Podatek od posiadania pirackich treści

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

28 wrz 2014, 15:07

Witam.
Jakiś czas temu było można usłyszeć, że ZAiKS chce wprowadzić dodatkowy podatek na urządzenia mobilne takie jak smartfony czy tablety, bo "może" być na nich piracka muzyka.
Podatek ma wynosić 3% i ma być on doliczany do ceny urządzenia.
Z tych 3% ma być podzielona kasa między ZAiKS a artystów muzycznych.
Najlepsze jest to, że ci, którzy nie mają na telefonie żadnych utworów muzycznych (czy to legalnych czy też nie), muszą także płacić ten podatek.

Według mnie to zwykłe cebulactwo i przekręty, by wykraść jeszcze więcej kasy dla siebie.
Chamstwo z ich strony. Ja inaczej tego nie widzę. Oni po prostu pchają się do kolejnego koryta, z którego brać nie powinni. Żal, ból d**y i masakra.

A co Wy o tym sądzicie?


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

28 wrz 2014, 15:28

To, że ZAiKS chce nie znaczy, że to wejdzie, a najprawdopodobniej nie wejdzie, bo ich głównym zadaniem ostatnio jest ośmieszanie się idiotycznymi pozwami i fakt, iż całe społeczeństwo ma ich w dupie.
Poza tym to podatek od pirackich treści przeczy sam w sobie. Słyszałeś kiedykolwiek, żeby paser płacił podatek od opchniętego towaru?


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

28 wrz 2014, 15:43

Pangia pisze:Poza tym to podatek od pirackich treści przeczy sam w sobie.
Więc można z tego ich podatku wydedukować to, że skoro płaci się podatek za piracenie, to można piracić na legalu do woli.
Bo w końcu zapłaciło się za to podatek.
Pangia pisze:To, że ZAiKS chce nie znaczy, że to wejdzie
To już weszło.
"Stało się. Wiceminister kultury oficjalnie ogłosił, że rząd zatwierdził rozszerzenie listy urządzeń objętych opłatą reprograficzną o smartfony i tablety."
Można poczytać o tym sporo artów. m.in. na Benchmark'u.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 wrz 2014, 16:09

seebeek17 pisze:
Pangia pisze:Poza tym to podatek od pirackich treści przeczy sam w sobie.
Więc można z tego ich podatku wydedukować to, że skoro płaci się podatek za piracenie, to można piracić na legalu do woli.
Bo w końcu zapłaciło się za to podatek.
Pobierając pieniądze za piracone państwo sankcjonowałoby to jako legalne. Kretynizm jakich mało. Czy przydrożne kurewki płacą podatek za swoją robotę, państwu rzecz jasna?

Mam na fonie muzy w ch... Do ŻADNEGO Zaiks nie ma najmniejszego prawa. Bo twórcy tychże z tymi świniami nie podpisywali żadnych umów. Nawet nie wiedzą, że taki Zaiks istnieje. Ja mam płacić kutasom na utrzymanie polskiego rynku muzycznego, który mnie tyle grzeje co zeszłoroczny śnieg? Ja i polski mainstream? ;> Kudy do mnie, psy śmierdzące! Do budy!


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 wrz 2014, 20:33

Nic już mnie nie zaskoczy. Wychodzi na to, że trzeba będzie zapłacić kilka razy podatek za to samo :D A jak ktoś jest głuchy to też ma płacić ZAIKS-owi ?


8=======D
Awatar użytkownika
Slaanesh
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 584
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

28 wrz 2014, 21:14



Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

28 wrz 2014, 23:10

ale to że dokładnie taki sam podatek istnieje na płytach cd dvd i blu-rey wam nie przeszkadza???

bo to nie jest żadna nowość


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 wrz 2014, 23:59

prawdziwy 666 pisze:ale to że dokładnie taki sam podatek istnieje na płytach cd dvd i blu-rey wam nie przeszkadza???
Przeszkadza! Ale jest pewna różnica, która pozwala to tolerować.

1. Płyty DVD i BD to ewidentnie nośniki danych multimedialnych i służą do powielania. Przeznaczenie jasne.
2. Smartfon może choć nie musi być nośnikiem danych, do których przysysa się Zaiks. Prawdopodobieństwo posiadania rozszerzono na wszystkich. Takie coś jest niedopuszczalne.


Poza tym. Ludzie! Kiedy to? Teraz, kiedy każda aplikacja grająca zmienia się lub zmieni w klienta jakiegoś serwisu sprzedającego muzykę? Kiedy możliwości legalnego nabycia muzyki stale zwiększają się, muza jest tania, to się staje modne i popularne. Nikt się nie dziwi, że kupuje aplikacje na telefon. Że kupuje e-książki. Że za parę zetów abonamentu ogląda filmy. Że opłaca co miesiąc MMORPG. Wszystko powszednieje, a transfer pieniędzy staje się faktem, bo za byle pierdółkę po prostu ludziom pasuje płacić. Nabywanie nielegalne tworów audio maleje, bo nie ma takiej potrzeby. Sępy zwietrzyły (spóźnioną) szansę nabycia kasy i przypinają się do ludzkich kieszeni. Piractwo ma tu drugorzędną rolę.

Hydra ACTA podnosi łeb.

A dla kogo pójdzie ta kasa, co? Ile procent z tak wyszarpanej kasy trafi do twórców? Pożera to Zaiks, wielkie koncerny, państwo. A ja znam całkiem inny sposób dystrybucji dóbr audio. Zaś całego g***nego mainstreamu nie uznaję. Po prostu drażni mnie, że ktoś traktuje mnie jak zakochaną w... Bieberze nastolatkę, która nową piosenkę specjalnie kupi tylko w tej a nie innej sieci. Nie. Są ludzie, których świat muzyczny jest o całe lata świetlne odległy od powszechnie znanego dookoła. Nie życzę sobie skrobania ze mnie kasy na rzecz obcego mi środowiska.

A zresztą, co to jest nielegalne nabywanie. Słucham sobie radia, zgrywam to, edytuję, taguję, zgrywam na fona. Na własny użytek. Czy to jest nielegalne?
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2014, 00:06 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
TheSider
Seryjny zabójca
Posty: 473
Rejestracja: 31 sty 2014, 19:44
Lokalizacja: z Podwórka
Kontakt:

29 wrz 2014, 07:47

Moim zdaniem jest to zwykle k*restwo, cebulizm i paranoja która idzie wielkimi krokami coraz dalej a acta to+był początek. Za chwilę będziemy musieli płacić za słuchanie i puszczanie muzyki u fryzjera czy na bazarze.. -_-
weszło to gunwo dlatego bo jest to kolejny zarobek dla państwa i tych nie robów z sejmu!
Szukaja kolejnych sposobów na wydojenie obywateli.
Ale przecież tv milczy i ma to w dpie. :3

Nic im nie zapłacę! Mam dobry telefon który mi starczy na dłużej ;-)


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

29 wrz 2014, 21:09

Hmm... a mnie ciekawi - skoro to 3% to już niech będzie to 3% - jak oni to podzielą i dla kogo.
Którzy producenci muzyczni będą uwzględniani i czemu inni nie.
Oraz np. jeśli nie słucham Kwiatkowskiego a marny grosik by dla niego poszedł z tych 3%,
to z jakiej racji mam mu płacić, za tą jego gównianą muzykę?
hahaha.. smiać mi się przez to chce..
3% podzielone na 10000 artystów... pfff.... taa jasne... na pewno...

Teraz już wiem, że to jest jeden wielki spisek, gdzie nieodpowiedni ludzie próbują ssać z nieswojego źródełka.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2014, 21:10 przez seebeek17, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

30 wrz 2014, 00:18

Podobne to do projektu ustawy w myśl której KAŻDY musi płacić abonament RTV, nieważne czy ma TV czy nie. No bo przecież ma możliwość go kupić albo schował se w szopie itp. Nie wiem czy już to uchwalili, mam nadzieję, że nie.
W sądzie jest coś takiego jak domniemanie niewinności. ZAiKS inspiruje się tym tworząc domniemanie piractwa... Zresztą, słyszałem o przypadku gdy gość musiał zapłacić kilkanaście tysięcy PLN kary za ściągnięcie filmów z chomikuj.
Jeszcze trochę i będą kontrolować każde nasze pierdnięcie.


ODPOWIEDZ