POSTAL 2 Patch 1412 Steam

Steamowe wcielenie Postala 2
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

17 gru 2013, 20:36

Jak otwierasz klienta Steama i masz swoją bibliotekę gier, to jak se przełączysz na widok z listą gier, to będziesz miał też taką rubryczkę z chmurką, która oznacza czy jest opcja ze Steam Cloud dla danej gry czy nie. Klikasz prawym przyciskiem myszy na grę, wchodzisz w zakładkę z aktualizacjami (u mnie to Updates, bo ja mam ustawiony angielski) i odznaczasz fajkę przy opcji ze Steam Cloud.
I jeszcze jedno:
Radzik136 pisze:gdy gramy, zapisujemy naszą rozgrywkę, po czym dalej gramy i zobaczymy crasha, to w tym momencie, gra nie zsynchronizuje się z chmurą steamową, i stracimy save'a.
Interesujące, bo nie takie jest zadanie Steam Cloud – zapisy powinny być na dysku w komputerze, Steam Cloud jest, o ile wiem, tylko od konfiguracji w grze tak, abyś po reinstallu nie musiał tego od nowa ustawiać. Half-Life przecież się zapisuje na komputerze.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

17 gru 2013, 21:39

Pangia pisze:Waćpan musi
W Postalu nic nie muszę, ale wszystko chcę i wybieram. Twórcy tracą ducha wolności.
Radzik136 pisze:checkpoint, który uaktywnia się w odpowiednich momentach, czyli w takich gdy można łatwo stracić życie.
Bardzo dobre, można grać bardziej komfortowo, w dodatku bez "znowu czitujesz". :ok:
Radzik136 pisze:Do tego ilość slotów na save'y zwiększyła się kilkakrotnie
Może nie trzeba aż kilkakrotnie. Jeśli już to zmieniamy, to wolałbym towarzyszące savegame obrazki, to jest bardzo wygodne i - komfortowe właśnie.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

17 gru 2013, 22:04

Tiquill pisze:W Postalu nic nie muszę, ale wszystko chcę i wybieram. Twórcy tracą ducha wolności.
Ja w tym widzę przerysowanie – Habib się zabezpiecza przed niewiernymi chcącymi go okraść.
Tiquill pisze:Bardzo dobre, można grać bardziej komfortowo, w dodatku bez "znowu czitujesz"
No nie mów, że tekst „Łeee, moja babcia by przeszła tę grę, gdyby sejwowała tyle co ty!” nie podobał Ci się, chyba nic mnie tak nie rozbawiło w grze jak ta scenka w Tora Bora.
Tiquill pisze:wolałbym towarzyszące savegame obrazki, to jest bardzo wygodne i - komfortowe właśnie
Oj, uwierz, że nie ma w tym nic fajnego – w Stalkerze jest to tak genialnie rozwiązane, że na podglądzie i tak nic nie widać (no i trudno widzieć, skoro obrazek jest porównywalny do mojego avatara), a doskonale wydłuża czas zapisu z natychmiastowego do prawie jednej sekundy, a nie po to robię quicksave'a, żeby mieć laga.


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

17 gru 2013, 22:34

Później edytuję posta a na razie powiem, że blokada z LG nawiązuje do dema P2, w której również istniała, a wersji końcowej została usunięta

Miałem edytować ten, ale pojawiły się odpowiedzi więc napisze następny dla porządku
Ostatnio zmieniony 17 gru 2013, 23:24 przez Radzik, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

17 gru 2013, 23:11

Pangia pisze:Ja w tym widzę przerysowanie – Habib się zabezpiecza przed niewiernymi chcącymi go okraść.
Nie uwierzyłbym w takie tłumaczenie. Po prostu, misje to świętość, tego nie można zmieniać na gorsze. A co do blokady, to mogłaby być lepsza, a nie wszędzie ta sama blacha...
Radzik136 pisze:blokada z LG nawiązuje do dema P2
Nie pamiętam, by taka była. Ale wierzę na słowo.
Pangia pisze:No nie mów, że tekst „Łeee, moja babcia by przeszła tę grę, gdyby sejwowała tyle co ty!” nie podobał Ci się
Odwal się, Koleś, ja tu czituję, nie sadzaj nosa - mawiam wtedy. xD

QuckSave nie musi mieć obrazka, w końcu jest tymczasowy, doraźny, na bieżący czas. Więc pamiętasz, co tam było. Za to gdy masz stare sejwy, to obrazek najlepiej odświeża pamięć, co tam było. A gdy wczytuję lub nadpisuję sejwa, to naprawdę lubię pomedytować, którego wybrać. Lubię w grach obrazki przy sejwach i brak mi ich w P2.

Obrazek oczywiście dość duży. A gdy jeszcze towarzyszą temu jakieś statystyki, w sensie poziom hp, wykonane misje - to już malina.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

17 gru 2013, 23:16

Mi coś ta blokada nie pasuje. Oglądam ten film a tu nagle jeb! I jakaś blacha wyskakuje. W pierwszej chwili tego nie ogarnąłem.


:rozpacz:
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

17 gru 2013, 23:26

Pangia pisze:Jak otwierasz klienta Steama i masz swoją bibliotekę gier, to jak se przełączysz na widok z listą gier, to będziesz miał też taką rubryczkę z chmurką, która oznacza czy jest opcja ze Steam Cloud dla danej gry czy nie. Klikasz prawym przyciskiem myszy na grę, wchodzisz w zakładkę z aktualizacjami (u mnie to Updates, bo ja mam ustawiony angielski) i odznaczasz fajkę przy opcji ze Steam Cloud.
Dzięki za instrukcje :) Na ich podstawie złapałem zonka, bo nie widzę takiej opcji, do ustawienia, i tu pojawia się pytanie czy coś mi się w głowie pomieszało, albo, że po prostu się pomyliłem, w temacie błędu synchronizacji steam cloud dla P2, ale martwi mnie jedno, skoro to chmura steama, to co powoduje, że save'y który robiłem po prostu znikały i musiałem wrócić do poprzedniego...?

Najgorsze jest w tym to, że człowiek nieco się zniechęca do tego co było w szczególności gdy to elementów, które mu się przejadły, czyli zabijania zombie.

Filmik z bety albo demo jeśli chodzi o tą blokadę.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2013, 23:30 przez Radzik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

17 gru 2013, 23:57

Nie mówcie mi, że zombi pojawiają się od poniedziałku do piątku... :bolek:

A co do tej blokady. Kurna! Przecież te drzwi, te drzwi, od których oddziela mnie ta zapora, to początek moich najlepszych zabaw na tej mapie. Kradnę mleko, wkurzam Habiba, uciekam tymi drzwiami i... Zaczyna się rozróba! Do Habiba dołącza policja. A gdy jeszcze na ulicę wywołam wojowniczki Habiba, to jest jazda! :mgun:

A teraz co? Kotłować się wszyscy w budynku LG? No zajeboza, ale fajno. Lofciam to. :zdziw:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcino
Początkujący morderca
Posty: 53
Rejestracja: 04 sty 2007, 19:56

18 gru 2013, 00:13

Pamiętam chyba z pudełkowej wersji Postala tę blokadę - jeszcze bez żadnego patcha. Jak kradłem mleko to się zamykała. Później musieli ją zepsuć. A teraz naprawili.

Choć może i z dema...
Ostatnio zmieniony 18 gru 2013, 00:19 przez Marcino, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

18 gru 2013, 00:26

Tiquill pisze:Nie mówcie mi, że zombi pojawiają się od poniedziałku do piątku...
Spokojnie to tylko w sobotę i niedzielę, choć i tak, że po latach to i te dwa to za dużo.
Marcino pisze:Pamiętam chyba z pudełkowej wersji Postala tę blokadę - jeszcze bez żadnego patcha. Jak kradłem mleko to się zamykała. Później musieli ją zepsuć. A teraz naprawili.

Choć może i z dema...
No właśnie konkretnie z dema ją kojarzę, może sprawdzę hmmmm zaraz jest mapka z dema do pobrania warto sprawdzić.

Link do mapy nie działa, więc pobieram demko.

EDIT Tak było w demo teraz jestem tego pewien.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2013, 00:38 przez Radzik, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

18 gru 2013, 09:10

Tiquill pisze:A teraz co? Kotłować się wszyscy w budynku LG?
Domniemywam, że można uciec oknem na piętrze lub tajnym tunelem.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

18 gru 2013, 13:10

Niestety wersja steamowa, stała się nie tylko zależna od steama, ze względu na możliwość jej zakupu i pobrania, ale i również grania, ten komunikat wyjaśnia wszystko przy próbie włączenia gry bezpośrednio z jej katalogu.

Ogólnie mi ta kwestia jest obojętna, ale wiem, że są Osoby, którym po prostu nie będzie to pasowało.
Załączniki
2013-12-18 13_06_07-Critical Error.jpg
2013-12-18 13_06_07-Critical Error.jpg (30.56 KiB) Przejrzano 2685 razy
Ostatnio zmieniony 18 gru 2013, 13:48 przez Radzik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

18 gru 2013, 16:59

A ja już miałem chęć nabyć steamową wersję P2. :566:
Ostatnio zmieniony 18 gru 2013, 18:02 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

18 gru 2013, 17:02

jest to spowodowane osiągnięciami

to znaczy gra musi być połączona ze steam aby rejestrować postęp osiągnięć
Ostatnio zmieniony 18 gru 2013, 17:30 przez prawdziwy 666, łącznie zmieniany 1 raz.


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

18 gru 2013, 17:26

Ten error pewnie da się ominąć... -,^
hmm....


ODPOWIEDZ