W co wierzysz?

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

14 wrz 2014, 00:24

Wierzę w Boga, czytuję Pismo Święte i staram się nikomu nie czynić krzywdy.
W końcu chrześcijaństwo sprowadza się do zaledwie jednego przykazania: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego, gdyż przykazanie: Będziesz miłował Boga swego przestrzega się właśnie poprzez miłość do innych ludzi i modlitwę. I nie potrzebne są do tego żadne religie czy obrzędy.
Trochę dziwnie to brzmi na forum gry w której morduje się tysiące ludzi :P .


I regret nothing
Awatar użytkownika
TheSider
Seryjny zabójca
Posty: 473
Rejestracja: 31 sty 2014, 19:44
Lokalizacja: z Podwórka
Kontakt:

14 wrz 2014, 00:35

Jak już napisałeś.. TROCHĘ Bardzo.. :-D
ja wierze w Dudeism.. Google prawdę powie
jak ktoś jest ciekawy... :lol:
a mówiąc serio u mnie wygląda to tak że wierze jako tako w Boga, staram się ludziom pomagać na tyle ile mogę. Niestety nie modlę się ani do kościoła nie chodzę..
Słaba ze mnie osoba wierząca :-P
Już nie wspomnę o niektórych księżach z którymi mam źle wspooienia..
i nie, nie chodzi tu o śmietanę jeśli ktoś by sobie takowego pomyślał :-D


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

14 wrz 2014, 00:44

O dudeismie coś tam kiedyś czytałem w internetach, nazwa trochę nawiązuje do naszego ulubieńca nieprawdaż :P . W sumie chyba chodzi o coś takiego że róbta co chceta tylko nie krzywdźcie innych czy jakoś tak. W sumie sprowadza się do tego samego co ja wierzę.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

14 wrz 2014, 09:14

A ja mam szczerze wykochane na religię. Nie lubię mieć przypisywanych łatek. Wierzę w siebie i bliskie mi osoby. Wierzę, że każdy człowiek ma prawo wierzyć w co tylko chce, pod warunkiem, że nie robi tym krzywdy innym (albo przynajmniej mi lub bliskim mi osobom). Wierzę, że moja wiara w cokolwiek innego poza mną samym jest bezcelowa i bezsensowna. Szanuję religie całego świata, w tym też te kontrowersyjne (np. satanizm laveyański), nie zawsze z nimi się zgadzam, ale wyciągam z każdej z nich coś wartościowego dla siebie. Jasne, że żyję we własnym świecie odrzucając pełną wartość tych przekazów. Ale jak niby mam przyjąć do siebie to, że mogę zniszczyć kogoś, bo po prostu stoi mi na drodze - bez uprzedniej próby obrania innej drogi? Jak mogę przyjąć do siebie to, że nie mogę w ogóle zabijać, nawet gdy ktoś stanowi bezpośrednie zagrożenie dla mnie lub bliskich mi osób?

To tylko ładne 0,1% tego, co ja sobie myślę, a to i tak w ogóle nie wyraża w żaden precyzyjny sposób, co sobie myślę. Nigdy nie pozwalam innym instytucjom lub osobom przejmować kontroli nad swoimi systemami wartości. Nawet jeśli one by były w 100% doskonałe, i tak im nie zaufam, wolę już ufać sobie samemu, nawet gdy wiem, że jestem niedoskonały i niezbyt mądry. Wierzę w siebie i bliskie mi osoby. Popełniam czasami błędy, ale zawsze staram się postępować najlepiej jak umiem i rzadko popełniam ten sam błąd po raz drugi. Ateista? Może. Ja nie lubię tej łatki. Agnostyk? Być może. Też nie lubię tej łatki. Egoteista/autoteista? Być może. Brzmi zbyt zuchwale, staram się nie być zuchwały (kłamstwa, i tak jestem), ale wygląda na to, że to jest łatka, która mnie najlepiej opisuje. Ale ja wciąż nienawidzę mieć jakiejkolwiek łatki. To tak jakby ktoś ci kazał wyjść na ulicę z napisem "DEBIL" na twoim czole. Po prostu duma ci nie pozwoli. Tak samo i mi moja duma nie pozwala mi na przyjęcie jakiejkolwiek łatki.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

14 wrz 2014, 09:25

Loc pisze:Wierzę, że każdy człowiek ma prawo wierzyć w co tylko chce, pod warunkiem, że nie robi tym krzywdy innym
Z tym się zgodzę.
Loc pisze:Jak mogę przyjąć do siebie to, że nie mogę w ogóle zabijać, nawet gdy ktoś stanowi bezpośrednie zagrożenie dla mnie lub bliskich mi osób?
Ciekawa kwestia, w końcu teoretycznie chrześcijanin powinien nadstawić drugi policzek czyli... dać się zabić? O tym jakoś nie myślałem.
A wierzysz w jakąś siłę wyższą, w coś co mogło stworzyć ten świat? Czy jesteś ewolucjonistą?


Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

15 wrz 2014, 00:48

dzienis666 pisze:A wierzysz w jakąś siłę wyższą, w coś co mogło stworzyć ten świat? Czy jesteś ewolucjonistą?
Wierzę, że te dwie rzeczy można jakoś próbować ze sobą pogodzić, niestety, u mnie to kończy się tylko na próbach. Jestem raczej ewolucjonistą.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2014, 16:50 przez Loc, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
ALCRD
Agressive Vampire
Agressive Vampire
Posty: 1324
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:24
Lokalizacja: Coldharbour

15 wrz 2014, 10:04

W naukę.
mimo iż ona raczej nigdy nie udzieli wszystkich odpowiedzi to i tak jest dla mnie bardziej "przyswajalna" niż inne "wiary"
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2014, 14:20 przez ALCRD, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

15 wrz 2014, 13:54

ALCRD pisze:W naukę.
mimo iż ona raczej nigdy nie udzieli nigdy wszystkich [odpowiedzi] to i tak jest dla mnie bardziej "przyswajalna" niż inne "wiary"
Mądre słowa, Alu. Podzielam twoje zdanie w 100%.


Awatar użytkownika
ALCRD
Agressive Vampire
Agressive Vampire
Posty: 1324
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:24
Lokalizacja: Coldharbour

15 wrz 2014, 14:20

Loc pisze:
ALCRD pisze:W naukę.
mimo iż ona raczej nigdy nie udzieli nigdy wszystkich [odpowiedzi] to i tak jest dla mnie bardziej "przyswajalna" niż inne "wiary"
Mądre słowa, Alu. Podzielam twoje zdanie w 100%.
Heh.. dopiero zauważyłem jakiego wielkiego byka strzeliłem ^^
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2014, 14:21 przez ALCRD, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

15 wrz 2014, 16:46

ALCRD pisze:
Loc pisze:
ALCRD pisze:W naukę.
mimo iż ona raczej nigdy nie udzieli nigdy wszystkich [odpowiedzi] to i tak jest dla mnie bardziej "przyswajalna" niż inne "wiary"
Mądre słowa, Alu. Podzielam twoje zdanie w 100%.
Heh.. dopiero zauważyłem jakiego wielkiego byka strzeliłem ^^
Byk czy nie byk, merytoryczny kontekst twojej wypowiedzi jest jak najbardziej prawidłowy, jeśli chodzi o moje zdanie.


Awatar użytkownika
Tardis
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1183
Rejestracja: 11 lis 2013, 16:36

15 wrz 2014, 18:45

Wierzę w mieszankę kabały, chrześcijaństwa i buddyzmu


Niebawem Mapka Niespodzianka 2!
Czekajcie panowie spokojnie!
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

15 wrz 2014, 20:33

W Polskę wierzę :polska:


8=======D
Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

17 wrz 2014, 19:22

Ani żadna religia, ani nauka nie powiedzą nam, "co było przed", bo to i tak wychodzi poza nasze rozumienie. Wyobrazić sobie 25 samochodów w grupie umiemy, z czterema milionami jest problem, i tak samo odpowiedź na w/w pytanie jest IMO niemożliwa do ogarnięcia normalnym, ludzkim umysłem. Takie hasła jak "Powiemy ci, jak żyć bez grzechu!" "Powiemy ci, dlaczego X!" to moim zdaniem czysta demagogia. Do tego wmawianie ludziom, że grzeszą, kiedy postępują zgodnie z naturą - brrrr. Ja w naukę. Oczywiście nauki ścisłe i biologiczne + archeologia, paleontologia, historia i takie tam, które naprawdę coś wnoszą.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2014, 19:23 przez Cziko, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

18 wrz 2014, 01:25

Tardis pisze:Wierzę w mieszankę kabały, chrześcijaństwa i buddyzmu
Dla mnie bagno. :039:


Wiara w naukę? Powiedzcie mi, jak można wierzyć w coś udowodnione/zmierzone/zważone?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

18 wrz 2014, 09:57

Tiquill pisze:
Tardis pisze:Wierzę w mieszankę kabały, chrześcijaństwa i buddyzmu
Dla mnie bagno. :039:
I nawet ma swój dział na forum xD


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
ODPOWIEDZ