1nsane

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

10 wrz 2007, 22:49

Obrazek No limits, no rules, no roads! Obrazek
Tropiciel - Cel: Przejedź przez wszystkie bramki w dowolnej kolejności. Taktyka: Znajdź najlepszą trasę, unikając przeciwników. Wygrana: Jako pierwszy przejedź przez wszystkie bramki.
Jamboree - Cel: Jedź do aktywnej bramki. Punktacja: Podążaj za strzałką, albo szukaj szybszej, mniej bezpośredniej trasy. Wygrana: Ten, kto jako pierwszy przejedzie przez określoną liczbę bramek.
Polowanie na bramki - Cel: Bramki szybko znikają, przejedź przez jak najwięcej z nich. Punktacja: Przekrocz aktywne bramki. Taktyka: Kieruj się do innych bramek niż przeciwnicy. Wygrana: Wygrywa gracz, który przekroczy największą liczbę bramek, zanim zostaną zdeaktywowane.
Zwróć flagę - Cel: Znajdź i zanieś flagę do strefy zwrotu. Punktacja: Punkty dostajesz za każdym razem, kiedy zwrócisz flagę. Taktyka: Zdobądź flagę przed oponentami, albo im ją odbierz. Wygrana: Osiągnij pożądany wynik zanim zrobi to konkurencja.
Zdobądź flagę - Cel: Znajdź i podnieś flagę. Punktacja: Punkty dostajesz za posiadanie flagi. Aby otrzymać premię, przewieź flagę przez bramkę premiową. Taktyka: Zderzaj się z przeciwnikami, aby odebrać im flagę. Zaciągnij ręczny i patrz jak inni zawodnicy odlatują w siną dal. Wygrana: Osiągnij pożądany wynik zanim zrobi to konkurencja.
Strefa Destrukcji - Cel: Zderzaj się z przeciwnikami. Punktacja: Zderzanie się z oponentami, albo zajęcie królewskiej strefy. Taktyka: Jeśli chcesz zdobyć więcej punktów, pamiętaj by się rozpędzić, albo szukaj przeciwników w królewskiej strefie, którzy stanowią łatwy cel. Wygrana: Osiągnij pożądany wynik zanim zrobi to konkurencja.
Wyścig Terenowy - Cel: Najzwyklejszy wyścig, w którym gracz musi przekroczyć określoną ilość punktów kontrolnych. Taktyka: Znajdź skróty, albo podążaj trasą, przeszkadzając przeciwnikom. Wygrana: Wygrywa ten, kto jako pierwszy przekroczy linię mety.


To wystarczy, aby zrobić grę, która zawsze cieszy i nigdy się nie nudzi. Która daje maksimum wolności, jaką może dać samochodówka. Naturalnie, są bogatsze graficznie gry etc., ale w przypadku 1nsane osiągnięto idealny i niepowtarzalny kompromis między prostotą rozgrywki a obfitością zabawy. Nic nam nie przeszkadza w zabawie, po prostu szalejemy. Najlepszym dowodem na to jest jej żywotność. Wydana w 2001 roku, wciąż ma sieciowych graczy i mnóstwo (grubo ponad tysiąc) dodatków, wciąż rozwijanych.

Obrazek

Kategoria: wyścigi - offroad 4x4
Wydawca: Codemasters
Producent: Invictus
Data premiery: 6 lutego 2001
W Polsce wydana: jako dodatek do pisma Play 12'03
Platforma: Windows
Tryby gry: single / multiplayer
Tryb multiplayer: LAN / Internet
Liczba graczy: w multi: 1 - 8, botów w single: 7
Minimalne wymagania sprzętowe: Pentium II 400MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D.

Tryb single: 7 typów rozgrywki plus wolna jazda. Tryb multi - to samo. Domyślnych map: 30 (różne tereny, deszcz, zima, Księżyc). Trzy pory dnia: dzień, ranek i noc. Domyślnych pojazdów: 26. Klasy pojazdów: 4x4, Sportowa, Pick-up'y, Ciężarówki, Extreme oraz bonusowe dodatki: Van, traktor czy antylopa gnu. (I już śmigamy na gnu po Księżycu!). ;) Są też tryby trudności do wyboru: Początkujący, Średni, Zaawansowany, Ekspert, Szaleniec. Realizm jazdy? Niewielki, ale w sam raz dla takiej rozgrywki. Za łatwo nie rozwalimy samochodu, choć już ze sterownością mogą być problemy, co zależy od mapy i samochodu (i prędkości, rzecz jasna). Acha, czasem są też zwierzęta, zależnie od mapy: owce, antylopy, bizony - i też potrafią swoje przeszkodzić. ;)

W menu gry dostępne są jeszcze Mistrzostwa, których zwycięskie ukończenie jest warunkiem odblokowania wszystkich map i wózków. Mamy też Trening oraz ukrytą głębiej w menu opcję Zawody. A kiedy nie gramy, gra sama z każdego miejsca menu zaczyna się kręcić i możemy pooglądać krótkie demka jej możliwości. Do których w każdej chwili możemy się dołączyć. Demo takie wywołamy też z menu gry. Każdą rozgrywkę zaś możemy obejrzeć w powtórce a ową powtórkę zapisać do małego pliczku i w każdej chwili sobie przypomnieć. Podczas gry i podczas powtórki mamy możliwość przeróżnego ustawienia kamery, w tym własne zewnętrzne.

Gra ma jeszcze jeden fajny element, to Generator Map. Znudzeni standardowymi mapami, nie musimy pobierać fanowskich. Możemy sami utworzyć sobie mapę, wybierając odpowiednie opcje w generatorze. Określamy typ terenu, ilość roślinności, wody, dróg... Albo generujemy przypadkową mapę. Efekty mogą być naprawdę zadowalające! Jeśli zaś dana mapa nam się spodoba, możemy zapisać sobie jej unikalny kilkuznakowy identyfikator i w każdej chwili, wpisując go, powrócić do mapy. Aby on jednak działał poprawnie, musimy mieć wszystkie standardowe mapy w folderze gry. Generator nie działa w próżni i wykorzystuje elementy tych map...

Obrazek

Niekwestionowaną siła gry jest WOLNA JAZDA. Bo jeśli nawet są reguły w trybach jazdy, to w niczym nie przeszkadzają a wręcz pomagają w szaleństwie. Żadna z innych samochodowych gier nie dała mi tyle radości z... wolności. :) Osobiście najbardziej lubię tryby Zwróć Flagę i Zdobądź Flagę. Oba pochodzą ze strzelanek i rewelacyjnie sprawdzają się w tej samochodówce. Flaga jest ładnie animowana, jest kurz, woda się rozbryzguje (na miarę możliwości gry z 2001 roku). Boty w singlu są zaciekłe i uparte, choć czasem męcząco głupie, gdy wszyscy wpadną do zagłębienia (młyn odbierania flagi i przewracania przeciwnika zdaje się nie mieć wtedy końca) i zwłaszcza w najtrudniejszych trybach mogą dać się we znaki. Boty potrafią być naprawdę wściekle szalone i swym zachowaniem (gdy wlezą na kupę, jeden na drugiego) przypominają raczej żywe zaciekłe zwierzaki, niż maszyny. :): Zwykle gram jako Ekspert, bo Szaleniec... za bardzo męczy. :D

Inną siła gry jest mnogość dodatków. Czytałem gdzieś, że nie ma do niej dodatków. Hehe, może na oficjalnej stronie, ale nie na fanowskich! Grubo ponad 500 pojazdów, tyleż samo map, a jeszcze więcej skór do samochodów. Zaś pojazdy mamy każdego rodzaju i tylko niewielka część ma status bety. Za to imo nie dają szans standardowym wózkom - fanowskie są zdecydowanie szybsze i ładniejsze. Od offraodówek, przez tradycyjne i popularne rajdówki, pick-upy, ciężarowe aż po różne latające (poduszkowiec się sprawdza, ale samoloty - zapomnieć o nich) czy dziwactwa typu szpitalne łóżko, pomarańcza... :) Zaś co do map, to te standardowe często nie ustępują tym fanowskim. Choć wybór fanowskich map jest przebogaty: terenówki (ogromna większość) z większą i mniejszą ilością gór, drzew, wody i zabudowań po miejskie (choć niezbyt staranne), imitujące inne gry, po abstrakcyjne fantazje autorów czy obce planety. Jeździmy, latamy, wspinamy się po górach (tak! takie wspinaczkowe mapy to w zasadzie kolejny tryb gry)...

Pora na linki:
-> Strona wydawcy: Codemasters.
-> Strona producenta: węgierskiej firmy Invictus.
Dwie podstawowe strony fanowskie:
-> Insane Heat - podstawowa strona fana gry z forum i downloadem (niestety, od niespełna roku dostępnym jedynie po zarejestrowaniu) z najbogatszą ilością plików, na której jest też miejsce dla strony FAT-Alfie'go (fantastyczny twórca dodatków, którego można do Kameka przyrównać), gdzie pobierzemy jego pliki bez rejestracji.
-> Quickie's Insane Patch - także bogata w zasoby strona z downloadem bez rejestracji. Na niej też znajdziemy niezbędne kody, rady oraz narzędzia i tutoriale, gdy chcemy spróbować sił w edytorce gry.

Szukałem w necie dobrych filmów z grą. Są, ale, niestety, nie oddają w pełni frajdy gry. Oto parę z nich: intro samej gry, rozwałka, skoki, rajd pustynny, górska wspinaczka, miasto oraz jeszcze to i to.

Choć z pewnością szybciej i łatwiej podejrzeć kilka skrinów. Małą galerię moich 22 własnych skrinów znajdziecie na ImageShack'u.

I to by było na tyle, tytułem wprowadzenia, o mojej ulubionej grze, dla której od paru lat straciłem głowę. Bo, podobnie jak Postal, daje mi to co lubię w grach najbardziej: wolność! :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2007, 20:12 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

11 wrz 2007, 00:09

Chyba se ściągne :) całkiem fajnie wygląda i ta mnogość dodatków :D


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

11 wrz 2007, 22:22

Chyba mam tę grę na dreamcasta xD ale bez dodatków niestety :P Gierka jest przyjemna, miło się przy niej można rozerwać 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 wrz 2007, 20:14

Na Dreamcasta? Nie wierzę, to musi być coś innego. :P Albo czegoś nie wiem. :D

Edytowałem wstępniaka, bo zapomniałem o Generatorze Map. A to też fajna rzecz. 8-)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

13 wrz 2007, 20:15

A jest tam koparka albo walec drogowy?


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 wrz 2007, 20:17

Jakaś koparka jest w dodatkach i nawet nieźle grzeje. Walca zaś nie znalazłem.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

13 wrz 2007, 20:19

To ściągnę. Zawsze marzyłem o tym żeby zostać operatorem koparki


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

13 wrz 2007, 20:36

Tiquill pisze:Na Dreamcasta? Nie wierzę, to musi być coś innego. :P Albo czegoś nie wiem. :D
Fakt, sprawdziłem i nie mam Insane na Dreamcast'a :P Pomyliło mi się z 4x4 Evo 8-)

Hmmm, ciekawe czy ciężko tworzy się mody do tej gry... bo przydałoby się coś w stylu Twisted Metal. Chyba, że taki mod jest, tylko o nim nie wiem :D
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2007, 20:39 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 wrz 2007, 21:14

Tu, tu oraz na 1NSANE Information są wszystkie narzędzia do moderki. Gra nie ma własnych narzędzi, niestety. Trzeba używać innych: Ifiler, Imap, Insane Car Editor, Insane Map Editor czy ZModeler 1 (free) do edycji i tworzenia map i pojazdów. Zaś aby w ogóle móc dostać się do plików gry (każdy - mapa, wózek itd. to pliki .IDF) niezbędny jest IDF Commander lub IDF Exploder a nawet obsługiwany z wiersza polecenia Idfmaker... Nie jest łatwo, ale można. ;)
Lothar pisze:bo przydałoby się coś w stylu Twisted Metal.
Zaś dla kogoś kto chce tylko grać wygodnie, polecam 1NSANE Swissknife i to w nim łatwo użyjemy kodów, podmienimy to i owo. 8-)
eddie pisze:To ściągnę. Zawsze marzyłem o tym żeby zostać operatorem koparki
Pomagam znaleźć (bo nie jest tak łatwo). :D JCB Digger.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2007, 21:24 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Slaytanic
Miłośnik broni
Posty: 149
Rejestracja: 09 maja 2007, 21:21

14 wrz 2007, 23:50

O tak, 1nsane... Jedna z moich ulubionych gier. Ileż ja bezsennych nocy spędziłem szpilając w to. Szkoda, że teraz pod Wine skubaniec nie działa... :/


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

15 wrz 2007, 00:24

Kiedyś komuś zadziałał na Mandarynie... https://www.insaneheat.com/index.php?topic=4363.0


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Slaytanic
Miłośnik broni
Posty: 149
Rejestracja: 09 maja 2007, 21:21

15 wrz 2007, 00:28

Nie wiem, pobawię się tym, ale dopiero jak porządnie się wyśpię. Cholerstwo musi zadziałać - to jest jedna z dwóch gier, w które gram na piecu.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

15 wrz 2007, 00:39

Więc życzę... bezkresnych przestrzeni dla Pingwina! W końcu Linux coraz bardziej Windzie siada na karku, nie? ;)
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2007, 00:40 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Slaytanic
Miłośnik broni
Posty: 149
Rejestracja: 09 maja 2007, 21:21

15 wrz 2007, 00:44

Właściwie większość problemów z uruchomieniem była spowodowana tym, że niedawno zmieniłem jądro z 2.6.18 na 2.6.22 i zapomniałem wgrać sterowników z akceleracją 3D i wsparciem dla OpenGL. :P Teraz wystarczy jeszcze tylko kilka zabiegów i powinno działać. Jak już wspomniałem w Shoucie, jeśli zadziała bez problemu, to opiszę dokładnie wszystko i wrzucę na forum. Może komuś się przyda w przyszłości.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

15 wrz 2007, 00:58

Choćby mnie. ;) Tylko kupić nowy HDD i - zgłębię swoją mizerną wiedzę o Linuxie, powracając do niego. A wtedy - 1nsane has to be on Linux. Must! :)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ