Brutal Doom

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

25 gru 2013, 02:42

Witam, Na pewno każdy kojarzy starego dobrego "duma" jedynke i to jakże...masakryczne gore [xD]
Obrazek
Tak więc chciałem wam zaprezentować modyfikacje do jakże znanego Dooma 1 i Dooma 2, która może znacie, albo pierwszy raz zobaczycie dopiero teraz. Nazywa się Brutal Doom. Brzmi prosto prawda? Ale gre zmienia nie do poznania. Nie dodaje jedynie samej brutalności, finiszerów, Krwi oblepiajacej sufity, ściany, dosłownie WSZYSTKO. Dodaje też różne efekty, lepsza broń [jakościowo] jak i lepsze oświetlenie, dodatki do broni, przybliżenia, alternatywne strzały, Kopniaki pod "q" znane z Postala albo Duke Nukem, a także oryginalny taunt pokazujacy środkowy palec, i pozdrawiajacy słowami typu "Go Fuck Yourself!".
Oto jeden z trailerów, do ostatniej wersji moda, wersji 19 [sam mod jest tworzony od 2010 roku bodajże]
[youtube][/youtube]
URL: https://www.moddb.com/mods/brutal-doom
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Aby odpalić tego moda, potrzebne nam pliki doom1.wad i doom2.wad [oryginalne. te z Freedoom'a będa krzaczyć i lipnie wygladac i popsuja caly klimat] w tym samym folderze.
Potem jeszcze najnowszy klient Zdoom'a [do Singla] badź lepiej klient Zandronum oraz najnowszy DoomSeeker do komfortowego wyszukiwania serwerów, brakujacych .wad'ów i tego typu spraw.

Aby odpalić singla wystarczy z archiwum moda wyciagnac brutal19.pk3 i wrzucic do folderu, a potem przeciagnac na naszego exeka [jedynie dla Zdoom'a !]

A jeżeli z kolei chcemy grać multi to wystarczy brutal19.pk3 w folderze z exekiem, odpalamy Doomseeker, wybieramy klienta Zandronum i wyszukujemy serwery. Chcecie grać tylko z modem Brutal Mod? No problem, w polu filter wpisujemy "Brutal". I tyle, connect, enter, join i rozwalamy.
Polecam ten serwer: 195.2.236.133:10792 [po wpisaniu BRUTAL to pierwszy Ukraiński serwer] miło mi sie na nim gralo, co jakiś czas wpada ktoś, a i 1 na 1 jest bardzo emocjonujace. Mój nick to Ryuq [zielony ingame również] jak wiadomo.
Warto po instalacji zapoznać się z konfiguracja i dostosowac wszystko do siebie. Mi to jednak troche zajelo. I nie zapomnijcie nicków ustawić, a menu troche nieintuicyjne potrafi być.

I przy okazji, Szukam ekipy która by może chciała regularnie popykać na Multi w Brutal Dooma, bo ostatnio się wciagnałem ale z nikim zbytnio nie mam grać w to cudo :D
Chętnych proszę do pisania tutaj. Skombinuje sie może TS'a, albo po prostu czat ingame wystarczy, spotkamy sie większa grupa na jednym serwerze...Znajda sie jacys chetni? :D

[pardon za brak polskich "ogonków" itp]


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 gru 2013, 19:57

Takie rzeczy nigdy się nie nudzą. Nawet jak się nich chce grać, to patrzeć miło. 8-)

Sama nazwa moda nieco dziwaczna. Takie masło maślane, bo Doom i tak brutalną grą jest. Więc co trzeba, by było bardziej Brutal?? No, nazwa może właśnie zainteresować tym właśnie, że zaskakująca.

Ale trochę pomotać trzeba. Tak się mają gry... już niszowe. Czy to się podoba, czy nie.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 gru 2013, 20:26

Jak dla mnie, najbardziej brutalna jest grafika.


8=======D
Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

29 gru 2013, 15:19

Mnie najbardziej w tym modzie rozwalaja hitboxy i akcje typu odstrzelenie demonowi nogi, który potem "kuśtyka" na jednej krzyczac.
Albo ktoś z zombie dostanie, i czołga sie po ziemi krzyczac i albo jak w starym CoD'zie wyciaga pistolet i strzela, albo umiera, a wczesniej można mu pomóc, ot dobijajac go kopniakiem w głowe, postrzałem itp.

W multi, na serwerach DM fajnie jest znowu jak ktoś sie dorwie do Rip And Tears, takiego powerupa pozwalajacego na powalanie przeciwników gołymi rękami, kopanie ich na kilka metrów, a po wybraniu pięści i wciskaniu reload można wybrać tryb - Smash albo Rip and Tear. Smash to zwykłe bicie z straszna siła, a Rip And Tear pozwala na aktywowanie swoistych "finiszerów". Ot wyrwanie oka Cacodemonowi a potem skopanie go przy okazji. Wykręcenie łap zombie, wyrwanie mu strzelby i odstrzelenie łba. I wszystko z fajnej niby kamery TPP.

Single znudził mi sie dosyć szybko, ale latanie na DM'ach to niezła zabawa, chociaż często przez silne bronie czuje sie jak na jakimś InstaGibie.


Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

30 gru 2013, 16:13

Ze zdj stwierdzam że fajna modyfikacja
i pewnie da sie jeszcze coś mienić

Istnieje do tego prosty edytor???


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
Mike
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1805
Rejestracja: 14 wrz 2013, 12:33

01 sty 2014, 22:26

Ten Brutal Doom jest po prostu jak AWP do Postala 2. Dodaje jeszcze więcej brutalności do brutalnej gry.
I oto chodzi, mi to odpowiada :D ;)


ODPOWIEDZ