Postal Realne Życie

Dział w pełni poświęcony grze w necie. Miejsce na ustawki, propozycje i pomoc.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, ServerAdmin

Awatar użytkownika
RyboL
Wnerwiony urzędas
Posty: 22
Rejestracja: 10 sie 2008, 11:00
Lokalizacja: Konin

09 paź 2008, 18:06

Elo :mgun2: :rifle:
Czy dało by się jakoś zrobić w mp żeby można było chodzić normalnie gadać ze sobą sikać i żeby np policja za to łapała albo za zabójstwa i każdy by miał swój dom
Czy można by jakoś tak zrobić?


I Tylko Jedno Cięcie, Jedna Żyła, Jedna Chwila i Tragiczny Koniec ;<
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

09 paź 2008, 18:14

Siemka, dawno Cię nie było. :)

To dobre pytanie, ciekawa propozycja. Widziałem kilka filmików, jak ludzi się właśnie w ten sposób bawili, tj.: dzielili między siebie rolę. Bardzo fajna sprawa!

Natomiast nie tak dawno Kamek zastosował kilka zabiegów, skutecznie uniemożliwiających taką grę. Należy do nich choćby brak możliwości zmiany widoku z FPP na TPP.

Co do własnych domów... nie, tego raczej nie było i nie będzie. W Multi nie można zapisywać gry (lol, to oczywiste), tak więc i domostwa nie byłyby zbyt dobrym pomysłem. W sumie można wybrać mapkę z kilkoma budynkami, i zamieszkać sobie w którymś z nich. :D


Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

09 paź 2008, 18:22

Teoretycznie mając source code'a, znając na wylot Unreal Script i mając spooooro czasu na pracę, można by stworzyć RolePlay Mod do Postal 2, co w gruncie rzeczy byłoby przełomem na postalowej scenie. Ja jednak nie mam pojęcia jak się za to zabrać, bowiem o edycji Postal 2 wiem tyle co nic (nie udało mi się nawet żadnej broni wprawić w pełnię działania :-P) 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

09 paź 2008, 18:25

Lothar, ale kiedyś potrafiłeś spędzić całą noc na pakowaniu niezbędnych modów do Morrowinda. Teraz kolej na Postala! :D


Obrazek
Awatar użytkownika
RyboL
Wnerwiony urzędas
Posty: 22
Rejestracja: 10 sie 2008, 11:00
Lokalizacja: Konin

09 paź 2008, 19:56

No to bez tych domów admin by robił ss'y i na forum i by się licytowało za kasę w postalu
PS.Nie było mnie tak długo by byłemu Aśki (mojej dziewczyny)w Stanach ^^ :diabel: :P ;) :D


I Tylko Jedno Cięcie, Jedna Żyła, Jedna Chwila i Tragiczny Koniec ;<
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

11 paź 2008, 03:32

RyboL, a więc pozdrawiamy... Stany! :P
Robsessed pisze:Natomiast nie tak dawno Kamek zastosował kilka zabiegów
Mod xAdmin, bo to on za tym stoi jest już od paru lat. I do tego czasu, wraz z jego rozwojem następują coraz większe ograniczenia w grze. I nie tylko Kamek. Autor MadUtils też dodał anticampa - zabija gracza, gdy ten bezczynnie stoi. Poza tym cały xAdmin to "pożyczka" z gier z serii Unreal.

Sam pomysł dobry. I możliwy do zrealizowania na własnym serwerze, gdzie nie będziemy używali xAdmin. Możliwy oczywiście na tyle, na ile pozwala gra. Czyli bez domów itp. Ale taki Second Life w Postalu to byłaby dobra rzecz! Nawet jako namiastka, na tym co mamy. Tylko własny serwer potrzebny i chęci. Tylko...

Ale było miło szlajać się po mapach, no nie, prawdziwy 666 i Robsessed? Swego czasu... ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
RyboL
Wnerwiony urzędas
Posty: 22
Rejestracja: 10 sie 2008, 11:00
Lokalizacja: Konin

11 paź 2008, 07:27

Gdybym umiał robić mapy to przy jednej bym siedział z 1 tydz.
To by się nie używało tego xAdmin a na mapie by się zrobiło domy by się robiło ss'y i na forum licytowało za kasę w postalu mp i by się jakoś też zarabiało jako policjant swat abw czy jak tam xD Jako sprzedawca fajek zdrowia albo aptekarz by się sprzedawało apteczki w skinie tych z fabryki napalmu ;)


I Tylko Jedno Cięcie, Jedna Żyła, Jedna Chwila i Tragiczny Koniec ;<
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

11 paź 2008, 16:06

Tiquill pisze:Ale było miło szlajać się po mapach, no nie, prawdziwy 666 i Robsessed? Swego czasu... ;)
O tak - to było ciekawe trio. xD


Obrazek
Awatar użytkownika
RyboL
Wnerwiony urzędas
Posty: 22
Rejestracja: 10 sie 2008, 11:00
Lokalizacja: Konin

12 paź 2008, 09:13

To jak zabieramy się za robotę Postal 2 RP
Np.Zrobi się sklep z NPC
Dzielnice z Domami(pomysł już wyżej podałem)
Jakiś Park i jeziorko
Bank Policja Więzienie
Wojsko
-----------------
To by było w mapie Postal RP
Gdybym umiał robić mapy już by ich dużo było... :mgun2:


I Tylko Jedno Cięcie, Jedna Żyła, Jedna Chwila i Tragiczny Koniec ;<
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 paź 2008, 22:39

Pamiętaj, że jest jeden warunek, aby to zadziałało: własny serwer. To przede wszystkim.

Co do kupna, sprzedaży... Chm, nie wiem, czy kasy działałyby w trybie multi. Co prawda kilka razy zdarzały mi się mapy multi, w które wchodziłem w trybie single (przez komendę goto) a one włączały tryb multi, przy pozostawionym trybie single. Taka mieszanka, działały kody single (Alamode), ale nie było przechodniów z singla, mapa była pusta, jak każda w trybie multi. Nie wiadomo co to właściwie było...

Można przerobić jakąś singlową mapę z kasami i dać ją do multi. Ale trzeba z kasą skojarzyć przechodnia, na stałe. Gracz z multi na to się nie nada, jak sądzę.

E, może prościej? Po prostu, gracze w trybie multi nie strzelają do siebie, tylko upuszczają np. fajkę na ziemię, drugi ją podnosi i płaci, rzucając kasę na ziemie. E, ale wyrzuci wszystką swoja kasę. No, więc nie takie to proste. ;)
Ostatnio zmieniony 13 paź 2008, 22:41 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
RyboL
Wnerwiony urzędas
Posty: 22
Rejestracja: 10 sie 2008, 11:00
Lokalizacja: Konin

14 paź 2008, 06:58

No też prawda xD
Ale mapy by sie dorobiło ktoś by udawał tego Habiba ze sklepu co mówi "Twoja matka jest kozą w stadzie mojego ojca"
I zrobiło by się odzielnego moda gdzie były by bronie:
Kastet
Bejsbol
Tasak
Glock z Tłumikiem
Uzi z Tłumikiem
Snajperka
Paralizator
Zwykły Glock
Rewolwer
-----------------------------------
I to był by mod do mp który by można było używać w Single i na mapce by się poustawiało gdzieś te bronie


I Tylko Jedno Cięcie, Jedna Żyła, Jedna Chwila i Tragiczny Koniec ;<
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

16 paź 2008, 02:35

Robsessed pisze:
Tiquill pisze:Ale było miło szlajać się po mapach, no nie, prawdziwy 666 i Robsessed? Swego czasu... ;)
O tak - to było ciekawe trio. xD
Eh, piękne czasy... xD

tu parę pamiątkowych fotek, RyboL. Jak widzisz na tej focie:
Robsessed pisze:Obrazek
Witaj laluniu, oferujesz coś więcej, niż amunicję?
bawić w sklep można się bez żadnych modyfikacji. Wystarczy tylko umówić się, że się bawimy. (Póki ktoś nie przyjdzie i zabawy nie popsuje ;) ).

A propozycje broni? Chm, to już przeradza się w moda z broniami, a nie Realne Życie. jakby nie było, mamy do wyboru dwie rzeczy:
1. Umawiamy się, jak się bawimy i bawimy na tym co mamy.
2. Trzeba edytować skrypty, mapy... Czyli dużo roboty, na wykonanie której trudno kogoś znaleźć...

Więc realna jest opcja pierwsza. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

16 paź 2008, 13:11

Co do kupowania...Może by zrobić taką wersję airmail w której...Już tłumaczę :
Gościu podchodzi do gościa w sklepie a ten daję mu airmaila. Gościu odpala airmaila , dostaje 5 pączków a 20 dolców z jego konta przechodzi na konto gościa najbliżej niego.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

16 paź 2008, 23:22

AirMaile? Chm, niby można też.

Ale pozostaje wciąż opcja wynagrodzenia. Te przykładowe 5 pączków jako zapłata to całkiem dobry pomysł. :) Bo pączki rzucamy pojedyńczo. A to zainspirowało mnie do:

Nowej klasy pieniędzy. Klasy, która nie wyrzuca gotówki, ale jest, jak ten pączek, "porcjowana" na np. 5$. Czyli byłby to pickup na podobieństwo "uzdrawiacza" ale nie doładowywałoby zdrowia, ale stan gotówki.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

17 paź 2008, 09:20

Tak naprawdę to wystarczy się umówić na taką grę i mieć odpowiednią dozę fantazji i... dystansu. Postal nie będzie grą sims, natomiast umownie można się nieźle bawić. :)


Obrazek
ODPOWIEDZ