Postal Multiplayer. Forumowa gra tekstowa.

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

23 sie 2008, 16:17

Mam nadzieje, że to dobry dział na ten temat.
Otóż niektórzy z was zapewne grają/grali w Postala przez internet. Oczywiście ze zrombaną wersją polskich paczek to inna historia i poprawnie da się grać tylko na oryginale.
Wymyśliłem środek zastępczy. Gre Play By Forum w realiach Postal MP. Byłaby ona tekstowa. Otóż każdy może do niej dołączyć w specjalnym temacie z kartami postaci. Tworzy sobie swojego hara. Jest specjalny dział w którym rozgrywa się mapa. Jedna mapa na 1 dobę. Byłyby to mapy znane z Paradise: supermarket, biblioteka, bank. Gracze opisują zwoje działania i to z kim walczą. Jednak żeby było sprawiedliwie wynik walki: to czy ktoś komuś dołożył, czy sam oberwał, jakie przedmioty zdobył, czy zginął rozstrzygał by admin i w przypadku jego nieobecności moderator. Śmierć danej postaci eliminuje ją z gry na 2 godziny. Na mapach gracze mogą walczyć między sobą, i ze środowiskiem. Zawierać sojusze itp. Na początku grac ma 2 bronie białe i jedną, słabą palną. Co sądzicie o moim pomyśle?


Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

23 sie 2008, 17:18

Lewus pisze:Otóż niektórzy z was zapewne grają/grali w Postala przez internet. Oczywiście ze zrombaną wersją polskich paczek to inna historia i poprawnie da się grać tylko na oryginale.
Oczywiście że graliśmy w tą wersję: Postal 2 Free MP

No i zły dział. ;) Od gier forumowych jest MHP.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2008, 17:19 przez Reality Master, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

24 sie 2008, 01:26

Sam pomysł na Postal RPG na forum pojawił się jakiś czas temu i gdzieniegdzie przewija. Osobiście jestem jak najbardziej "ZA", gdyż to doskonała metoda na ożywianie forum. Trzeba by jeszcze wymyślić ogólne zasady, wyznaczyć osoby do sprawowania pieczy nad całością, obmyślić co i jak ma działać (bo raczej podpięcie Postal'a pod system D&D niezbyt by się sprawdziło, zważywszy na fakt, że część user'ów nie zna zasad takowego). No i czy byłby rzuty kostką (jak zwalczyć oszustów?), czy inne rozwiązanie? Pomysł jest the best, po prostu trzeba wszystko ładnie opracować, żeby po kilkunastu pierwszych postach nie pojawiło się milion zgrzytów i niedoróbek :-P
Co do działu... ja naprawdę nie wiem, czy zły xD
Pozdro i hepi bełwzdej nasz WODZU 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

24 sie 2008, 02:15

Przyznam, że jestem zaskoczony. Ale pomysł bardzo ciekawy. Nie mam na razie pojęcia, jak by to miało wyglądać bliżej, ale chętnie oczekuję sugestii. W jakiej formie? Postów na forum? Jakoś mi to trudno sobie wyobrazić...

Dzięki, ZPAJU. :)
Ostatnio zmieniony 24 sie 2008, 02:15 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Smuggler
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 670
Rejestracja: 05 lip 2008, 17:39
Lokalizacja: Poznań

25 sie 2008, 03:09

Jestem jak najbardziej za tym pomysłem (już kiedyś chciałem takowy wprowadzić ale zapomniałem :D ).Pieczę ja mógłbym sprawować gdyż z kolegami też robimy sesję RPG w której jestem mistrzem gry(taki koleś co sprawia pieczę nad grą , opowiada graczom gdzie są i jak się tam znaleźli itp. chyba każdy zna ten termin :D ) (gra ta nazywa się " Neuroshima" ).Ja mógłbym podpiąć postala ;] pod system neuroshimy i lekko go zmodyfikować tylko małym problemem są rzuty kostkami.Hmm co do formy moglibyśmy zrobić kategorię " PBF Postal " w której było by wytłumaczone zasady , działanie broni itp. oraz sesje.Na sesje powinniśmy się umawiać na daną godzinę i dzień by nie było problemów z niedociągnięciami itp.Poszperam trochę na internecie i poszukam jeszcze co mogło by zastąpić kostki.Narazie tyle co chciał napisać Matthew Dexter Wesołowski , Poznań ,Wielkopolskie :D
Ostatnio zmieniony 25 sie 2008, 05:14 przez Smuggler, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

26 sie 2008, 00:30

Masz zacięcie prozatorskie (pisałeś opowiadanie), teraz oferujesz to. Dla mnie: w sam raz. Konsultuj, działaj. :)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Smuggler
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 670
Rejestracja: 05 lip 2008, 17:39
Lokalizacja: Poznań

26 sie 2008, 01:56

Tylko że Postal Multiplayer pbf byłoby nudne. (ciągła eksterminacja i nic poza tym).Powinniśmy zrobić przygody na sesję lub dwie (np. pójscie do sklepu , napad bądź pójście po wypłatę itp.)Co do kostek znalazłem generator rzutów ale niestety nie online.Moglibyśmy za to używać bez kostek (wtedy trzeba pisać mądrze i z sensem ) i te posty NAJBARDZIEJ możliwe i prawdopodobne będą uznawane lub nie (to będzie zależeć od osoby prowadzącej).Znjadę tylko podręczniki do Neuroshimy i zabieram się do roboty ;]

[ Dodano: 2008-08-26, 02:22 ]
Tylko że jeszcze chciałbym zapytać wolelibyście wersję "lajtową" czyli tylko opisy broni , pojazdów , podejmowanie akcji itp. czy raczej normalną ze wszelkimi zasadami (413 stron robi swoje :D ).Bez tego nie mogę zacząć prac ;]
Ostatnio zmieniony 26 sie 2008, 02:22 przez Smuggler, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

26 sie 2008, 03:31

Co myślicie o trybie co-op. Ja myślę ,że byłby Ekstra ,ale czy dało by się tak zrobić? to już ja niewiem za mały jestem ;p


Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

26 sie 2008, 12:25

Dexter pisze:Dodano: 2008-08-26, 02:22
Tylko że jeszcze chciałbym zapytać wolelibyście wersję "lajtową" czyli tylko opisy broni , pojazdów , podejmowanie akcji itp. czy raczej normalną ze wszelkimi zasadami (413 stron robi swoje :D ).Bez tego nie mogę zacząć prac ;]
I właśnie o coś takiego mi chodzi. Długie sesje, z długimi ciekawymi postami. Wszystko w specjalnym dziale forum. Niestety nie mam czasu na tworzenie tego.


Awatar użytkownika
Smuggler
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 670
Rejestracja: 05 lip 2008, 17:39
Lokalizacja: Poznań

26 sie 2008, 12:38

Od stworzenia mechaniki , opisów i zasad to będe ja ;] xD

Dex, pisz normalnie. Nie ma potrzeby pogrubiania treści całego posta. ;) Rob
Ostatnio zmieniony 26 sie 2008, 12:39 przez Smuggler, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

26 sie 2008, 13:25

@UP

Ile mniej więcej czasu zajmie jej zrobienie?


Awatar użytkownika
Smuggler
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 670
Rejestracja: 05 lip 2008, 17:39
Lokalizacja: Poznań

27 sie 2008, 13:55

(Ale ja lubię pogrubioną czcionkę ;] xD) I dlatego się pytam czy wolicie wersję "lajt" czyli zmniejszoną wersję czy raczej pełną która zajeła by mi z klika tygodni ;]

(nikt nie odpowiada na moje pytanie więc nie mogę zacząć ;] )
Ostatnio zmieniony 27 sie 2008, 15:47 przez Smuggler, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

27 sie 2008, 15:43

Pograłbym se w takie coś.I jeszcze jak ma ożywić forum to jeszcze bardziej mam ochotę :D


Awatar użytkownika
Smuggler
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 670
Rejestracja: 05 lip 2008, 17:39
Lokalizacja: Poznań

27 sie 2008, 18:37

Mam pomysł.Mianowicie co do rzutów kostkami mógłbym używać generatora rzutów na komputerze a następnie robić screeny tych rzutów żeby nie było iż oszukuję :).Jeśli podoba się komuś ten pomysł niech napisze


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 sie 2008, 19:36

Już jest specjalne subforum poświęcone tej zabawie: Postal: Bloody RPG Dexter, organizuj więc! Jest według twojej woli. ;)

A ten temat przenoszę z Innych Gier do Rozmów.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ