Moją przeglądarką jest...

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Jakiej przeglądarki internetowej najczęściej używasz?

Firefox (oraz Mozilla Suite)
34
74%
Internet Explorer
5
11%
Opera
6
13%
Maxthon i inne nakładki na IE
0
Brak głosów
inne (Konqueror, Netscape...)
1
2%
 
Liczba głosów: 46
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

12 sie 2007, 23:54

No właśnie, co? Niby wszędzie są takie dyskusje, co jest lepsze... Ale niech też będą i tu!

Czego używacie i za co lubicie, czego nie używacie a czym gardzicie... :kijek:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

12 sie 2007, 23:59

u mnie widac co uzywam 8) ale Ie nie pogradze


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 sie 2007, 00:50

U każdego widać. :P Ale nie ma spójnego wykazu, co i jak. ;) A ładnie popatrzeć na kreseczki. ;)

Moją ulubioną przeglądarką jest Maxthon. Ale niestety, uszkodzona Java Windy psuje mi tą przeglądarkę i najczęściej używam gniota Firefoxa... :/ Bo ma rewelacyjne wtyczki. To szczęście tego żenująco niewygodnego programiku, jego wtyczki właśnie.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

13 sie 2007, 00:55

a ja w mojej mozilli zrobilem takie ustawienia jakie sa w IE (chodzi o panele) wiec mni sie wszystko podoba


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

13 sie 2007, 00:55

Używam Firefoxa, przyzwyczaiłem się, bo brat na swoim komputerze go używał, więc jak kupiłem swojego kompa też zainstalowałem i korzystam. Przeglądać internet mogę wszystkim, byleby nie było zbyt przekombinowane.


Awatar użytkownika
Smiechu
Miłośnik broni
Posty: 119
Rejestracja: 08 lip 2007, 12:16
Lokalizacja: Z dupy strony
Kontakt:

13 sie 2007, 11:00

Firefox nie jest gniotem. Opera, IE to są gnioty.

Używam ff'a naturalnie. Bo jest najprostszy, najlepszy, dużo wtyczek z których ja i tak nie korzystam. Żałosny IE poniżej 7 nie czyta przezroczystości w png. U mnie w szkolnej pracowni przysłali nowe kompy, pytam się gościa czy mogę firefoxa zainstalować, a on mi na to żebym se w domu zainstalował. Żal po prostu żal.


Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

13 sie 2007, 12:18

z toba smiechu nie zgodze bo IE jest zajebisty tylko ma bledy nie wieksze niz mozilla... wole IE ale mozilla ma lepszy program do sciagania i szybciej sie strony otwieraja... wiec zmusilo mnie to do ustawienia takiego panelu jaki mam w IE


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

13 sie 2007, 12:46

Kiedy zainstalowałem Operę to za głowę się złapałem. Według mnie to najgorsza przeglądarka. Kiedyś używałem IE, ale jak już mówiłem - przez niego miałem mnóstwo wirusów :/. Zmieniłem przeglądarkę na Firefox'a i jestem bardzo zadowolony.


Obrazek
Awatar użytkownika
Smiechu
Miłośnik broni
Posty: 119
Rejestracja: 08 lip 2007, 12:16
Lokalizacja: Z dupy strony
Kontakt:

13 sie 2007, 14:05

Tak, IE jest zajebisty, ale służy do przeglądania internetu i na odwrót.
Jest zajebisty, ale gorszy od FF'a.
To SYF.

https://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=24
Ostatnio zmieniony 13 sie 2007, 14:10 przez Smiechu, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Diminece
Wnerwiony urzędas
Posty: 12
Rejestracja: 06 cze 2007, 14:23

13 sie 2007, 23:52

Ja od początku używam Firefoxa i jestem zadowolony, ma karty itp. i jest wygodną przeglądarką :D


Awatar użytkownika
zkar
Wielki Przedwieczny
Wielki Przedwieczny
Posty: 167
Rejestracja: 12 gru 2006, 19:21
Lokalizacja: z Bunkra
Kontakt:

14 sie 2007, 08:09

Firefox, nawet pod Linuxem. jeżeli macie cosdo jego szybkości to polecam wtyczkę Fasterfox.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

14 sie 2007, 11:51

Maxthon jest najlepszy. 8-) Kiedy z IE przesiadłem się na MyIE (dzisiejszego Maxthona), to od razu miałem wszystko co chciałem, tylko drobna korekta wystarczyła do szczęścia, typu: zakładki na dół, przestawić menu na górnych paskach... :) I już mam wzór najwygodniejszej przeglądarki! Od tego czasu każdą porównuję do Maxthona!

O samym IE wtedy zapomniałem i nigdy do niego wrócę. Że jest wersja 7? Z czym do ludzi? Owszem, kto mało wymaga od przeglądarki, może mu IE wystarczyć. :): U mnie nawet za wycieraczkę pod drzwiami nie będzie robić. Wersja 6 to archaik i kretynozoik - nie dla ludzi. Wersja 7 to już poprawa - ale i tak daleko w tyle za małpami. :diabel:

Opera? Szanuję ją. Kiedy udostępnili ją w wersji free - o! pomyślałem, wreszcie zaczęli myśleć przyjaźnie. W dodatku to Opera stawiana jest za wzór wygodnych rozwiązań, nieraz czytałem: "tak jak w Operze"... Ale nie jest zbyt wygodna dla kogoś kto chce ją zmienić po swojemu. I o wtyczkach modyfikujących jej wygląd chyba tylko można pomarzyć. Różne witryny i firmy dodające do przeglądarek swoją funkcjonalność też ignorują Operę a preferują tylko IE i FF. A szkoda.

Firefox. ;> Bardzo dwuznaczne podejście mam do niego. Kiedy go odpalam czystego tuż po zainstalowaniu - mogę go tylko porównać do Windows XP SP2. Takie same pojeby. Wszystko postawione na łatwość i ochronę. Zaraza! Co to za czcionka? Gdzie boczny panel? Gdzie wszystkie funkcje, jakie znam z Maxthona? Dlaczego Ulubione nazywane są Zakładkami? Dlaczego zakładki to karty? I gdzie okno zaawansowanych ustawień? I co to za żenująco małe ustawienia?? :/ Że niby jest about:config? Też nie pozwala (albo nie wiem jak) pozbyć się idiotyzmów ochronnych, wszelkiego syfu typu odliczanie przed instalem wtyczki, ostrzeżenie "dane postadata"... :uzi:

Jestem zwolennikiem wolnego oprogramowania, ale projekt Mozilla jakoś nie ma do mnie szczęścia. Sama Mozka była jeszcze spoko, braki można było darować. Firefox 1.x zaś już powinien mieć więcej. Nie ma. Od 2.x wymagam jeszcze więcej. Nie ma! :zdziw: Aby mieć możliwość podstawowych opcji zmian w funkcjonowaniu przeglądarki, trzeba mozolnie wyszukiwać i dobierać wtyczki. Bo wszystko postawione tylko na jedno, a w zasadzie dwa: ochronę i prostotę. Taki jebany idioten kamera. Mam w najniższym poważaniu twórców FF! :/ Ale to właśnie Lis ma najwięcej wtyczek. I twórców owych wtyczek bardzo szanuję. Zrobili coś z niczego. FF to tylko podstawa, a nie żadna przeglądarka. Przeglądarką są dopiero wtyczki do niego. I to dzięki wtyczkom otwarcie FF to przyjemność. No, prawie, bo to nadal ten głupi Firefox jednak. ;)

Ale gdy tylko pozbędę się kłopotów z Windows i IE, wrócę do Maxthona. To wypas. Już tuż po instalacji ma wszystko co trzeba i jak trzeba. :punk2: A jedyną wadą jest to, że... chodzi na silniku IE i jest od niego zależny. mam nadzieję, że w końcu przestanie być tylko nakładką na IE i będzie miał własny silnik...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Smiechu
Miłośnik broni
Posty: 119
Rejestracja: 08 lip 2007, 12:16
Lokalizacja: Z dupy strony
Kontakt:

14 sie 2007, 13:36

Jak wszyscy tak kochają wolne oprogramowanie to czemu się na linuksy nie przesiądą?


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

14 sie 2007, 13:41

Wszystko w swoim czasie. ;) Visty na pewno nie użyję, to pewne.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Smiechu
Miłośnik broni
Posty: 119
Rejestracja: 08 lip 2007, 12:16
Lokalizacja: Z dupy strony
Kontakt:

14 sie 2007, 14:44

Oj, tak. Ale radze ci zainstalować linuksa koło winsowsa. Ja tak zrobiłem, mam XP i Ubuntu.


ODPOWIEDZ