Antysemityzm czy Truman Show?

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

24 lut 2014, 21:59

Ostatnimi czasy bardzo drażnią mnie komentarze na różnego rodzaju polskich stronach internetowych. Chodzi o Żydów.

Na wstępnie dodam, że nie oceniam Żydów negatywnie, ponieważ osobiście styczności z nimi nie miałem.

O co chodzi: Komentarze "popularne" są wręcz absurdalne i pragnę wam, drodzy czytelnicy, przytoczyć parę z nich, abyście mogli napisać co o tym myślicie.

Wiadomo, że Żydzi rządzą światem (trochę w tym prawdy jest), ALE: Żydzi rządzą USA, które jest podporządkowane Izraelowi i wgl cała Europa to "Jewropa" i powstanie na Ukrainie też opłacili Żydzi....

Żydzi rozdają Oscary tylko, tym którzy mają pochodzenie żydowskie - i tutaj ja wkraczam. Otóż Oscarami interesuję się bardzo i przez wszelakie lata nie widziałem dominacji ludzi "pochodzenia żydowskiego" w żadnym wypadku. Można wiele Akademii zarzucić, ale to jest po prostu popierdolo*e.

Ogółem na onetach, o2, itd. wszystko co złe = Żydzi. + mnóstwo łapek w górę. I teraz moje pytanie: Drodzy czytelnicy, myśląc trzeźwo: czy oni zainstalowali jakieś boty, czy może antysemityzm w naszym kraju przerodził się w paranoje, czy może ja żyje w tytułowym Truman Show i to nie dzieje się na prawdę?

PS. Jeśli ktoś z was zechce bronić powyższych, absurdalnych oświadczeń, proponuje zajrzeć trochę w obiektywną lekturę (która jest mało popularna) i dopiero pisać.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

24 lut 2014, 22:05

Wiesz, na portalach typu onet, często komentujący nie są zbyt mądrzy.


:rozpacz:
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

24 lut 2014, 22:22

Na temat spisku żydowskiego natknąłem się już wiele razy, ale nie różni się to zbytnio od teorii NWO. Żydzi są bogaci i wpływowi, co nie każdemu się podoba. Chociaż trzeba przyznać, że od czasów antycznych był to naród bardzo gnębiony i nielubiany.

To, że Akademia nagrodziła kilka filmów o Żydach nie oznacza od razu, że są tam sami Żydzi, którzy nagradzają Żydów. A że wybory kontrowersyjne? Ano, kontrowersyjne, ale Akademia nie jest tutaj jedyna. Cannes i Palme d'Or dla Fahrenheit 9/11. Ale z Akademią to była fajna sprawa jak W Ciemności przegrało, słusznie z resztą, z Rozstaniem, po tym jak wielu myślało, że Holland ma Oscara w kieszeni za poruszenia tematu żydowskiego.

Ostatnio trafiłem na jakiś antysemicki portal, gdzie autor wysnuł teorię, że kosmici z Oni Żyją to Żydzi, którzy panują nad światem. :D Poza tym dzięki za przypomnienie - muszę obejrzeć Truman Show.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

24 lut 2014, 22:32

Zgadzam się, kontrowersje są zawsze, bo każdy ma inny punkt widzenia, ale według mnie jakiś skrajności nigdy nie było, może poza brakiem Oscara dla DiCaprio, ale mam nadzieję, że w tym roku to naprawią.

Odnośnie tego bogactwa, to fakt, ale z czegoś to się wzięło, taką mają naturę, że oszczędzają i sępią od innych. Ale fakt jest taki, że prędzej taki bogaty Żyd Cię doceni niż bogaty Polak, chociaż i tak zarobi na Tobie ile się da, ale na tym świecie dobroć nie ma wpływów, także Żydzi to najmniejsze zło według mnie.

EDIT: Lepszy nawet przykład mam, gdy Bękarty Wojny (oddział Żydów zabija Hitlera) przegrał z King's Speech to dopiero dowód braku znaczenia pochodzenia i tematyki Żydowskiej :D
Ostatnio zmieniony 24 lut 2014, 22:37 przez Pablo Abruzzi, łącznie zmieniany 1 raz.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

24 lut 2014, 22:42

A ja chyba rzeczywiście Truman Show kiedyś obejrzę, bo widzę, że film może być na czasie.
A co do kwestii żydowskiej (hm, prawie jak wujaszek Adolf) to ostatnio pytałem się znajomego, co o tym sądzi, to stwierdził, że w dużym skrócie: wynika to z tego, że w historii Żydzi byli zamkniętą grupą dbającą o wykształcenie i pracę, stąd ich bogactwo. Później to wiadomo, zazdrość, że drugi ma lepiej ode mnie itd. i połączono to z faktem bycia Żydem. Zasada oko za oko etc. i tak dochodzimy do II wojny światowej, Hitler bał się Żydów i dlatego dorobił ideologię o podludziach i Aryjczykach, z czego wyniknął holocaust. Po wojnie przychodzili jakieś ciotki pociotki wuj wie skąd i brali jakieś odszkodowania za kamienice, które niby potracili i wysiedlali ludzi z domostw. O i tak to wg niego było. Coś w tym jest w sumie, ale ta nagonka na Żydów jest przesadzona. Niech se nawet całym światem rządzą Żydzi, byle by mi się udało jakoś przeżyć ;)


Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

24 lut 2014, 22:46

Dzięki Wielkie, przywróciliście mi wiarę w rodaków. Przynajmniej na razie. :D


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

24 lut 2014, 22:59

Akurat nawet jakbym był zwolennikiem teorii Żydów w Akademii, to nie powoływałbym sie na Bękartów, bo to typowe kino post-modernistyczne i zabawa kinem.

To co napisał Pangia to oczywiście prawda. Żydzi bardziej dbali też o higienę, więc rzadziej chorowali, co oczywiście zostało zrozumiane w ten sposób, że to oni te choroby wywołują. Wyznawali też inną religię, co oczywiście również nie budziło entuzjazmu chrześcijan. Byli zamknięci i nie asymilowali się z innymi, co oczywiście budziło zaniepokojenie nie-Żydów. Bo co oni tam mogą robić? Pewnie jakieś czary, albo morderstwa. W XX wieku antysemityzm to nie tylko Niemcy Hitlera, ale także Polska w XX-leciu antywojennym. Trzeba przyznać, że patrząc z perspektywy historycznej jest to jeden z najbardziej nienawidzonych i tępionych narodów.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

24 lut 2014, 23:13

Nie zgodzę się na ten brak powołania, bo akurat krytycy zwracali na to uwagę. + Kolejna skrajność względem Dogmy 95' niby aż 14 lat później, ale jednak wciąż kpienie z zasad owego manifestu.

W końcu jak dostał Oscara za PF, które kpiło z Dogmy przed jej wydaniem to hehe :D

Ale wracając do tematu to ciekawi mnie jak oni sobie wpajają to wszystko, jak nawet w filmie Borat była sparodiowana rodzina Zydowska (Borat się jej bał, podczas gdy byli to przemili ludzie).

Co ma Dogma 95 do Tarantino? W jaki sposób Pulp Fiction kpiło z Dogmy? Rozwiń wypowiedź, ale tutaj.

EDIT: Skomplikowane, uczyłem się tego na wykładach z filmoznawstwa, nie będę zanudzał.

Za to mam coś ciekawego:
W załączniku zdjęcie dotyczące wyjaśnienia kim na prawdę jest ta laska z filmiku z Ukrainy. Tożsamość sprawdzona, że to nie jest ustawka i mimo to takie komentarze.... brak słów.
Załączniki
1.png
1.png (28.43 KiB) Przejrzano 2447 razy
Ostatnio zmieniony 25 lut 2014, 14:47 przez Pablo Abruzzi, łącznie zmieniany 2 razy.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
ODPOWIEDZ