PostED-BRONIE

Uczymy się edytowania P2 i rozwiązujemy nasze problemy. Nowi adepci mile widziani!

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

04 wrz 2007, 21:33

Spoonman pisze:Ale z importowaniem tekstur jest lipa, jeżeli chce się uzyskać przezroczystość.
chodi ci o przezroczystość że jest obrazek na środku a dookoła nic niema,
czy że jest obrazek i jest pszezroczysty jak NP. krew whudzie z ED??? (wyjaśnienie coto "HUD" hud to to naczym wyświetla cie ilemamy życia poszedmioty w ekfipunku i broń)


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Spoonman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 319
Rejestracja: 30 lip 2007, 12:29
Lokalizacja: zza węgła

05 wrz 2007, 14:02

Wiem, co to HUD (HeadUp Display). Z przezroczystością taką, że naokoło nic nie ma sobie poradziłem. Nic trudnego. Ale chodzi właśnie o przezroczystość np. krwi.


Speed means freedom of the soul
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

05 wrz 2007, 19:03

musisz użyć programu pozwalającemu ustawić przezroczystość warstwy
(ja używam photoshopa) i ustawić przezroczystość na 20/30% (tak żeby obraz zrobił się przezroczysty) i najważniejsze zapisać w formacie TGA

potem wgrać do postaleda i zrobić to samo co przy ustawianiu tego żeby nic nie było dookoła


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Spoonman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 319
Rejestracja: 30 lip 2007, 12:29
Lokalizacja: zza węgła

05 wrz 2007, 19:27

Używam Paint Shop Pro i wydaje mi się, że format TGA nie obsługuje przezroczystości, ale mogę się oczywiście mylić. Nie wiem jeszcze co to jest alpha channel transparency, so mam co popróbować. Wynikami oczywiście się podzielę...

[ Dodano: 2007-09-05, 20:09 ]
Głupia sprawa, bo PSP8 nie zapisuje w plikach TGA warstw. W PNG owszem, jednak Unrealowy silnik nie ogsługuje formatu PNG.


Speed means freedom of the soul
ODPOWIEDZ