POSTAL III Improvement Mod / Nieoficjalny Patch 1.13

Wszystkie modyfikacje i mapy dla Postala 3

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

07 kwie 2017, 13:32

Tiquill pisze:A skoro głucho o nowej wersji Improvement Moda, to może jednak lepiej czekać nam na patcha v1.14? :D
Jeżeli to nie żart, i kiedyś powstanie to myślę, że warto. W międzyczasie ten o którym tutaj mowa musi Nam wystarczyć.
Tiquill pisze:Zastanawiam się, czy nie kupić Trójki. Jak procentowo na lepsze poprawił ten mod P3? Tak pi razy oko...
Powiedziałbym 60% poprawy, ale po prostu zweryfikuję pliki na steam, aby przywróciło mi oryginalną wersję i nagram jakiś fragment rozgrywki. Następnie wgram moda i ponownie nagram, na koniec wrzucę na YT. Myślę, że to będzie najlepsze porównanie.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 kwie 2017, 14:06

Radzik136 pisze:Następnie wgram moda i ponownie nagram, na koniec wrzucę na YT. Myślę, że to będzie najlepsze porównanie.
Jako jeden film? To byłoby bardzo dobre. A tymczasem zerkam na Steam...

Cena Postal III na Steam to 11,99€, czyli 50,66 PLN. Auć, to boli... :diabeł:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

07 kwie 2017, 14:10

Tiquill pisze:Cena Postal III na Steam to 11,99€, czyli 50,66 PLN. Auć, to boli... :diabeł:
Czasem jest promocja i można kupić za 5€ ale to i tak za dużo za taką gre jak dla mnie ale Shaq kupił i mi pożyczył xd

Może ktoś kto ma by ci udostępnił, zapytaj :P


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

07 kwie 2017, 16:41

Zrobione trochę na szybko, bez większej wizji ale wydaje mi się, że najważniejsze aspekty będzie na nich widać. Nie sklejałem w całość, bo w sumie mijało to się z celem w takiej postaci. Dlatego wrzucam linki do dwóch filmików z "Freeroam Mode"

[youtube][/youtube]


[youtube][/youtube]

Powiem szczerze, że sam jestem zaskoczony bo spodziewałem się lepszego efektu. Muszę większe rozeznacie zrobić, bo może być tak, że dopiero podczas standardowej rozgrywki jest lepiej, w porównaniu do oryginału.

EDIT: Tak realnie rzecz biorąc to program do montowania filmów w kulki sobie ze mną leciał, a że robiłem to wszystko wtedy na szybko to nie miałem innego wyjścia...

EDIT2: Nowy link do filmiku bez moda, tym razem wyświetlanym poprawnie.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2017, 02:08 przez Radzik, łącznie zmieniany 2 razy.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

08 kwie 2017, 01:54

Obejrzałem gameplay i tak w zasadzie prócz nowego (starego) wyglądu kolesia, CKM'u z bety i innego wyglądu interfejsu nie dostrzegłem innych zmian, a optymalizacja nadal leży ;)
Tiquill pisze:Cena Postal III na Steam to 11,99€, czyli 50,66 PLN. Auć, to boli...
Za takie barachło chcą aż tyle kasy? :gownopatykiem:


Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

08 kwie 2017, 08:22

Bartosz pisze:
Tiquill pisze:Cena Postal III na Steam to 11,99€, czyli 50,66 PLN. Auć, to boli...
Za takie barachło chcą aż tyle kasy? :gownopatykiem:
No, niestety :P
Choć jeśli ci się uda to możesz wytropić takiego Psotala 3 w promocji za 5 euro (czyli chyba 21,75 zł) na Steamie. Ja z takiej oferty sokrzystałem ;)
Bartosz pisze:Obejrzałem gameplay i tak w zasadzie prócz nowego (starego) wyglądu kolesia, CKM'u z bety i innego wyglądu interfejsu nie dostrzegłem innych zmian, a optymalizacja nadal leży ;)
Nie wiem do końca jak z tym Improvement Modem jest, bo jeszcze nie grałem w P3 z tym modem za długo, ale jeszcze jak patch 1.13 był dostępny w sieci, to pamiętam, jakie zrobiło na mnie wrażenie. Tyle rzeczy się pozmieniało... cud miód :)


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

08 kwie 2017, 17:43

Dystansując się nieco do tematu, to nie wiem w sumie czym się jarałem... możliwe jest to, że dopiero podczas przechodzenia fabuły, widać różnice w zmniejszeniu częstotliwości crashy i optymalizacji, a może mod wcale na nie wpływa... potrzeba byłoby zrobić testy podczas fabuły, co zasadniczo nie stanowi jakiegoś poważniejszego problemu dla mnie, pytanie zasadniczo jest takie czy ich potrzebujecie, bo jeśli tak to mogę coś bardziej rozgarniętego skleić.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

08 kwie 2017, 18:17

Myślę, że lepiej było by poczekać na nowszą wersję nieoficjalnego patcha i wtedy porównać go do oryginalnego P3, gdyż możliwe, że wprowadzą więcej zmian ;)


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

11 kwie 2017, 00:23

Pan Szatan pisze:Może ktoś kto ma by ci udostępnił, zapytaj :P
Ten pomysł mi się podoba. xD Zastanowię się nad taką opcją. ;)

Radzik136 pisze:Zrobione trochę na szybko, bez większej wizji ale wydaje mi się, że najważniejsze aspekty będzie na nich widać.
Swoje robi bardzo dobrze. Obejrzałem. To właściwie mój pierwszy obejrzany gameplay z taką uwagą.


Ja bym się wielokrotnie porzygał z tym ruchem kamery. Ale żeby nawet HUD i napisy statystyk... [[[EDIT: To akurat była wina YouTube, więc kasuję z treści posta.]]] Patch niewiele usprawnia. Kamera wciąż lata jak wściekła i zoomuje. Zbyt czuła na ruchy myszką, nie ma jakiegoś złagodzenia reakcji. HUD nie lata, ale te małe ikonki na dole... Brakuje tego kółka, było bardzo fajne, a małe ikonki niestaranne.

Zaś ikonki broni widoczne u góry są zdecydowanie lepsze w patchu. Oryginalne kartki wyglądają jakby twórcy nie zdążyli ich dobrze zrobić, puste i niestaranne. Patch górą, poprawił je i wyglądają sumienniej.

A na resztę tak naprawdę nie zwróciłem uwagi. Płaszcz zmieniony? A komu przeszkadza nowszy płaszcz w Trójce, niech sobie będzie. Nie, patch za mało wnosi, by grę podreperować.
Radzik136 pisze:Powiedziałbym 60% poprawy
Jak na moje oko, to... 6 procent. ;)

Bartosz pisze:Myślę, że lepiej było by poczekać na nowszą wersję nieoficjalnego patcha i wtedy porównać go do oryginalnego P3, gdyż możliwe, że wprowadzą więcej zmian ;)
Też tak uważam. ;) Oto moje propozycje:

Gra ma wiele irytujących rzeczy, które trzeba naprawić. Anemiczne postaci, ile trwa, zanim zareagują na atak! W Postal 2 są znacznie żwawsi. Kod na reakcję na zagrożenie musi najpierw okrążyć kulę ziemską, zanim dotrze do bystandera? :): Dialogi przechodniów te same, eh. Lubimy odzywki Kolesia, więc niech będą te same. Bo i ten sam Koleś. Ale tak samo gadające miasto? Z czym do ludzi? :| Głos Kolesia jest markotaniem w mikrofon typka znudzonego swoją robotą w studiu nagraniowym, zero emocji. Kopa mu w dupala za taką robotę! Czy ta krew musi być tak nienaturalnie ciemna?? Czy ci przechodnie mają w środku przecier z czerwonego buraka, ja się pytam? To jest jasna gra, jasne miasto. A tu taka ciemna masa się rozlewa. Ani to realne, anie to gore, ani to nierealne. Słabe i tyle. I dlaczego wciąż nie ma moda na pierwszy widok kamery? Ta gra zyskałaby na psychotycznym klimacie w widoku FPP. A ta skacząca kamera dekoncentruje jeszcze na dodatek, wybijając do cna z "czucia gry". Jak te rzeczy ktoś naprawi - to kupię. Bez marudzenia. Nawet połowę tego niech naprawi. ;)

ShaQ pisze:Choć jeśli ci się uda to możesz wytropić takiego Psotala 3 w promocji za 5 euro (czyli chyba 21,75 zł) na Steamie. Ja z takiej oferty sokrzystałem ;)
W zasadzie to też za drogo. Wolę tropić patcha. ;)
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2017, 19:27 przez Tiquill, łącznie zmieniany 3 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

11 kwie 2017, 01:07

Ja bym się wielokrotnie porzygał z tym ruchem kamery. Ale żeby nawet HUD i napisy statystyk obciążenia gry latały po ekranie to już trzeba głowę z dupą zamienić, by takie coś wymyśleć. Noż w dupę! :facepalm:
Youtube mnie strolował, zaproponował usunięcie drgań, myślę sobie dobra spoko, zrób to. Niestety efekt sprawdziłem po łepkach, i nie zorientowałem się jaka kaszana z tego wyszła. Najgorsze jest to, że nie mogę cofnąć zmian, więc mogę wrzucić filmik jeszcze raz to dla mnie, żaden problem.
Tiquill pisze:Patch niewiele usprawnia. Kamera wciąż lata jak wściekła i zoomuje. Zbyt czuła na ruchy myszką, nie ma jakiegoś złagodzenia reakcji. HUD nie lata, ale te małe ikonki na dole... Brakuje tego kółka, było bardzo fajne, a małe ikonki niestaranne.
Jeżeli chodzi o zoomowanie, to powoduje ono strzelanie godne parality nie umiejącego trafić do celu. Jest to strasznie niedopracowane i wymagałoby ręcznego zrównoważenia, tak aby nie dostawać nerwicy przy korzystaniu z niego.
Tiquill pisze:Jak na moje oko, to... 6 procent. ;)
Ta sytuacja przypomniała mi o tym, aby nie pisać pod wpływem pierwszych wrażeń, a dopiero po dłuższych testach :)
Tiquill pisze:Ten pomysł mi się podoba. xD Zastanowię się nad taką opcją. ;)
Kurde gdybym teraz również Tobie udostępnił swoją bibliotekę to zaczęlibyśmy się o nią przepychać xD
Jak coś to chętnie, tylko chwilę poczekaj, niech Ci, którym ostatnio ją udostępniłem się nią trochę nacieszą :)


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

11 kwie 2017, 01:12

Radzik136 pisze:Youtube mnie strolował, zaproponował usunięcie drgań, myślę sobie dobra spoko, zrób to. Niestety efekt sprawdziłem po łepkach, i nie zorientowałem się jaka kaszana z tego wyszła.
Czyli aż tak nie lata? Cóż, nie oglądam gamepleyów Trójki, więc... Ale lata w ogóle HUD czy nie?

Radzik136 pisze:Jak coś to chętnie, tylko chwilę poczekaj, niech Ci, którym ostatnio ją udostępniłem się nią trochę nacieszą :)
Jak coś, to poczekam, spoko, nie śpieszy mi się. Dzięki za ofertę. :)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

11 kwie 2017, 01:22

Tiquill pisze:Czyli aż tak nie lata? Cóż, nie oglądam gamepleyów Trójki, więc... Ale lata w ogóle HUD czy nie?
HUD w ogóle nie lata. Poczekaj trochę wrzucam na YT jeszcze raz ten filmik, tylko tym razem nie pozwolę się strolować. Dla porządku edytuję posta z filmikami.

EDIT: Gotowe
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2017, 02:09 przez Radzik, łącznie zmieniany 1 raz.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

11 kwie 2017, 02:00

Radzik136 pisze:Dla porządku edytuję posta z filmikami.
Ok, obejrzę nowy.

EDIT: Obejrzałem. No, teraz jest znacznie lepiej, dzięki. "Dobra ręka" YouTube dla filmików testowych się nie przydaje. ;) Edytowałem też tamtego posta, wycinając to co było nieporozumieniem.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2017, 19:33 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
dude12
Wstydliwy morderca
Posty: 8
Rejestracja: 03 maja 2017, 18:54

03 maja 2017, 18:56

Witam. Przeszedłem sobie Postala 2 z dodatkami i w sumie przeszedłbym, choćby z ciekawości, Postala 3. I tu pytanie: przechodzić wersję gołą czy z tym (lub innym) modem, poprawiającym grę?


Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

03 maja 2017, 19:04

dude12 pisze:Witam. Przeszedłem sobie Postala 2 z dodatkami i w sumie przeszedłbym, choćby z ciekawości, Postala 3. I tu pytanie: przechodzić wersję gołą czy z tym (lub innym) modem, poprawiającym grę?
Myślę, że warto byłoby ten mod instalować, jeśli chcesz aby wszelkie bugi bądź problemy z optymalizacją zniknęły. Oprócz fixów są dodawane inne smaczki, np. nowy HUD, modele bronii, nowy skin Kolesia.
Nie wiem tylko jak to jest z osiągnięciami. Jeśli wartość dla "sv_cheats" jest ustawiona na 0 (a jeśli jest 1 to można ustawić na 0) to z pewnością osiągnięcia będą działać.

Aha. I witamy nowego użytkownika! ;)


ODPOWIEDZ