[POMOC] GTA: San Andreas się zawiesza

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

01 gru 2010, 21:48

Ja już nie wiem, co może być problemem, więc tu pytam. Po prostu gra się freezuje i tyle. Mogę jedynie włączyć Menadżera Zadań i zabić proces. Co ciekawe, radio cały czas działa... Mam wrażenie, że pojawiło się to po tym, jak grzebałem w pliku handling.cfg, ale biorąc to na logiczny rozum, to co ma plik związany z prowadzeniem samochodów do działania samej gry? Co dziwne, zawsze przed zwiechą wyłącza się część dźwięku - mam wszystko, tylko nie mam dźwięku silnika i dialogi czasami się urywają (np. jak policjant się coś drze, to tak jakby urywa dźwięki). Po ok. 10 minutach gra się freezuje i nic nie mogę już zrobić.
Główne pytanie to czy to wina handling.cfg. Jeśli tak (lub nie), to co zrobić, żeby się nie zawieszało???


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

01 gru 2010, 22:23

A jaki windows proszę pana? 8-)
Ostatnio zmieniony 01 gru 2010, 22:23 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

01 gru 2010, 23:33

To może być wina handling.cfg, sam kiedyś wpisałem , za duże wartości i po wejściu do quada gra crashowała :) Polecam reinstall


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

02 gru 2010, 13:45

Lothar pisze:A jaki windows proszę pana? 8-)
W sensie pirat/oryginał czy rodzaj? Bo mam XP-ka Professionala, (nie wierzę w wynalazki takie jak zVista czy 7 [dni w serwisie tygodniowo]).

[ Dodano: 2010-12-02, 17:54 ]
OK, sprawa wygląda tak. Podmieniając jedno auto, wymagane było dodanie kilkunastu kolorów po to, aby kolory auta poprawnie się wyświetlały. Gdzieś źle skopiowałem pliki i skopiowałem plik carcols.dat bez tych wpisów. Dodałem je i gra już chyba od półtorej godziny jest sprawna. Dziwi mnie tylko to, że to auto to był Rancher, a ani razu nie wyjechałem na wieś.

[ Dodano: 2010-12-02, 18:25 ]
Psia mać, jednak to nie to. Tym razem zdążyłem zapisać, ale znowu się zdupczył dźwięk.


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

28 gru 2013, 15:39

Hm, w porę przesunięty temat.
A co do problemu to jeśli dobrze pamiętam, to winą było to, że nie wstawiłem entera po linijce w handlingu, przez co dwa auta miały handling w jednej linii. Niby nic, ale dla GTA to wystarczy, żeby się spieprzyło na amen.
Chyba można zamknąć.


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

28 gru 2013, 16:46

Miałem to samo przy zabawie skryptem do edycji Handlingu w czasie rzeczywistym. Handling potrafi ooostro skrzaczyc gre. Pliki z kolorami to samo. Weapon.dat wydaje sie najmniej stabilny z tych wszystkich. A co do tego że nie wyjechałeś na wieś, o czym wcześniej wspominałeś, to gra i tak sobie "w locie" sprawdza każdy pojazd ewentualnie też od cutscenki do cutscenki przelatujac tez potrafi sie gdzies ruch na ulicy wlaczyc. Takie uroki gta.

Temat wyczerpany, na życzenie zamykam. Jak coś, pm moje czynne zawsze, temat otworzę ;)


Zablokowany