POSTAL 2 Patch 1413

Steamowe wcielenie Postala 2
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

12 lut 2014, 22:45

Dla łopaty z napędem odrzutowym i szczania napalmem? Czemu nie, można sobie zrobić grę bez podnoszenia żadnej broni – tylko to, co Bozia dała Kolesiowi, czyli szpic buta i łatwopalny mocz.


Awatar użytkownika
Bartkov
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 519
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:43
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

14 lut 2014, 18:50

Za chwilę kupie wersję na Steama. I zobaczę zmiany :lol:.


Od śmiechu niedaleko jest do płaczu, bo szczęście jest kruche jak szkło.
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

15 lut 2014, 10:16

ciekawy fakt dotyczący tego patcha
Toploader pisze:Also we do not use Steam DRM, you can download the Steam version and move it to any folder on your PC, or back it up to a USB stick, and it will work. RWS is very anti DRM and we decided not to tie POSTAL 2 on Steam, to Steam.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez prawdziwy 666, łącznie zmieniany 1 raz.


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

15 lut 2014, 12:12

Czyli że można nadpisać pliki pudełkowego Postala plikami Postala ze Steama?
No, żeby jeszcze te geniusze wymyśliły, jak udostępnić po ludzku tego patcha dla reszty świata, to byłoby fajnie.


Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

15 lut 2014, 12:33

niezbyt rozumiem poco to robić skoro Postal steamowy to w pełni działający i kompletny Postal???

w tym cytacie chodzi oto że steam jest niepotrzebny do działania


drugą cześć tego co napisałeś pozostawię bez komentarza


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

15 lut 2014, 14:07

prawdziwy 666 pisze:niezbyt rozumiem poco to robić skoro Postal steamowy to w pełni działający i kompletny Postal???
Ale tego Postala trzeba kupić na Steamie. Do pobrania patcha też trzeba mieć konto na tym shicie
prawdziwy 666 pisze:w tym cytacie chodzi oto że steam jest niepotrzebny do działania
Proszę więc o niesteamowego linka do patcha
Ostatnio zmieniony 15 lut 2014, 14:25 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 2 razy.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartkov
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 519
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:43
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

15 lut 2014, 15:02

Kupiłem, teraz tylko czekam na klucz. Jeśli ktoś chcę tanio kupić, to proszę https://allegro.pl/postal-2-complete-ste ... 66708.html Na allegro jest dużo tego :).

EDIT: Jeśli ktoś chcę wiedzieć, to ten Postal 2 Complete waży 1.9 GB.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2014, 15:28 przez Bartkov, łącznie zmieniany 1 raz.


Od śmiechu niedaleko jest do płaczu, bo szczęście jest kruche jak szkło.
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

15 lut 2014, 15:59

Silver Dragon pisze:
prawdziwy 666 pisze:niezbyt rozumiem poco to robić skoro Postal steamowy to w pełni działający i kompletny Postal???
Ale tego Postala trzeba kupić na Steamie. Do pobrania patcha też trzeba mieć konto na tym shicie
prawdziwy 666 pisze:w tym cytacie chodzi oto że steam jest niepotrzebny do działania
Proszę więc o niesteamowego linka do patcha
Obrazek

dobra widzie że zrobiło się tu małe nieporozumienie

spróbuje to wyjaśnić

patch 1412 sprawił że wersja Steamowa wymagała połączenia ze steamem do działania co się nie wszystkim spodobało

ten patch to naprawił i teraz P2C na steam nie wymaga już połączenia ze stemem do działania (a nawet stweama w ogóle)


i patch nie jest dostępny samodzielnie (jeszcze) (na stemie niemożna poprać samego patcha pobiera się całą już zaktualizowaną wersje gry)



poza tym osoby narzekające na P2C na steam że niby trzeba mieć steam itd straciły właśnie argumenty


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

15 lut 2014, 17:45

Prawdziwy, ale ja nigdzie nie napisałem, że narzekam na Steama. Byłem nieufny, ale się przekonałem i od prawie 2 lat mam konto na Steamie. Narzekam na to, że jakoś nigdzie nie widziałem, żeby tego patcha można było sobie osobno pobrać, a nie mam zamiaru kupować Postala, bo już to zrobiłem ponad 6 lat temu przy okazji wydania Postal 10th Anniversary.
prawdziwy 666 pisze:i patch nie jest dostępny samodzielnie
No i o to mi właśnie się rozchodzi. SD poprosił o link, ty mu facepalma pokazałeś. A ja co mam zrobić? Niestety, nie wygrałem w totka, nie mogę sobie kupować po 10 razy tego samego, tylko w innym opakowaniu.


Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

15 lut 2014, 21:39

dobra wyjaśnię to bardziej szczegółowo aby nie było więcej nieporozumień


gdy P2C zostało wydane na STEAM nie wymagało go do działania

znaczy to tyle że po kupieniu i pobraniu można było NP przenieść postala do innego folderu a steam usunąć

postal nie był od niego zależny


potem pojawił się patch 1412 i okazało się że postal wymaga połączenia ze steam do działania (jak zaraportował Radzik136 tu https://forum.postalsite.info/po ... .html#83721)

nie spodobało to się kilku osobą jak np Tiquillowi (co widać po dalszych postach w tym temacie https://forum.postalsite.info/po ... .html#83721)

patch 1413 (ten o którym jest ten temat) usuną potrzebę połączenia ze steamem która nie spodobała się niektórym w tym temacie https://forum.postalsite.info/po ... .html#83721

wiec stwierdziłem że to będzie dobry pomysł aby w tym temacie wspomnieć o tym że patch 1413 usuną potrzebę bycia połączonym ze steamem i nie jest od niego zależny tak jak to było w poprzedniej wersji (1412)


nigdzie nie napisałem że ten patch jest dostępny na wersje nie steamowe (a uwieście jak tylko się pojawi będę pierwszy który o tym powie)

Pangia pisze:tego samego, tylko w innym opakowaniu
P2C na steamie a zwykły P2 to różnica jak po miedzy 1337 a pełnym STP (w skucie to nowa i różniąca się (i co najważniejsze lepsza) wersja)

na steamie są często promocje gdzie schodzi po bardzo niskich cenach


a dla reszty która jest niechętna do steama lub nie stać ich na to by kupić postala ponownie

cierpliwości


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

15 lut 2014, 22:50

Już trzeci raz piszesz to, co wszyscy już wiedzą. SD pytał o linka, ja pytałem o linka. Nie ma – no to cześć pieśni. A Postala drugi raz nie kupię, choćby był za jednego eurocenta. SD mówił, że trza mieć Steama do pobrania patcha i ma rację, bo jednak konto trzeba zrobić, kupić grę i dopiero wtedy można robić z plikami co się zechce. On nie pisał nic o działaniu gry i ja nie pisałem nic o działaniu gry.
Mówiąc w skrócie: masz wylew czy co? Nie wiem, zły układ planet? Już bardziej łopatologicznie tego się objaśnić nie da.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

16 lut 2014, 04:20

mika90 pisze:W Enhanced Mode latająca łopata i możliwość podnoszenia rękami przedmiotów i nimi rzucanie.
Tak znakomite podnoszenie przedmiotów tylko w Enhanced Mode? :zdziw: Nie umieli dać tego w podstawce czy ktoś tam sępi jak ostatnia... :facepalm:
prawdziwy 666 pisze:ciekawy fakt dotyczący tego patcha
Super sprawa, tylko jakoś nie mogę znaleźć oryginalnego postu z tym...


prawdziwy 666 pisze:i patch nie jest dostępny samodzielnie (jeszcze) (na stemie niemożna poprać samego patcha pobiera się całą już zaktualizowaną wersje gry)
Taką mam naturę, że lubię mieć każdą wersję w oficjalnej paczce. Jest patch, to jest archiwum z patchem. Idea autoupdate Steama nie przemawia do mnie. Dlatego zapytam: Jest jakiś sposób nabycia plików zmienionych w Patch 1412?

Choćby tak: Instaluję Steam, wybieram aktualizacje P2C i wybieram tylko opcję 'Pobierz Patch 1412' i na tym gram. Pliki sobie selekcjonuję, paczuszkę archiwizuję. Następnie pobieram kolejną aktualizację 'Pobierz Patch 1413' i - robię to samo, selekcjonuję pliki zmodyfikowane na potrzeby tego patcha. I mam swoje co chciałem. Każdą wersję w oddzielnej paczce, jak Bozia kazała. A mój stan posiadania został zaspokojony. :faja:


prawdziwy 666 pisze:drugą cześć tego co napisałeś pozostawię bez komentarza
Coś ty taki pro-Steam'owy się zrobił? Wszyscy non-Steam'owcy czują się jednak zmarginalizowani. A to jednak większość. Postal 2 doczekał się na Steamie wspaniałej i prężnej grupy testerów i warunki do rozwoju gry ma lepsze niż kiedykolwiek; czasy powstawania AW7 czy ED temu nie dorównują. Ale jednak ktoś kogoś ignoruje. Rozumiem, zaaferowanie wirem zdarzeń, nikt nie patrzy na resztę, bo dzieje się wspaniale. Ale. Wydać bieżący stan dla wszystkich to nie znaczy zaraz spruć sobie żyły do ostatniej krwi. ;) A bieżący stan to de facto działający Patch 1413. To czemu go nie dać? Na co więc czekają by dać to poza Steam? Na wersję 1414? A może 1415? Która wersja będzie dla wszystkich? Nie rozumiem wykluczenia ludzi spoza Steam. Czy to jako graczy czy to jako testerów. Większe grono do ogarnięcia? Może tak, słuszny byłby zabieg i ułatwiający prace...

Stawiam zarzuty i sam na nie odpowiadam, dobra, staram się rozumieć intencje. Ale myśl, że ktoś kogoś ignoruje uparcie mnie nie opuszcza. Nieładnie! 8-)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

16 lut 2014, 05:22

Tiquill pisze:Choćby tak: Instaluję Steam, wybieram aktualizacje P2C i wybieram tylko opcję 'Pobierz Patch 1412' i na tym gram. Pliki sobie selekcjonuję, paczuszkę archiwizuję. Następnie pobieram kolejną aktualizację 'Pobierz Patch 1413' i - robię to samo, selekcjonuję pliki zmodyfikowane na potrzeby tego patcha. I mam swoje co chciałem. Każdą wersję w oddzielnej paczce, jak Bozia kazała. A mój stan posiadania został zaspokojony. :faja:
niestety jest to niewykonalne
Tiquill pisze:Nie umieli dać tego w podstawce czy ktoś tam sępi jak ostatnia... :facepalm:
E ma być lepszy od zwykłego trybu i zachęcić gracza do jego odblokowania właśnie obietnicami lepszych możliwości tak to podnoszenie
Tiquill pisze:Super sprawa, tylko jakoś nie mogę znaleźć oryginalnego postu z tym...
https://steamcommunity.com/app/223470/di ... 2359224551
Tiquill pisze:Coś ty taki pro-Steam'owy się zrobił?
chodziło mi oto
Pangia pisze:No, żeby jeszcze te geniusze wymyśliły, jak udostępnić po ludzku tego patcha dla reszty świata, to byłoby fajnie.
chodzi mi tu bardziej o sposób jak to napisał
Tiquill pisze:A bieżący stan to de facto działający Patch 1413. To czemu go nie dać? Na co więc czekają by dać to poza Steam?
patch jak na razie jest dostępny tylko na wersje windowsową

zapewne po tym jak wydarzą wersje na linuksa i maka to w następnej kolejności będą wersje niesteamowe (psalmicznej na pewno taki jest plan z wersją GOG)


mała ciekawostka wczoraj został wypuszczony POSTAL 2 1413 Hotfix 1

dodaje kilka rzeczy z okazji walentynek i poprawia parę błędów https://steamcommunity.com/games/POSTAL2 ... 1556296953

Tiquill pisze:słuszny byłby zabieg i ułatwiający prace...
Toploader pisze:It's because we knew we'd be updating it a lot, via big patches and hot fixes. With Steam owners, it's easy to keep it current, because we use Steam within our team to get us all synced via a beta branch (many of us work remotely and it's a great system). So we test the updates, then set it live to to public branch, and if there are hot fixes needed we can push them out quicky without having to wait on a third party to accept them
Tiquill pisze:Wszyscy non-Steam'owcy czują się jednak zmarginalizowani. A to jednak większość.
Toploader pisze:and a vast majority of our costumers are on Steam.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez prawdziwy 666, łącznie zmieniany 2 razy.


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

16 lut 2014, 11:18

prawdziwy 666 pisze:
Tiquill pisze:Wszyscy non-Steam'owcy czują się jednak zmarginalizowani. A to jednak większość.
Toploader pisze:and a vast majority of our costumers are on Steam.
Widać dla panów z RWS liczy się tylko teraźniejszość i kaska. Tak to zabrzmiało

Cóż obejdzie się na razie. Jak nie ma, to nie ma :|


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

16 lut 2014, 11:28

Silver Dragon pisze:Widać dla panów z RWS liczy się tylko teraźniejszość i kaska. Tak to zabrzmiało
rzeczywiście z tego fragmentu tak to brzmi
tu jest pełne zdanie
Toploader pisze:And ultimately, we need to focus our small team where it matters most and a vast majority of our costumers are on Steam. It many look like it, but it's not a case of wanting to force people to double dip although we of course highly appreciate those like gergorian66 that have done so.


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
ODPOWIEDZ