2 (w trójkę moim zdaniem nie warto grać, bo to F2 + obsługa DirectX10).

[ Dodano: 2011-10-06, 23:19 ]
Dobra, zainstalowałem Crashdaya, pograłem 2 dni i mi się znudził. Może kiedyś wydawała mi sie fajna, lecz teraz... no cóż... nie. Brakuje jej polotu i kopa w stylu "J*bać lekcje, spanie i jedzenie. MUSZĘ GRAĆ!". Może uda wam się znaleźć coś jeszcze?

PS. Flatouty odpadają, przejeździłem obie części na wylot ;P A gdy wczoraj zainstalowałem dwójkę to odechciało mi się grać po 2 godzinach wk*rwiania się na model jazdy. Na nim po prostu nie da się wyciągnąć wysokich prędkości. Na maksymalnych upgrade'ach, gdy tylko spróbujesz samochodem pojechać szybciej niż 180km/h to autko zamiast jechać to szybuje, od czasu do czasu odbijając się kołami od ziemi, dopóki nie wyrżnie z impetem w najbliższą ścianę.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

06 paź 2011, 23:32

Jest jeszcze FlatOut: Ultimate Carnage. Dodam jeszcze od siebie niedoceniony w naszym kraju Blur oraz wgniatający w fotel Split/Second (a ten nie ma prawa nie przypaść Ci do gustu :D). Mała zajawka Split/Second:
[youtube][/youtube]

Hołp jÓ lajk it 8-)
Ostatnio zmieniony 06 paź 2011, 23:32 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

06 paź 2011, 23:54

Fakt, Split Second to zajebista ściganka. Nic nie przebije tego "WHATTA FUCK?!", które rodzi ci się w głowie, gdy pędząc 500km/h autostradą wali się przed tobą wieżowiec i masz 1,5 sekundy na zdecydowanie, którą stroną drogi pojechać, by nie zostać przezeń przygniecionym. Niestety żaden normalny człowiek tej gry chyba nie przejdzie. Grając w to doszedłem do takiego momentu, że mam za mało punktów by wystartować w finałowym wyścigu i muszę podbić sobie pozycję w poprzednich wyścigach. Niestety nie jest to możliwe, bo AI tak oszukuje, że nie idzie wygrać. Przykład z mojej rozgrywki wzięty: Pędzę przed siebie najszybszym wozem jaki był dostępny, zawalam na 2 przeciwników przede mną wieżowiec i poprawiam wybuchającym autobusem. Wszyscy leżą w kawałkach i płoną, a ja wysuwam się na prowadzenie. 400 - 300 - 200 metrów do mety. Już nic nie wskazuje na to, bym przegrał, lecz nagle z tyłu pojawia się (tak, pojawia się znikąd, bo raczej wątpię, by zdążyli dojechać, gdy miałem 10 sekundowe wyprzedzenie) 2 przeciwników jadących z prędkością 2krotnie większą od mojej (nawet pomimo gorszych samochodów) i wyprzedzają mnie, czego skutkiem jest skończenie wyścigu na 3 albo 4 pozycji. Ja się tak nie bawię :<


Może istnieje jeszcze coś innego?
Ostatnio zmieniony 06 paź 2011, 23:54 przez ninja666, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

07 paź 2011, 04:32

Wiem, że nie chciałeś NFS-ów od UG2+, ale dałeś może szansę Hot Pursuit (temu nowemu :-P)? Gra jest naprawdę przednia, a w multi można mieść całymi godzinami. Z kolei bez modelu zniszczeń poleciłbym NFS: World Online, ale tutaj niestety kto ma więcej zbędnej (realnej) kasy, ten wygrywa.
Poleciłbym jeszcze GRID, który miecie większość znanych mi gier wyścigowych. Nie ścigasz się niestety po mieście, a po wyznaczonych torach, ale możesz "pomagać" przeciwnikom w pocałowaniu najbliższego słupa/barierki/stosu opon/etc. No i ta grafika :O
TrackMania 2 Canyon też jest niczego sobie 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

07 paź 2011, 14:10

W tym nowym Hot Pursuit za bardzo wydziwiają (realne wyścigi, po realistycznych trasach i możliwość wystrzelenia spikestripa na drogę za sobą? WTF?), dlatego nie. Race Driver: Grid prezentuje się całkiem obiecująco, jednak kiedyś grałem w któreś Race Driver: TOCA (nie pamiętam dokładnie które) i stwierdziłem, że typowo symulatorowy model jazdy, obecny we wszystkich grach z serii Race Driver, do mnie nie przemawia. Bardziej by mi się podobało coś ze zręcznościowo-arcadowym modelem jazdy. Trackmania 2 wyglada fajnie, prędkości fajne, ale te kompletnie nierealne trasy rodem z kosmosu mnie nie przekonują do tej gry. Wolę wyścigi po mieście ew. po jakichś mniej lub bardziej mieszanych trasach (np. miasteczko -> las -> tartak -> jezioro -> miasteczko).

A co sądzicie o FUEL? Czy jest przystępna i warta zachodu? Bo ten "Mad Maxowy" klimat i całokształt wyglądają całkiem nieźle, nawet pomimo tego, że pojazdy w grze zawrotnych prędkości nie osiągają (a szkoda). Grałem nawet kiedyś w demo, lecz miało ono takie ograniczenia, że nie zdołałem grając w nie doświadczyć pełni zajebistości (jeśli jakaś istnieje) tej gry. Jeśli nie warto tej gry ruszać nawet kijem, to zaproponujcie coś jeszcze. W sumie, to nawet jeśli warto, to coś zaproponujcie. A nuż moja opinia nt. tej gry będzie inna niż wasza i co wtedy? :P


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

07 paź 2011, 18:30

Jeśli zależy ci na miejskich wyścigach i pełnej swobodzie jazdy, mogę polecić serię Midtown Madness (Więcej info: 1, 2, 3 <XKlocek only>.
Grafika może nie najnowsza, ale grywalność jest na bardzo wysokim poziomie (Jak kto oczywiście lubi takie rzeczy). Ponadto do tej gry jest dość sporo modów, co jeszcze bardziej urozmaica rozgrywkę ;)


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
ODPOWIEDZ