Bo niszczenie aut może byc fajne... BeamNG.drive

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Mike
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1805
Rejestracja: 14 wrz 2013, 12:33

02 sty 2014, 23:13

BeamNG.drive to debiutancka produkcja niewielkiego studia
BeamNG. Od początku swego istnienia pracowało ono nad zaawansowanym silnikiem fizycznym i dopiero po ukończeniu prac nad nim postanowiono stworzyć grę, która będzie skupiała się na jego wykorzystaniu. Dlatego BeamNG.drive oferuje sandboksowy model rozgrywki, w którym swobodnie przemierzamy zróżnicowane lokacje o otwartej strukturze, oddając się przyjemności płynącej z jazdy i eksploracji. Robimy to za kierownicą jednego ze stosunkowo pokaźnej puli pojazdów, w pełni podatnych na uszkodzenia i szeroki zakres modyfikacji.
Za to, by taka rozgrywka szybko się nie znudziła, w dużej mierze odpowiadają sami gracze. Deweloper dołącza bowiem do gry rozbudowany edytor, który umożliwia tworzenie własnych map i pojazdów Dostępna jest też opcja kreowania misji i wyzwań, co pozwala wzbogacać produkcję o swoiste kampanie fabularne. Co więcej, sami twórcy nieustannie rozwijają swoje dzieło, dodając do niego nowe obszary, wehikuły czy tryby rozgrywki, takie jak rajdy, wyścigi uliczne, zadania kurierskie, pokazy kaskaderskie i pościgi policyjne. Najistotniejszą częścią omawianego tytułu jest jednak wspomniany silnik fizyczny. BeamNG stworzyło niezwykle zaawansowaną technologię, która, oprócz bardzo realistycznego modelu zachowania się samochodu na drodze, oferuje przede wszystkim system zniszczeń na niespotykanym wcześniej poziomie. Gięcie blachy i odpadanie części jest tutaj generowane w czasie rzeczywistym, a efekty kolizji nieznacznie odbiegają od tego, co możemy oglądać w testach zderzeniowych prawdziwych samochodów.
Przy takim zaawansowaniu fizyki w grze jej oprawa graficzna, generowana przez silnik Torque3d, mimo stosunkowego ubóstwa detali i efektów, może zejść na dalszy plan.
źródło: GryOnline

Ja ściągnąłem sobie demo tej gierki i zamierzam kupić pełną wersję Alpha tej gry (ciekawy jest system zakupu-płacisz raz a dostajesz wszytkie aktualizacje, coś jak w MineCraft). Po zrobieniu pierwszego crash testu (samochód i ściana) byłem zdumiony fizyką gry. Nigdzie indziej auta nie niszczą się tak pięknie i realistycznie.
Oto filmik prezentujący możliwości tej gry:

Co wy sądzicie o BeamNG.drive? Testowaliście?
Ps
Link do dema w opisie filmu.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2014, 23:13 przez Mike, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 sty 2014, 09:03

3:13 samochód przenika przez krzaki :D
Można w tej grze robić coś innego niż jeździć ? Chociaż jakiś przeciwnik do wyścigu by się przydał. Zniszczenia aut są fajne i realistyczne, ale co dalej ?


8=======D
Awatar użytkownika
Mike
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1805
Rejestracja: 14 wrz 2013, 12:33

03 sty 2014, 09:12

Z tego co widziałem na filmiku to jeździły 2 auta. Albo ktoś nim sterował albo to AI. W opisach gry pisało, że są chyba jakieś tryby wyścigów i pościgów z radiowozami. Czy to prawda to nie wiem, nie mam jak sprawdzić mam demo. Może w tym edytorze gry coś sie da zrobić, trzeba poprubować :D


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

03 sty 2014, 14:52

Wystarczyło 10 sekund, ale mimo to nikt z was nie zauważył, że w aucie nie ma kierowcy. Hmph.
Kiedyś widziałem filmik z tej gierki, tylko że był prezentowany jako symulator zderzeń ze względu właśnie na zaawansowanie w ukazywaniu zniszczeń pojazdów. Jak dla mnie to może kiedyś… Może na Steamie wyląduje za 5 lat :P


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

03 sty 2014, 17:18

Hm, ja chyba zostane przy Rigs of Rods. Przynajmniej mi odpala x.x


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

05 sty 2014, 22:33

Nie ma kierowcy, bo chodzi o zniszczenia pojazdów. Choć owszem, popatrzeć jak "czynnik ludzki" wylata przez szybę można by. xD Nigdy nie za dużo gier w stylu FlatOut.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mike
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1805
Rejestracja: 14 wrz 2013, 12:33

06 sty 2014, 09:34

UP
Fajnie można by na to popatrzeć w Postalu. Jeszcze fajniej by było gdyby ludzie w Postalu się "niszczyły" jak w tym BeamNG.drive. :D


ODPOWIEDZ