Postal 2: Paradise Lost - DLC

Rozmowy o Postal 2: Paradise Lost.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

21 kwie 2015, 16:18

Tiquill pisze:A savegame nie ratuje z opresji? Nie zapisywałeś? Nie chciałeś? Nie mogłeś?
Pewnie ratuje, ale zawsze zapisuję na jednym slocie. Nie spodziewałem się takiego niedopatrzenia i mam nadzieję, że to szybko naprawią.
seebeek17 pisze:Ile wgl. to zajmuje?
1,5 GB
EmmetSid pisze:ja utknełem w piątkowej misji u wuja dave.nie mam pojecia co tam nalezy zrobic.jak ktoś ja ukończył,niech wytłumaczy
Kosiarką ścinasz krzaki z ziołem, a przez krótkofalówkę dajesz komendy Dave'owi by trzymał pozycję albo atakował.

Jak myślicie? Przyda się jakaś solucja czy coś? :P BTW. recka już się pisze.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2015, 16:18 przez Reality Master, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

21 kwie 2015, 16:26

Reality Master pisze:Jak myślicie? Przyda się jakaś solucja czy coś?
No pewnie. Tak jak recka trafi na stronę. I jeszcze w jedno miejsce. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
EmmetSid
Początkujący morderca
Posty: 84
Rejestracja: 11 maja 2010, 15:46

21 kwie 2015, 16:54

Reality Master pisze:
EmmetSid pisze:ja utknełem w piątkowej misji u wuja dave.nie mam pojecia co tam nalezy zrobic.jak ktoś ja ukończył,niech wytłumaczy
Kosiarką ścinasz krzaki z ziołem, a przez krótkofalówkę dajesz komendy Dave'owi by trzymał pozycję albo atakował.
to u mnei jest jakis bug,bo nie umiem sciac tę kosiarka ani jednego kszaczka,a ci kretyni co najeżdzaja na farme albo łaża bez sensu, albo szturmuja dom dave'a a reszta gdzies sie kreci nic nie robiac. prosiłbym o jakis opis od spotkania z davem gdzie isc,by gra sie prawidłowo zachowywała

[ Komentarz dodany przez: Tiquill: 2015-04-21, 20:38 ]
Cytuj tylko to, na co odpowiadasz.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2015, 20:37 przez EmmetSid, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
EmmetSid
Początkujący morderca
Posty: 84
Rejestracja: 11 maja 2010, 15:46

24 kwie 2015, 12:48

widzę strona bezsilna wobec mojego problemu:( bardzo chciałbym ukończyć dodatek,bo bawiłem sie tak ostatnio podczas grania w avpc

- inni gracze mają podobny problem,ma ktoś może save z piątku?
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2015, 13:14 przez EmmetSid, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

24 kwie 2015, 13:54

Ten błąd został poprawiony kilka dni po premierze. Czy aby na pewno posiadasz legalną wersję gry?


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

26 kwie 2015, 16:14

Lubię Postala 2. Lubię eksplorować. Kocham postapo. Kocham Paradise Lost. <3


Awatar użytkownika
EmmetSid
Początkujący morderca
Posty: 84
Rejestracja: 11 maja 2010, 15:46

27 kwie 2015, 18:13

Reality Master pisze:Ten błąd został poprawiony kilka dni po premierze. Czy aby na pewno posiadasz legalną wersję gry?
sądze że nie muszę odpowiadać na to kretyńskie pytanie. originalne to ja już demo dwójki miałem (chyba z gazety CLICK),bo od wtedy zaczęła się moja przygoda z tą grą,a ogólnie jestem niedzielnym graczem.Postala kocham za spaczony humor i psychodele


Awatar użytkownika
Scarlet Moose
Niedorobiony bandzior
Posty: 47
Rejestracja: 09 mar 2015, 12:13

27 kwie 2015, 22:26

Możesz spróbować ściąć czymś innym, na przykład kosą, albo maczetą.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2015, 22:27 przez Scarlet Moose, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

28 kwie 2015, 19:15

Zagrałem dwie godzinki i powiem, że mi się bardzo przyjemnie i "krwiście" grało :) Super te nowe bronie, nawet doznałem trochę ładniejszej grafiki i ciekawszych efektów. Widzę, że RWS zachował chory, kontrowersyjny klimat tej gry. Pogratulować im :bravo1:


Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

11 maja 2015, 07:29

Na kanale RWS pojawił się nowy trailer


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

24 maja 2015, 16:24



Popatrzcie w komentarze autora. Azaliż prawdą to jest?


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

24 maja 2015, 16:43

Pangia pisze:Popatrzcie w komentarze autora. Azaliż prawdą to jest?
o kurde, ciekawe :p
albo zdziw albo fake


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

30 maja 2015, 23:12

Miałem możliwość zagrać, to i powiem co o tym myślę:

ROZGRYWKA
7,5/10 >> Rozgrywka jest bardzo przyjemna. Misje stoją na przyzwoitym poziomie, choć w nielicznych przypadkach zalatuje odgrzewanym kotlecikiem (np: misja w byłym browarze w odwrotnym kierunku). Czwartkowy roller coaster w kopalni wgniótł mnie w fotel. Pomysł z odstrzeliwaniem bystków ze stacjonarnego miniguna również świetny. No i walka z naszym biednym zagubionym pieskiem - Kwintesencja P2
Bardzo mi się podoba również różnorodność nowych bystków, których można w każdej chwili rozłożyć na części pierwsze. Niektóre ich teksturki wyglądają jakby były niedokończone ale to raczej niuans nie przeszkadzający w rozgrywce
Co do broni. Poza kosiarką, coltem i strzykawką pomniejszającą, nie ma nic co by mnie powaliło na kolana. Wszystko praktycznie już było

GRAFIKA
7/10 >> Poprawiła się w stosunku do podstawki. Co do przejść między strefami pogodowymi byłem bardzo sceptyczny. Twórcy rozwiązali to w bardzo neutralny sposób i w sumie ciekawie wyszło. Mapki zrobione są naprawdę nieźle. Szczególnie obszary słoneczne/pustynne mi się podobają. CCCP oraz fabryka robotów również zrobiły na mnie miłe wrażenie. Bardzo fajnym rozwiązaniem są ślady na śniegu w części zimowej. Niestety obszary szarego nieba wyglądają tak, jakby twórcom brakło pomysłów designerskich, z deczka się zawiodłem. Mam takie wrażenie, że czegoś mi tam brakuje

DŹWIĘK
7/10 >> Ścieżka dźwiękowa jest super. Szczególnie utwór na samym starcie w menu jest genialny. Z efektami dźwiękowymi oraz tekstami po angielsku już nie jest tak różowo. Może dlatego, że się zbytnio do polskiego dubbingu przyzwyczaiłem. Efekty dźwiękowe chodzenia po śniegu oraz po dywanie/wykładzinie, np: w saloonie wołają o pomstę zarówno do nieba, jak i do piekła

STABILNOŚĆ
10/10 >> Pomijając v.1337 w której nie było możliwości rozczłonkowywania bystków, jest to pierwsza odsłona P2 która wytrzymała 20 minut ciągłej sieczki. Nawet steamowa podstawka, którą również testowałem, się ugięła pod naporem GPF'a

DOSTĘPNOŚĆ
2/10 >> Mod dostępny wyłącznie przez betonowego Steama i dla Steamowej wersji, brak możliwości płacenia złotówkami. Słabo

OCENA KOŃCOWA: 6,7/10


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

15 wrz 2015, 19:30

https://steamcommunity.com/games/POSTAL2 ... 5450920873

Paradise Lost na Linux'a wraz z patchem 5010, wydany


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

26 sty 2017, 22:26

No i dobra, w końcu przeszedłem Paradise Lost, oto moje wrażenia:

Fabuła zakręcona jak zwykle w Postalu, wracamy do Paradise zmienionego po wybuchu bomby atomowej. Mamy 4 strefy pogodowe, dość ciekawy pomysł i nieźle wykonany.
Misje - są lepsze i gorsze, ale im dalej w grze tym jest lepiej. Najlepsza zabawa jest wg mnie w czwartek.
Codziennie inne osoby zlecają nam zadania - i to jakie osoby! :D Jest to na pewno zabawna sprawa.
Grafika nieco poprawiona, wprowadzono trochę nowych elementów, widać np. ślady na śniegu, jest opad radioaktywny, ludzie są bardzie "ożywieni" niż w P23 - palą papierosy, trzymają parasolki, czasem nawet oddają mocz! Są bystki siedzące i nawet... kupę robiące. xD
Strefy pogodowe wykonane dobrze i dość równomiernie rozłożone. Fajnie zrobione przejścia między mapami, widać klimat postapokaliptyczny wyraźnie.
Masa easter eggów która sprawia, że mniej nas denerwuje fakt powrotu na stare śmieci w Paradise. Można porównywać stare miejscówki po wybuchu, niestety moim zdaniem zmian jest trochę mało, duża część miasta wygląda niemal identycznie.
Jest też jednak sporo świetnych nowych lokacji.
Kilka misji jest rewelacyjnych, zwłaszcza wszystkie czwartkowe. Poznajemy też multum starych znajomych z dwójeczki.
Poprawiony dźwięk, słychać np. skrzypienie stóp na śniegu, w ogóle chodzenie po różnych podłożach ma przypisany odpowiedni odgłos, co jest na plus.
Mnóśtwo nowych broni, dużo oczywiście zerżniętych z ED, ale dobre i to. To też duży plus.
Kilka nowych opcji, np. kop w jaja. Są w końcu automaty z bronią i pick-upami, brakowało tego w dwójce.
Gra jest w miarę stabilna, wywaliło mi kilka razy z GPF, ale i tak jest o wiele stabilniejsza od AWP. Ogólnie nie było pod tym względem źle.
Zakończenie trochę przekombinowane, ale ogólnie historia, choć bardzo szalona i porąbana (jak to Postal) trzyma się w miarę kupy. Niemniej sama końcówka napawa optymizmem.
Ogólnie o ile trochę się zawiodłem początkiem, to potem grało się coraz lepiej i mogę powiedzieć, że miło spędziłem czas przy kontynuacji kultowej dla mnie produkcji.
Panowie z RWS postarali się, ale na przyszłość niech już odpuszczą sobie Paradise. Naprawdę. ;)

Co do angielskiej wersji - większość tekstów zrozumiałem (choć mistrzem anglika nie jestem), dubbing zrobiony dobrze, Rick Hunter wypadł świetnie (choć i tak wolę Grębskiego :P). Ale i tak szkoda, że nie ma polskiej wersji. :/

Grafika - 5/10
Dźwięk i muzyka - 8/10
Grywalność - 7/10

Oceniam ogółem grę na 7/10.

Dobrze się grało, ale prędko do PL nie wrócę.
Czekam teraz na kolejne kontynuacje. Mam nadzieję, że się ich doczekamy. ;)

PS: Ciekawe czy ktoś by się podjął speedruna PL? :D
Mi gra zajęła ponad 10 godzin, ale sporo mordowałem (ponad 2.000 trupów). xD
Ostatnio zmieniony 26 sty 2017, 22:28 przez Dzienis, łącznie zmieniany 2 razy.


I regret nothing
ODPOWIEDZ