Bronie

Uczymy się edytowania P2 i rozwiązujemy nasze problemy. Nowi adepci mile widziani!

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
zkar
Wielki Przedwieczny
Wielki Przedwieczny
Posty: 167
Rejestracja: 12 gru 2006, 19:21
Lokalizacja: z Bunkra
Kontakt:

28 sie 2007, 18:35

AK z Sturmgewehrem nie ma wiele wspólnego. "AK zupełnie inaczej się rozkłada, ma inny przełącznik rodzaju ognia, inny mechanizm powrotny, układ gazowy, zamek, sposób zwalniania magazynka, bezpiecznik".

STG - Karabinek działa na zasadzie odprowadzenia gazów przez boczny otwór w ściance lufy. Komora gazowa typu zamkniętego ma stałą objętość.

AK - Jest to broń samoczynno-samopowtarzalna działająca na zasadzie odprowadzenia gazów przez boczny otwór w lufie do komory gazowej, umieszczonej nad lufą. Elementem łączącym zespoły i mechanizmy karabinka jest komora zamkowa, wykonana ze stali metodą obróbki wiórowej.

Już to powoduje ogromne różnice. A jest ich jeszcze więcej.

Co do tych testów Discovery - ot taka zabawa dla mas i ludzi, którzy raz będąc w wojsku już uważają się za ekspertów w dziedzinie militariów. Różnica jest tylko jedna - gdyby wyprodukować Sturmgewehera w 50 milionach egzemplarzy i AK w 400 tys, to wynik: AK na 9 miejscu a Stg na 1. Ale myślę, że cieszysz się z tego, ze tylko tyle go wyprodukowano, bo gdyby było go więcej, to prawdopodobnie historia twojego rodu zakończyłaby sie gdzieś na dziadku (czyt. Hitler wygrałby wojnę). Sturmgewehera można nazwać jednym z najlepszych Wunderwaffe Hitlera.

MP 43, MP 44 i StG 44 - w tych karabinkach występują NIEWIELKIE różnice. Były to tylko drobiazgi poprawiające bezpieczeństwo pracy, ułatwiające budowę, bądź zmianę materiałową.

P.S. Ten serial Discovery nazwałbym rankingiem najpopularniejszych broni świata. Taki Steyr AUG bije na głowę AK, a tam był na 7 miejscu. A M16 - totalny szit na drugim. Bez komentarza.

co do inżynierów:

mgr inż - Można Gówno Robić i Nieźle Żyć
Ostatnio zmieniony 28 sie 2007, 18:44 przez zkar, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Smiechu
Miłośnik broni
Posty: 119
Rejestracja: 08 lip 2007, 12:16
Lokalizacja: Z dupy strony
Kontakt:

28 sie 2007, 18:45

Ciesze się bo nie lubię niemców, niemieckiej broni etc. jedynie podoba mi się niemiecki granat z drugiej wojny światowej, bo... fajnie leci.

Ale sam fakt, że ak jest budowany na podstawie stg powoduje dużo podobieństw.


Awatar użytkownika
zkar
Wielki Przedwieczny
Wielki Przedwieczny
Posty: 167
Rejestracja: 12 gru 2006, 19:21
Lokalizacja: z Bunkra
Kontakt:

28 sie 2007, 18:55

To praktycznie tylko wygląd. Dlatego w wielu filmach Stg były zastępowane przez AK. A że Stg to bron mało znana to tylko znawcy zauważali błędy w rekwizytach.

"Tłuczek do kartofli" był bardzo dobry, i to dzieki swemu kształtowi osiągał dobre rezultaty. Ale granaty trzonkowe sięgają jeszcze do poczatków I wojny światowej. Wtedy to wyglądały one jak dzisiejsza szyszka. Potworna skutecznosć.


Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

28 sie 2007, 19:37

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... tion-1.jpg

TAR-21

Tavor Assault Rifle - 21 - izraelski karabin szturmowy produkowany przez koncern Israel Military Industries Ltd. Nazwa pochodzi od góry Tabor (hebrajska nazwa Tavor)

Obrazek

karabinek szturmowy wz. 96 Beryl

5,56 mm karabinek szturmowy wz. 96 - polski karabin szturmowy. Ma zastąpić w uzbrojeniu Wojska Polskiego karabiny kalibru 5,45 x 39 mm i 7,62 x 39 mm.

Historia konstrukcji
Po decyzji o standaryzacji kalibrów z armiami NATO podjęto prace nad nowym karabinem i karabinkiem. Oparto się na konstrukcji karabinu wz. 88 i karabinka wz. 89. Podstawową różnicą była zmiana kalibru z 5,45 na 5,56 mm. Zmieniono także konstrukcję kolby składanej. Badania serii prototypowej odbyły się na przełomie 1995 i 1996. W 1997 nowy karabin i karabinek zostały przyjęte do uzbrojenia jako "5,56 mm karabinek szturmowy kbs wz. 96" i "5,56 mm karabinek krótki wz. 96" (zgodnie z polską nomenklaturą wojskową broń strzelająca nabojem pośrednim jest zawsze określana jako karabinek). Do broni opracowano podstawę umożliwiającą montaż celowników:

PCS-6 - noktowizyjny nocny
CK-3 - kolimatorowy
LKA-4 - optyczny
CWL-1 - optyczny połączony ze wskaźnikiem laserowym
Największą wadą nowo opracowanych karabinów okazało się przystosowanie tylko do standardu amunicyjnego (amunicja 5,56 x 45 mm NATO). Zarówno magazynki jak i podstawa celownika optycznego nie są zgodne z natowskimi standardami.

Według nieoficjalnych informacji z Ministerstwa Obrony Narodowej, w roku 2002 za każdy egzemplarz karabinu szturmowego wz. 96 Beryl płacono około 600 USD. Według wielu opinii była to cena zawyżona o około 30%, w tym samym czasie jeden egzemplarz karabinu HK G36 z mechanicznymi przyrządami celowniczymi kosztował około 800 USD.

W 2004 roku zaprezentowano nowy karabin wz. 2004, będący modernizacją karabinu wz. 96.


Awatar użytkownika
zkar
Wielki Przedwieczny
Wielki Przedwieczny
Posty: 167
Rejestracja: 12 gru 2006, 19:21
Lokalizacja: z Bunkra
Kontakt:

28 sie 2007, 21:24

"Widziałem się" z wz.96. Miałem też w rękach zdekowanego AK. Porównując - Beryl jest jakiś taki... gorszy, ale pod względem materiałowym. Stary Kałasznikow (około 1960roku wyprodukowany) zdawał się solidniejszy i wytrzymalszy od Beryla.

Ale w naszym ukochanym kraju nawet skopiowanie AK może się nie udać. Wiadomo - za kilka lat karabiny będą przestarzałe i trzeba je będzie wymienić dając zarobić komu innemu.


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

30 sie 2007, 17:04

A moje ulubione bronie to:

Franchi SPAS 12

Jest to włoska strzelba, ma fantastyczny (dla mnie) wygląd. Była głównie używana w służbach bezpieczeństwa i policji. Parametry:

Nabój: 12kalibrowy 2,75 cala
Masa: 4,2kg
Magazynek:7 naboi
Szybkostrzelność: 240 strzałów na minutę



Pancor Jackhammer

Jest w statystykach dość podobny do poprzednika, ale działa w systemie bullpup i kompletnie inaczej wygląda. Parametry:

Nabój: 12 kalibrowy 2,75 cala
Masa: 4,57 kg (załadowany)
Szybkostrzelność 240 strzałów na minutę.
Magazynek: 10 naboi, bębenkowy


PPSZ- 41 (Pepesza)

Jest po prostu fajny. Stary karabin w był użyciu przez radziecką armię jeszcze podczas IIWŚ. Parametry:

Nabój: 7,62 mm
Masa: 5,4kg (załadowany)
Szybkostrzelność: 900/min
Magazynek: 35 naboi, lub 71(bębenkowy). Ten 2. jest nieporęczny, cięzki i wymaga innego sposobu strzelania.

Oprócz w.wym lubię jeszcze HK G11 , ale ten został już wymieniony :).


Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

30 sie 2007, 18:51

Stara dobra pepesza z kraju ZIŁów, ZISów, ŁADów, KAMA3ów i kałacha :mgun2:
Widze że lubisz shotguny, w innych grach(oprócz postala :612: ) też ich używasz????
Ja tam wole snajperki typu "SWD Dragunow" M21, Mosin-Nagat z lunetą i wiele innych :rifle:
Drugie miejsce Karabiny i karabinki typu AK-74(również ak-74u)
AK-47, AK-101, AK-103, AK-107, :mgun2: M4, M16A1, Thompson, mp-40, mp-42, mp-43, mp-5, itd.


Awatar użytkownika
zkar
Wielki Przedwieczny
Wielki Przedwieczny
Posty: 167
Rejestracja: 12 gru 2006, 19:21
Lokalizacja: z Bunkra
Kontakt:

31 sie 2007, 07:29

Też lubię PPSh, ale czy rosyjscy konstruktorzy zawsze muszą się na czymś wzorować? W tym przypadku był to Fiński pistolet maszynowy Suomi. A magazynek bębnowy to już całkowita kopia.


Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

31 sie 2007, 09:17

Ruski wiele rzeczy kopiowali na wojnie i po wojnie, bo stalin chciał ażeby wszyscy jajogłowi, w łeb i do piachu, dopiero tam jeden szef nkwd powiedział: "oni się mogą przydać, ale w każdej chwili możemy ich rozstrzelać ".
tak było z bombowcem Tupolev Tu-4, to kopia amerykańskiego B-29 Superfortress


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

31 sie 2007, 13:23

A po ruskach swoje plagiaty zaczęła wydawać Azja - Wietnam i Chiny.

Tak, lubię strzelby, ale podobają mi się również snajperki - ulubiony to SWD Dragunov (już wymieniany tutaj :) ) i fiński Vaime MK2 (ktoś to zna??)


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

29 gru 2007, 20:37

Ostatnio zakochałem się w Mauserze.
Obrazek
Bardzo podoba mi się ten karabin. Marzy mi się w Postalu. 8-)


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

30 gru 2007, 16:31

Moj ulubiony rodzaj bronii to broń wyborowa. A ulubiony Karabin Wybororwy- Wa2000.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
konrad pl
Seryjny zabójca
Posty: 275
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:00
Lokalizacja: z dumu
Kontakt:

05 sty 2008, 19:30

moja ulubiona broń to STG44 i PPSZ,pepeszke sam mam na stanie :D do pełnej sprawności brakuje mi mechanizmu spustowego,na allegro on chodzi po 120 zł ;/
a kolbe to wezme od wiatrówy przerobie ;)


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

29 sty 2008, 12:12

Moje ulubione bronie:

Karabiny Wyborowe: SVD Dragunov. Wa 2000
Karabiny Szturmowe: AK-47, AK-74, M16A1, M16A2, M4
Pistolety Maszynowe: MP5, Uzi
Pistolety: Dsert Eagle, Glock 17
Inne: Panzershreck, Rpg, Al-Nasira, wszelkie Granaty
Ostatnio zmieniony 29 sty 2008, 12:15 przez Mr Minio, łącznie zmieniany 1 raz.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Alien667
Niedorobiony bandzior
Posty: 28
Rejestracja: 30 sty 2008, 16:31

31 sty 2008, 22:03

Dragunova kojarzę z Max Payne 2

Osobiście wolę Barrett M468 Assault Rifle


Obrazek
ODPOWIEDZ