Postal 2 Patch 5023

Steamowe wcielenie Postala 2
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

12 sie 2018, 22:50

To błąd mapy a raczej problem z mgłą, trzeba w edytorze ją wyłączyć na czas edycji mapy a po skończeniu znów włączyć i rebuildować mapę. Błąd znany z 1409. Jest kilka map które też na to cierpią ;)


Awatar użytkownika
EmmetSid
Początkujący morderca
Posty: 84
Rejestracja: 11 maja 2010, 15:46

27 sie 2018, 19:30

Napisze mi ktoś jak zaktualizować tego Postala? Odpaliłem steama, podstawki Complete wgl nie mogę zainstalować, bo jest napisane ze wymaga aktualizacji. A jak zaktualizować również nie wiem. DLC nie pokazuje mi w bibliotece...


Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

27 sie 2018, 19:36

Chyba steam się coś zbugował, spróbuj wyłączyć go, wejść do jego folderu i wywalić "downloanding" czy coś w tym stylu z steamapps. Potem spróbuj usunąć i pobrać Postala od nowa.


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
EmmetSid
Początkujący morderca
Posty: 84
Rejestracja: 11 maja 2010, 15:46

27 sie 2018, 19:47

Pan Szatan pisze:Chyba steam się coś zbugował, spróbuj wyłączyć go, wejść do jego folderu i wywalić "downloanding" czy coś w tym stylu z steamapps. Potem spróbuj usunąć i pobrać Postala od nowa.
przykro mi, nie działa. Znowu pobieranie zatrzymane. Człowiek znajdzie sobie w końcu trochę czasu by połupać w starego,dobrego Postala a tu takie jaja. Dlatego skłaniam się do pozasteamowych rozwiązań jeśli chodzi o gry - niestety Paradise Lost i odswierzony HN wtedy odpada;/


Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

27 sie 2018, 19:52

Odinstaluj grę całkowicie z folderu steam apps a potem spróbuj zainstalować ponownie. jesli nie pomoże to spróbuj zainstalować starszą wersję 5022 w zakładce 'beta'.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

27 sie 2018, 20:00

Odinstaluj Steama i zainstaluj ponownie.
No chyba, że inne gry z niego pobierają ci się bez problemu.


I regret nothing
Awatar użytkownika
EmmetSid
Początkujący morderca
Posty: 84
Rejestracja: 11 maja 2010, 15:46

27 sie 2018, 20:07

Dev4ever pisze:Odinstaluj grę całkowicie z folderu steam apps a potem spróbuj zainstalować ponownie. jesli nie pomoże to spróbuj zainstalować starszą wersję 5022 w zakładce 'beta'.
nie pomogło, odpalam bete. Mam rozumieć, że ten błąd zostanie naprawiony wkrótce i bede mógł zagrać w najnowszą wersję, czy jak?

nie ludzie, mnie szlag jasny trafia. Teraz jest napisane że Paradise nie zsynchronizowany
Ostatnio zmieniony 27 sie 2018, 20:11 przez EmmetSid, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

28 sie 2018, 00:11

EmmetSid pisze:Napisze mi ktoś jak zaktualizować tego Postala? Odpaliłem steama, podstawki Complete wgl nie mogę zainstalować, bo jest napisane ze wymaga aktualizacji. A jak zaktualizować również nie wiem. DLC nie pokazuje mi w bibliotece...
Mam nadzieję, że nie szukasz Paradise Lost na liście gier na Steam u siebie, tylko klikasz na liście na Postal 2. xd tam jest checkbox z DLC
EmmetSid pisze:A jak zaktualizować również nie wiem.
Ja po prostu klikam GRAJ i gra się sama aktualizuje. Nie do końca wiem z czym masz problem


Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

28 sie 2018, 15:15

EmmetSid pisze:nie ludzie, mnie szlag jasny trafia. Teraz jest napisane że Paradise nie zsynchronizowany
Wyłącz synchronizację Steam cloud dla tej gry, czasem i ona może powodować takie błędy.

Jeżeli udało Ci się zainstalować wersję 5022 w zakładce beta, to w skrócie tracisz głównie możliwość podpalania rozlanej benzyny, nieznikający kursor myszki podczas głosowania oraz niemożność używania kodów na strzelanie kotami, czyli w prawdzie niewiele :) Za to na tej wersji możesz bezproblemowo odpalić AWPF, który sprawia, że Steamowy postal staje się znacznie lepszy/atrakcyjniejszy :)


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

02 paź 2018, 22:12

A jednak moje obawy były słuszne.

Po aktualizacji gry do v5023 zmienili kilka istotnych rzeczy.

Głównie wnerwiło mnie kilka linijek w kodzie gry, które powodują wywalanie się jej i crashe, gdy w broni sprawdza się czy załadowany jest single czy multiplayer. Przez to niektóre mody na Steamie mogą nie działać, jednak osobiście nie chce mi się sprawdzać nawet które będą cierpieć na syndrom aktualizacyjnego faila. Tak samo nie chce mi się zastanawiać po co RWS robi takie bezsensowne zmiany psując kompatybilność wsteczną ze starszymi modami "nie zrobionych na tych zasadach co trzeba". :/


Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

03 paź 2018, 00:05

seebeek17 pisze:Głównie wnerwiło mnie kilka linijek w kodzie gry, które powodują wywalanie się jej i crashe, gdy w broni sprawdza się czy załadowany jest single czy multiplayer. Przez to niektóre mody na Steamie mogą nie działać, jednak osobiście nie chce mi się sprawdzać nawet które będą cierpieć na syndrom aktualizacyjnego faila. Tak samo nie chce mi się zastanawiać po co RWS robi takie bezsensowne zmiany psując kompatybilność wsteczną ze starszymi modami "nie zrobionych na tych zasadach co trzeba".
Zastanawia mnie jedno. Po ch*j oni w ogóle ruszają te skrypty. Ja sam tworząc AWPF byłem wręcz zmuszony do wstecznych zmian wielu rzeczy, które zwyczajnie denerwowały podczas grania jak i chęci modowania czegokolwiek na tej platformie. Moim zdaniem powinni naprawić istniejące bugi i zostawić już tę grę w spokoju i zacząć tworzyć nową. Przez przeszło 10 lat od premiery gra banglała bez większych problemów, to nie... nagle postanowili ją "udoskonalić" wprowadzając jakieś durne i niezrozumiałe rzeczy :bolek:


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 paź 2018, 00:27

seebeek17 pisze:Głównie wnerwiło mnie kilka linijek w kodzie gry, które powodują wywalanie się jej i crashe, gdy w broni sprawdza się czy załadowany jest single czy multiplayer
Zawsze sprawdzała, to po prostu było podstawą zaszytą w samej grze. W w wersji P2C, a ta jest wybitnie singleplayer, powinni w ogóle ignorować tryb multiplayer. Jest przewidziana ilość ammo dla broni w singlu jako podstawa i tą podstawę tylko powinna gra czytać. Dla trybu multi są dodatkowe zmienne, ingorowane różne funkcje - i tak powinno pozostać. Po co to pilnować? Chcą dodać w opcjach gry przełącznik dla singla "Użyj broni jak w trybie MP"?


A może implementują pierwsze przymiarki do wprowadzenia na Steam (jak i w ogóle wreszcie aktualizacji) trybu multiplayer? W to akurat - nie wierzę. xD Ale gdyby tak było - zrobią ze wszystkich stimowiczów betatesterów. Będzie się działo. :lol:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

03 paź 2018, 01:16

Tiquill pisze:A może implementują pierwsze przymiarki do wprowadzenia na Steam (jak i w ogóle wreszcie aktualizacji) trybu multiplayer? W to akurat - nie wierzę. Ale gdyby tak było - zrobią ze wszystkich stimowiczów betatesterów. Będzie się działo.
Już sobie wyobrażam w Postalu tryb Battle royale :D Chociaż nie, już widzę ten gejplej z poniżej 30fps na otwartych terenach, z tym durnym podskakującym celownikiem podczas strzelania i z ciągłymi crashami gry wynikającymi z duszeniem się Psotalowego UE2 xD


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

04 paź 2018, 01:27

Tiquill pisze:a ta jest wybitnie singleplayer, powinni w ogóle ignorować tryb multiplayer.
Tak samo cały kod i pliki od wersji Demo powinny już dawno zniknąć, bo na cholerę to, i tylko dodatkowe megabajty trzeba pobierać


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

04 paź 2018, 18:11

seebeek17 pisze:Tak samo cały kod i pliki od wersji Demo powinny już dawno zniknąć, bo na cholerę to, i tylko dodatkowe megabajty trzeba pobierać
Znasz hierarchię plików Postal 2, więc czego oczekiwać? xD


Niepoważny admin
ODPOWIEDZ